Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Manchester City Football Club


Cuco

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Man-City-banner.jpg


 


Manchester City założony został w 1880 roku pod nazwą St. Mark's (West Gorton) (jako klub sportowy - 5 lat wcześniej był to tylko klub krykieta) - nazwa wzięła się od tamtejszej parafii pod wezwaniem świętego Marka, w dzielnicy Gorton.


W roku 1887 nazwa klubu uległa zmianie na Ardwick A.F.C w ramach zmiany stadionu.


Warto wspomnieć, że pierwszy mecz w ramach derbów Manchesteru odbył się w roku 1881 i zakończył zwycięstwem teraźniejszej czerwonej strony miasta. Newton Heath zostało przez Ardwick pokonane pierwszy raz w roku 1891.


Szefostwo rozgrywek piłkarskich dało zielone światło klubowi z Ardwick i dołączyli (stając się też jej pierwszymi członkami) do drugiej ligi angielskiej. 


W sezonie 1893-94 z powodu problemów finansowych nastąpiła reorganizacja, która doprowadziła do zmiany klubu na Manchester City.


W roku 2008 grupa Abu Dhabi United Group wykupiła Man City, przez co klub stał się jednym z najbogatszych na świecie.


Polskim akcentem w klubie był występującym tam przez 2 lata Kazimierz Deyna, który stał się też jednym z pierwszych zagranicznych graczy, którzy zdecydowali się na transfer do ligi angielskiej. Zdobył 13 bramek w 43 spotkaniach. Był ważną postacią dla Manchesteru City.


 


parkingi-belka.png


 


Aktualnie menedżerem klubu jest niezmiennie od roku 2013 - chilijczyk Manuel Pellegrini.


 


parkingi-belka.png


 


Kadra


 


zbogPJZ.png


 


 


 


parkingi-belka.png


 


 


Trofea


 


 


 


QLtKBxA.png


 


 


parkingi-belka.png


 


 


Rekordy


 


Najwyższa ligowa wygrana: 11-3 vs Lincoln City


Najwyższa wygrana w pucharach: 12-0 vs Liverpool Stanley


Najwyższa przegrana w lidze: 1-9 vs Everton


 


Najwięcej wygranych pod rząd (wszystkie rozgrywki): 11


Najwięcej wygranych pod rząd (liga): 11


Najwięcej wygranych pod rząd u siebie (wszystkie rozgrywki): 16


Najwięcej wygranych pod rząd u siebie (liga): 20


Najwięcej wygranych pod rząd na wyjeździe (liga): 6


 


Najwięcej remisów pod rząd: 6


Najwięcej remisów pod rząd u siebie: 6


Najwięcej remisów pod rząd na wyjeździe: 7


 


Najwięcej przegranych pod rząd: 8


Najwięcej przegranych u siebie pod rząd: 5


Najwięcej przegranych na wyjeździe pod rząd: 14


 


Najdłuższa seria bez porażki: 22 mecze


Najdłuższa seria bez porażki u siebie: 41 meczy


Najdłuższa seria bez porażki na wyjeździe: 15 meczy


Najdłuższa seria bez zwycięstwa: 17 meczy


Najdłuższa seria bez zwycięstwa u siebie: 9 meczy


Najdłuższa seria bez zwycięstwa na wyjeździe: 34 mecze


 


Najwięcej logi we wszystkich rozgrywkach w sezonie: 156


Najwięcej goli w lidze w sezonie: 108


Najwięcej punktów w sezonie: 99


 


Najdroższy zakupiony gracz: Kevin De Bruyne - 54mln funtów


Najdroższy sprzedany gracz: Álvaro Negredo - 24mln funtów


 


Najwięcej goli dla klubu we wszystkich rozgrywkach: 178, Eric Brook


Najwięcej goli dla klubu w Premier League: 85, Sergio Agüero


Najwięcej goli dla klubu w FA Cup: 22 - Fred Tilson


Najwięcej goli dla klubu w Capital One Cup - Colin Bell


Najwięcej goli dla klubu we wszystkich europejskich rozgrywkach


 


 


hiFG4ZA.png

 

Opublikowano

Aguero kiedyś tam powiedział, że nie odejdzie z City, do póki nie wygra z nimi LM.  ;) Beka, że nawet z takimi zastrzykami pieniężnymi Barcelona trzymała ich za pysk w dwumeczu z LM. Tańczyli tak jak im zagrali. Jeżeli chce coś ugrać na arenie międzynarodowej to jedyny kierunek dla niego to Real Madryt, gdyż Barcelona i Bayern ma już światowej klasy napastników.

hYYRv6d.png

Opublikowano

Pozycja tej drużyny jest zbudowana na wielkim budżecie i znanych nazwiskach. Każdy młody, perspektywiczny piłkarz się tam zmarnuje, mimo takich niby dogodnych warunków. De Bruyne na ten przykład. On był super gwiazdorem w Bundeslidze. I co teraz? Ja już prawie o nim zapomniałem. Może wyższy poziom itd, ale wielu młodych piłkarzy, którzy mają swój debiut to grają świetne mecze.

d2oLM0M.png


Opublikowano
 

Może wczorajsze dwie asysty i gol KDB przypomną Ci o nim!

