Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Opinia Publiczna, Co wybierasz? DayZ, RPG? Daj swoją opinie !


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, mianowicie od zaraz chcę się zabrać do roboty nad stworzeniem gry, lecz nie wiem dokładnie co jeszcze zrobię ponieważ mam mętlik a więc proszę o przeczytanie moich opinii poniżej, bardzo dziękuję za pomoc w wyborze gry :)

 

Survival - Gra oparta na świecie w którym za zadanie masz przetrwać, świat miał by się opierać na rozgrywce Multiplayer, otwarty świat z pvp, chronisz się przed dzikimi zwierzętami, możesz craftować narzędzia, zrobić własny obóz, coś pod design The Forest.

 

DayZ - Survivalowa rozgrywka po apokalipsie zombie, twoim zadaniem jest przetrwać w otoczeniu zombie oraz innych graczy, otwarte pvp...

 

RPG normalne - Coś pod styl 4Story, czyli lekka bajeczna grafika z dużą ilością profesji, klas, broni, ekwipunku oraz dbanie o rozwój postaci i wspólne raidy a także walki o pałace klanów :)

 

RPG (Typu Mount & Blade lecz Multiplayer) - lekko zmienione gdyż poruszanie postaci było by ciągle w 3d, możliwość zakupu konia, walka na miecze pvp, klany, impreia, ustawiałem tak aby były 4 impreia na świecie i na nich jest 1 główny zamek i 2 inne mniejsze oraz pare wiosek i każdy może to zajmować pod sojuszem z klanem który posiada imperium, oczywiście możliwość podbijania zamku itp.. :)

 

 

Proszę o wasze opinie bo naprawdę nie wiem co wybrać, zrobił bym naprawdę każdą grę ale wole się skupić na jednej i ją cały czas dopiszczać i kontynułować oraz dać wam do spróbowania :)

 

Pozdrawiam, Kamil.

11576_13_08_08_10_35_35.png

 

 

 

 

POSTY: [50] [100] [150] [200] [250] [300] [350] [400] [450] [500] [550] [600] [650] [700] [750] [800] [850] [900] [950] [1000]

 

Opublikowano

Znaczy RPG typu Mount & Blade brał bym pod uwagę to że bym bardzo pilnie pilnował gry gdyż osoby z niechęcią do gry, bez jakich kolwiek przyczyn do ataku drugiej osoby zostały by od razu zbanowne permanentnie, gdyż chciał bym tam zrobić bardziej klimat Role Play, dodał bym też możliwość gadania przez mikrofon itp, tylko najważniejsze jest to żeby ludzie grający tam mieli chęci do takiej gry :)

 

No na zdrowy rozum, zbierasz ekipę ludzi do klanu, ustawia cie się na początku na wspólne wyprawy, questy, polowania itp... potem może cie zrobić podbój na wieś i macie kasę lub wieś za którą wieśniacy będą płacić dowódcy klanu (Wieśniacy - mowa tu o NPC), oczywiście postaram się oto aby też byli jacyś bandyci, gracz grający sam może się dołączyć do klanu lub można go okraść a w najwyższym wypadku zabić jeżeli prowokuje kogoś, też nie chodzi mi o banowanie osób które zabiją kogoś z powodu tego że inny zaatakował ich bez powodu. Mając zamek lub bogatszą wieś będziesz mógł zrobić hodowle koni, skupować skóry zwierzęce, plony itp.. A wiesz wyhodowanie konia a następnie sprzedaż jest opłacalna na przykład dla wsi bo to coś już więcej grosza itp... :) takie pomysły mi przychodzą :)

 

Naprawdę sam jestem za zrobieniem takiego RPG :) ale chcę usłyszeć wasze zdanie :)

 

Edit://

 

Oczywiście jeżeli komuś się pomysł podoba to zapraszam do skontaktowania się zemną, zawsze ktoś może mi pomóc z Modelami, Grafiką. itp... był bym bardzo wdzięczny, w zamian bym starał się nawet kogoś takiego przyłączyć do projektu jeżeli bym zobaczył że takiej osobie na prawdę się to podoba i chce to zemną zrealizować :)

11576_13_08_08_10_35_35.png

 

 

 

 

POSTY: [50] [100] [150] [200] [250] [300] [350] [400] [450] [500] [550] [600] [650] [700] [750] [800] [850] [900] [950] [1000]

 

Opublikowano

Moja opinia jest prosta. To, co napisałeś nic nie mówi. Opisuje tylko ogólne idee, a gry nie powstają z ogólnych idei, ale z konkretnych rozwiązań i to od nich zależy to, czy końcowy produkt jest fajny i zabawny. Sam gatunek niewiele znaczy. Chcesz opinii ludzi, to opisz pomysł DOKŁADNIE!

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Opublikowano

Jutro się zabiorę za to ponieważ nie mam czasu, a wiem że mi to trochę zajmie :)

 

Mogę prosić pewną osobę od Modelowania na małą przysługę ? proszę PW.

