Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

PC - co zmienić w tym zestawie


.Light

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jaki masz budżet??? 

 

czy masz obudowę ??? jak tak to powiedz jaką 

Budżet 4k

Obudowy nie dodałem bo nie wiedziałem jaką dobrać. 

Opublikowano

Najpierw wzór, jest jeszcze wiele ważnych pytań, na które powinieneś odpowiedzieć

 

 

Jaki posiadasz budżet na kupno?
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?
Do czego ma służyć komputer?
Czy w koszyku ma się znajdować system operacyjny, monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?

Opublikowano

Jaki posiadasz budżet na kupno? 4k

Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat) 11 luty

Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora? Aktualnie mam jakiś benq w full hd

Do czego ma służyć komputer? Gry / Nagrywanie

Czy w koszyku ma się znajdować system operacyjny, monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)? Nie

Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? Tak

Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu? Nie

Opublikowano

Zestawu pod OC procesora za 4000 się nie złoży, ale jeśli chciałbyś podkręcać grafikę to w zestawie Mashreka proponuję następujące zmiany:

1. Zasilacz na TT Smart SE 530

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

Jakościowo bardzo zbliżony, dyche tańszy, a przynajmniej ma półmodularne okablowanie.

2. Obudowę zmień na Gladiusa M35

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m35-czarny-spc128-707485/

3. Grafikę na GTX 970. R9 390 będzie szybszy na stock, ale te Radeony bardzo słabo się kręcą. GTX 970 po OC odskoczy R9 390.

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-gtx970-4gb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-2xminidp-box-ne5x970h16g2j-757159/

4. Płytę główną zmień na "nocnego elfa"

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150m-night-elf-b150-dualddr4-2133-sata3-dvi-usb-3-1-matx-784087/

Ma lepszą dźwiękówkę, ładniej wygląda, a jest parę złotych tańszy.

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 8GB
http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-8gb-288751/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Opublikowano

Zestaw Velociraptorusa jest dobry. GTX970 przebija AMD kulturą pracy i potencjałem do podkręcania. Po OC 970 jest lepsza i będzie dopóki nie zabraknie jej pamięci, a póki co nie ma i nie będzie gry, która będzie wymagała ponad 4GBw FullHD. 

 

Jesteśmy praktycznie niedługo po premierach największych gier  przed premierą DirectX 12, więc póki co 970 jest nie zagrożona.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Zestaw Velociraptorusa jest dobry. GTX970 przebija AMD kulturą pracy i potencjałem do podkręcania. Po OC 970 jest lepsza i będzie dopóki nie zabraknie jej pamięci, a póki co nie ma i nie będzie gry, która będzie wymagała ponad 4GBw FullHD. 

 

Jesteśmy praktycznie niedługo po premierach największych gier  przed premierą DirectX 12, więc póki co 970 jest nie zagrożona.

wystarczy gra, która będzie wykorzystywała więcej niż 3,5GB VRAM..

 

gtx po oc mniej więcej będzie takiej samej wydajności jak radeon po lekkim oc (na swoje możliwości)

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

@Harriott ogarnij się. Będę ciebie reportować za wprowadzanie w błąd, aż przestaniesz.

 

Jakie 3.5GB pamięci, skoro karta ma 4GB? To radeon też nie może używać pełnej pamięci, bo jego przepustowość teoretyczna i praktyczne połączenie rdzenia z kanałami i kośśmi pamięci VRAM nie daje nawet przy tak dużej szynie możliwości przesyłu odpowiedniej liczby obliczeń, aby wykorzystać pełen potencjał tej karty. Coś jeszcze?

 

Jeżeli nie rozumiesz i trzeba jak do dziecka, to GTX970 ma 4-kanały (3 kanały obsługują 3.5GB pamięci na szynie 192-bit, a czwarty kanał obsługuje 0.5GB z szyną co prawda 64-bit (co jest teoretycznie wąskim gardłem), ale jak wygląda praktyka? Dla rdzenia to bez różnicy, bo dostaje równocześnie informacje od 4-kanałów, a odpowiedni system karty graficznej rozdziela tak informacje i obliczenia, aby te 0.5GB nie zostało przeciążone. Co i tak jest niemożliwe, czemu pytasz? Bo szyna 64-bity ma własny kanał i musi ogarnąć jedynie 0.5GB pamięci, co daje jej w praktyce dużego kopa.

Czyli:

GTX970 ma 4-kanały, z czego:

3-kanały mają 3.5GB i 192-bit szynę;

1-kanał ma 0.5GB i 64-bit szynę;

 

Czy ty uważasz, że te 0.5GB jest bardziej obciążone i gorsze?

 

Jedyny problem tej grafiki to współpraca z grami, początkowo były problemy z działaniem tego w niektórych grach, czy z tym, że ten czwarty kanał był zbyt obciążany i przez to nie ogarniał wszystkiego, ale teraz już nie ma żadnych problemów.

