Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zbudowanie własnej obudowy do komputera


kite4jesus

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam xD

szukam jakiegoś projektu zbudowania z DREWNA obudowy na komputer

zastanawiam się też o co trzeba zadbać w takim celu, by się ten komputer nie przegrzewał.

myślę że to mógłby być ciekawy projekt :D !

przeglądając neta natrafiam na różne hasła typu cyrkulacja powietrza

jak zapewnić dobrą cyrkulację powietrza w takiej obudowie?

i wiem że to może nie być odpowiedni dział do takich pytań, jeśli to bardziej pasuje do działu komputery to serdecznie proszę o przesunięcie!

­

Opublikowano

Czuję, że największy problem będzie z wejściami (np. usb, mikrofon itd.)

 

Na pewno, wiesz jak są takie wysuwane w biurku (na klawę i myszkę)  To coś takiego zamontuj na boku, aby w razie W nie rozmontować całej konstrukcji tylko, wysunąć.

Jakby nie było jutra, jakby nie istniał czas, chwila to dziś sekunda, ale zegar dawno już zgasł...

Trzyma przy sobie nas tylko wspomnienie tego, jak było tu nam na początku

 

4875_blue.png [*] 30.09.2016r. [*] 9368_gold.png

 

 

 

 

Opublikowano

Widziałem kiedyś ciekawy projekt ziomka co wbudował sobie kompa w biurko , a na górę dał bodajże plexi kilka diod i efekt bomba.

784091427630431250239.png
Regulamin sygnatur


Opublikowano

Ogólnie najfajniejszym projektem jest coś takiego:
battlestation5-1.jpg



Ale

Jeśli miałbyś robić coś takiego z drewna
Cyrkulacja powietrza to ogółem to, żeby np. na dole obudowy z przodu wiatrak ciągnący chłodne powietrze, na górze i z tylu dać np. 2 wyciągające gorące powietrze.
Ewentualnie jeszcze dodmuchiwać to od boku. :P

shoob.png

Opublikowano

 ta podstawka ścianą jest? mogłeś domyślić się o co pytam naprawdę

Deska powycinana, w desce ledy, nad ledami plexi przezroczyste do których przykręcone są podzespoły

Jedyne wady to ew. spęcie jak dotkniesz, grzanie sie podzespołów na górze i kurz, syf.

shoob.png

Opublikowano

odświeżę i zapytam

jak z tą cyrkulacjo powietrza? gdzie wiatraki, jak wiele ich? jakieś konkretne propozycje? ile wyniósłby koszt kupna wiatraków?

+czy to jest ważne żeby były te wiatraki?

­

Opublikowano

Oblicz sobie sam ile bo nie sposób przewidzieć ile zapłacisz za sztukę i ile ich będziesz miał, ile będzie potrzeba kabli, złączek itp . Na pewno wyjdzie więcej niż dobrej klasy obudowa. 

 

Gdzie zamontujesz to już tylko twoja sprawa, podstawy budowy i składania komputerów przydadzą się na pewno.

 

 olek222 , gdzie ty tu widzisz jakiekolwiek problemy ze spięciami ?  Większe prawdopodobieństwo jest w obudowie kupionej w sklepie coś tak kiedykolwiek uszkodzić, a co do dotknięcia palcem to juz bezsens bo nawet na tego typu sprzętach nie ma nawet jakiej możliwości przy maksymalnym napięciu na płycie głównej 24 V . No chyba żeby kogoś nabrało wciskać paluchy w zasilacz to go pewnie popieści trochę. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...