Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nakładanie pasty termoprzewodzącej na procesor


tobysai

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć! Zamierzam przeczyścić komputer i tak sobie pomyślałem, że pasowałoby wymienić tą pastę termoprzewodzącą (komputer ma 4 lata, a pasta jeszcze nie była wymieniana). Mógłby ktoś wyjaśnić mi jak to zrobić, bo nie chciałbym niczego uszkodzić. Mam procesor Intela z BOX'owym chłodzeniem.

5719814456868591400331.gif
Opublikowano

Cóż..włącz na chwile komputer żeby pasta się rozgrzała..wyłącz komputer,odepnij wszystkie kable,otwierasz bok obudowy..z BOX`owego chłodzenia odpinasz kabelek [powinien być gdzieś u góry]..zdejmujesz te chłodzenie [już nie pamiętam jak to jest w Intelu,wpisz na YT jak zdjąć BOX`owe chłodzenie]...będziesz widział starą pastę na chłodzeniu jak i na procesorze...bierzesz np:zmywacz do paznokci trochę papieru [Toaletowego!]..namaczasz papier tym zmywaczem i trzeba teraz dokładnie starą pastę zetrzeć i na procesorze i na chłodzeniu-uprzedzam ! Dokładnie !Teraz na Procesor dajesz pastę termo-przewodzącą-jest wiele sposobów nakładania owej pasty..Ja polecam na krzyż...zakładasz i podpinasz chłodzenie i Koniec...

 

PS:jaką kupiłeś pastę ?

nh766_44609_black_rock_shooter_czarne_wl

Those nostalgic memories,the times where we are simply had fun !

 

 

​     ​

 

Opublikowano

Nie radzę! Pasta silikonowa powinna być wymieniana co najmniej co 6 miesięcy, ponieważ traci swoje właściwości przekazywania ciepła, dlatego polecam pastę termoprzewodzącą Arctic MX-2 (posrebrzana), koszt to 15zł za 2g (jeżeli dobrze pamiętam), ale jest o niebo lepsza. Niczego innego nie powinno się kłaść (moim zdaniem).

 

Tutaj masz filmik jak wymienia się pastę termoprzewodzącą: https://www.youtube.com/watch?v=6EKNfgIxtzY

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...