Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Włamanie na serwer - jak się przed tym zabezpieczyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem chodzi o to ze o godzinie 00:07 wczoraj dokonano włamania na serwer nie wiem w jaki sposób ale ktoś od rejestrował chyba konta administracij i teraz pytanie jak sie przed tym zabezpieczyc?  Czy to wg możliwe? Stało się to tak po resecie serwera który jest codziennie o północy może jakieś nasze niedopatrzenie? Daje logi: http://speedy.sh/d6uBw/latest.log   jak widać konto KingaTv musiało sie jeszcze raz zarejestrować a zarejestrowane już było. Ma ktoś jakiś pomysł ? Czemu tak się stało?  

 

Skan pliku: https://www.virustotal.com/pl/file/1d26ad57857e584ad1c7c7063fb723669d9f09a790268c204c3f2262bc807740/analysis/1456661296/

Opublikowano

Podpalacztv, powiedz mi w czym tkwi kij?

Co rozumiesz po przez "włamanie do serwera"?

 

"włamania na serwer nie wiem w jaki sposób ale ktoś od rejestrował chyba konta administracij i teraz pytanie jak sie przed tym Zabezpieczyć?"

1. Silne hasło składające sie z:

1.1 co najmniej 6 znaków

1.2 jednej wielkiej litery

1.3 jednej liczby

1.4 jednego znaku specjalnego [#%^*+?!]

2. Hasło na każdy serwer inne, authme pokazuje w konsoli hasła!

3. Dla usera - ("gracza") wyłącznie wybrane permissie z authme, nigdy nie authme.*.

4. Hasło do konsolki jeszcze bardziej skomplikowane niż do mc.

5.NIGDZIE I NIKOMU NIE DAWAĆ HASEŁ.

 

 

 

Like

---------------------------------

Dziękuję, Pozdrawiam

HOMER12

Jeśli Ci pomogłem, możesz dać mi like  :yay:  ;) 

Potrzebujesz dodatkowej pomocy? Napisz do mnie na PW  

Opublikowano

Podpalacztv, powiedz mi w czym tkwi kij?

Co rozumiesz po przez "włamanie do serwera"?

 

"włamania na serwer nie wiem w jaki sposób ale ktoś od rejestrował chyba konta administracij i teraz pytanie jak sie przed tym Zabezpieczyć?"

1. Silne hasło składające sie z:

1.1 co najmniej 6 znaków

1.2 jednej wielkiej litery

1.3 jednej liczby

1.4 jednego znaku specjalnego [#%^*+?!]

2. Hasło na każdy serwer inne, authme pokazuje w konsoli hasła!

3. Dla usera - ("gracza") wyłącznie wybrane permissie z authme, nigdy nie authme.*.

4. Hasło do konsolki jeszcze bardziej skomplikowane niż do mc.

5.NIGDZIE I NIKOMU NIE DAWAĆ HASEŁ.

 

 

 

Like

AuthMe nie pokazuje haseł w konsoli.

Mustang is maj konik


9EN2PJt.png

Opublikowano

 

Podpalacztv, powiedz mi w czym tkwi kij?

Co rozumiesz po przez "włamanie do serwera"?

 

"włamania na serwer nie wiem w jaki sposób ale ktoś od rejestrował chyba konta administracij i teraz pytanie jak sie przed tym Zabezpieczyć?"

1. Silne hasło składające sie z:

1.1 co najmniej 6 znaków

1.2 jednej wielkiej litery

1.3 jednej liczby

1.4 jednego znaku specjalnego [#%^*+?!]

2. Hasło na każdy serwer inne, authme pokazuje w konsoli hasła!

3. Dla usera - ("gracza") wyłącznie wybrane permissie z authme, nigdy nie authme.*.

4. Hasło do konsolki jeszcze bardziej skomplikowane niż do mc.

5.NIGDZIE I NIKOMU NIE DAWAĆ HASEŁ.

 

 

 

Like

AuthMe nie pokazuje haseł w konsoli.

Zakład? Taka opcja jest dostępna w konfiguracji, dlaczego pierdolisz głupoty?

 

Moze ty nie używasz tej opcji, ja np. Używam i wkradam sie na konta małolatów :*

 

Nie no żartuje ;) ale wiem, ze jest bo widzę to po logach :). Kontynuując przejdź do PW ( napisz do mnie ) jutro Ci pokaże jak to działa (teraz jestem na tel)... O ile zakład będzie?

---------------------------------

Dziękuję, Pozdrawiam

HOMER12

Jeśli Ci pomogłem, możesz dać mi like  :yay:  ;) 

Potrzebujesz dodatkowej pomocy? Napisz do mnie na PW  

Opublikowano

 

 

Podpalacztv, powiedz mi w czym tkwi kij?

Co rozumiesz po przez "włamanie do serwera"?

 

"włamania na serwer nie wiem w jaki sposób ale ktoś od rejestrował chyba konta administracij i teraz pytanie jak sie przed tym Zabezpieczyć?"

1. Silne hasło składające sie z:

1.1 co najmniej 6 znaków

1.2 jednej wielkiej litery

1.3 jednej liczby

1.4 jednego znaku specjalnego [#%^*+?!]

2. Hasło na każdy serwer inne, authme pokazuje w konsoli hasła!

3. Dla usera - ("gracza") wyłącznie wybrane permissie z authme, nigdy nie authme.*.

4. Hasło do konsolki jeszcze bardziej skomplikowane niż do mc.

5.NIGDZIE I NIKOMU NIE DAWAĆ HASEŁ.

 

 

 

Like

AuthMe nie pokazuje haseł w konsoli.

Zakład? Taka opcja jest dostępna w konfiguracji, dlaczego pierdolisz głupoty?

 

Moze ty nie używasz tej opcji, ja np. Używam i wkradam sie na konta małolatów :*

 

Nie no żartuje ;) ale wiem, ze jest bo widzę to po logach :). Kontynuując przejdź do PW ( napisz do mnie ) jutro Ci pokaże jak to działa (teraz jestem na tel)... O ile zakład będzie?

 

K, mój błąd, nigdy nie zauważyłem tej opcji, zwracam honor :D

Ale tak toxic od razu nie musisz wjeżdzać :]

Mustang is maj konik


9EN2PJt.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...