Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Którą maszynę pod serwera bardziej opłaca się kupić? Z Polski lub Francji?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, 


chce zakupić serwer dedykowany pod średni serwer minecraft + www + ts3. Chciałbym by ping był dobry. 


Co bardziej mi się opłaca? (NIE mogą występować lagi. - serwer mc ok. 100 osób.)


 


Maszyna w Polsce(sldc.eu):


CPU: AMD X6 FX-6350 /CPU 6x 3.9 GHZ, w trybie TURBO 4.2GHz)/

RAM: 24GB

Dysk #1: 1TB HDD

Sprzętowy kontroler RAID: - brak -

Przepustowość: do 100Mb/s (moge zwiekszyc do 1gb/s)

Transfer miesięczny: 10TB

Dodatkowy transfer: 0 x 1TB

IPv4: 5 IP (/29)

IPv6: Tak

 


Panel (Licencja): - brak -

 

170zł/miesięcznie.


 


lub


 


Francja(soyoustart.com):


Procesor AMD Opteron 4334 

Rdzenie / Wątki 6 cores / 6 threads

Częstotliwość 3.1 GHz+

RAM 32GB DDR3

Dyski 2x 3 TB SATA

RAID Soft

Sieć 1 Gbps

Przepustowość 250Mbps

Transfer Bez limitu

IPv4 1

IPv6 /64

 

177,80zł/miesięcznie + jednorazowa opłata instalacyjna 200zł

 

 

Możecie też dawać swoje propozycję ale max do 180zł i koniecznie dedyk.

 

 

Co wybrać aby nie lagowało? 

 

==

Jaki wybrać pod to system?

Zastanawiałem się nad VMware ESXi aby potem podzielić projekty

lub ubuntu/debian etc.

 

 

Opublikowano

Ten 2 jest niby  hostingowany w Francji ale to nie powinno sprawiać problemu myślę że on powinien Ci wystaczyć do serwera Minecraft + TeamSpeak .

                                     

 

Pozdrawiam Tryton.
 

@Edit

Debian 7 64 Bity jest chyba najlepszy do serwera TeamSpeak i do TeamSpeaka (na nim mozesz postawic darmowe boty muzyczne itp)

post-1476016-0-89420900-1457547098.png
 

 

Opublikowano

Dedyk z Francji będzie lepszym rozwiązaniem. Lokalizacja to nie wszystko. Martwi mnie tylko ta wysoka opłata instalacyjna, ale jeżeli masz pieniądze to bierz :)

Darmowe kody na 20% zniżki (WWW, VPS and MC) na lvlup.pro

Szczegóły discord: xVendrome#6074 / PW

Opublikowano

Spośród tych maszyn druga będzie lepsza. Ma większą, nielimitowaną przepustowość, dyski, których nigdy nie dasz rady zapełnić danymi i oczywiście większą ilość ramu, która jak większość osób uważa jest jedynym czynnikiem decydującym o płynnym działaniu serwera. Na twoim miejscu jednak poczekałbym chwilę na uzupełnienie magazynów i wybrał pakiet E3-SAT-2, który jest w podobnej cenie i zbliżonych parametrach jednak lepszym procesorem, przynajmniej na podstawie tych testów: http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E3-1225-v2-vs-AMD-Opteron-4334
Jednak i tak najlepszym wyborem pod serwer minecrafta byłaby i7 i dyski ssd, jednak to jest dopiero w ofercie za 250zł.

Opublikowano

Temat można zamknąć, Mavai udzielił najlepszej odpowiedzi, podpartej dowodami więc jest to.. Najlepsza odpowiedź. 

Dzięki.

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...