Krążyły plotki, że w tym letnim oknie dostał od szejków czek in blanco gdzie miał sobie wybrać, ile chce zarabiać. Najs.

Czekamy na Guardiolę!

hiFG4ZA.png

 

Opublikowano

Kilka dobrych występów nie zmieni tego, iż w Wolfsuburgu prezentował się lepiej. ;) Pamiętam jego świetne występy z ligowymi gigantami. Wówczas strzelił Bayernowi dwie bramki.

d2oLM0M.png


Opublikowano

Kilka dobrych występów nie zmieni tego, iż w Wolfsuburgu prezentował się lepiej. ;) Pamiętam jego świetne występy z ligowymi gigantami. Wówczas strzelił Bayernowi dwie bramki.

Bundesliga, a BPL to dwa różne światy. Teraz wcale nie gra tak słabo, oglądałem kilka meczów City.

hYYRv6d.png

Opublikowano

Kilka dobrych występów nie zmieni tego, iż w Wolfsuburgu prezentował się lepiej. ;) Pamiętam jego świetne występy z ligowymi gigantami. Wówczas strzelił Bayernowi dwie bramki.

 

W Bundeslidze grał już wcześniej, w Werderze Bremen (Chelsea też ale nie Mourinho nie pasowała jego mentalność). Poza tym, miał pół roku na wpasowanie się do Wolfsburga bo przecież był tam półtora sezonu i to dopiero podczas sezonu 14-15 pokazał na co go stać. Potrzebuje czasu i przygotowania fizycznego też najpewniej. W 22 występach zdobył 12 goli 8 asyst. Pół gola i 1/3 asysty na mecz. 3 razy został wybrany zawodnikiem meczu. Podawał ze skutecznością 78.3% i wygrywał 1/2 swoich pojedynków powietrznych. Dla porównania, w 34 meczach w Wolfsburgu w sezonie 14-15 zdobył 10 goli i 21 asyst. Tylko, że tutaj jest osadzony dużo lepszymi piłkarzami i to też ma jakiś wpływ na to ile ma szans na zdobycie asyst, a w ilu kluczowych akcjach brał udział. Jak na pierwszy sezon to nieźle.

 

 

hiFG4ZA.png

 

Opublikowano

ten nowy herb to chyba jakiś żart xdd

pewnie zapłacili grafikowi milion funtów za to gowno.. lepszy zrobiłbym w GIMP'ie

 

De Bruyne do Realu, James do Chelsea i wszyscy happy

Opublikowano

ten nowy herb to chyba jakiś żart xdd

pewnie zapłacili grafikowi milion funtów za to gowno.. lepszy zrobiłbym w GIMP'ie

 

De Bruyne do Realu, James do Chelsea i wszyscy happy

Po co Real ma wymieniać bardzo dobrego gracza, na dobrego gracza? Ty myślisz czasem? Wiem, że chciałbyś Jamesa w Chelsea, bo ktoś tam jednak ciągnąć grę musi.  xD  xD  xD

denzel.png

Opublikowano

Nie wiem co Otamendi zrobił przy końcu  o.O  Ale to już się widocznie z czasów Valencii nauczył https://www.youtube.com/watch?v=Mbqxo5xU6h0&app=desktop

Kilka wniosków, bo miałem trochę czasu na oglądnięcie meczu:

 

 

  • Leicester solidnie się broniło, a cały pressing w ich wykonaniu był skuteczny, Kante to chyba topowa postać (nie oglądam często Leicester ale w tym meczu grał solidnie)
  • Mangala jako szybki obrońca to idealny pies na Vardyego i spisał się bardzo dobrze, a razem z Kompanym (o ile znów nie złapie go jakaś kontuzja :/) mogą stworzyć groźną parę obrońców,
  • Sędziego powinni wyrzucić, sędziował źle dla obu stron,
  • KDB czasami gubi się na skrzydłach - źle,
  • Mimo, że zagraliśmy solidnie to takie występy nie zabiorą nas nigdzie, może to nadal klapki na oczach niektórych zawodników (to przecież Leicester, spacerek, a przecież w tabeli jadą równo...)
  • Aguero po kontuzji musi wrócić do formy.

Chętnie zobaczyłbym Verrattiego u nas, to już nie jest młody talent ale staje się jednym z najlepszych pomocników :P Mecz vs Barcelona w kwietniu to był pokaz klasy której myślę nie powstydzili by się nawet Rijkaard, Gullit czy Gattuso. Jak PSG by się wzmocniło, a on zagrałby dobry mecz to następne spotkanie z Barcą mogłoby być dosyć ciekawe :D

hiFG4ZA.png

 

Opublikowano

Arsenal i Leicester mają taką samą liczbę punktów, więc nic nie wiadomo. Lisy wczoraj straciły szansę na odskoczenie Kanonierom. Kolejny mecz drużyn z góry tabeli bez bramek. Szkoda...

