Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Upewnij sie ze kontroler dysku jest wlaczony.


ButlaTM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam dzisija kolega przwiozl mi pc aby zrobic mu format ale gdzy przychodzi do wyboru dysku to  pisze upewnij sie ze kontroler dysku jest wlaczony

 

resetowałem juz bios zmianiałem wejscie sata na płycie.

Opublikowano

Masz uefi zalaczone przy partycji mbr albo zle nagrana i niewlasciwa instalka.

 

Jaki rodzaj partycji jest na dysku teraz mbr czy uefi?

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Masz UEFI to dobrze. Jak robiłeś instalke musiałeś ją źle zrobic albo masz złą ściągniętą, pewnie jakaś modyfikacja . 

Instalka jest na penie ? Nagraj ją RUFUSEM opcja 3 , tylko dla GPT i pen format na fat32

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

znaczy źle zrozumieliśmy sie jak podlaczyłem ten dysk od kolegi do mojego pc żeby go sformatować tam był windows 8.0 i chcielismy na grac win 7 niby wszystko poszło ale po zakonczeniu instalacji komputer sie nie włączył. I teraz nie widze teog dysku w moim pc jest tylko w biosie.

 

A gdzie pobiore win 7 wersje trial ?

Opublikowano

Nigdzie ( oficjalnie ) nie pobierzesz poza normalna wersją ze strony microsoftu 

 

Windows 7 nie instaluje sie na UEFI jeśli jest załączony secure boot w biosie i windows jest w wersji x32. 

Normalnie by zainstalować wystarczy wyłączyć  secure boot i nagrać instalke jak napisałem wyżej. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

A skąd ja mam wiedzieć co masz tam w biosie. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

To wystarczy, przy takim ustawieniu ruszy każda instalka 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Teraz jakos nie chce sie odpalic z pendriva :/

 

egacy drive support zmieniłem  to na to jak było i poszło z pendriva zobacze czy wywali znowu ten błąd przy woborze dysku

 

 

 

 

 

Dalej ten sam błąd.  :/ ehh

 

 

Sprzęt komputera może nie obsługiwać rozruchu z tego dysku. upewnij sie ze kontroler dysku jest wlaczony. taki blad 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...