Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Składak, jaki procesor dobre podzespoły?


jakislogiek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam złożyłem sobie składaka i nie wiem jaki procesor do niego dobrać procek ma być do 300zł

 a tutaj macie inne podzespoły jak wam się widzi komp ma służyć do gier oczywiście nie najnowszych coś typu LoL i inne gry z 2011-2012.

 

Grafika : 

Karta Sapphire Radeon R7 250 series 1GB DDR5 HDMI

Dyski :

 

Dyski 2x 500 gb 3,5 cala Western Digital

Płyta główna :

 

ASROCK 960GC-GS-FX

Zasilacz :

 

OCZ StealthXStream 2 600W

Procesor :

 

Jakiś do 300zł.

 

Ramy :

 

4GB DDR2 (w przyszłości 4GB DDR3 z wyższej półki)

regey.png

 

Daj tego Minusa ---

Opublikowano

Do tej płyty,do 300zł najlepiej byłoby wziąć X4 955/965 .,przy czym byś musiał uwzględnić chłodzenie.

Przykładowo:

CPU:http://olx.pl/oferta/procesor-amd-phenom-ii-x4-955-black-edition-CID99-IDdoO9T.html#8c502ed9b9

+

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-arctic-freezer-7-pro-rev-2-328067/

 

Czy masz jakiś odosobniony budżet na kartę ? Mogła by być i lepsza..

 

I to są tak ogólnie twoje części czy to wszystko masz zamiar kupić ?

nh766_44609_black_rock_shooter_czarne_wl

Those nostalgic memories,the times where we are simply had fun !

 

 

​     ​

 

Opublikowano

Wziąłeś 2 dyski 500GB WD, nie lepiej kupić jeden dysk 1TB? Chyba wyjdzie taniej ;p.

,,To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.''

                           

                     Jonathan Carroll

 

Opublikowano

Części kupiłem używane tylko znajomy doradził procesor osobny kupić, @BornVillain Po kartę idę w jutro też kupuję używaną i mam w sumie dwie do wyboru ta mi przypadła ponieważ jest tania i nie najgorsza, druga cenowa mi nie odpowiada i myślę że jest gorsza, masz link.

http://olx.pl/oferta/gigabyte-geforce-gt-740-CID99-IDdnCWf.html#9518ff8884

Jeśli ta jest lepsza cenowa i parametrami w sumię mogę się też na nią skusić.

http://olx.pl/oferta/karta-sapphire-radeon-r7-250-series-1gb-ddr5-hdmi-okazja-CID99-IDdp7nW.html#9518ff8884

a tutaj ta która zamierzam jutro kupić.

regey.png

 

Daj tego Minusa ---

Opublikowano

No to z CPU tak jak wcześniej pisałem,co do karty ich nie bierz.Nie bierz nade wszystko r7 250,jest to karta biurowa,wyniki z gier możesz sobie poszukać,obie karty co podałeś są no do internetu tego typu spraw.

Do 300zł,możesz wziąć HD7770 : http://allegro.pl/msi-radeon-hd-7770-oc-1024mb-128bit-i5913690919.html

 

I to będzie dobre.

 

Lub jeżeli możesz dołożyć jeszcze więcej do karty : http://olx.pl/oferta/gigabyte-radeon-hd-7850-oc-1gb-CID99-IDdfjHz.html#dd3f74ad7b

Dużo wydajniejsza,od tej co ja podałem,no i od Twoich,ale to już od Twoich funduszy zależy.

nh766_44609_black_rock_shooter_czarne_wl

Those nostalgic memories,the times where we are simply had fun !

 

 

​     ​

 

Opublikowano
Opublikowano

Najlepsze z tych 4 grafik jest trzecia, czyli 7850.

 

Nie bierz jakiegoś GT740, lepszy nawet ten R7 250. Dlaczego? Chyba (nie jestem pewien) ma mniej pamięci, bo R7 ma tylko 1GB, ale ma lepszą pamieć GDDR5 (jest ona kilkukrotnie szybsza niż DDR3 zastosowana w GT740 i innych budżetowych(biurowych), lub po prostu starych kartach graficznych).

 

A co do procesora, to radziłbym ci sprzedać płytę i ram, który masz i kupić H61+ i3-2120 + Ram DDR3. Za 400zł powinieneś już dostać taki zestaw, a z czasem zmienić procesor na i5-2400 (lub wziąć płytę pod OC teraz (lub później) i procesor i5-2500k (pod OC i kręcić go do 4.5GHz). AMD jest nieopłacalne, a ta i3 jest też niezła.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

HD7850 bedzie naj, jest tylko taki problem, ze to jest jeszcze dosc stara wersja, ktora ma tylko 1gb vramu.

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

@jakislogiek podaj tytuły. Nie podamy ci ilości FPS, ale chcemy wiedzieć o jakich tytułach mówisz.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Nawet nie myślałem o takich tytułach, ale ok mi więcej nie trzeba jestem miłośniekiem starszych gier ;)

regey.png

 

Daj tego Minusa ---

Opublikowano

Już Ci pisałem,do tej płyty wejdzie max X4 955.

nh766_44609_black_rock_shooter_czarne_wl

Those nostalgic memories,the times where we are simply had fun !

 

 

​     ​

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...