Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Płyta główna do i5 4690k i Gtx 970


SavonPL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@topic

Bardziej polecam, r9 380 od sapphire.Pamięci ma 8 gb (dwa razy wiecej) i 970 bedzie powoli odstawać.

Co do płyty to:http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-g43-intel-z97-4xddr3-vga-gblan-atx-z97-g43-640728/

Zasilacz polecam taki:http://www.morele.net/zasilacz-xfx-ts550w-120mm-80-bronze-p1-550s-xxb9-379507/

lepsza jakosc wykonania.

 

@Edit

Doplacasz 100zł za tylko i wlacznie dopisek gaming.

Opublikowano

Za 500zł masz taką płytę: http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z97x-gaming-3-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-ga-z97x-gaming-3-641682/

Spoko dźwiękówka, dobrze chłodzona sekcja

 

Możesz jeszcze trochę dołożyć do obudowy, lepsze wykonanie, dosyć grube blachy

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m35-czarny-spc128-707485/

 

Za stówę mniej masz wydajniejszą (podkręconą), również z cichym chłodzeniem kartę od EVGA

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-ssc-acx-2-0-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-04g-p4-3975-kr-713997/

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

za ponad 500 masz fajną płytkę z97 fatal1ty od asrocka, ale z97x od gb też może być. zasilacz na lepszy, bo ten jest zwyczajnie słaby. do takiego zestawu enermax enp500agt/xfx 550/g550m wyżej do tego zestawu się nie opłaca brać. cooler na fortisa 3 i ja bym dał r9 zamiast radeona, np. asus'a.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

@up

,,r9 zamiast radeona''

Wait....what?

chodziło mi o gtx'a. tzn radeon zamiast gtx'a.

 

mój błąd  :)

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Z góry dzięki za naprawdę szybkie odpowiedzi : )

 

Otóż Gtx 970 sobie zostawię, radeony mnie nie interesują, do 980 dopłacać nie chcę bo to blisko 500 zł ;p Zastanawiam się nad http://m.morele.net/product/details/641682/0 Warto ? Nie będzie się ona z niczym "gryzła" ? ;)

 

tak btw to do tego dysk SSD dochodzi który gdzieś tam mam w szafkach :P Ale to mniej ważne ^^

Opublikowano

^ Tak, warto tą płytę.

 

I radzę Ci, zamień na radeona.

* ------------------------*
| 100 300 500 700 900   |
|
200 400 600 800 1000 |
*-------------------------*

Opublikowano

Radeon jest bardziej przyszłościowy.

Wszyscy wiedzą, że DX12 to dziecko AMD i Microsoftu. 

* ------------------------*
| 100 300 500 700 900   |
|
200 400 600 800 1000 |
*-------------------------*

Opublikowano

@SavonPL zasilacz Antec 500W, jest to firmowy, stabilny zasilacz. Niczym się nie różni od tego CoolerMastera, a jest tańszy. Twój zestaw na GTXie nie będzie zabierać więcej niż 350W, więc masz spokojnie zapas.

 

@MrG2K Wszyscy ci którzy ogarniają temat DX12 wiedzą o nowatorskich rozwiązaniach, których stare grafiki nie ogarną, a sam DX12 jest aktualnie kierowany pod HBM2 od Samsunga. Grafiki na nowych pamięciach mają się pojawić w drugiej połowie roku, kontrakty zarówno AMD jak i nVidia już podpisało. 

 

W czym radeon jest lepszy? W tym, że ma więcej pamięci, większą szynę i w praktyce może ci się WYDAWAĆ, że masz lepszą grafikę. Ale R9 ma słaba kulturę pracy, brak potencjału do podkręcania. A GTX ma mniejsze TDP, jest chłodniejszy, a po OC niszczy Radeona, poza tym jest ShadowPlay, które świetnie odnajduje się w streamowaniu nie obciążając GPU i CPU.

 

PS. Radeon nie ogarnie 8GB pamięci, jeżeli będzie musiał wykonywać na niej obliczenia, bo rdzeń się prędzej stopi. Dlatego czekamy na HBM2.