 

 

A co do radeona, to będzie mocniejszy tylko wtedy, kiedy 970 nie będzie miał wystarczająco pamięci, a co wtedy zrobi ten Radeon? Zadławi się, bo aktualne rdzenie nie dadzą rady ogarnąć tego wszystkiego, co jeszcze jest pogarszane przez słabą kulturę pracy i problemy z grzaniem się, co objawia się przez co? Przez zbyt dużą szynę.

Dużo pamięci i duża szyna, to nie zawsze dobra grafika.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

@Harriott ogarnij się. Będę ciebie reportować za wprowadzanie w błąd, aż przestaniesz.

 

Jakie 3.5GB pamięci, skoro karta ma 4GB? To radeon też nie może używać pełnej pamięci, bo jego przepustowość teoretyczna i praktyczne połączenie rdzenia z kanałami i kośśmi pamięci VRAM nie daje nawet przy tak dużej szynie możliwości przesyłu odpowiedniej liczby obliczeń, aby wykorzystać pełen potencjał tej karty. Coś jeszcze?

 

Jeżeli nie rozumiesz i trzeba jak do dziecka, to GTX970 ma 4-kanały (3 kanały obsługują 3.5GB pamięci na szynie 192-bit, a czwarty kanał obsługuje 0.5GB z szyną co prawda 64-bit (co jest teoretycznie wąskim gardłem), ale jak wygląda praktyka? Dla rdzenia to bez różnicy, bo dostaje równocześnie informacje od 4-kanałów, a odpowiedni system karty graficznej rozdziela tak informacje i obliczenia, aby te 0.5GB nie zostało przeciążone. Co i tak jest niemożliwe, czemu pytasz? Bo szyna 64-bity ma własny kanał i musi ogarnąć jedynie 0.5GB pamięci, co daje jej w praktyce dużego kopa.

Czyli:

GTX970 ma 4-kanały, z czego:

3-kanały mają 3.5GB i 192-bit szynę;

1-kanał ma 0.5GB i 64-bit szynę;

 

Czy ty uważasz, że te 0.5GB jest bardziej obciążone i gorsze?

 

Jedyny problem tej grafiki to współpraca z grami, początkowo były problemy z działaniem tego w niektórych grach, czy z tym, że ten czwarty kanał był zbyt obciążany i przez to nie ogarniał wszystkiego, ale teraz już nie ma żadnych problemów.

 

 

A co do radeona, to będzie mocniejszy tylko wtedy, kiedy 970 nie będzie miał wystarczająco pamięci, a co wtedy zrobi ten Radeon? Zadławi się, bo aktualne rdzenie nie dadzą rady ogarnąć tego wszystkiego, co jeszcze jest pogarszane przez słabą kulturę pracy i problemy z grzaniem się, co objawia się przez co? Przez zbyt dużą szynę.

Dużo pamięci i duża szyna, to nie zawsze dobra grafika.

no reportuj reportuj dzieciaczku  :D tylko to potraficie robić. nie zadławi się, jeżeli gra będzie wykorzystywać nieco ponad 4GB, bo wtedy jeszcze spokojnie sobie poradzi, dopiero przy większej wymaganej pamięci będzie się dławiła. co nie zmienia faktu, że radeon to lepszy wybór.

 

zresztą jakie kanały? podaj źródło tych swoich wypocin z jakiejś sprawdzonej strony, bo chcę sobię poczytać.

 

.edit: faktycznie te 0,5 GB vRAM działa tak samo jak 3,5  :yay:



FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

O co chodzi z kanałami? Chodzi o budowę karty i jej połączenia między rdzeniami, kondensatorami, kośćmi itp. I jest to raczej nazwa robocza i po prostu przyjęta przez ogół.

 

Filmik ze stycznia tamtego roku. Tak jak pisałem już, karta miała problemy z działaniem tego 0.5GB pamięci, jednak nowsze sterowniki i optymalizacje rozwiązały ten problem.

 

 

Ale rozwijając myśl o tych kanałach, to chyba nie wiesz, co to tak naprawdę jest HBM i co to są kanały (co już pokazałeś). Liczby każdy umie przeczytać i porównać, ale czemu nowsze karty mimo obsługi tych samych bibliotek i takich samych taktować rdzenia, pamięci i wgl są lepsze? Bo są inaczej zbudowany, już mają jakieś urozmaicenie, jakąś technologię, czy pamięć lepiej wykorzystującą potencjał dużej szyny. Myślisz, że co zmienił przełom między DDR3, a GDDR5 (i teraz HBM). 

