Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wymiana podzespołów w komputerze


Caesar.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, nadszedł ten przykry czas że trzeba wymienić podzespoły do których już się przyzwyczaiłem (rzecz jasna na lepsze).

 

Otóż, złożyłem "zestaw" za 2,5k złotych

 

CPU - Intel Core i5-6600K

MOBO - MSI B150 GAMING M3

RAM - Corsair Vengeance LPX DDR4

Zasilacz - Corsair CS Series 650W

SSD - SSD Samsung 850 EVO

 

Pytanie, czy ten "zestaw" jest wart swojej ceny?

Nie wymieniam grafiki HD6850 gdyż nie miałem z nią żadnych problemów, a sytuacja zasilacza i procesora mnie zmusiła do wymiany na coś lepszego (chciałem wymienić pastę termo, wraz z nowym coolerem, pech chciał że boxowe chłodzenie wyszło razem z procesorem (tylko powyginane nóżki, ale odczułem że jednak procesor inaczej chodzi). A zasilacz czasem odmawia posłuszeństwa.

 

Na pewno jak będą fundusze to wymienie kartę graficzną, i pytanie moje kolejne brzmi: Czy ktoś wie coś o Inno3D GeForce GTX 970 iChill X4 Air Boss Ultra ?

Opublikowano

jaki masz obecny komputer podaj wszystkie parametry 

AMD Phenom II X6

SPC Spartan Pro

ATI Radeon HD6850

Gigabyte 990fxa-d3

Chieftec CTG 600 80P

HDD BARRACUDA 1TB

Kingston 2x4GB

 

Zapomniałbym o budzie Zalman Z11

Opublikowano

nawiasem mówiąc propsuję za mobo  :v pod prądożerne fx'y 8xxx takie coś się nadaje pod oc jeszcze, choć jezeli nie masz w planach renderu/streamu to w sumie lepiej to sprzedać (płytę).

 

.edit: dawanie 1800 za 970, która ta akurat po prostu ma wyczesany wygląd no i co prawda całkiem dobrze chłodzenie, ale lepiej zainwestować w r9 390/g970 od evgi/asusa/gigabyte.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

czyli tak 

buda ram chłodzenie dysk można zostawić bo są dobre resztę możesz sprzedać i dorzucić do lepszego podzespołów 

Pomogłem ?? like

Opublikowano

No właśnie ram nijak, bo pod skylake jest już ddr4 a te ramki to ddr3.

 

Co do mobo, ziom ona jest taka że jak próbowałem tego procka podkręcić pod 3,6ghz (bo teraz jest 3,2ghz) to mi cały system się wieszał. Poza 3,2ghz nie pozwoliło mi podkręcić xD

Opublikowano

No właśnie ram nijak, bo pod skylake jest już ddr4 a te ramki to ddr3.

 

Co do mobo, ziom ona jest taka że jak próbowałem tego procka podkręcić pod 3,6ghz (bo teraz jest 3,2ghz) to mi cały system się wieszał. Poza 3,2ghz nie pozwoliło mi podkręcić xD

sry  pominełem że chcesz skylake ale reszta jest git 

 

 

jaki masz ogólny budżet????? 

Pomogłem ?? like

Opublikowano

No aktualnie 2,5k złotych. Chcę zostać przy tej grafice, a nawet jakby mi się zwaliła to na czas zbierania kasy integra by mi wystarczyła. Dlatego taki zestaw złożyłem by potem dołożyć grafikę.

Opublikowano

No aktualnie 2,5k złotych. Chcę zostać przy tej grafice, a nawet jakby mi się zwaliła to na czas zbierania kasy integra by mi wystarczyła. Dlatego taki zestaw złożyłem by potem dołożyć grafikę.

jeśli tak to ten który podałeś będzie dobry potem wystarczy dokupić kartę 

Pomogłem ?? like

Opublikowano

To co podales jest ok. Jak bedziesz kupowal gpu to do nie oc 390 sapphire a do oc to 970 msi/giga

tylko nie wiadomo czy jak bedziesz karte kupowal to nie wyjda nowe

Opublikowano

Płyta na chipsecie B150 w połączeniu z i5 6600K nie ma racji bytu. Zamierzasz w ogóle podkręcać procesor?

Tak, chcę procesor podkręcić - nawet pewnie zwodować go właśnie by utrzymywać dobre temperatury.

Opublikowano

A obecnego zasilacza to nie chciałbyś zostawić? Jeśli działa bez zarzutów to jak dla mnie można go śmiało zostawić, przynajmniej do czasu wymiany karty na coś mocniejszego.

Opublikowano

Nie chciał mi odpalić komputer, więc sprawdziłem zasilacz miernikiem. W "trybie czuwania" powinien mieć 5V by opadlić (czy jakoś tak), a miernik pokazywał mi tylko 0,2V.

Opublikowano

Jeśli do tego Spartana masz zestaw montażowy do Intela (bo odblokowane modele nie mają chłodzenia w zestawie) to proponuję następujące zmiany w Twojej propozycji:

 

Płyta główna na Z170

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170a-g43-plus-z170-ddr4-usb3-1-sata-3-hdmi-dvi-atx-784031/

 

RAM na tańszy

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-black-ddr4-8gb-2x4gb-2666mhz-cl15-hx426c15fbk2-8-766880/

 

Zasilacz na takiego Corsaira

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm550x-80plus-gold-550w-cp-9020090-eu-779365/

 

SSD na większy, bo obecnie owy Crucial jest w Super cenie

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-bx100-250gb-sata3-ct250bx100ssd1-707617/

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 8GB
http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-8gb-288751/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...