Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kilka pytań newbie - podstawy gry.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

Dopiero co zaczynam przygodę z WoW i mam kilka pytani ze względy że kompletnie nie znam angielskiego.

 

Dostałem od kumpla kod na gre do 20lvlaMam 13lvl palladyn humman - wszędzie pisze że to najłatwiejsza postać...

 

1. z wikipedi wiem że są podklasy by np łowić ryby, wydobywać kilofem minerały czy też jeździć na wierzchowcu i tu moje pytanie. jak aktywować te podklasy?

 

2. Z gry hearthstone of worcraft dostałem wierzchowca takiego konia niebieskiego ale nigdzie go nie widzę - najpierw grałem w karty i dostałem wierzchowca potem zainstalowałem WoWa, ale z tego samego konta battle.net. Ten konik to miała być zachęta do zagrania w WoWa i mówiąc szczerze zachęciła mnie ale go nie widzę.

 

3. od 10 lvla podobno można rozdawać pkt w jakieś talenty ale jedyne co na 10lvlu wyskoczyło mi to specjalizacja haler,tank,dps wybrałem dps. gdzie rozdać to pkt talentów?

 

z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam:)

Opublikowano

Witam,

 

Dopiero co zaczynam przygodę z WoW i mam kilka pytani ze względy że kompletnie nie znam angielskiego.

 

Dostałem od kumpla kod na gre do 20lvlaMam 13lvl palladyn humman - wszędzie pisze że to najłatwiejsza postać...

 

1. z wikipedi wiem że są podklasy by np łowić ryby, wydobywać kilofem minerały czy też jeździć na wierzchowcu i tu moje pytanie. jak aktywować te podklasy?

 

2. Z gry hearthstone of worcraft dostałem wierzchowca takiego konia niebieskiego ale nigdzie go nie widzę - najpierw grałem w karty i dostałem wierzchowca potem zainstalowałem WoWa, ale z tego samego konta battle.net. Ten konik to miała być zachęta do zagrania w WoWa i mówiąc szczerze zachęciła mnie ale go nie widzę.

 

3. od 10 lvla podobno można rozdawać pkt w jakieś talenty ale jedyne co na 10lvlu wyskoczyło mi to specjalizacja haler,tank,dps wybrałem dps. gdzie rozdać to pkt talentów?

 

z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam:)

 

Meh. Do lv 20 na tzn. " starterze" nie jestes w stanie poznac gry.

Na 90% na starterku, nie mozesz miec fishingu, ani innych profesji, wiec nie zaprzataj sobie tym glowy :D

W wowie jest o wiele wiecej, ciekawszych rzeczy niz lowienie ryb - chociaz co kto lubi ...

 

Dostales konia, tyle ze rowniez nie mozesz wykorzystac go na starterze... Niestety blizzard w wowie nie pozwala na f2p.

Mounty dostepne sa od 20 lv, jednak gdy Ty wbiejsz 20 lv i tak nie bedziesz mogl go wykorzystac, bo jestes wciaz na starterze.

[ po zakupie wowa, normalnie mount przyjdzie Ci na maila :) ]

 

Talenty sa od lv 15, na 10 wybierasz specjalizacje, czy chcesz byc tankiem, dps'em, healem...

 

Podsumowujac, wow jest grą płatną, wiec jesli podoba Ci sie swiat Azeroth i chcesz stawić czoła w Twoim wypadku Hordzie to polecam kupic battlechesta [ wydatek rzedu 40/50zł ], a wtedy bedziesz mogł sie cieszyć wszystkim aż do 90 lv, gdzie znowu na przeciw wychodzą platnosci i okolo 120 zł na nowy dodatek, przypominam o placeniu abonamentu 80 zł na 2 miesiace [ w sumie teraz mozna juz za golda kupowac czas gry, wiec wystarczy dobrze farmic, a za +/- 30k golda kupic 1 mc gry ]. Nie zniechecaj sie platnosciami, moim zdaniem warto :)

3KIpGJ1.gif

Opublikowano

Ok. Mam już wersje World of Warcraft: Mists of Pandaria. Kupiłem 1h temu wersje w pudełku w saturnie i dodałem kod znajdujący się z tyłu płyty. Tam pytało mnie czy dodać kod do nowego czy istniejącego konta. Wziąłem że do istniejącego. Jak odpalam grę pisze normalnie World of Warcraft: Mists of Pandaria ale przy dodawaniu kodu pisało, że zmiany mogą trwać 72h o co w tym chodzi? oraz teraz te pytania o mining/fishing bo ponoć można je mieć od 1lvla . Oraz co dodawać w talentach palladynowi dps.

