Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Instalacja serwera, zmiana hasła i portu query


Casual

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam, w tym temacie będę dodawał poradniki o Tsie.

 

 

1.) Tworzenie Ts3


1.Logujemy się na root'a przez putty


Link do putty: http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty.exe

2.Aktualizujemy VPS



apt-get update
apt-get upgrade


3.Tworzymy nowego użytkownika


adduser nazwa / Np: adduser ts3

4.Przechodzimy na nowego użytkownika


su nazwa / Np: su ts3

4.Przechodzimy do folderu gdzie zainstalujemy teamspeak


cd /home

4.Pobieramy teamspeak


5. Rozpakowujemy



system 64:


tar zxvf teamspeak3-server_linux-amd64-3.0.11.3.tar.gz


system 32:


tar zxvf teamspeak3-server_linux-x86-3.0.11.3.tar.gz


5.Przechodzimy do rozpakowanego teamspeak'a


system 64:


cd /home/teamspeak3-server_linux-amd64/


system 32:


cd /home/teamspeak3-server_linux-x86/

 

6. Następnie odpalamy teamspeak3



system 64:


./ts3server_startscript.sh start


system 32:


./ts3server_startscript.sh start



2.Zmienianie hasła query


1.Stopujemy serwer


./ts3server_startscript.sh stop

2. Następnie wpisujemy komendę



./ts3server_startscript.sh start serveradmin_password=nowehaslo



3.Zmiana portu query


1.Stopujemy serwer


./ts3server_startscript.sh stop 

2. Następnie wpisujemy komendę



./ts3server_startscript.sh start query_port=nasz_port
nasz_port = nowy port do querego



4.Rangi karne - Serwerowe


RANGA: Zakaz gadania

___

1.Wchodzimy w permission

2.Kopiujemy range normal i wpisujemy


Zakaz gadania

3. Następnie przechodzimy do naszej nowo stworzonej rangi

4.W "Filter:" wpisujemy.



i_client_talk_power 


5. Następnie w polu "Value" ustawiamy -1 oraz pole "Negate" zaznaczamy

_____________________________________

RANGA: Zakaz pisania - Mowi za siebie

___

1.Wchodzimy w permission

2.Kopiujemy range normal i wpisujemy


Zakaz pisania

3. Następnie przechodzimy do naszej nowo stworzonej rangi

4.W "Filter:" wpisujemy


i_client_private_textmessage_power

5. Następnie w polu "Value" ustawiamy -1 oraz pole "Negate" zaznaczamy

6. Później wpisujemy



b_client_server_textmessage_send - odznaczamy i dajemy "Negate"
b_client_channel_textmessage_send - odznaczamy i dajemy "Negate"
b_client_offline_textmessage_send - odznaczamy i dajemy "Negate"


_____________________________________

RANGA: Zablokowany - Zakaz gadania, zakaz pisania oraz nie może zmienić kanału

___

1.Wchodzimy w permission

2.Kopiujemy range normal i wpisujemy



Zablokowany


3.W "Filter:" wpisujemy


i_client_private_textmessage_power

4. Następnie w polu "Value" ustawiamy -1 oraz pole "Negate" zaznaczamy

5. Później wpisujemy



b_client_server_textmessage_send - odznaczamy i dajemy "Negate"
b_client_channel_textmessage_send - odznaczamy i dajemy "Negate"
b_client_offline_textmessage_send - odznaczamy i dajemy "Negate"


6.W "Filter:" wpisujemy



i_client_talk_power 


7. Następnie w polu "Value" ustawiamy -1 oraz pole "Negate" zaznaczamy

8.W "Filter:" wpisujemy


i_channel_join_power

9.Następnie w polu "Value" ustawiamy -1 oraz pole "Negate" zaznaczamy

10.Szukamy



b_channel_join_permanent - odznaczamy i zaznaczamy pole "Negate"
b_channel_join_semi_permanent - odznaczamy i zaznaczamy pole "Negate"
b_channel_join_temporary - odznaczamy i zaznaczamy pole "Negate"
b_channel_join_ignore_password - odznaczamy i zaznaczamy pole "Negate"
b_channel_join_ignore_maxclients - odznaczamy i zaznaczamy pole "Negate"


Rangi channelowe tak samo.


 

 

 

 

 

Proszę wypisywać błędy które znajdziecie lub pomysły na następne poradniki.

Lajki mile widziane :)

Opublikowano

Witaj, co do dwójki i trójki zmieniłbym to na:

 

W głównym folderze teamspeaka stwórz plik o nazwie: ts3server.ini w środku wklej:

 

Podstawowe:

machine_id= -Zostawiamy.
default_voice_port=9987 -Zostawiamy.
voice_ip=0.0.0.0 - Adres IP
licensepath= -Zostawiamy. 
filetransfer_port=30033 -Zostawiamy.
filetransfer_ip=0.0.0.0 - Adres IP
query_port=10011 - Port Query 
query_ip=0.0.0.0 - Adres IP
dbplugin=ts3db_mysql -Zostawiamy.
dbpluginparameter= -Zostawiamy.
dbsqlpath=sql/ -Zostawiamy.
dbsqlcreatepath=create_sqlite/ -Zostawiamy.
logpath=logs -Zostawiamy.
logquerycommands=0 -Zostawiamy.

Zaawansowane:

machine_id=
default_voice_port=9987
voice_ip=0.0.0.0
licensepath=/etc/teamspeak3-server/
filetransfer_port=30033
filetransfer_ip=0.0.0.0
query_port=10011
query_ip=0.0.0.0
query_ip_whitelist=/var/lib/teamspeak3-server/query_ip_whitelist.txt
query_ip_blacklist=/var/lib/teamspeak3-server/query_ip_blacklist.txt
dbplugin=ts3db_sqlite3
dbpluginparameter=
dbsqlpath=/usr/share/teamspeak3-server/sql/
dbsqlcreatepath=create_sqlite/
dblogkeepdays=90
logpath=/var/log/teamspeak3-server
logquerycommands=0
dbclientkeepdays=30

Wszystko zmieniasz pod siebie

Edytujesz pod siebie w między czasie usuwasz -Zostawiamy itp.

 

Otwierasz plik ts3server_startscript.sh

 

Edytuj 5-tą linię i zamień na tą:

COMMANDLINE_PARAMETERS="inifile=ts3server.ini ${2}" #add any command line parameters you want to pass here

Uruchamiaj normalnie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...