Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Karta graficzna do 1000zł


Morness

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hi, szukam karty graficznej do 1k.

 

Mam na oku tą: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-380-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-380-gaming-2g-707128/

dobry wybór? Jedyny minus to taki, że pobiera więcej prądu. Lepsza niż gtx960

 

Jak będzie dobra używka z gwarancją to mogę sprawdzić tą opcję.

 

PS. reszta podzespołów jest ok, wszystko będzie pasowało. No chyba, że dacie gpu co ma 40 cm długości :v.

f1a327ea2f.png

Opublikowano

Podaj zasilacz, bo nie wiem czy da radę. Drugie pytanie, to czy może być używana grafika, bo R9 290/R9 290x za 1000zł można kupić 4GB GDDR5 512bit z gwarancją.

 

Tutaj masz linki: ­

http://allegro.pl/sapphire-radeon-r9-290-4gb-ddr5-512bit-ultrahd-i5549559969.html- R9 290 4GB GDDR5 512bit NOWA

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-r9-290-gaming-4gb-warszawa-sklep-i5449099428.html- R9 290 4GB GDDR5 512bit UŻYWANA

http://allegro.pl/msi-r9-290x-i5554446733.html- R9 290x 4GB GDDR5 512bit UŻYWANA

http://allegro.pl/karta-graficzna-sapphire-tri-x-r9-290-i5557384602.html- R9 290 4GB GDDR5 512bit UŻYWANA - odbiór osobisty tylko

 

 

Wystarczy poczytać serio ;) Ta nowa to serio okazja więc ogarnij i po czytaj co z gwarancją.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

l8 530w bequiet pure power

 

Jak z tą R9 280X?

czytałem na teście; http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_radeon_r9_280x_modele_niereferencyjne?że pod obciążeniem zabiera 450-480W to raczej mój zasilacz nie wyrobi.

 

 

Te karty graficzne:

1. wydaję mi się podejrzane, gwarancja tylko 6 msc, stan: nowy mimo że były używane na dodatek negatywy 2 z ostatnich 2 tygodni.

 

A co do reszty to tak jak mówię, nie wiem czy tą kartę mi akurat ogarnie PSU. Poza tym czy nie będą głośnę, w  miare dobre chłodzenie posiadać? Polubiłem akurat Asus DirectCuII < nie miałem lepszych > i jakoś wszystko ok było.

f1a327ea2f.png

Opublikowano

Pod taką grafikę to za mało chyba trochę. Radeony mają o wiele większe TPD.­

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

l8 530w bequiet pure power

 

Jak z tą R9 280X?

czytałem na teście; http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_radeon_r9_280x_modele_niereferencyjne?że pod obciążeniem zabiera 450-480W to raczej mój zasilacz nie wyrobi.

 

 

Te karty graficzne:

1. wydaję mi się podejrzane, gwarancja tylko 6 msc, stan: nowy mimo że były używane na dodatek negatywy 2 z ostatnich 2 tygodni.

 

A co do reszty to tak jak mówię, nie wiem czy tą kartę mi akurat ogarnie PSU. Poza tym czy nie będą głośnę, w  miare dobre chłodzenie posiadać? Polubiłem akurat Asus DirectCuII < nie miałem lepszych > i jakoś wszystko ok było.

Miałem i wymieniłem na:

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-770-jetstream-2gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-ne5x770s1042j-661044/

Opublikowano

Pod taką grafikę to za mało chyba trochę. Radeony mają o wiele większe TPD.­

 

Tak, więc jak r9 280x prawdopodobnie też R9 290 bo nie utrzymam, odpada co polecasz?

 

@up 

nie wiem czy ta karta zmieści się do mojej obudowy m40 od SPC

 

poza tym jest jeszcze 2 sztuka taka sama ale za 1700zł na morele, to jakiś żart?

 

@Edit 2. <lel>

 

Posiada ktoś rzetelne informacje ile W zabierają te GPU? Tutaj wyczytałem, że 300~ ich zestaw, więc już sam nie wiem...

- R9 280X

- R9 290

- R9 380

f1a327ea2f.png

Opublikowano

Ja bym wziął mocniejszy zasilacz. Ten zawsze możesz sprzedać, bo na allegro ludzie biorą używane zasilacze, tym bardziej firmowe ;) Więc dołożysz niewiele za więcej mocy tak naprawdę.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Ludzie, co wy piszecie. L8 530W to dobry zasilacz przecież. Utrzyma on każdą kartę z wyżej podanych.

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

Przecież chyba nikt nie zajrzał na platformę testową, sandy bridge-e podkręcony, to robi różnicę. 

