Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Komputer do 3500


kaster23

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jaki posiadasz budżet na kupno? około 3,5 tysiąca
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat) 23 stycznia
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora? -1280x1024
Do czego ma służyć komputer?-Do gier
Czy w koszyku ma się znajdować system operacyjny, monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?-Nic
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?-Nie
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?-Brak

Opublikowano

uzupełnij wzór, ale na start daję: 

http://www.morele.net/inventory/info/lPWwCU/

płyta z 4 slotami pamięci i ogólnie bardzo fajną integrą-dzwiękówką. bardzo pojemna obudowa z dwoma filtrami przeciwkurzowymi i dobrym przepływem powietrza. zasilacz - nie muszę tłumaczyć.. evga - klasa sama w sobie. chyba najlepsza grafika do 1600 zł z w miare ok. układem chłodzenia i przyjemnym designem. 

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Wszystko ok w tym zestawie u góry, ale zamień tego radeona na mocniejszego GTX 970

 

PS. Jesteś pewien co do monitora? Chcesz grać w rozdzielczości 1280 x 1024 ? Nie lepiej kupić tańszy monitor w fullhd ?

Opublikowano

Mocniejszego GTX'a? zależy co przez to rozumiesz. ja nigdy nie zamieniłbym radeona na gtx'a, także zestaw zrobiony.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

@1361622928-U485574.pngHarriott nie raz widziałem jak w tematach bronisz Radeona rzucając obelgami na prawo i lewo. Zobacz np. Wiedźmina 3 w HairWorks AMD ginie, jak w sumie w większości gier bo NVIDIA się dogadała i gry są zazwyczaj pisane pod GTXY

Opublikowano

Albo ktoś wierzy w testy i widzi znaczącą przewagę GTX'a na dzień dzisiejszy. Większy potencjał oc, mniejszy pobór mocy, a argument, że zacznie brakować pamięci przy FHD ma raka, bo to nie rok 2024.

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

Ja bym zmienił kartę graficzną na GTX970, co potwierdza większość doświadczonych osób tutaj (pozostałe po prostu nie czytają tego :P).

 

A poza tym płytę na MSI B85-G43. Za 30zł masz płytę ATX (pełno wymiarową) i z tym samą kartą dźwiękową. Nie wiem w ogóle co ten @Hariot (czy jak mu tam) pisze za głupoty. To nie jest dobry układ dźwiękowy, tylko zwykły dawany do każdej płyty. Za dobrą dźwiękówkę trzeba dać co najmniej dwukrotną wartość tej płyty głównej.

 

Na zasilaczu też możesz oszczędzić i wziąć Antec 500W, bo zdecydowanie wystarczy, a również jest firmowy.

 

#edit

@1361622928-U485574.pngHarriott oznaczę aż, żebyś przeczytał. GTX970 jest lepszy. Druga sprawa, czemu piszesz, ze ta integra jest dobra? Skoro jest taka sama jak w każdej przeciętnej płycie głównej, więc nie pisz, że jest dobra, bo NIE JEST.

PS. Jeżeli dalej uważasz, że wiesz lepiej, to czemu nikt się z tobą nie zgadza?

PS2. Nie che wojny robić, ale chwalenie się, że masz 1000 postów na innym "forum o komputerach" nie jest wyczynem, ani nie pokazuje tego, że się znasz.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Skorzystałem z rad kolegi @JacoH i wyszło cos takiego.

http://www.morele.net/inventory/info/TZEWTQ/

 

Ładnie ale można dodać trochę "kosmetyki". Wydaje mi się, że dobrze by było zmienić GPU na EVGA http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-superclocked-acx-2-0-4gb-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-04g-p4-2974-kr-667982/. Zaoszczędzone pieniądze włożyć w lepszy zasilacz http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-ts550w-120mm-80-bronze-p1-550s-xxb9-379507/ lub przynajmniej ten EVGA podany wyżej przez @1361622928-U485574.pngHarriott

CPU Intel Core i7 3770K GPU SLI EVGA GTX 780 ACX SC RAM 4x4GB Corsair Dominator Platinum 16GB MOBO Asus Sabertooth Z77 COOLER CPU NZXT Kraken X60 @ Akasa Apache 140mm x2 SSD Plextor M5S 128GB + Curcial M550 128GB HDD WD Green 2x2TB PSU Seasonic Platinum 860W CASE NZXT H630

Kopsnij PLUSIKA :)

Opublikowano

Weź lepiej wersję SSC od EVGA gtx'a jest 50zł droższa od tej co podał @Amperoo_PL a ma poprawione chłodzenie, co jest na duży+

 

/edit

 

Loool, jeszcze wczoraj GTX970 EVGA SSC na morele kosztował 1539, po której go zamówiłem, teraz cena to 1615pln... 

