Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kompjuter, nówka sztuka nie śmigana


HarryPotter:*xD

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dobra byczki, zacznijmy od mojego kompa teraz, temat moze byc troche długi ale licze że nie bedzie tl;dr xDD

 

Procek:

Intel® Core2 CPU 6300 @ 1.86GHz

 

Grafika:

 

NVIDIA GeForce 9400 GT

 

RAM:

 

2GB

 

Dysk:

 

400GB

 

+ od razu wjeżdżam z pytaniem o modem wifi: czy to moze być wina modemu, że kiedy moja siostra oglada tego zajebanego jutuba to ping skacze jak poebany + często w ogole trace łącznosc z modemem od UPC :v?

 

Teraz komp którego chciałbym kupić:

http://www.morele.net/inventory/info/lVfLZQ/

Płyta główna to MSI B75MA-P45, wasza pomoc maa polegać na tym czy jak to złoże wszystko do kupy to to w ogole odpali? Sprawdzałem na stronkach czy procesor jest ok, grafika itd... niby jest ale chciałbym mieć pewnośc xD

 

Do tego czy ten zasilacz sobie poradzi?

 

Może lepiej wziąc jakis procek i5 i wiecej $$ na grafike dać (monitor mam 1680x1050, wiec full hd nie bede i tak grał xDD)? 

 

Jeżeli mam napisane że proces jest 4 rdzeniowy i ma taktowanie załóżmy 3.9, to KAŻDY rdzeń ma takie taktowanie? W głownej mierze chodzi mi o to że chce odpalać koło 10-15 metinów i bocić + móc cokolwiek innego robić na kompie (min. przeglądarka internetowa - max. granie w lola) i czy ten procek co chciałbym kupić poradziłby sobie z czyms takim?

 

Czy do tej obudowy którą chce przymocuje w ogole ten zasilacz? Ogólnie to jeszcze patrzyłem na moja płyte główną i jak jest miejsce na karte graficzną to miejsce do podłączenia kabelka VGA jest tak zrobione że ta karta musiałaby leżeć na płycie głównej, czy w tej obudowie z tyłu jest miejsce na wtyki od karty graficznej? Sprawdzałem zalecane obudowy do tej płyty wiec powinny być, a na zdjeciach niedużo widać :v

 

Jakiś link jak zainstalować windowsa (7) na SSD i jednoczesnie miec podłączony drugi dysk (zwykłe HDD)?

 

W sumie chciałbym też cos postreamowac wiec nie byłoby problemu z odpaleniem np. 7 metinów + streama? 

 

 

 

Narazie chyba tyle, jak sobie cos przypomne to dopisze xDD Pomóżcie! :v

 

ae1d1005fe.png


Opublikowano

wez ta plyte
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/

miedzy i5 a i7 nie ma roznicy w grach wiec wez albo 
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4690-3-5ghz-lga1150-box-bx80646i54690-haswell-refresh-636604/
albo
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-4790-3-6ghz-lga1150-box-bx80646i74790-haswell-refresh-636605/jesli tak bardzo chcesz ta i7

co do obudowy wez sobie jakas z3 albo m40 a nie meczysz sie z z1

jesli chodzi o metina, to ytuber Wallander4Ever robil poradnik jak utrzymac duzo metinow, wiec jesli bedziesz mial problem to po prostu sobie obejrzysz :)

ps. tak procesor ma 4 rdzenie kazdy jest tak samo taktowany, ale rdzeni i taktowania nie mnozymy.

coollogo_com-12709341.png&_loc=image

Opublikowano

reszta sysko ok, zasilacz itp?

 

o co chodzi z ta obudowa xD? że złą jakas wybrałem czy cu

 

i jak działa obciązenie każdego rdzenia w procesorze (menadżer zadan), bo jak mam teraz procesor to standardowo obydwa rdzenie mam zaznaczone ale jak odpalam jakas gre i zmienie że ma korzystać z jednego rdzenia to wyraźnie zwalnia (mimo to że w wymaganiach jest napisane że powinna chodzić przy tym jednym rdzeniu)? jakos to lepiej pracuje jeżeli wykorzystuje wszystkie rdzenie?

ae1d1005fe.png


Opublikowano

Tą płytę posiadasz już w rękach czy dopiero gdzieś w sieci ją zamówiłeś? A jeśli zamówiłeś to gdzie? Bo generalnie wziąłeś mobo pod poprzednią generację procesorów, lepiej byłoby iść w Haswella.

 

No i błagam Cię, pisz po Polsku. Przecinki, kropki, inne znaki interpunkcyjne, bo strasznie ciężko się czyta taki nieogarnięty tekst.