Opublikowano

Przecież jak grasz na starterze to masz tam przy logowaniu przycisk Upgrade i to jest kupienie podstawki + dodatki za chyba 10 euro i dzięki temu grasz do 90lvla. Jak ty kupiłeś SAMO Mists of Pandaria w Saturnie to czarno to widzę, chociaż mogę się mylić albo ty niejasno piszesz.

Tak możesz mieć profesje od 1lvla chociaż nie wiem po co ci ta informcja potrzebna, bo nauczysz się ich dopiero jakoś na 5lvlu jak będziesz w mieście a porządnie zbierać będziesz mógł na 10 jak możliwe będzie swobodne poruszanie się po mapie. 

Paladyn retribution.

tumblr_inline_nt05diSJ3v1r02w2j_500.gif

Opublikowano

nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś. Ja kupiłem za 50 zł wersje pudełkową. Nie wiem czemu nie mogę zrobić print scr na WoW bo jak robię to mi print pulpitu się wkleja, a nie WoWa, więc zrobiłem też zdjęcia. A jak chce przez gre kupić wyskakuje mi 14,99 euro = 14,99 * 4,2 = 62,958. A więc zaoszczędziłem 12zł. Co do midingu to mam kilof ale nie mogę go używać a latam cały czas obok skał to mogł bym od razu wydobywać minerały :)

post-340823-0-66894200-1432988914_thumb.jpg

post-340823-0-78727300-1432989049_thumb.jpg

post-340823-0-35709900-1432989083_thumb.jpg

Opublikowano

Kupił całego Bc czyli może grac do 90 lv. Upgrade jest do nowego dodatku.

 

Scrreny zepsują się automatycznie w folderze Screenchot, a ten znajdziesz w folderze gdzie zainstalowałeś grę.

 

Nie możesz zbierać skałek bo zapewne nie masz tak wysoko rozwiniętej profesji żeby zbierać akurat te. Tak na marginesie mining ssie teraz ale to już jest inna historia.

2sbu2dv.png

Opublikowano

kto to ten profesional trainer xD? jak pisałem noga z anglika jestem ;p gdzie go znajdę może tak teraz jestem na mapce gdzie są pająki,wilki,niedźwiedzie 20-25lvl to gdzie go znajdę? jak na razie od npc tylko sprzedaje itemy, a eq mam z loota z moobow/questow bo w sklepie mam słapsze oraz latam gryfem skracając drogę :)

Opublikowano

Znajdź strażnika i zagadaj do niego, nie pamiętam jak to dokładnie wygląda, ale jest chmurka i tam klikasz Profession Trainer i on ci odpowie nazwę lokacji i zaznaczy na mapie na czerwono najbliższego trenera profesji.

tumblr_inline_nt05diSJ3v1r02w2j_500.gif

Opublikowano

i co teraz. jak nauczyć się midinga bo to tylko przykład... .mogę tylko zresetować talenty i zmienić profesje np z dps na halera.

 

post-340823-0-96862400-1433002399_thumb.jpg

Opublikowano

To jest trener klas a nie profesji. Tu na obrazku masz zaznaczonego trenera miningu w Stormwind i nazywa się Gelman Stonehand 9e9f48d739.jpg

tumblr_inline_nt05diSJ3v1r02w2j_500.gif

Opublikowano

tomekdan - dzięki. Właśnie chodziło mi oto że do każdej pod profesji jest inny rainer. oraz to z mini mapką pomogło bo na kiego mi opis po angielsku. wielkie dzięki teraz już czaje mniej więcej te grę. zostały mi tylko 2 pytania.

 

1. Co daje podniesienie umiejętności jazdy konnej bo to od 40lvla jest oraz czy jak na 40lvlu wezmę kupie nieumiejętność latania to mojemu konikowi wyrosną skrzydła czy muszę zdobyć latającą bestie? poprostu chce już to wiedzieć na przyszłość.

 

2. jak wywalić z paska umiejętności bo sobie go zasyfiłem... podmienić mogę ale chciał bym wywalić.