Prosty przykład - moja stara grafika, która gdzieś leży dalej - nVidia GeForce 8800 Ultra, czyli: stary rdzeń o taktowaniu ~700MHz (nie pamiętam nawet, ale najlepszy na owe czasy), do tego 768MB pamięci DDR3 obsługiwane przez szynę 384-bity (pierwszy raz tak duża szyna została używa i to z wielkim hukiem na rynku gier). A co dało GDDR5? Taktowanie DDR3 to około 1000-2000MHz, GDDR5 na szynie 128-bit niszczy DDR3 na dużej szynie. Czemu? Nowsza technologia, zmniejszenie opóźnień, ale także potworna prędkość przetwarzania danych. Na tamte czasy duża szyna była głupotą, bo rdzeń nie był na to gotowy i to samo teraz robi AMD. nVidia już lata temu wdrażając GDDR5 i sprawdzając możliwości dużych szyn wiedziała, że duże liczby to nie wszystko, dlatego teraz zieloni mają o wiele lepsze rdzenie, które dadzą sobie lepiej radę z 8GB pamięci i z taką szyną, ale po co?

Sam przyznałeś, że AMD udławi się przy niewiele ponad 4GB użytej pamięci, więc po co to? LICZBY.

 

PS. HBM jest tym krokiem, który wykorzysta potencjał szyny i pamięci, a równocześnie nie zabije rdzenia. Kolejnym krokiem, o którym już nie jest aż tak głośno, to pogłoski o tym, że teraz karty graficzne działające w CrossFire nie będą musiały obie posiadać tych samych informacji, ponieważ pamięć będzie multirdzeniowa. Czyli rdzenie będą dwa, a pamięć będzie działała jako jedność (do tej pory każda pamięć (każdej karty graficznej działającej w CrossFire) musiała mieć własną kopię wszystkich danych).

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

O co chodzi z kanałami? Chodzi o budowę karty i jej połączenia między rdzeniami, kondensatorami, kośćmi itp. I jest to raczej nazwa robocza i po prostu przyjęta przez ogół.

 

Filmik ze stycznia tamtego roku. Tak jak pisałem już, karta miała problemy z działaniem tego 0.5GB pamięci, jednak nowsze sterowniki i optymalizacje rozwiązały ten problem.

 

 

Ale rozwijając myśl o tych kanałach, to chyba nie wiesz, co to tak naprawdę jest HBM i co to są kanały (co już pokazałeś). Liczby każdy umie przeczytać i porównać, ale czemu nowsze karty mimo obsługi tych samych bibliotek i takich samych taktować rdzenia, pamięci i wgl są lepsze? Bo są inaczej zbudowany, już mają jakieś urozmaicenie, jakąś technologię, czy pamięć lepiej wykorzystującą potencjał dużej szyny. Myślisz, że co zmienił przełom między DDR3, a GDDR5 (i teraz HBM). 

Prosty przykład - moja stara grafika, która gdzieś leży dalej - nVidia GeForce 8800 Ultra, czyli: stary rdzeń o taktowaniu ~700MHz (nie pamiętam nawet, ale najlepszy na owe czasy), do tego 768MB pamięci DDR3 obsługiwane przez szynę 384-bity (pierwszy raz tak duża szyna została używa i to z wielkim hukiem na rynku gier). A co dało GDDR5? Taktowanie DDR3 to około 1000-2000MHz, GDDR5 na szynie 128-bit niszczy DDR3 na dużej szynie. Czemu? Nowsza technologia, zmniejszenie opóźnień, ale także potworna prędkość przetwarzania danych. Na tamte czasy duża szyna była głupotą, bo rdzeń nie był na to gotowy i to samo teraz robi AMD. nVidia już lata temu wdrażając GDDR5 i sprawdzając możliwości dużych szyn wiedziała, że duże liczby to nie wszystko, dlatego teraz zieloni mają o wiele lepsze rdzenie, które dadzą sobie lepiej radę z 8GB pamięci i z taką szyną, ale po co?

Sam przyznałeś, że AMD udławi się przy niewiele ponad 4GB użytej pamięci, więc po co to? LICZBY.

 

PS. HBM jest tym krokiem, który wykorzysta potencjał szyny i pamięci, a równocześnie nie zabije rdzenia. Kolejnym krokiem, o którym już nie jest aż tak głośno, to pogłoski o tym, że teraz karty graficzne działające w CrossFire nie będą musiały obie posiadać tych samych informacji, ponieważ pamięć będzie multirdzeniowa. Czyli rdzenie będą dwa, a pamięć będzie działała jako jedność (do tej pory każda pamięć (każdej karty graficznej działającej w CrossFire) musiała mieć własną kopię wszystkich danych).

ponad 4GB chodziło mi o ok. 6 GB. do tej wartości spokojnie sobie poradzi + to, że mówisz na to kanały nie znaczy, że nie wiem co to jest pod inną nazwą. szczerze to może być wszystko. 

 

.edit: do tego wsparcie nVidii, które jak wiadomo zaniknie i się okaże, że r9 380 będzie doganiał 970.. P.S. chcesz to reportuj, założę sobię nowe konto.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...