Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

BungeeCord na dedyka - Jak zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemanko. Chcę zrobić lobby pod serwera na dedyku, więc utworzyłem folder bungeecord w FTP serwera oraz lobby no i do folderu bungeecord wgrałem plik BungeeCord.jar oraz START.bat a do lobby wgrałem pliki serwerowe bez maps, plugins. No i podłączyłem pod oby dwa serwery konsolkę. Lobby działa normalnie włącza się itp. ale BungeeCord się włącza ale serwera nie ma nic. Nie wiem dlaczego. Jeśli ktoś posiada/ł dedyka i stawiał tam lobby dla serwera to proszę o pomoc jak to zrobić.

Opublikowano

Nie rozumiem co ty chcesz zrobić..

BungeeCord przecież to tylko taka hmm. zbieranina wszystkich serwerów.

W configu BungeeCord ustawiasz serwery, które mają być pod to podpięte.

 

Tutaj masz fajny poradnik w którym wszystko jest opisane.

https://www.spigotmc.org/wiki/bungeecord-configuration-guide/

Jak masz jeszcze jakieś pytania to mnie oznacz, będzie szybciej ;d

784091427630431250239.png

Regulamin sygnatur

Opublikowano

Chodzi mi o to, że wgrałem wszystkie pliki od BungeeCorda, ustawiłem config ale serwera jakby nie ma... nie czyta wgl pliku config czy coś...

 

Szukam osoby co miała taki sam problem i jak go rozwiązała.

Opublikowano

Chodzi mi o to, że wgrałem wszystkie pliki od BungeeCorda, ustawiłem config ale serwera jakby nie ma... nie czyta wgl pliku config czy coś...

 

Szukam osoby co miała taki sam problem i jak go rozwiązała.

 

Hm.. Może jakieś logi z startu?

Dodatkowo proszę o config bo bez tego też średnio można pomóc.

784091427630431250239.png

Regulamin sygnatur

Opublikowano

@xAdr1an

 

1. Podstawa

Zacznijmy od tego, musisz posiadać minimum 3 folder (nazwa przykładowa, możesz mieć więcej serwów).

1. bg

2. lobby

3. serwer

Do 2 i 3 wrzucasz slinik spigot - musi byc ten silnik

Do 1 wrzucasz bungecord.jar

 

2. bg

Uruchamiasz bungecord tak ażeby stworzył pliki, następnie wchodzisz w plik config.yml.

Wklejam Ci moją konfigurację dla ułatwienia

 

 

 

player_limit: -1
ip_forward: true
permissions:
  default:
  - bungeecord.command.server
  - bungeecord.command.list
  admin:
  - bungeecord.command.alert
  - bungeecord.command.end
  - bungeecord.command.ip
  - bungeecord.command.reload
timeout: 30000
log_commands: false
online_mode: false <- dla graczy nopermium 
servers:
  lobby: <- nazwa serwera
    motd: '&c&lDayzMC.pl &6&lZapraszamy' <-Motd chodz nie trzeba
    address: IP_DEDYKA:25505 (PORT PRZYKLADAOWY ALE NIE MOZE BYC 25565!) <- serwer 2 (LOBBY)
    restricted: false
  serwer: <- nazwa serwera /server serwer
    motd: '                             &e&lDayzMC.pl                                              &6&lZa niedlugo startujemy!'
    address: IP_DEDYKA:25515 (PORT PRZYKLADAOWY ALE NIE MOZE BYC 25565!) <- serwer 3
    restricted: false
listeners:
- query_port: 25565
  motd: '&c&lDayzMC.pl &6&lZapraszamy' <- MOTD LOBBY
  tab_list: GLOBAL_PING
  query_enabled: false
  forced_hosts:
    pvp.md-5.net: pvp
  ping_passthrough: false
  default_server: lobby <- NAZWA SERWERA 2, CZYLI LOBBY
  bind_local_address: true
  fallback_server: lobby <- nazwa serwera ktory ma byc nie blokowany (lobby)
  host: IP_DEDYKA:25565
  max_players: 50
  tab_size: 60
  force_default_server: true
disabled_commands:
- disabledcommandhere
network_compression_threshold: 256
groups:
  ShroN:
  - admin
connection_throttle: 4000
stats: 1953318d-df26-496e-be45-f3f1b56a1be6

 

 

Jak już wszystko masz gotowe w config.yml zapisujesz i przechodzisz do serwera lobby.

 

3. Lobby/Hub

Wejdź w plik spigot.yml i ustaw bungeecord: false

Zapisz, wgraj plugin od rejestracji oraz WorldEdit i WorldGuard jeżeli ich nie masz.

 

4. Serwer 3 - Tu będziesz grał xD

Przejdź teraz do serwera 3

Wejdź w plik spigot.yml i ustaw bungeecord: true

Usuń plugin od rejestracji.

 

5. Koniec

Uruchom/zresetuj serwer lobby i serwer 3 oraz bg

Wejdź na serwer IP_DEDYKA:25565

/server serwer

Dalej to już budowa portalu która jest dziecinnie prosta. 

 

4 i 5, 6... serwer dodajesz tak samo jak 3

 

Pozdrawiam

Opublikowano

Już to zrobione od paru dni mam, ale zapomniałem napisać, że gotowe i temat do zamknięcia.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...