Opublikowano

1. Będziesz jeździł szybciej. Jak kupisz latanie to musisz od razu kupić gryfa latającego.

2. W ustawieniach interfejsu masz zakładkę Action bars i tam odznaczyć pola Lock keybars (coś takiego) i Secure Ability Toggle. 

tumblr_inline_nt05diSJ3v1r02w2j_500.gif

Opublikowano

Musisz kupić latającego mounta. Pierwszego kupisz u tego samego npc co nauczy cię latać.

 

Z PU można wywalać umki tylko trzeba u ustawieniach pogrzebać. Teraz tego ci nie napisze bo zwyczajnie nie pamiętam.

2sbu2dv.png

Opublikowano

Dzięki :)

 

Kolejne 2 pytanka xD

 

1. jak działa bank gildi? - ktoś zaprosił mnie do gildi a ja wyjąłem stamtąd itemy za ponad 300 złotych monet xD a w gildi prawie 400 osób xD

 

2. co się stanie jak wskoczę w wir na obrazku xD

post-340823-0-23933000-1433087083_thumb.jpg

Opublikowano

1. W gildii są rangi i w zależności jaką masz rangę to masz określoną ilość rzeczy i pieniędzy, które możesz wyjąć (np. dzienny limit to 2 itemy i 10gold). Nie ma znaczenia ile dany item jest wart, ale te cenne są często w innych zakładkach banku gdzie dostęp mają tylko wyższe rangi. (W twoim przypadku miałeś farta :) )

2. Nie wiem, ale zgaduję, że jest to tylko efekt w wodzie, a nie jakiś portal.

tumblr_inline_nt05diSJ3v1r02w2j_500.gif

Opublikowano

wskoczyłem i padłem ale mniejsza o to jak zwykle dwa pytanka:

 

1. dlaczego miecz z obrazka nr 1 jest słabszy od miecza z obrazka nr 2 ?? nie czaje tego w tych statach.

2. Dlaczego w banku mam 1 skrytkę mimo że odblokowane mam 3??????

post-340823-0-77378600-1433184301_thumb.jpg

post-340823-0-41075200-1433184316_thumb.jpg

post-340823-0-54144500-1433184329_thumb.jpg

Opublikowano

1. Bo ten pierwszy ma bonus do Intellect czyli coś co tobie w ogóle nie jest potrzebne (Int jest dla klas magicznych), natomiast ten drugi ma bonus do Strength, czyli dodatkowa siła, większe obrażenia.

2. Do tych pól na dole możesz wrzucić tylko bagi, no a do bagów możesz wrzucić cokolwiek.

tumblr_inline_nt05diSJ3v1r02w2j_500.gif

Opublikowano

Aha czyli str jest ważniejsze od dps przy broni. czaje to teraz takie pytanko. jadąc na koniku zderzyłem się ze studnią i efekt jak na obrazku. czy to oznacza że mój konik będzie mógł latać? tylko muszę nauczyć się latania.

post-340823-0-66442100-1433189284_thumb.jpg

Opublikowano

Latanie w wowie jest od 60 lv i kupujesz u flying mastera.

Ogolnie pomoglabym Ci ale grasz w ally, wiec nie pyknie xD

3KIpGJ1.gif

Opublikowano

Tyle to już wiem, ale czy jak wbije 60lvl to czy ten konik będzie mógł latać? bo jak widać z buga wyrosły mu skrzydła. Dwa gryfa na 60lvlu mogę kupić, ale trainer pierwszy skil latania na 40lvlu sprzedaje...

Opublikowano

Nie ma czegoś takiego, że twojemu zwykłemu wierzchowcowi wyrastają skrzydła i w magiczny sposób staje się latający...

tumblr_inline_nt05diSJ3v1r02w2j_500.gif

Opublikowano

Jak to nie ? XDD

Jest bardzo duzo mountów, ktore nie maja wcale skrzydeł, a latają, najlepszym przykladem są pantery z craftu...

A ten konik domyslnie nie ma skrzydel, a mimo to lata. :) tak jak wiele innych.

 

gePadey.png

3KIpGJ1.gif

Opublikowano

To jest akurat Flying Mount, Hearthsteed o ile się nie mylę.

Ja miałem na myśli to, że jak masz zwykłego mounta ludzi czyli konia to nim nie polatasz. Autor pytania chyba do tego samego zmierzał.

tumblr_inline_nt05diSJ3v1r02w2j_500.gif

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...