Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jaką ilość pamięci ram przypisać do jednego gracza?


12XkoxMarekX12

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zależy od trybu serwera, ilość pluginów itd.

Bezpiecznie możesz przyjąć, że 100mb wystarczy na 1 gracza, czyli w przypadku wspomnianych 100 slotów potrzebne będzie 10GB pamięci ram. 

Opublikowano

Wez nie gadaj bo na hostingach widziałem nawet 30 mb dla gracza.

100 w zupełności wystarczy jeżeli nie są to jakieś mini-games i nie ma za dużo wybuchów.

Opublikowano

100 mb to kategorycznie za mało. Dla gracza powinno się przypisywać minimum 150 mb, inaczej będą lagi.

Niech da 1GB na gracza będzie miał pewność, że lagi nie wystąpią bo w końcu ram to wszystko.

 

Wszystko zależy od ilości pluginów na serwerze bo im jest ich więcej tym więcej danych o graczu jest do przetworzenia. Wydaje mi się, że spokojnie starczy Ci od 70-80mb ramu na slot.

Opublikowano

32gb ile dać slotów żeby nie było lagów?

Taka maszyna utrzyma nawet 400-500 slotów jednak co Ci po tym skoro sam silnik ma ograniczenia do 300.

Fajnie by było jakbyś podał resztę podzespołów maszyny bo nie składa się ona tylko z ramu.

Opublikowano

 

3r48EHF.png


@topic

Pomyliles mpcforum z wrozbita maciejem, wiesz?

Nikt tutaj nie wyczaruje twej pelnej specyfikacji maszyny.

 

W ogole z tej maszyny to procesor wywal, bo

 

po co to komu?
a dlaczego?

Procesor?
W zadnym wypadku

Opublikowano

Na 1 gracza powinno wystarczyć 150-200MB. Przy 100MB niekiedy wywala graczy z serwera.

 

Jak ma kompa z drewna lub neta to tak..

 

@topic,antywarn

 

100mb na gracza wystarczy ;)

 

No chyba, żebyś wepchał tam z 50 pluginów to nie ;D

Opublikowano

Zależy od pluginów, pamiętaj że te nielimitowane ramy na hostingach to PIC NA WODĘ.
Procesor jest ważny. Jak chcesz mieć skript, to zapamiętaj te słowa: 8 gb ram, 2 graczy i 48% ramu wykorzystane.
A Wy znawcy, idzcie i nie wracajcie. Spamicie "100 megabituf wystacy11" - na to nie ma reguly!

bannergif.gif

Opublikowano

Kiedyś według mnie serwery były stabilniesze i bardziej wydajne.

Na maszynie z 2GB Ram nie było lagów przy ponad 50 graczach (tps= od 19 do 20).

 

@TOPIC;

Na wersję 1.7+ polecam użyć około ~150MB Ramu na slot.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Każdy się wypowiada a nikt chyba tego nie sprawdził nigdy w życiu..

 

Powiem tak, wszystko zależy od użytych pluginów, jeśli nawalisz czegoś nieoptymalnego to nawet 200MB może nie wystarczyć..

 

Przy 500 graczach przy dobrych pluginach serwer ciągnie 15GB ramu w ,,stresie" ;]

784091427630431250239.png

Regulamin sygnatur

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...