Opublikowano

Oczywiście że będzie miało. Ta płyta jest pod socket lga 1155, a procesor który podałeś pod 1150. Zwracaj ją jeśli możesz.

 

PS: Jeśli chcesz kupić komputer, zasięgasz pomocy ludzi z tego forum, a kupujesz wszystko jak leci, to nie oczekuj że będziesz miał super ultra pro elo zestaw.

Opublikowano

nie no k***a, nie byłbym aż tak durny i nie wybrałbym złego socketu, sprawdzałem to
 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-p45-intel-b75-lga-1155-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-b75ma-p45-471802/
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-3770k-3-5ghz-8mb-lga1155-22mm-77w-box-bx80637i73770k-472108/

płyty raczej już nie zwróce, bo dość dawno ja kupiłem.

 

 

pytanie bonusowe:

 

na płycie pod gniazdem na grafike jest napsaine "pci-e 3.0" na grafice "PCI-E 3.0 x16", ma to jakieś znaczenie?

ae1d1005fe.png


Opublikowano

a no fakt, nie doczytałem <facepalm> Co nie zmienia faktu, że wystarczyłaby i5. I zmieniłbym zasilacz na thermaltake smart SE modular 530w, tańszy i modularny

Opublikowano

dzięki allah :D

 

 

Szymciuniu ja troche nie rozumiem tego co napisałeś:

PS: Jeśli chcesz kupić komputer, zasięgasz pomocy ludzi z tego forum, a kupujesz wszystko jak leci, to nie oczekuj że będziesz miał super ultra pro elo zestaw. 

ja nie zadałem pytan typowo co mam kupić (no moze oprócz tego z procesorem i grafika), ale czy mi to pójdzie, bedzie kompatybilne itd xDD

 

mi zależy na wielozadaniowości, jak mówiłem: stream, metiny, lol, przegladarka, nie wiem czy i5 by sobie z tym poradziło. doszedłby do tego jeszcze może rendering filmów wiec ta i5 tak mi sie średnio widzi xD

 

 

 

nikt sie jeszcze nie dojebał że chce kupic 32gb ramu xDD? w tych czasach to jest jakis standard juz czy co xD?

ae1d1005fe.png


Opublikowano

Odblokowany i7 na płycie B75 nie ma racji bytu. Poza tym kosztuje on obecnie 1660 złotych, a nowszego i szybszego i7 4790K kupisz za 200 złotych mniej. Jak dawno tą płytę kupiłeś? Jeśli już nie możesz zwrócić to i tak najlepiej byłoby ją sprzedać. Stracisz najwyżej kilkadziesiąt złotych na niej, ale za to zyskasz wydajnościowo i cenowo na innych zakupach.

Opublikowano

Tak, ten procesor miałem na myśli. Ale dobra, jedziemy od początku, bo temat napisany chaotycznie bez większego ładu i składu.

 

Podstawa to jaki masz budżet na cały komputer?

Potrzebujesz aż 3TB HDD? Czy dałeś go sobie tak żeby był?

Zamierzasz grać w coś bardziej wymagającego typu nowe GTA, Wiedźmin itp, generalnie gry AAA czy tylko jakieś tam MMO?

Ogólnie to taki jeden Metin Ci zajmuje pamięci RAM jak i pamięci grafiki? W przydatność 32GB RAM szczerze wątpię, ale jakby żarł sporo to może nawet 16GB nie byłoby głupie przy kilkunastu Metinach.

Opublikowano


Podstawa to jaki masz budżet na cały komputer?

5000

 

Potrzebujesz aż 3TB HDD? Czy dałeś go sobie tak żeby był?

Nagrywanie filmów raczej troche miejsca zajmie, wiec tak

 

Zamierzasz grać w coś bardziej wymagającego typu nowe GTA, Wiedźmin itp, generalnie gry AAA czy tylko jakieś tam MMO?

GTA na pewno, wiedźmin może też, ale tak mam zamiar próbować bardziej wymagajace tytuły

 

Ogólnie to taki jeden Metin Ci zajmuje pamięci RAM jak i pamięci grafiki? W przydatność 32GB RAM szczerze wątpię, ale jakby żarł sporo to może nawet 16GB nie byłoby głupie przy kilkunastu Metinach.

