Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

PS6 Lee Sin Jungle Poradnik


L3SnaR

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

 

4. Lee sin jest bardzo efektywnym leśnikiem bardzo dobrze radzi sobie w czyszczeniu jungle.

Nie koniecznie. Jeżeli nie idziesz mocno ad+lifesteal to jego clear nie jest jednym z lepszych tak szczerze mówiąc.

 

3. Tym dłuższa rozgrywka tym gorzej dla Lee postać jest bardzo słaba w Late game nie robi nic poza wykopaniem przeciwnego carry do naszej drużyny.

Nie przesadzajmy ;) Zależy od tego jak rozegrałeś mid/late game, Twojego build'u (Ad lee sin może combować), Twojego teamcompu ponieważ nieraz tylko to "wykopanie" jest wszystkim czego może potrzebować Twoja drużyna, bądź Twoi carry.

 

Masteries-da-Season-6-Jungle-Attack-Spee

 

Z tego co się orientuję to obecnie niemal każdy lee sin na wyższym elo masterki robi pod thunderlorda (możesz sprawdzić sobie np. u gripexa, na probuildsach etc.)

 

 

hunters-machete.gifhealth-potion.gifwarding-totem.gif < Tak ZAWSZE zaczynamy.

Równie dobrze można kupić potkę za 150 golda, która odnawia się po powrocie do bazy (+ masterka która zwiększa efektywność potionów)

 

 

stalkers-blade-warrior.gifsightstone.gif < Chyba nie musze tłumaczyć dlaczego zakupujemy Sighstone? Jest to potrzebny item dla Lee sina dzięki niemu możemy łatwo doskoczyć do przeciwnika/uciec.

Moim zdaniem wybór itemu do jungli, który daje możliwość używania wardów jest dużo bardziej opłacalny, ponieważ nie trzeba tracić na to dwóch slotów w ekwipunku. Po prostu warto jest poświęcić spowolnienie z niebieskiego smite'a dla kilku dodatkowych wardów + slotu w eq.

 

ninja-tabi.gifmercurys-treads.gif < O to są opcje co do butów jeżeli w przeciwnej drużynie jest bardzo dużo postaci AD gramy Tabi a jeżeli AP To gramy merce chociaż aby zmniejszyć czas trwania CC

Obecnie można również brać pod uwagę opcję zakupienia swiftnessów.

 

- Prawidłowy gank wygląda tak: Ward+w do przeciwnika E+Spowolnienie przeciwnik w tym momencie może uzyć flasha ale pamiętamy że wciąż mamy Q i możemy spokojnie go zabić.

Nie ma czegoś takiego jak "jedyny prawidłowy gank". Właśnie dlatego gra lee sin'em jest taka ciekawa, ponieważ jego skillset daje mu mnóstwo możliwości gankowania, nie tylko tą jedną.

 

- Podczas TF starać się wykopywać wrogiego carry do naszych sojuszników. Najłatwiejszy tak zwany inSec jest za użyciem warda. Q+Doskok Szybkie postawienie warda za przeciwnikiem +W Do warda i wykopanie przeciwnika.

Podczas podejmowania takiej próby trzeba zawsze brać pod uwagę cc przeciwników, które może nam uniemożliwić wykonanie tego tricku.

 

- Możemy spokojnie spróbować zabić przeciwnika u jego w jungle. Zaczynamy od golemów idziemy na reda bierzemy go i spokojnie powoli idziemy na reda przeciwnika w zależności czy zaczął na niebieskim buffie czekamy sobie spokojnie,kiedy przeciwnik już zaczyna robic red zabieramy go za pomocą smite i zabijamy przeciwnika.

Jeżeli zaczniesz route w ten sposób: Golemy->Red to jedyną opcją na invade jest blue przeciwnika. Ty napisałeś, że jest nim red, może przez pomyłkę. Ponieważ jeżeli chciałbyś iść ze swojego reda na czerwonego buffa przeciwnika to musiałbyś po prostu przejść przez mida - zostałbyś zauważony + prawdopodobnie zanim byś przyszedł to przeciwny jungler zdążyłby się uporać z tym buffem.

 

 

- Po 1 cofce staramy się zmienić trinketa na czerwony będziemy mogli kontrolować wizję w jungle oraz na liniach gdy będziemy chieli zgankować dana linię potem oczywiście kupujemy Sighstone/Kamien widzenia.

