Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Blogi prosto od developerów, aktualizacje oraz przedsmaki.


Tluczek9902

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że ten temat będzie zbiorem, który będzie zawierać nowe aktualizacje, przedsmaki które mają prawdopodobnie wejść do gry oraz wpisy z blogów prosto od developerów gry.

Nowy wpis = nowy post, tak więc często będą się pojawiały doubleposty.

Temat będę uzupełniał jak najszybciej jest to możliwe.

 

Na dole każdego wpisu będzie znajdowało się podsumowanie [Dla leniwych :D]

 

Nie wszyscy wchodzą na główne forum Dark Orbit,

nie wszyscy wiedzą nad czym aktualnie twórcy pracują

dla tego stworzyłem ten temat.

 

 

 

 

15.10.15

 

"Kontynuując te działania w 2016 roku, zamierzamy przenieść do klienta także konstruktora Wrót międzygalaktycznych, fabrykę high-tech oraz sklep. Chcemy wprowadzić więcej elementów dla graczy niskich i wysokich poziomów (w zamyśle są także nowe wrota międzygalaktyczne). Planowana jest również rozbudowa systemu modyfikacji."

 

 

 

29.12.15

"Witajcie, kosmiczni piloci!

Mam nadzieję, że dobrze się bawicie podczas okresu świątecznego w DarkOrbit, bo my w kwaterze głównej jesteśmy zapracowani jak nigdy. W dniu dzisiejszym chciałbym pomówić o naszej najnowszej funkcji, którą wprowadziliśmy na serwerze testowym, czyli wyposażeniu w kliencie.

 

Na wstępie pragnę podziękować wszystkim, którzy do tej pory wzięli udział w otwartych beta-testach. Niezwykle nam to pomogło w zidentyfikowaniu problemów technicznych. Chociaż ten element wciąż jest w fazie rozwoju, bardzo chcieliśmy zaprezentować go przed końcem roku. Jak zwykle, otrzymaliśmy mnóstwo cennych uwag od uczestników testów i cieszymy się, że dla wielu graczy nowa funkcja okazała się przydatna. Jedną z najważniejszych kwestii jest maksymalne uproszczenie dostępności głównych elementów gry, aby nie było potrzebne przełączanie zakładek i nie pojawiały się błędy synchronizacyjne. Wprowadzając nowy system 3D oraz mając kilka innych ciekawych elementów w zanadrzu, chcemy, aby gracze mogli cieszyć się grą w DarkOrbit na pełnym ekranie. Ponieważ stale dodajemy misje specjalne oraz inne nagrody, o wiele lepiej mieć wszystko w jednym miejscu, a także obsługiwać inwentarz w jednym oknie (w szczególności mamy na myśli ulepszenia).

 

Ponadto przyglądamy się kilku zmianom, które (miejmy nadzieję) umożliwią rozwiązanie najpilniejszych problemów.

 

Po pierwsze, mamy świadomość, że większość z was jest przyzwyczajona do wylogowywania się z gry w celu dokonania zmian związanych z wyposażeniem, aby uniknąć konieczności udawania się za każdym razem do kwatery głównej. Nowej funkcji wyposażenia przyświeca idea „przybliżenia” zarządzania inwentarzem i hangarem do graczy. Aktualny system umożliwia graczom wyposażanie nieaktywnych statków w dowolnym momencie, nawet jeżeli nie będą znajdować się w pobliżu swojej kwatery głównej. Jednak w oparciu o wasze komentarze zamierzamy włączyć do niego wyposażenie ze wszystkich statków (z aktywnymi włącznie), o ile gracz nie jest w trakcie walki lub kolejce/meczu UBA. Jak wam się podoba ten pomysł? Dajcie znać poniżej, co myślicie!

 

Po drugie, jak wspominaliśmy wcześniej, planujemy wydłużenie czasu działania wszystkich boosterów/powielaczy o 20% bez zmiany ich ceny. Uważamy, że to najlepsze rozwiązanie, ponieważ zapewnia ono graczom dodatkowy czas działania. Mamy również inne pomysły dotyczące zatrzymania czasu działania boostera/powielacza w obszarze kwatery głównej, ale zdajemy sobie sprawę, że może to prowadzić do wielu nieoczekiwanych problemów, które mogą zdecydowanie pogorszyć ogólny komfort rozgrywki. W tym względzie również chcielibyśmy poznać waszą opinię.

 

Po trzecie, zauważyliśmy, że sporą liczbę graczy zaniepokoił nowy system ulepszeń. Uważamy, że nowe reguły ulepszania są o wiele bardziej przejrzyste i sprawiają, że system jest jasny, prosty i przewidywalny. To prawda, że niektórzy gracze mogą mieć więcej szczęścia od innych i ulepszyć jakiś element dużo taniej. Nasze statystyki pokazują, że ponad 90% ulepszeń jest przeprowadzanych z prawdopodobieństwem 100%, więc w większości przypadków nikt nawet nie próbuje szczęścia. W oparciu o te dane uznaliśmy, że nowy system powinien działać w sposób prosty i nieskomplikowany.

 

Chciałbym także wspomnieć o innych obawach wyrażanych przez graczy – chodzi o możliwość zarządzania inwentarzem bez konieczności logowania się do gry. Bardzo chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat. Uważamy inwentarz i hangary za kluczowe systemy gry i chcemy, aby były one maksymalnie blisko faktycznej rozgrywki i samych graczy – jest to szczególnie ważne dla nowicjuszy. Inwentarz w oddzielnej zakładce psuje płynność gry, dlatego uważamy, że gracze powinni móc wyposażyć się w elementy od razu po ich nabyciu. Byłoby idealnie, gdyby wszystkie główne funkcje znalazły się w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

 

Jestem otwarty na wszelką dyskusję. Powiedzcie, co sądzicie o umieszczeniu wyposażenia w kliencie. Jakie inne elementy powinniśmy udostępnić w grze? Jakich wygodnych funkcji brakuje?

 

Na zakończenie pragnę podziękować wszystkim graczom za lojalność i wsparcie. Dostrzegamy nieustannie waszą pasję i to właśnie ona nas napędza i motywuje do dalszej pracy. Życzę wszystkim Wesołych Świąt! Do zobaczenia w grze w 2016 roku."

 

 

 

Podsumowanie:

  1. -Nowy pomysł z wyposażaniem nieaktywnych statków [Chcą też "włożyć" do tego statki, które są aktywne]
  2. -Developerzy zastanawiają się jak będzie z boosterami. Chcą je wydłużyć o ~~20% bez zmiany ich ceny. Dla mnie bomba. Gdy jesteśmy na bazie i wyposażamy nasz statek, czy też ulepszamy rzeczy boostery nam się kończą, więc 20% dodatkowego czasu trwania to bardzo dobre rozwiązanie.
  3. -Nowy pomysł z Upgrade zostaje. [Co prawda, nie ma 100% na ulepszenie tylko ~~90% jednak praktycznie wszystkie rzeczy nam się ulepszają. Dodatkowo nie ma limitów czasowych, a koszt ulepszeń jest obniżony niż ten jaki jest na starym systemie]. Samo ulepszanie i interfejs są przejrzyste.
  4. -Wciąż nie wiadomo jak to będzie z wyposażaniem statku, gdy jesteśmy wylogowani.
  5. -Pomysł nad przeniesieniem sklepu, wrót i fabryki do klienta. Ulepszanie zostało już przeniesione.
  6. -Nowe wrota w przyszłości.
  7. -Planowana rozbudowa systemu modyfikacji.

 

 

Greetings,

Kacu.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...