Jeden metin do 0,5GB ramu, przy ustawionych max 20fpsach mam 100mb z grafiki zjedzone, ale nic nie robie, tylko stoje postacią

 

ae1d1005fe.png


Opublikowano

Dobra, to zakładając 15 metinów po 0.5GB + chęć korzystania w tym czasie normalnie z internetu itp to trzeba by wrzucić jednak te 16GB RAM. Do tego zakładając również chęć podkręcania procesora (zalecane przy Twoim budżecie oraz zastosowaniu) proponuję następujący zestaw:

 

HDD http://www.morele.net/dysk-western-digital-red-3-5-3tb-sata-600-64mb-cache-wd30efrx-500407/ (lepiej WD bo tamten Seagate to niezbyt udany model)

CPU http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-4790k-socket-lga1150-64bit-do-4-4-ghz-88w-cache-8mb-box-bx80646i74790k-devil-s-canyon-647917/

MOBO http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-3-intel-z97-4xddr3-1x-m2-vga-gblan-atx-z97-gaming-3-640720/

RAM http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulcan-red-2x8gb-2400mhz-ddr3-cl11-tlred316g2400hc11cdc01-662740/

CASE http://www.morele.net/obudowa-zalman-r1-usb-3-0-czarna-r1-700255/

SSD http://www.morele.net/dysk-ssd-transcend-ssd370-128gb-sata3-550-170mb-s-ts128gssd370s-732386/

Cooler http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-grandis-xe1236-spc099-643221/

PSU http://www.morele.net/zasilacz-seasonic-m12ii-520-evo-520w-modularny-m12ii-520-evo-738585/

GPU http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-970-jetstream-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3x-minidp-box-ne5x970h14g2j-649213/

 

Razem 5263

 

Co prawda budżet przekroczyłem o ponad 250 złotych, ale weź pod uwagę, że jeśli wyrobisz się z zakupem do 26 czerwca to załapiesz się na cashback 125 złotych

https://toptechcashback.com/pl/pl/pages/cpumb/qualifying

Do tego po sprzedaży obecnej płyty głównej powinieneś się zmieścić w tych 5000.

 

Jeśli takie przekroczenie budżetu na start jest nie do zaakceptowania to zawsze możesz zrezygnować z Grandisa i dokupić go w późniejszym czasie, ewentualnie zrezygnować z SSD i też dokupić go w późniejszym okresie.

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 8GB
http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-8gb-288751/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Opublikowano

porobiłes sie troche widze ;o

 

nie skorzystam z całego zestawu, troche sie wspomogłem, ale zostane przy czyms takim raczej:

xxxxxxxxxx

ta grafika która podałeś trochu za droga jest, link do pamieci ram mi nie działa (przekierowuje na megaup xDD), to bycze chłodzenie na procek jest konieczne ;o? sam wentyl z zestawu nie pociągnie wystarczajaco?

ae1d1005fe.png


Opublikowano

do cholery zrezygnuj z 32 gb ramu, nie wykorzystasz tego, nie ma takiej opcji

doloz do 970tki jak ci polecano, a jak nie masz 200 zl to zrezygnuj z ssd

tak, chlodzenie jest potrzebne by podbic zegary cepam jak cie to nei interesuje mozna na tym zaoszczedzic biorac tansze cpu i mobo

­

Opublikowano

Nie mam zielonego pojęcia czemu link pamięci przenosi do tego serwisu. Pewnie coś forum porypało i tam przekierowało, już poprawione i przenosi normalnie.

 

Generalnie Twoja opcja idzie w złym kierunku.

 

Zupełnie zbędne 32GB RAM (u mnie masz 16GB), brak chłodzenia do odblokowanego i7 (no chyba, że nie zamierzasz podkręcać procesora to wtedy diametralnie zmienia postać rzeczy?), słaba jak na ten budżet karta graficzna (myśląc o nowych grach i dużej ilości otwartych Metinów to kartę 2GB VRAM możesz zawalić w moment, lepiej brać GTX 970). W kwestii zasilacza to generalnie owy XFX jest bardzo zbliżony do Seasonica, którego podałem (XFX korzysta z podzespołów Seasonica), ale za to w Seasonicu masz w pełni modularne okablowanie.

Opublikowano

czyli

http://www.morele.net/inventory/info/fyHh4/

?

 

podkręcenie procesora na maxa zrobi aż tak duza różnice?

 

chyba bede musiał przecierpieć to ~~200zł wiecej... co do złożenia to myslałem żeby to samemu zrobić, pare razu juz to ogarniałem xDD (kod promocyjny nie działa ;p)

 

no i w każdej propozycji zapomniałes jeszcze o 50zł za modem xD

ae1d1005fe.png


Opublikowano

Zasilacz weź tego Seasonica co podałem. Tańszy, również bardzo dobry, a ma odpinane kable. I pamięci też podmień na te ode mnie, trochę droższe, a zawsze w grach te parę klatek więcej będziesz miał.

 

Kod promocyjny działa, tylko pewnie spacja na jego końcu Ci się wdarła lub nie dodałeś montażu do koszyka (sam od kodu się nie doda...).

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...