11576_13_08_08_10_35_35.png

 

 

 

 

POSTY: [50] [100] [150] [200] [250] [300] [350] [400] [450] [500] [550] [600] [650] [700] [750] [800] [850] [900] [950] [1000]

 

Opublikowano

MMORPG w stylu Mount&Blade, czyli questy itd. a bijatyki np. na arenie lub na jakiejś wojnie gildii czy jakoś tak. Questy, NPC'ty by wyglądali  jak ludzie, przeciwnicy też questy np. coś w stylu najazd na jakąś wieś z gildią itd. ( by był duży świat, dużo wiosek i każdą można by było przejmować - gdy przeciwnicy są długi czas offline wioskę tracą i jest pusta, a gdy ich nie ma nie można zaatakować )

Opublikowano

Wszystko planuje i jutro opiszę, wstawię też może ss z pierwszej wsi lub zamku :)

11576_13_08_08_10_35_35.png

 

 

 

 

POSTY: [50] [100] [150] [200] [250] [300] [350] [400] [450] [500] [550] [600] [650] [700] [750] [800] [850] [900] [950] [1000]

 

Opublikowano

Do gry trzeba mieć zamiłowanie, co Ci po tym jak na forach powiedzą że chcą RPG skoro nie czujesz się jako znawca tego tematu.

Grę powinna tworzyć osoba która uwielbia dany tryb, musi wiedzieć co tam umieścić i w jakich miejscach.

To nie jest tworzenie serwera do MC gdzie spytasz kto jaki lubi

TEMAT


 


Opublikowano

Jaki sens ma tworzenie miasta do gry, jeśli nie jesteś pewien do czego miasto będzie służyło?

 

Jeśli dasz radę to wszystko opisać do jutra, tak aby wszystko miało sens będę pod ogromnym wrażeniem. 

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Opublikowano

Plany się zmieniły... temat do zamknięcia

11576_13_08_08_10_35_35.png

 

 

 

 

POSTY: [50] [100] [150] [200] [250] [300] [350] [400] [450] [500] [550] [600] [650] [700] [750] [800] [850] [900] [950] [1000]

 

Opublikowano

Pisze, ale MMORPG już zaczełem robić mapę :)

11576_13_08_08_10_35_35.png

 

 

 

 

POSTY: [50] [100] [150] [200] [250] [300] [350] [400] [450] [500] [550] [600] [650] [700] [750] [800] [850] [900] [950] [1000]

 

Opublikowano

tworzysz mapę na której się będzie grać, czy rysujesz ją dopiero na papierze?

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Opublikowano

Robię jutro skończę wioskę startową gry... na razie mapa 1 z wielu skończona w 2% xD

11576_13_08_08_10_35_35.png

 

 

 

 

POSTY: [50] [100] [150] [200] [250] [300] [350] [400] [450] [500] [550] [600] [650] [700] [750] [800] [850] [900] [950] [1000]

 

Opublikowano

Jaką rolę w Twojej grze będą pełnić wioski?

Mam wrażenie, że zaczynasz tworzyć otoczkę gry nie znając jeszcze mechaniki, którą będzie kierować się sama gra

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Opublikowano

Robię jutro skończę wioskę startową gry... na razie mapa 1 z wielu skończona w 2% xD

W 2 dni zrobic model calej wioski i wszystkich budynkow? Niezly jestes...

 

Zakladam ze ty to lepisz w "juniti czy de" z gotowych modeli ehh

 

Jak sie nie myle to gra umrze zanim powstanie

Opublikowano

akurat w używaniu gotowych obiektów nie widzę nic złego. Czemu graczowi miałoby to przeszkadzać, jeśli wykonane są i działają poprawnie?

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Opublikowano

Jeżeli robię jedno dobrze, nie jest nic źle i brzydko a mam robić grę RPG to muszę od czego zacząć, chce czymś zaciągnąć ludzi do współpracy :) Unity 3D? Zarąbisty silnik, znasz lepszy z lepszą oprawą graficzną czy coś ? Gloria Victas itp... powstało na silniku Unity 3D i sie sprawdzają ;)

11576_13_08_08_10_35_35.png

 

 

 

 

POSTY: [50] [100] [150] [200] [250] [300] [350] [400] [450] [500] [550] [600] [650] [700] [750] [800] [850] [900] [950] [1000]

 

Opublikowano

Chyba tylko ktoś, kto nie zna się na robocie poleci tylko na to, że masz zrobioną wioskę. Pierw opracuj featursy oraz mechanikę, dopiero potem zacznij tworzyć mapę. Jeśli będziesz robił tak, jak do tej pory, może dojść do sytuacji, gdzie będziesz wrzucał robotę do kosza, bo nie wspiera wymyślonej później mechaniki. Kłaniają się podstawy projektowania gier, oraz zarządzania projektem. Zerknij tutaj kolego http://projektowanie-gier.pl/

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...