GTX przegra dopiero, kiedy zabraknie mu pamięci, a aktualnie to się nie stanie przez najbliższe 2 lata, jeżeli grasz w FullHD. Czemu? Bo jesteśmy już po największych premierach GTA, Wiedźmin, Fallout. Między innymi te gry najbardziej obciążają grafikę, teraz czekamy na co? Na Fifę 17, która potrzebuje 1GB pamięci?

Prędzej zestarzeje się ta grafika, niż zabraknie jej pamięci.

 

Jeżeli chcesz to możesz czekać na HBM2, bo jest tego warte. Tam nie będzie już gadania, że Radeon lepszy, bo większa szyna, bo tam standardem będzie 4096-bit, ale nie dlatego HBM jest lepszy, a ze względu na budowę wielopoziomową i umieszczenie kości pamięci w samym rdzeniu, a nie na płytce (jak dotychczas).

 

 

#edit czemu idziesz właściwie w 4-generację intela, jeżeli jest już 6-generacja i za dosłownie 100-200zł, które możesz oszczędzić na czymś. Masz nowszy procesor, ogólnie nowszy zestaw, no i DDR4, które ma o wiele wyższe taktowanie.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

No faktycznie Fifa 17.. Ktoś tu zapomniał chociażby o Quantum Break? Tomek the division? Jest kilka gierek, które są mocarne jak co roku mniej więcej tyle samo, ale widzę, że nie jesteś na teraz z grami... Radeon w miejscach graficznych jest lepszy, wystarczy spojrzeć na testy, a po OC gtx nie niszczy Radka tylko jest lekko lepszy tj. 5 fpsow. Kultura pracy to jest sprawa indywidualna, bo jak ktoś się martwi rachunkiem za prąd kiedy kupuje kompa za takie pieniądze to musi być coś z nim nie tak. Tempy i głośność? Następna bzdura, wystarczy kupić Asusa lub szafira i argument o kant dupy można wytrzeć. Radek jest lepszy i tyle.

 

Kwestii zasilaczach już pominę, bo na psu konkretnie się nie znasz. Autorze nie bierz anteca, bo różnica jest kolosalna, a jeżeli ktoś pisze, że to to samo to jest w ogromnym błędzie. Mogę uzasadnić dlaczego, jeżeli chcesz.

 

Chcesz napisać, że np. Ta seria od korsarzy z platem/titanem niczym się nie różni od jakichś niszowych modeli 600 zł mniej?

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Bez spiny panowie prosze..

 

Zestaw już gotowy, a tak btw macie może jakiś monitor '24 godny swojej ceny ?

 

Pozdrawiam

Opublikowano

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Fit 8GB
http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-fit-8gb-usb-2-0-sdcz33-008g-b35-429628/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Opublikowano

czyli co, zestawu nie ma szansy zmieniać? ogólnie dość słaby. dysk na WD, buda na m35 od spc (kładzie wydajnością zalmany do 300 złotych) cooler na fortisa 3, kilka złotych droższy, a znacznie lepszy. wydajnościowo podobny do grandisa. płytkę na z97x od gigabyte gaming 3 lub z97 fatal1ty, kartę na r9 390 od asus'a strix.

 

ogólnie poszedłbym właśnie w 6 generację procków, bo są lepsze wydajnościowo.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

płytkę na z97x od gigabyte gaming 3 lub z97

Dlaczego właśnie taki wybór ? o.0

 

Dość słaby ? Na ultra większość gierek pójdzie bez problemu ;d

Opublikowano

 

płytkę na z97x od gigabyte gaming 3 lub z97

Dlaczego właśnie taki wybór ? o.0

 

Dość słaby ? Na ultra większość gierek pójdzie bez problemu ;d

 

tu nie chodzi o to, że coś na ultra pójdzie, a opłacalność i ogólnie wydajność podzespołów. są to podobne płyty, ale po prostu MSI ma problemy z gwarancją czego ja byłem świadkiem już wiele razy. nie dość, że zerowe pojęcie o danym produkcie to jakieś głupie wymówki. niby msi ma lekko lepszą sekcję, ale i tak na obydwu wykręcisz max z proca.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...