Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Od czego zacząć tworzenie serwera mt2


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, tak jak w temacie, chciałbym się zapytać od czego zacząć tworzenie serwera mt2, widziałem już parę poradników czy to tutaj na mpc czy na yt, ale to dla mnie za mało. Przed jakimkolwiek przystąpieniem mam wielkie obawy co do zabezpieczenia takiego serwera i trochę sie boję, aczkolwiek wiem że z czasem nabiorę wprawy itp itd. Głównie chodzi mi o to czy zacząc od nauki serwerów, języków programowania(chyba nie ma większego znaczenia ale umiem juz troche php,sporo c++,js) czy może nauki free bsd albo innego systemu serwerowego. 

 

P.S wiem że to trochę głupi post ale każdy chyba jakoś zaczyna :P 

Opublikowano

Jak będziesz pracował na source no to C++ musisz ogarniać. Metinowego pythona również by się przydało. FreeBSD też musisz znać, bo stawiając serwer i zaglądając ciągle do poradników jak coś zrobić, to serwer długo nie postoi. Jak się uczysz to ucz się na poradnikach, rób wszystko powoli, na spokojnie i Ci wejdzie wszystko do głowy. Jak znajdziesz kogoś miłego kto ma czas to będzie Ci tłumaczył co i jak. Najlepiej nie ucz się wszystkiego na raz, bo może Ci się mieszać. Chociaż wiadomo, jednym wchodzi tak, drugim inaczej. Na początek polecałbym Ci pogrzebać tak przy dodawaniu broni, eliminowaniu drobnych bugów, edycji bonów wbudowanych w itemach, edycji rat itp. Na początek coś łatwego i stopniowo przechodzić do trudniejszych rzeczy.

Opublikowano

Jeżeli zaczynasz 0 polecam Ci postawić serwer tylko dla siebie do nauki. Podstawowe operacje w bazie danych czy edycja plików nie powinny Ci sprawiać problemu. Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w dziale z poradnikami również masz dostęp do plików serwerowych jak i gotowe wirtualne maszyny są dostępne. Jeżeli chodzi o zabezpieczenia musisz wiedzieć, że stabilność serwera równa się z jego ceną. Oczywiście to nie wszystko trzeba ją odpowiednio skonfigurować i zabezpieczyć. Jeżeli masz jakieś pytania pisz śmiało.

Opublikowano

Jak będziesz pracował na source no to C++ musisz ogarniać. Metinowego pythona również by się przydało. FreeBSD też musisz znać, bo stawiając serwer i zaglądając ciągle do poradników jak coś zrobić, to serwer długo nie postoi. Jak się uczysz to ucz się na poradnikach, rób wszystko powoli, na spokojnie i Ci wejdzie wszystko do głowy. Jak znajdziesz kogoś miłego kto ma czas to będzie Ci tłumaczył co i jak. Najlepiej nie ucz się wszystkiego na raz, bo może Ci się mieszać. Chociaż wiadomo, jednym wchodzi tak, drugim inaczej. Na początek polecałbym Ci pogrzebać tak przy dodawaniu broni, eliminowaniu drobnych bugów, edycji bonów wbudowanych w itemach, edycji rat itp. Na początek coś łatwego i stopniowo przechodzić do trudniejszych rzeczy.

Ok a metin na source jest ogólnie dostepny, tzn mgoe go sobie pobrać i odpalić ? 

Jeżeli zaczynasz 0 polecam Ci postawić serwer tylko dla siebie do nauki. Podstawowe operacje w bazie danych czy edycja plików nie powinny Ci sprawiać problemu. Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w dziale z poradnikami również masz dostęp do plików serwerowych jak i gotowe wirtualne maszyny są dostępne. Jeżeli chodzi o zabezpieczenia musisz wiedzieć, że stabilność serwera równa się z jego ceną. Oczywiście to nie wszystko trzeba ją odpowiednio skonfigurować i zabezpieczyć. Jeżeli masz jakieś pytania pisz śmiało.

Dzięki, aa polecasz zacząc od plików toorenzo czy czegoś innego bo z tego co sie orientuje to są najczystsze pliki ale do najnowszych one nie nalezą. A jeśli chodzi o free bsd to szukać gotowaca czy instalować swojego odzielnie ? 

Opublikowano

Ok a metin na source jest ogólnie dostepny, tzn mgoe go sobie pobrać i odpalić ? 

 

Dzięki, aa polecasz zacząc od plików toorenzo czy czegoś innego bo z tego co sie orientuje to są najczystsze pliki ale do najnowszych one nie nalezą. A jeśli chodzi o free bsd to szukać gotowaca czy instalować swojego odzielnie ?

 

Jeżeli chodzi o pliki polecam Ci od terenzo chyba najlepsza podstawka, możesz również pobrać gotową maszynę z wgranymi ju plikami terenza.

Opublikowano

Jeżeli chodzi o pliki polecam Ci od terenzo chyba najlepsza podstawka, możesz również pobrać gotową maszynę z wgranymi ju plikami terenza.

No własnie tak zamierzam narazie zaczne od zmiany itemów w sklepach systemów ulepszanie potem moze dodawanie jakis nowych setow itp itd. Tylko nwm jak zmienic np maxymalny lvl wiem ze kiedys od tego byli divy ale chciałbym nauczyć sie sam tego ale nwm skąd tzn jak robić własne divy.

Opublikowano

No własnie tak zamierzam narazie zaczne od zmiany itemów w sklepach systemów ulepszanie potem moze dodawanie jakis nowych setow itp itd. Tylko nwm jak zmienic np maxymalny lvl wiem ze kiedys od tego byli divy ale chciałbym nauczyć sie sam tego ale nwm skąd tzn jak robić własne divy.

Jeżeli chodzi o pliki terenzo max poziom zmieniasz w CONFIGACH w folderach z channelami masz tam opcje MAX_LEVEL coś takiego. Maksymalny poziom jaki możesz ustawić na tych plikach to chyba 250.

Opublikowano

Ok a metin na source jest ogólnie dostepny, tzn mgoe go sobie pobrać i odpalić ? 

Source jest dostępne do pobrania, możesz sobie pobrać i postawić na nim serwer. Ale jak zaczynasz dopiero się uczysz to łatwiej będzie Ci się najpierw uczyć na plikach Terenzo i dopiero później przejść na source.

Opublikowano

Jeżeli chodzi o pliki terenzo max poziom zmieniasz w CONFIGACH w folderach z channelami masz tam opcje MAX_LEVEL coś takiego. Maksymalny poziom jaki możesz ustawić na tych plikach to chyba 250.

No  własnie pozmieniałem i bez efektu max jaki moge dodac z komendy to 120 pozmieniałem w folderze usr i root

Opublikowano

No  własnie pozmieniałem i bez efektu max jaki moge dodac z komendy to 120 pozmieniałem w folderze usr i root

Skoro tak to najwidoczniej maksymalny poziom na tych plikach to 120. Znajdź diff na tą wersję game jest na 250 poziom po czym spróbuj ponownie.

Opublikowano

Skoro tak to najwidoczniej maksymalny poziom na tych plikach to 120. Znajdź diff na tą wersję game jest na 250 poziom po czym spróbuj ponownie.

 

No spróbuje, ale nwm jaki tu jest game, wiesz może jak to sprawdzić ?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...