Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Dość przyszłościowy komputer!


BiCappy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Yo! Jako, że planuję kupić komputer, bardzo wydajny, ale jednocześnie w graniach zdrowego rozsądku złożyłem takie coś:

http://www.morele.net/inventory/info/IqGQnF/

 

Jego serce to:

GTX 970 G1 GAMING - chyba najbardziej wydajna karta graficzna w tym przedziale cenowym.

Procesor i5 4690k - Szeroka możliwość kręcenia, i także najlepszy wybór w swojej cenie.

 

Jako, że teraz mam ogromny ZŁOM - Pentium 4 i GeForce 6600 128MB \*/, to nie jestem zbyt wymagający. Dlatego też, najtańsze i najbrzydsze kości RAM i tylko 4gb (po miesiącu na 100% bym dokupił drugą czwórkę, albo 8).

Płyta główna na najnowszym chipsecie z97 także jedna z tańszych i brzydszych.

 

Tak jak napisałem w tytule - przyszłościowy. Na początku na zamierzam podkręcać procesora, dzięki temu zaoszczędzę pieniądze na chłodzeniu. Dodatkowo, nie będę potrzebował dysku SSD, ponieważ teraz mam dysk 128GB i nie wymagam mieć tam nie wiadomo jakich szybkości bo przeskok będzie tak ogromny, że i tak mi na początku to w zupełności wystarczy. Nie wliczam tutaj systemu operacyjnego, ze względu na to, że takowy już posiadam. Komputer złożę sobie sam, dlatego nie wliczam montażu. Dzięki temu pozwalam sobie zaoszczędzić hmm kto wie, może i 500zł :)

 

Zatem już Was zapoznałem z moim zestawem, teraz pytanie. Co zmienić aby nie stracić na wydajności, ale zyskać cenowo? NIE MUSI BYĆ ŁADNIE, NIE CHCĘ PŁACIĆ ZA ZNACZEK MSI. Może zmienić grafikę, na standardowego GTX 970 GAMING? Jaka jest między nimi różnica? Słyszałem także, żeby szukać podzespołów na różnych sklepach internetowych, bo morele się mocno ceni.

 

 

beV5mzZ.png

Opublikowano

W żadnym wypadku nie płacisz za sam znaczek "MSI", biorąc GTX970 od GB pod obciążeniem otrzymasz samolot odrzutowy. Chłodzenie od GB jest chłodne, ale z dobrą kulturą pracy nie ma nic wspólnego. Zmień na MSI/ASUS/EVGA

Możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na zasilaczu biorąc Seasonica albo Thermaltake

http://www.morele.net/zasilacz-seasonic-m12ii-520-evo-520w-modularny-m12ii-520-evo-738585/

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

Zmień ram na:

http://www.morele.net/pamiec-mushkin-ddr3-4gb-1600mhz-cl9-stealth-stiletto-black-lv-1-35v-991988s-722487/

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

taniej masz rownie chlodnego i mocna 970tke od asusa http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-970-dc2-oc-black-4gb-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-gtx970-dc2oc-4gd5-bl-limitowana-seria-690992/

ramy tylko 2133 cl9/2400 cl10 bo roznice widac w fps gdy masz mobo na chipsecie z97/z87

skoro chcesz tanio a dobrze proponuje zrezygnowac z chipsetu z97 na czesc z87 i kupna mobo z prawdziwego zdarzenia w podobnej cenie http://www.esc.pl/advanced_search_result.php?osCsid=796db18deffe9cd048096b194ea7ecb9&inc_subcat=1&categories_id=&manufacturers_id=&keywords=z87&x=0&y=0lub drozej http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z87-oc-formula-587572/ tracisz jedynie m2 i obsluge broadwelli

buda na zalmana r1. to samo co z3 tylko ze wyciszana i w tej samej cenie

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...