Zasilacz ogarnie jak wyżej zauważono, a jak się boisz to gtx 960 2gb nie jest złym wyborem, z radków r9 380/280x

­

Opublikowano

 

Przecież chyba nikt nie zajrzał na platformę testową, sandy bridge-e podkręcony, to robi różnicę. 

Zasilacz ogarnie jak wyżej zauważono, a jak się boisz to gtx 960 2gb nie jest złym wyborem, z radków r9 380/280x

 

TroLLu niech zgadnę :D?

 

Co byście bardziej polecili: ( jeśli mowa o nówkach )

- MSI R9 380 http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-380-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-380-gaming-2g-707128/

GTX 960 nwm, dobrze że ma mniejszy pobór prądu... hmm...

http://www.komputronik.pl/product/204181/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_R9_280X_MSI_3GB_DDR5_DVI_HDMI_DP_PCI_E_.html

 

 

 

Dodam, ze cenie soba cicha kulture pracy, niski pobor pradu i wydajne chlodzenie no i oczywiscie wydajnowsc

f1a327ea2f.png

Opublikowano

No tak niby fajnie w większości moich atutach wygrywa ale jak z tą wydajnością?

 

Nie odbiega dużo od wydajności takiej r9 280x albo r9 380?

f1a327ea2f.png

Opublikowano

Nie ma jakiejś kolosalnej różnicy 100 klatek, ale 5-9 czasami 10klatek. Zależy też od gry.

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

;-;

 

Patrzyłem przed chwilą test kart R9 380 2GB i Gtx 960 np tutaj http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_r9_380_konkurencja_dla_geforce_gtx_960?page=0,16
po podkręceniu Gtx 960 przebija r9 380 2gb wydajnością standardową wersję. No niestety jeśli z tamtą zrobilibyśmy oc to ona byłaby lepsza.

Karty które porównuję:
gtx 960 - http://allegro.pl/karta-msi-geforce-gtx960-2048mb-128bit-oc-i5542872391.html
r9 380 <ta ma 4gb> - http://allegro.pl/sapphire-radeon-r9-380-oc-dual-x-nitro-4gb-gw-24m-i5558697205.html
różnica 170zł nie patrząc na ceny z ratami
Czy bez problemu mógłbym podkręcić tego gtx 960 żeby działał lepiej <jak r9 380 bez jego oc> i nie byłoby żadnych problemów? Zawsze będzie można uzyskać trochę mocy z oc procesora bo całe 2 lata stoi na 3,4 ghz :D

help

f1a327ea2f.png

Opublikowano

;-;

 

Patrzyłem przed chwilą test kart R9 380 2GB i Gtx 960 np tutaj http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_r9_380_konkurencja_dla_geforce_gtx_960?page=0,16

po podkręceniu Gtx 960 przebija r9 380 2gb wydajnością standardową wersję. No niestety jeśli z tamtą zrobilibyśmy oc to ona byłaby lepsza.

 

Karty które porównuję:

gtx 960 - http://allegro.pl/karta-msi-geforce-gtx960-2048mb-128bit-oc-i5542872391.html

r9 380 <ta ma 4gb> - http://allegro.pl/sapphire-radeon-r9-380-oc-dual-x-nitro-4gb-gw-24m-i5558697205.html

różnica 170zł nie patrząc na ceny z ratami

Czy bez problemu mógłbym podkręcić tego gtx 960 żeby działał lepiej <jak r9 380 bez jego oc> i nie byłoby żadnych problemów? Zawsze będzie można uzyskać trochę mocy z oc procesora bo całe 2 lata stoi na 3,4 ghz :D

 

help

Polecam kierować się tym poradnikiem:

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

l8 530w bequiet pure power

 

Jak z tą R9 280X?

czytałem na teście; http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_radeon_r9_280x_modele_niereferencyjne?że pod obciążeniem zabiera 450-480W to raczej mój zasilacz nie wyrobi.

 

 

Te karty graficzne:

1. wydaję mi się podejrzane, gwarancja tylko 6 msc, stan: nowy mimo że były używane na dodatek negatywy 2 z ostatnich 2 tygodni.

 

A co do reszty to tak jak mówię, nie wiem czy tą kartę mi akurat ogarnie PSU. Poza tym czy nie będą głośnę, w  miare dobre chłodzenie posiadać? Polubiłem akurat Asus DirectCuII < nie miałem lepszych > i jakoś wszystko ok było.

żadne 450-480W takiego zasilacza potrzebuje ale w zadnym razie tyle nie pobiera. raczej jej tdp nie przekroczy 350W przy 100% obciazeniu ktorego raczej czesto nie osiagniesz + do tego procesor i3 - 50 kilka w, i5 84w i nie wiem ile i7 ale tez niewiele wiecej. do tej dolicz dysk i nie przekroczysz 450w nie masz sie co martwic o zasilacz

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...