Tak jak mówiłem wcześniej zamiast sightstone'a można kupić item do jungli pozwalający wardować + zostawić żółty trinket.

 

W okolicach 4-6 poziomu staramy się podjąć smoka solo.

Aby móc to zrobić, trzeba najpierw kontrolować wizję i znać położenie przeciwnego junglera. Najlepiej jest mieć ze sobą pink ward'a.

 

A co do mid i late game'u. Fakt, że lee sin słabo się skaluje, ale nie przesadzajmy z tym, że "postać traci całą swoją moc".

giphy.gif

Opublikowano

Teraz już gra się masterke pod hp ;) 12/0/18 na prawie każdym junglerze ;)

Nie koniecznie, ta masterka jest dla tanków, a nie każdy jungler chce być tankiem, jakby taki Kha'zix, Rengar, Shaco..

Opublikowano

 

Teraz już gra się masterke pod hp ;) 12/0/18 na prawie każdym junglerze ;)

Nie koniecznie, ta masterka jest dla tanków, a nie każdy jungler chce być tankiem, jakby taki Kha'zix, Rengar, Shaco..

 

 

18 w drugim drzewku gralo sie tylko, jak piorunki byly OP, teraz gra sie Strenght of the Ages, bo w 3 drzewku sa bardziej korzystniejsze masterki niz w drugim dla junglera

Opublikowano

 

Witam Serdecznie w dzisiejszym poradniku mam wam do przedstawienia

Lee Sin.

 

 

 

 

 

 

 

Lee to ślepy mnich który został stworzony do grania nim w Jungle możemy zagrać nim zarówno na topie lecz nie jest taki mocny ponieważ nie otrzymujemy tarczy po doskoku do miniona.

Lee sin posługuje się energią nie ma many,jest on bardzo mobilną postacią. oraz ciężka do opanowania lecz w dobrych rękach robi cuda i może wygrać grę.

 

Na Jungle wybieramy standardowe summoner Spelle:

flash.pngsmite.png

 

 

 

 

 

 

Zaczniemy od + - Lee.

 

 

Zalety

 

1. Niesamowicie mocne ganki a szczególnie w EarlyGame

2. Mobilność która oferuje nam Lee sin za pomocą naszych umiejętności Q,W zapewnia nam szybki doskok do przeciwnika oraz jego zabicie.

3. Lee sin w dobrych rękach może sam wygrać grę poprzez prawidłowe wykopanie przeciwnego ADC do naszej drużyny.

4. Lee sin jest bardzo efektywnym leśnikiem bardzo dobrze radzi sobie w czyszczeniu jungle.

5. Może bardzo łatwo uniknąć wszystkich umiejętności poprzez użycie W do miniona/Warda.

6. Lee sin może uratować życie swojego sojusznika poprzez użycie swojej umiejętności W na nim.

7. Mechanika gry (Ninja) energia zamiast many.

8. Potrafi spowalniać oraz wykrywać niewidocznych przeciwników takich jak Akali na swoim W Shaco na Q Itp.

Wady

1. Postać nie nadaje się dla nowych graczy samo jego opanowanie wymaga bardzo dużo czasu oraz skupienia. Najlepiej nie wyciąg go na gry rankingowe,lepiej poćwiczyć nim na normalach.

2. Efektywna gra Lee sinem wymaga opanowiania celności naszej umiejętności Q

3. Tym dłuższa rozgrywka tym gorzej dla Lee postać jest bardzo słaba w Late game nie robi nic poza wykopaniem przeciwnego carry do naszej drużyny.

4.

 

 

Przejdźmy do omówienia skilli.

 

lee-sin-flurry.pngNasza umiejętność pasywna działa w następujący sposób: Za każdym razem gdy użyjemy umiejętności zyskujemy premię do szybkości ataku o wartości 40% na 2 ataki + przywracają mu energie 20/10 pkt.

lee-sin-sonic-wave-resonating-strike.pngFala dźwięku/uderzenie rezonansu. Pierwsze użycie to Q to skillshot dzięki któremu naznaczamy przeciwnika zadaje one obrażenia fizyczne. Nasze 2 użycie Q to doskok do przeciwnika który również zadaje obrażenia fizyczne Lee ma tylko 3 sekundy do doskoku do przeciwnika po użyciu trafieniu przeciwnika z naszego 1-pierwszego użycia Q.. Przy okazji lee sin za pomocą 2 użycia Q zadaje 8% jego brakującego zdrowia.

lee-sin-safeguard-iron-will.pngOsłona/Żelazna wola.

