Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy warto kupić używane podzespoły


srakalak123

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pare dylematów:

 

1.Czy jest sens kupowanis używanych podzespołów PC. Min. Zasilacz,Płyta Główna,Karta Graficzna, Procesor.

 

2.Jeśli tak to na jakich stronach. Olx, Allegro czy inne?

 

3.Na co zwracać uwage kupując takie podzespoły?

 

Z góry Dziękuje.

Lubisz Serie A? Napisz do mnie na PW! 

Opublikowano

RAM i procesor można

na gwarancje i jezeli poprzez allegro na oceny uzytkownika :)

 

 

 

 

JEŚLI CZEGOŚ NIE DA SIĘ ZROBIĆ, TO PRZYCHODZI WTEDY KTOŚ, KTO O TYM NIE WIE I TO ROBI.

 

 

 

 

Opublikowano

@mattiasforum powiedzmy że masz 5k. Co będziesz kupował? Używane czy nowe? Pomyśl typie co piszesz....

 

Jak masz mało kasy powiedzmy 1,5k to kupuj używane bo z nowych wydajność będzie taka 2/10. Ramy proponuje kupować nowe obudowę i zasilacz też bo 4gb ramu 100zł dobry zasilacz nowy 120-150, a obudowa to z 130zł więc wydatek nie taki duży... Ajak kupujesz używany ram czy zasilacz to nie masz pewności że będą działać.

Opublikowano

@mattiasforum powiedzmy że masz 5k. Co będziesz kupował? Używane czy nowe? Pomyśl typie co piszesz....

 

Jak masz mało kasy powiedzmy 1,5k to kupuj używane bo z nowych wydajność będzie taka 2/10. Ramy proponuje kupować nowe obudowę i zasilacz też bo 4gb ramu 100zł dobry zasilacz nowy 120-150, a obudowa to z 130zł więc wydatek nie taki duży... Ajak kupujesz używany ram czy zasilacz to nie masz pewności że będą działać.

Boze wyloguj sie czlowieku... 99% RAM ma dozywotnia gwarancje producenta. Procesor generalnie jest ciezko uszkodzic ;) dlatego mu napisalem ze te dwa podzespoly mozna kupowac;)

 

Niech moze kupi karte graficzna uzywana? POLECAM MOCNO

 

 

 

 

JEŚLI CZEGOŚ NIE DA SIĘ ZROBIĆ, TO PRZYCHODZI WTEDY KTOŚ, KTO O TYM NIE WIE I TO ROBI.

 

 

 

 

Opublikowano

@mattiasforum powiedzmy że masz 5k. Co będziesz kupował? Używane czy nowe? Pomyśl typie co piszesz....

 

Jak masz mało kasy powiedzmy 1,5k to kupuj używane bo z nowych wydajność będzie taka 2/10. Ramy proponuje kupować nowe obudowę i zasilacz też bo 4gb ramu 100zł dobry zasilacz nowy 120-150, a obudowa to z 130zł więc wydatek nie taki duży... Ajak kupujesz używany ram czy zasilacz to nie masz pewności że będą działać.

 

Ok dzięki, Warto kupować używane Procesory/karty graficzne?

Boze wyloguj sie czlowieku... 99% RAM ma dozywotnia gwarancje producenta. Procesor generalnie jest ciezko uszkodzic ;) dlatego mu napisalem ze te dwa podzespoly mozna kupowac;)

 

Niech moze kupi karte graficzna uzywana? POLECAM MOCNO

Ok dzieki za info

 

 

Edit: Czy tutaj pod przyciskiem od zasilania nie pisze czasem mocy zasilacza? Pisze: Input230VAC50Hz 3A

 

msgdijmcb9wq_t.jpg

 

 

 

Co myślicie o takim zestawie:

Procek: http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/11200838lub   http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/13713791

Zasilacz:  http://www.komputronik.pl/product/174007/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/SilentiumPC_Deus_G1_500W_80Plus_Bronze_2_lata_door_to_door.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

Karta Graficzna:   http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd7850-pci-e3-0-2048mb-ddr5-i5853273471.html Używana ale jak coś to ZAWSZE na allegro można zwrócić tak? :D Lub inna do procka Intela

 

Lub ewentualnie mógłbym podkręcić mój I3-530 do 3.2 GHZ tylko wtedy ile trzeba by było wydać na chłodznie i czy Moja płyta głowna to uciągnie?

 

pkxy3c83n6z9_t.jpg

Lubisz Serie A? Napisz do mnie na PW! 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...