Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zmniejszyć "lagi" i powiększyć tps na SERWERZE ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Usunąć niepotrzebne pliki (skrypty, dla niektórych lagują a dla niektórych nie) Wgrac ClearLagg'a lub cos podobnego i pooptymalizowac pluginy. Mysle że wystarczy wykupić dobrą maszynę żeby utrzymala co bys chciał na servie. Polecam Enderchest. Wykup 30% procesora i 10GB ramu to spokojnie zapewni ci czystą gre na serwerze.

Opublikowano

Usunąć niepotrzebne pliki (skrypty, dla niektórych lagują a dla niektórych nie) Wgrac ClearLagg'a lub cos podobnego i pooptymalizowac pluginy. Mysle że wystarczy wykupić dobrą maszynę żeby utrzymala co bys chciał na servie. Polecam Enderchest. Wykup 30% procesora i 10GB ramu to spokojnie zapewni ci czystą gre na serwerze.

Ja mam 100% procesora ;-) oraz 15,5 giga ramu ;-)

Opublikowano

Przede wszystkim posprawdzaj czy wersje pluginów są odpowiednie dla twojego serwera, ponieważ przestarzałe wtyczki pobierają więcej pamięci ram, jak również postaraj się zredukować ich ilość, ponieważ im więcej masz pluginów tym więcej danych serwer musi odczytać co za tym idzie zużyć większą ilość dostępnych podzespołów. Usuń skrypty, które posiadają wiele zmiennych i te zapisujące informacje o graczach do jednego pliku. Jeżeli się nie mylę zmniejszenie view-distance w pliku server.properties też w jakiś sposób wpływało na zmniejszenie zapotrzebowania serwera.
Nie wgrywaj tego ClearLagga bo wbrew pozorom nie zmniejsza on zapotrzebowania serwera.

Opublikowano

 

Witam, jak zmniejszyć "lagi" i powiększyć tps na SERWERZE ?

 

 

Przenieś się z pukawki gdzieś indziej, miałem to samo.

200 osób - 8 TPS.

 

Na identycznych pluginach na dedyku 250 osób - 20.0 TPS (jak chcesz SS to napisz na PW).

 

 

Nie polecam Pukawka.pl.

LAGI!

49849.gif

Opublikowano

Przenieś się z pukawki gdzieś indziej, miałem to samo.

200 osób - 8 TPS.

 

Na identycznych pluginach na dedyku 250 osób - 20.0 TPS (jak chcesz SS to napisz na PW).

 

 

Nie polecam Pukawka.pl.

LAGI!

Znaczy o ile wiem to ty miałes te nielimitowane serwery z tej ich nowej opcji ja posiadam dobra ofertę i mi jakoś pukawka nigdy nie lagowała ;-)

Ps. możesz wysłac na pw ss oraz link gdzie kupiłeś vps'a ;-)

Opublikowano

Witaj. Podzielę się z tobą moim bukkit.yml

# This is the main configuration file for Bukkit.
# As you can see, there's actually not that much to configure without any plugins.
# For a reference for any variable inside this file, check out the Bukkit Wiki at
# http://wiki.bukkit.org/Bukkit.yml
# 
# If you need help on this file, feel free to join us on irc or leave a message
# on the forums asking for advice.
# 
# IRC: #bukkit @ esper.net
#    (If this means nothing to you, just go to http://webchat.esper.net/?channels=bukkit )
# Forums: http://forums.bukkit.org/forums/bukkit-help.6/
# Twitter: http://twitter.com/CraftBukkit
# Bug tracker: http://leaky.bukkit.org/


settings:
    allow-end: false
    warn-on-overload: true
    permissions-file: permissions.yml
    update-folder: update
    ping-packet-limit: 100
    use-exact-login-location: false
    plugin-profiling: false
    connection-throttle: 4000
    query-plugins: true
    deprecated-verbose: default
    shutdown-message: Serwer zostal zamkniety!
spawn-limits:
    monsters: 20
    animals: 5
    water-animals: 2
    ambient: 5
chunk-gc:
    period-in-ticks: 600
    load-threshold: 0
ticks-per:
    animal-spawns: 1
    monster-spawns: 1
    autosave: 6000
auto-updater:
    enabled: false
    on-broken: [warn-console, warn-ops]
    on-update: [warn-console, warn-ops]
    preferred-channel: rb
    host: dl.bukkit.org
    suggest-channels: true
aliases: now-in-commands.yml
database:
    username: bukkit
    isolation: SERIALIZABLE
    driver: org.sqlite.JDBC
    password: walrus
    url: jdbc:sqlite:{DIR}{NAME}.db
Opublikowano

 

Witaj. Podzielę się z tobą moim bukkit.yml

# This is the main configuration file for Bukkit.
# As you can see, there's actually not that much to configure without any plugins.
# For a reference for any variable inside this file, check out the Bukkit Wiki at
# http://wiki.bukkit.org/Bukkit.yml
# 
# If you need help on this file, feel free to join us on irc or leave a message
# on the forums asking for advice.
# 
# IRC: #bukkit @ esper.net
#    (If this means nothing to you, just go to http://webchat.esper.net/?channels=bukkit )
# Forums: http://forums.bukkit.org/forums/bukkit-help.6/
# Twitter: http://twitter.com/CraftBukkit
# Bug tracker: http://leaky.bukkit.org/


settings:
    allow-end: false
    warn-on-overload: true
    permissions-file: permissions.yml
    update-folder: update
    ping-packet-limit: 100
    use-exact-login-location: false
    plugin-profiling: false
    connection-throttle: 4000
    query-plugins: true
    deprecated-verbose: default
    shutdown-message: Serwer zostal zamkniety!
spawn-limits:
    monsters: 20
    animals: 5
    water-animals: 2
    ambient: 5
chunk-gc:
    period-in-ticks: 600
    load-threshold: 0
ticks-per:
    animal-spawns: 1
    monster-spawns: 1
    autosave: 6000
auto-updater:
    enabled: false
    on-broken: [warn-console, warn-ops]
    on-update: [warn-console, warn-ops]
    preferred-channel: rb
    host: dl.bukkit.org
    suggest-channels: true
aliases: now-in-commands.yml
database:
    username: bukkit
    isolation: SERIALIZABLE
    driver: org.sqlite.JDBC
    password: walrus
    url: jdbc:sqlite:{DIR}{NAME}.db

A co tutaj jest innego niz w normalnym configu ?

Opublikowano

A co tutaj jest innego niz w normalnym configu ?

no co? mniejszy render i częstotliwość respienia mobów.

 

Jedyne co musisz zrobić to dobrze skonfigurować pluginy i wgrać spigota, nie baw się w dogrywanie pluginów poprawiających mem, jedynie dobrze skonfiguruj to co już masz, np. wgraj sobie ten config, wyrzuć dublujące się pluginy, np. plugin na sklep zastąp essentialsem i wiele innych rzeczy można zrobić. Nie wiesz co, ani jak to zrezygnuj z robienia serwerów, poszukaj technika, ew. szukaj na necie po poradnikach.

 

tak jest masa poradników, nawet tu na mpc forum

np.

http://www.mpcforum.pl/topic/1122827-timingi-czyli-jak-sprawdzic-jaki-plugin-nadmiernie-obciaza-twoj-serwer/

A tobie nie chce się robić serwera, dlatego tutaj spamisz.

opencraft.pl << { na takim jeszcze nie grałeś }

TDepLbR.gif

Opublikowano

Na Pukawce.PL zawsze będą lagi...­

508w00.jpg  LICZĘ NA +


Piszesz coś do mnie dodaj @I'm_rudy


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...