Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Konfiguracja VPS i jak go zabezpieczyć - Poradnik.


RiXo255

Czy poradnik był przydatny ?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy poradnik był przydatny ?

    • Tak
      2
    • Nie
      2

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Reklama

 

 

 

Poradnik został stworzony dla osób, które mają

małe pojęcie o tworzeniu serwera Minecraft na VPS.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

 

Witajcie postanowiłem napisać poradnik uwzględniający prawie wszystko co jest potrzebne do uruchomienia serwera Minecraft na VPS, z systemem Debian, w moim przypadku Debian 7....

 

 

ZACZYNAMY.

 

 

 

1). Na początku szukamy sobie gdzieś VPS, nie będę polecał, ani reklamował...
2). Jak już mamy VPS, z systemem Debian, to przechodzimy do instalacji....
3). Ściągamy potrzebny nam program do terminalu SSH, aby móc wszystko konfigurować.
Link do programu Putty:

http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html

4). Gdy już mamy program to go konfugurujemy.
avki7k.jpg

 

5). Logujemy się do PuTTY za pomocą wygenerowanego hasła, login to zawsze root

*** Tak wygląda Login:

z0jx9w.jpg

 

*** Hasło wpisując nie będzie się wyświetlało, jest to zabezpieczenie.

zy23nb.jpg

 

*** Tak wygląda Terminal prawidłowo zalogowany

dya9x0.jpg

 

6). Jak już jesteśmy w naszym Terminalu, to trzeba w pierwszej kolejności stworzyć nowego użytkownika, który będzie miał takie same prawa jak root. Mimo, że to będzie można powiedzieć drugi administrator, ale dzięki temu zabezpieczymy serwer przed różnymi włamaniami itp... A mimo, że będą mieli dostęp przez naszego użytkownika, to i tak wiele opcji jest zablokowanych...

 

*** Tworzymy nowego użytkownika:

a). Wpisujemy komendę:

adduser minecraft

1q441f.jpg

 

 

B). Teraz wpisujemy hasło, ale pamiętajmy że ma być trudne !!

*** Prawidłowo ma to tak wyglądać, wszystko po wpisaniu hasła, akceptujemy "Enter" i dajemy aby zapisał informacje "Y".

36ralt.jpg

 

7). Teraz musimy dać uprawnienia naszemu nowemu użytkownikowi, aby móc dalej wszystko instalować, bez żadnych problemów.

*** Wpisujemy wszytko w odpowiedniej kolejności:

apt-get update
apt-get install nano
sudo /usr/sbin/visudo

*** Wyświetli się nam taka tabela, i schodzimy na dół, aż zobaczymy coś takiego:

root ALL=(ALL:ALL) ALL

pwaqw5.jpg

 

*** Dodajemy teraz linijkę:

minecraft ALL=(ALL:ALL) ALL 

*** I to ma wyglądać tak: Pamiętajmy że pomiędzy minecraft, a pierwszym ALL, dajemy jeden "TAB"

amxeka.jpg

*** Jak już to mamy to wciskamy "CTRL+X"

l9e7s6.jpg

*** akceptujemy "Y"

v8js1s.jpg

*** Teraz akceptujemy przyciskiem "ENTER"

 

10). Instalacja Java 8

*** Wpisujemy wszystko po kolei:

 echo "deb http://ppa.launchpad.net/webupd8team/java/ubuntu trusty main" > /etc/apt/sources.list.d/webupd8team-java.list
 echo "deb-src http://ppa.launchpad.net/webupd8team/java/ubuntu trusty main" >> /etc/apt/sources.list.d/webupd8team-java.list
 apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys EEA14886
 apt-get update
 apt-get install oracle-java8-installer
 java -version

*** Java już jest zainstalowana.

*** Zainstalujemy jeszcze dwa programy

*** Instalujemy Screen, jest to bardzo ważne, dzięki niemu, nasz serwer będzie ciągle włączony mimo, że wyłączymy terminal:

sudo apt-get install screen 

11). Wchodzimy na naszego FTP, pamiętajmy że musimy dać port 22, login i hasło takie samo jak do root.
*** Wchodzimy do folderu "homy"

*** Tworzymy folder o dowolnej nazwie ja ustawie "MC-CS"

*** Wgrywamy tam swoje pliki Minecraft.

*** Wszystko jest już ustawione do uruchomienia serwera, ale za nim to zrobimy, to zabezpieczymy jeszcze nasz VPS zmieniając port  ;)

 

12). Przez FTP wchodzimy do folderu i pliku:

/etc/ssh/sshd_config

*** I tutaj zmieniamy port na dowolny ale musi być większy niź 49000, ale nie większy niż 65000

3s81i6.jpg

***Zapisujemy i wychodzimy.

*** Teraz w Terminalu musimy zrestartować ssh, aby port działał, po tej operacji, logujemy się już z nowym portem, do terminalu i SFTP

service ssh reload

13). Teraz logujemy się na naszego użytkownika minecraft, uwzględniając swój zmieniony port

14). Wchodzimy do folderu gdzie wrzuciliśmy swoje pliki Minecraft

cd /home/Towja_Nazwa_Katalogu

15). Uruchamiamy serwer komendą:

screen -dmS Twoja_Nazwa_Sesji java -Xms1024M -Xmx3075M -jar Toja_Nazwa_Silnika.jar

-Xms (Za miast 1024 wpisujesz swoją minimalną wartość pamięci ram)

-Xmx (Za miast 3075 wpisujesz swoją maksymalną wartość pamięci ram)

 

16). Aby wywołać Consolę minecraft, wpisujemy screen -r Nazwa_Twojej_Sesji

17). Wychodząc z konsoli, musimy koniecznie używać kombinacji "CTRL+A+D", dzięki temu consola się nie zwiesi, i będzie można ponownie do niej wrócić.

 

 

 

Jeżeli pomogłem to Like ;)

 

Cały poradnik jest mojego Autorstwa, zakaz kopiowania na inne fora, lub wykorzystywania, na swoje potrzeby !!

5255055987.png

Opublikowano

https://www.youtube.com/watch?v=uQqEYMgrKTU

Nie prościej tak?

Leci like za poradnik.

Dzięki za Like...

Tylko zobacz, że on przedstawia jak uruchomić serwer pod root, a to jest zabronione !!, jeżeli chcesz, aby serwer długo stał, to musisz to zrobić pod innym użytkownikiem + pokazałem jak w małym stopniu zabezpieczyć nasz port....

5255055987.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...