d2oLM0M.png


Opublikowano

Nie wiem co Otamendi zrobił przy końcu  o.O  Ale to już się widocznie z czasów Valencii nauczył https://www.youtube.com/watch?v=Mbqxo5xU6h0&app=desktop

Kilka wniosków, bo miałem trochę czasu na oglądnięcie meczu:

 

 

  • Leicester solidnie się broniło, a cały pressing w ich wykonaniu był skuteczny, Kante to chyba topowa postać (nie oglądam często Leicester ale w tym meczu grał solidnie)
  • Mangala jako szybki obrońca to idealny pies na Vardyego i spisał się bardzo dobrze, a razem z Kompanym (o ile znów nie złapie go jakaś kontuzja :/) mogą stworzyć groźną parę obrońców,
  • Sędziego powinni wyrzucić, sędziował źle dla obu stron,
  • KDB czasami gubi się na skrzydłach - źle,
  • Mimo, że zagraliśmy solidnie to takie występy nie zabiorą nas nigdzie, może to nadal klapki na oczach niektórych zawodników (to przecież Leicester, spacerek, a przecież w tabeli jadą równo...)
  • Aguero po kontuzji musi wrócić do formy.

Chętnie zobaczyłbym Verrattiego u nas, to już nie jest młody talent ale staje się jednym z najlepszych pomocników :P Mecz vs Barcelona w kwietniu to był pokaz klasy której myślę nie powstydzili by się nawet Rijkaard, Gullit czy Gattuso. Jak PSG by się wzmocniło, a on zagrałby dobry mecz to następne spotkanie z Barcą mogłoby być dosyć ciekawe :D

Verratti: "Bayern and Barça rumours? No, I stay at PSG and I will soon renew my contract." Tym Bardziej nie dojdzie co City. 
 
A co PSG nie miało mocnego składu w tamtym sezonie? W tym tym bardziej... 

hYYRv6d.png

Opublikowano
 

Jak spojrzysz na puchary europejskie to wiele nie ciułają, David Luiz jest średniej klasy obrońcą, Lavezzi i Zlatan to już nie te same osoby. :P

hiFG4ZA.png

 

Opublikowano

 

 

Jak spojrzysz na puchary europejskie to wiele nie ciułają, David Luiz jest średniej klasy obrońcą, Lavezzi i Zlatan to już nie te same osoby. :P

Ale Chelsea z tamtego sezonu ograli. A potem trafili na Barce, a to był już kwiecień (czyli prawie szczyt formy Barcy). Owszem, Suarez ograł Luiza jak chciał w ćwierć-finale. Owszem Zlatan w PSG to nie to samo co kiedyś, ale to też jednak top5 napastników świata. Teraz doszedł do nich Di Maria i jak sam napisałeś mają świetnego Verattiego w środku, walczaka Matuidiego i szybkiego i zwinnego Lucasa. 

 

Barca zabija środek pola nie ważne z kim grają, co jest ich kluczem do sukcesu. Majac takiego Busquetsa w składzie to jakby grać w przewadze. Do tego Iniesta i Roberto, który wystrzelił formą, a od nowego roku walczak Turan. Nie ważne kogo mają w składzie przeciwnicy (Bale, James, Ronaldo - prawie 300 melonów). Każda drużyna gra pod dyktando Barcelony, chyba, że się zagra na nią pressingiem, ale też ile można biegać za piłką? Prędzej czy później brakuje sił. 

hYYRv6d.png

Opublikowano

Ale Chelsea z tamtego sezonu ograli. A potem trafili na Barce, a to był już kwiecień (czyli prawie szczyt formy Barcy). Owszem, Suarez ograł Luiza jak chciał w ćwierć-finale. Owszem Zlatan w PSG to nie to samo co kiedyś, ale to też jednak top5 napastników świata. Teraz doszedł do nich Di Maria i jak sam napisałeś mają świetnego Verattiego w środku, walczaka Matuidiego i szybkiego i zwinnego Lucasa. 

 

Barca zabija środek pola nie ważne z kim grają, co jest ich kluczem do sukcesu. Majac takiego Busquetsa w składzie to jakby grać w przewadze. Do tego Iniesta i Roberto, który wystrzelił formą, a od nowego roku walczak Turan. Nie ważne kogo mają w składzie przeciwnicy (Bale, James, Ronaldo - prawie 300 melonów). Każda drużyna gra pod dyktando Barcelony, chyba, że się zagra na nią pressingiem, ale też ile można biegać za piłką? Prędzej czy później brakuje sił. 

 

gegenpressing kloppa może  B)

hiFG4ZA.png

 

Opublikowano

Pep odchodząc z Barcelony powiedział, że nigdy nie będzie chciał wyciągnąć żadnego piłkarza ze składu Barcy. Tymczasem chodzą słuchy, że chce aby Busi i Messi przeszli do Angli.  <.<

 

Sęk w tym, że agent Busquetsa powiedział, że zawodnik nie ma zamiaru nigdy odejść z Barcy, a Messi to wiadomo. Pod koniec do Newells ;)

 

tumblr_n4hdc3BR191qiepoyo1_r4_500.png

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...