-Osłona to tarcza która możemy dać na siebie  oraz sojusznikowi W to dobry sposób do ucieczki w postaci użycia Warda za ścianę. i doskok do niego.

-Żelazna  wola daje naszemu leśnikowi na 5 sekund kradzież życia i wampiryzm zaklęć.

lee-sin-tempest-cripple.pngNawałnica/Okaleczenie.

-Nawałnica lee sin uderza o ziemie swoją ręka tworząc fale uderzeniową,która zadaje obrażenia magiczne i ujawnia trafionych przeciwników. Jeśli nawałnica dosięgnie wroga,Lee sin może przez 3 sek. użyć Okaleczenia.

-Okaleczenie  Lee sin okalecza pobliskich przeciwników ujawnionych przez nawałnicę,zmniejszając ich prędkość ruchu na 4 sekundy.

lee-sin-dragons-rage.pngSmoczy gniew. Lee sin wykopuję kopnięcie z półobrotu,odrzucając cel do tyłu oraz zadając obrażenia fizyczne jemu ORAZ przeciwnika na których wpadnie. Przeciwnicy uderzeni są podrzuceni do góry. Dzięki tej umiejętności możemy robić efektywne kopniaki.

 

Wybieranie umiejętności,Runy,Masterki.

Z góry mówię że runy oraz masterki jakie przedstawiłem są do własnego upodobania ja aktualnie gram na takich i sprawują się dobrze.

 

 

 

 

greater-mark-of-attack-damage.pngMark of Attack damage 9x

greater-seal-of-armor.pngSeal of Armor 9x

greater-glyph-of-cooldown-reduction.pngGlyph Of CD Reduction 6x

greater-glyph-of-scaling-magic-resist.pnGlyph of Scalling Magic Resist

greater-quintessence-of-attack-damage.pnQuint of Attack Damage.

 

Masteries-da-Season-6-Jungle-Attack-Spee

 

I w końcu ukochany build! :)

 

hunters-machete.gifhealth-potion.gifwarding-totem.gif < Tak ZAWSZE zaczynamy.

 

stalkers-blade.gifboots-of-speed.gif  < To staramy się zakupić po 1 powrocie do bazy!

 

stalkers-blade-warrior.gifsightstone.gif < Chyba nie musze tłumaczyć dlaczego zakupujemy Sighstone? Jest to potrzebny item dla Lee sina dzięki niemu możemy łatwo doskoczyć do przeciwnika/uciec.

 

ninja-tabi.gifmercurys-treads.gif < O to są opcje co do butów jeżeli w przeciwnej drużynie jest bardzo dużo postaci AD gramy Tabi a jeżeli AP To gramy merce chociaż aby zmniejszyć czas trwania CC

 

dead-mans-plate.gifranduins-omen.gifthornmail.gif< Itemy sytuacyjne przeciwko AD.

 

maw-of-malmortius.giflocket-of-the-iron-solari.gifbanshees-veil.gif< Itemy sytuacyjne przeciwko AP

 

ravenous-hydra.gifyoumuus-ghostblade.giflord-dominiks-regards.gifmortal-reminder.gif < Opcja na zagranie FULL AD jeżeli na prawdę bardzo łatwo nam idzie :)

 

mercurys-treads-alacrity.gifstalkers-blade-warrior.gifsightstone.gifthe-black-cleaver.gifdead-mans-plate.giffbanshees-veil.gif < Moim zdaniem najlepszy preferowany build :)

 

 

 

Wskazówki.

- Staramy się zrobić jak najwięcej ganków w Early game najlepiej grać duo z swoimi znajomymi Jungle+Mid jest dobra komunikacja można babysitować mida w taki sposób zyskujecie szybką dominacje. Oczywiście nie można zapomnieć o topie oraz bocie.

- STARAMY Się oddawać kille naszym sojusznika jeżeli wiemy że zrobią oni z tym złotem większy pożytek w late game niż wy.

- Prawidłowy gank wygląda tak: Ward+w do przeciwnika E+Spowolnienie przeciwnik w tym momencie może uzyć flasha ale pamiętamy że wciąż mamy Q i możemy spokojnie go zabić.

- Podczas TF starać się wykopywać wrogiego carry do naszych sojuszników. Najłatwiejszy tak zwany inSec jest za użyciem warda. Q+Doskok Szybkie postawienie warda za przeciwnikiem +W Do warda i wykopanie przeciwnika.