Opublikowano

Ładnie ale można dodać trochę "kosmetyki". Wydaje mi się, że dobrze by było zmienić GPU na EVGA http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-superclocked-acx-2-0-4gb-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-04g-p4-2974-kr-667982/. Zaoszczędzone pieniądze włożyć w lepszy zasilacz http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-ts550w-120mm-80-bronze-p1-550s-xxb9-379507/ lub przynajmniej ten EVGA podany wyżej przez @1361622928-U485574.pngHarriott

Zasilacz powinien wystarczyć, a EVGA podobno często ma problem piszczących cewek w swoim grafikach

Opublikowano

@kaster23  Dokładnie ;) Tylko widzę, że płyta podrożała, bo ja pamiętam, że była po 285zł.

 

Zasilacz to kwestia sporna, a budżet i tak przekroczyliśmy, dlatego podałem Anteca 500W, który spokojnie da radę.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Weź lepiej wersję SSC od EVGA gtx'a jest 50zł droższa od tej co podał @Amperoo_PL a ma poprawione chłodzenie, co jest na duży+

 

/edit

 

Loool, jeszcze wczoraj GTX970 EVGA SSC na morele kosztował 1539, po której go zamówiłem, teraz cena to 1615pln... 

 

No rzeczywiście. Dzięki za uwagę. Więc raczej wiele zmienić nie można.

CPU Intel Core i7 3770K GPU SLI EVGA GTX 780 ACX SC RAM 4x4GB Corsair Dominator Platinum 16GB MOBO Asus Sabertooth Z77 COOLER CPU NZXT Kraken X60 @ Akasa Apache 140mm x2 SSD Plextor M5S 128GB + Curcial M550 128GB HDD WD Green 2x2TB PSU Seasonic Platinum 860W CASE NZXT H630

Kopsnij PLUSIKA :)

Opublikowano

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 8GB
http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-8gb-288751/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Opublikowano

Ja bym zmienił kartę graficzną na GTX970, co potwierdza większość doświadczonych osób tutaj (pozostałe po prostu nie czytają tego :P).

 

A poza tym płytę na MSI B85-G43. Za 30zł masz płytę ATX (pełno wymiarową) i z tym samą kartą dźwiękową. Nie wiem w ogóle co ten @Hariot (czy jak mu tam) pisze za głupoty. To nie jest dobry układ dźwiękowy, tylko zwykły dawany do każdej płyty. Za dobrą dźwiękówkę trzeba dać co najmniej dwukrotną wartość tej płyty głównej.

 

Na zasilaczu też możesz oszczędzić i wziąć Antec 500W, bo zdecydowanie wystarczy, a również jest firmowy.

 

#edit

@1361622928-U485574.pngHarriott oznaczę aż, żebyś przeczytał. GTX970 jest lepszy. Druga sprawa, czemu piszesz, ze ta integra jest dobra? Skoro jest taka sama jak w każdej przeciętnej płycie głównej, więc nie pisz, że jest dobra, bo NIE JEST.

PS. Jeżeli dalej uważasz, że wiesz lepiej, to czemu nikt się z tobą nie zgadza?

PS2. Nie che wojny robić, ale chwalenie się, że masz 1000 postów na innym "forum o komputerach" nie jest wyczynem, ani nie pokazuje tego, że się znasz.

gdzie się pochwaliłem, ze mam tysiąc postów na jednym z forum? gtx zwyczajnie przegrywa i nie insynuujcie mi, że patrzę na cyferki, bo patrzę na wydajność.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

CPU Intel Core i7 3770K GPU SLI EVGA GTX 780 ACX SC RAM 4x4GB Corsair Dominator Platinum 16GB MOBO Asus Sabertooth Z77 COOLER CPU NZXT Kraken X60 @ Akasa Apache 140mm x2 SSD Plextor M5S 128GB + Curcial M550 128GB HDD WD Green 2x2TB PSU Seasonic Platinum 860W CASE NZXT H630

Kopsnij PLUSIKA :)

Opublikowano

widać, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.. nie chwaliłem sie, tylko napisałem, że mam 1k postów na innym forum i nie pozwolę się obrażac przez jakiegoś typka.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...