Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Usuwanie zbędnych plików z komputera i wyłączanie procesów


Sofiak LeL

Pytanie

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zgadzam się z przedmówcą.Rzucaj FRST

CCleaner moim zdaniem to g*wno i ch*ja robi,jak ktoś jest na tyle inteligentny to nie zaśmieca sobie komputera jakimiś CyckiCyckiCsyfami tylko sam usuwa to co chce (oprócz systemowych plików).

Opublikowano

Dlaczego porównujecie CCleanera z FRST? To są dwa odrębne programy, które służą do całkiem innych celów.

Autorowi tematu zapewne chodziło o pliki "śmieci" powstające podczas korzystania z komputera. Oczywiście można wykonać logi do sprawdzenia, ale nie w celu opróżnienia kosza, czy usunięcia historii przeglądarki...

 

 


CCleaner moim zdaniem to g*wno i ch*ja robi

Robi dokładnie to, co ma za zadanie robić, czyli oczyszcza system z niepotrzebnych plików za pomocą paru kliknięć. Jest to na pewno szybsza metoda, niż robienie tego "na piechotę".

 

 


Można to usunąć ?

Tak.

 


I który z tych procesów można zakończyć, aby nie zepsuć czegoś w systemie? ;-;

Najlepiej żaden - część z nich jest wymagana do działania systemu, część to aplikacje uruchomione przez użytkownika. Są też procesy uruchamiane wraz ze startem systemu i nawet jeśli zostaną zakończone, uruchomią się ponownie. Możesz je wyłączyć w msconfig -> uruchamianie lub wykonać logi FRST tak jak napisano w postach powyżej - ten, kto będzie wykonywał fix sam usunie niepotrzebne wpisy z autostartu.

Opublikowano

Dlaczego porównujecie CCleanera z FRST? To są dwa odrębne programy, które służą do całkiem innych celów.

Autorowi tematu zapewne chodziło o pliki "śmieci" powstające podczas korzystania z komputera. Oczywiście można wykonać logi do sprawdzenia, ale nie w celu opróżnienia kosza, czy usunięcia historii przeglądarki...

 

 

Robi dokładnie to, co ma za zadanie robić, czyli oczyszcza system z niepotrzebnych plików za pomocą paru kliknięć. Jest to na pewno szybsza metoda, niż robienie tego "na piechotę".

 

 

Tak.

 

Najlepiej żaden - część z nich jest wymagana do działania systemu, część to aplikacje uruchomione przez użytkownika. Są też procesy uruchamiane wraz ze startem systemu i nawet jeśli zostaną zakończone, uruchomią się ponownie. Możesz je wyłączyć w msconfig -> uruchamianie lub wykonać logi FRST tak jak napisano w postach powyżej - ten, kto będzie wykonywał fix sam usunie niepotrzebne wpisy z autostartu.

Za przeproszeniem - pierdolisz. CCleaner ma tak c*****e czyszczenie plików tmp, ze az oczy bola. juz wole recznie wywalac pliki z kazdej lokalizacji niz uzyc cc. poza tym frst posiada komende :emptytemp ktora czyscia dokladnie tak samo jak TFC, a TFC to najdokladniejszy wypierdalacz plikow tmp, danych z przegladarek, kosza, itd itd itd

 

Zgadzam się z przedmówcą.Rzucaj FRST

CCleaner moim zdaniem to g*wno i ch*ja robi,jak ktoś jest na tyle inteligentny to nie zaśmieca sobie komputera jakimiś CyckiCyckiCsyfami tylko sam usuwa to co chce (oprócz systemowych plików).

Zamknij morde pseudo znawco od logow. 

Opublikowano

Za przeproszeniem - pierdolisz. CCleaner ma tak c*****e czyszczenie plików tmp, ze az oczy bola.

Ale przecież ja nie oceniam tej aplikacji. Napisałem tylko, że jest to szybszy sposób, niż robienie tego ręcznie.

 

poza tym frst posiada komende :emptytemp ktora czyscia dokladnie tak samo jak TFC, a TFC to najdokladniejszy wypierdalacz plikow tmp, danych z przegladarek, kosza, itd itd itd

Załóżmy, że masz rację i dyrektywa :EmptyTemp oraz narzędzie TFC są skuteczniejszym sposobem na usuwanie plików tymczasowych. Jest tylko jeden problem: w obu przypadkach nie ma możliwości wyboru usuwanych elementów, a w przypadku dyrektywy nie wiadomo nawet, co dokładnie zostało usunięte.

 

Więc jeśli ktoś chce mieć kontrolę nad usuwanymi elementami i nie ograniczać się tylko do plików tymczasowych, powinien użyć narzędzia CCleaner (lub podobnego). Nawet jeśli w niektórych przypadkach usuwanie jest mniej efektywne, to jest to zrekompensowane możliwością wyboru usuwanych elementów i to moim zdaniem daje CCleanerowi przewagę nad :EmptyTemp oraz TFC.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...