- W Okolicach 4/6 Poziomu możemy podjąć smoka solo.

- Możemy spokojnie spróbować zabić przeciwnika u jego w jungle. Zaczynamy od golemów idziemy na reda bierzemy go i spokojnie powoli idziemy na reda przeciwnika w zależności czy zaczął na niebieskim buffie czekamy sobie spokojnie,kiedy przeciwnik już zaczyna robic red zabieramy go za pomocą smite i zabijamy przeciwnika.

- Po 1 cofce staramy się zmienić trinketa na czerwony będziemy mogli kontrolować wizję w jungle oraz na liniach gdy będziemy chieli zgankować dana linię potem oczywiście kupujemy Sighstone/Kamien widzenia.

- Musimy również wziaść pod uwagę gdzie porusza się przeciwny jungler w taki sposób możemy po prostu podejść po darmowe killa.

- Gra jako jungler nie jest tak łatwa jak się wydaje musimy wziaść pod uwagę pomaganie innym linią,kontrole wizji,kontrolowanie smoka oraz barona obowiązkowa wizja na nich. Musimy być również pewni czy chemy zgankować tego bota czy jednak idziemy na mida. 

- Cenna informacja dla junglera jest to że przeciwny gracz nie posiada flasha po otrzymaniu tej informacji  powinniśmy gnębić naszego przeciwnika ponieważ nie ma on żadnej możliwości ucieczki na przykład taki Brand.

- Nie przychodzimy na ganka aby tylko zabić przeciwnika. Ważne jest również spalenie spelli przeciwnika także nie ma co się zniechęcać .

 

 

 

Styl Gry.

 

Early Game.

 

- Staramy się wykorzystać nasza przewagę i staramy się wykonać jak najwięcej ganków.

W okolicach 4-6 poziomu staramy się podjąć smoka solo.

Bo zdobyciu 6 poziomu i odblokowaniu naszej super umiejętności staramy się wykopywać naszych przeciwników za pomoca Warda/Flasha. Kontrolujemy wizję na liniach podczas ganku na dana linie jest to niezwykłe ważne aby zgankować dana linię.

 

Mid Game

- Okres w którym nasza postać powoli traci swoja moc i staje się powoli bezużyteczna.

W Mid game zaczynają się walki o smoka oraz wierze. Staramy się zebrać każdego smoka kontrolujemy wizję na nim ponieważ nasza drużyna może tego nie zrozumieć. Staramy się jak najwięcej razy wykopywać przeciwników.

 

 

Late Game

- To okres w którym nasza postać straciła całą swoja moc. W tym okresie zostaje nam tylko kontrolować wizję na baronie starać się go zrobić po wygranym TF. W Late game MUSIMY Wykopać wrogio carry/APC Aby nie mogł zrobić wielkich szkód naszym sojuszniką. Oraz staramy się obraniać naszego ADC.

 

 

 

 

 

Przy poradniku spędziłem godzinę lub dwie. Mam nadzieje przyda się nowym gracza którzy zmagają się z Lee sinem oraz lasem. Myślę że weterani samego Lee też mogą czegoś nowego się tutaj dowiedzieć.

Pozdrawiam! :)

 

Dzięki za rade.

Opublikowano

 

 

Teraz już gra się masterke pod hp ;) 12/0/18 na prawie każdym junglerze ;)

Nie koniecznie, ta masterka jest dla tanków, a nie każdy jungler chce być tankiem, jakby taki Kha'zix, Rengar, Shaco..

 

 

18 w drugim drzewku gralo sie tylko, jak piorunki byly OP, teraz gra sie Strenght of the Ages, bo w 3 drzewku sa bardziej korzystniejsze masterki niz w drugim dla junglera

 

 

I tak większość ludzi gra z thunderlordem. Ta masterka jest dla tanków. 

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Jeden z lepszych poradników jakie widziałem. Czytelnie oraz staranie napisany leci +

Masz jakieś pytania odnośnie projektu? Porozmawiaj z nami na ts.nevaria.pl!

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

 

 

beznadziejny BUILD + MASTERKI .. do kosza.

@SytuacjaX Jakbyś umiał czytać to byś wiedział że ten poradnik jest z 2015 roku...

 

j****y geniuszu dlatego tez napisalem ze kosz bo jest zaraz 2017

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...