Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak dodać zmeinioną mape maist + nowego wierzchowca?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

na starcie mówie że szukalem poradników do zmiany mapy oraz ajk dodać wierzchowca, ale zupełnie inne rzeczy piszą.

 

Wierzchowiec:

http://www.mpcforum.pl/topic/1387519-fajne-autko-do-mt2/

 

A mape chce tą podmienic:

http://www.mpcforum.pl/topic/1392186-chunjo-shinsoo-jinno-z-servera-nervil-spiinamt2/

 

Mape podobno po stronie klienta, ale gdzie?

Podobno są to pliki Outdoor, mam klienta/pliki serwerowe czyste(terenzo), a tego pliku nie ma nigdzie.

 

Gdyby mógł mi ktos poradzić jak dodać te 2 rzeczy.

Z góry dziekuje.

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

Opublikowano

Nie ten dział w sumie.

 

Mape czyli rozmieszczenie jej obiektów, zależy od klienta ale prawdopodobnie masz pliki Outdoor w kliencie, A1 - Shinsoo B1 - Chunjo C1- Jinnio, wypakowujesz tą którą chcesz zamienić i wrzucasz gotową.

Aby zmienić textury trawy/skał/ścieżek/piasku, ogołnie całego terenu, rozpakowujesz terrain folder "a" - dolina orkow , "b" - miasta .. etc. Masa jest tego na mpc więc sobie poradzisz.

 

a jeśli chodzi o wierzchowce...  

http://www.mpcforum.pl/topic/697501-tut-jak-dodac-nowe-wierzchowce-na-swoj-serwer-mt2/

to powinno ci wystarczyć :P

Aby zrobić do nich pieczęcie a nie tylko używać ich komendą /mount_test musisz kompatybilnego questa sobie ogarnąć i troszke pomyśleć. W plikach terenzo, lastivii je masz to sobie popatrz a metodą prób i błędów to ogarniesz  ;)

Opublikowano

Z tego co teraz rozumiem, folder NPC mam wkleić i rozpakowanych plików NPC z folderu pack i spakowac tak?

A z folderem "onurbinekler" a w nim: "onuraraba1.dds" i "onuraraba2.dds" co mam zrobić?

 

Co do mapy.

Rozpakowałem pliki maps z clienta terenzo.

Mam tam takie cos:

http://images.tinypic.pl/i/00665/592ky621we06.png

 

Czyli "metin2_map_t1" to Shinsoo(client), czyli wklejam wszystko z folderu "metin2_map_a1"(pobrana mapa) itd?

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

Opublikowano

Z tego co teraz rozumiem, folder NPC mam wkleić i rozpakowanych plików NPC z folderu pack i spakowac tak?

A z folderem "onurbinekler" a w nim: "onuraraba1.dds" i "onuraraba2.dds" co mam zrobić?

 

Co do mapy.

Rozpakowałem pliki maps z clienta terenzo.

Mam tam takie cos:

http://images.tinypic.pl/i/00665/592ky621we06.png

 

Czyli "metin2_map_t1" to Shinsoo(client), czyli wklejam wszystko z folderu "metin2_map_a1"(pobrana mapa) itd?

jaki folder NPC? ty to czytales? Rozpakowujesz root i z npc.TXT kopiujesz z zawartością 0 nawet dał ci przykład, więc jaki folder 0o ... a co do map to nie żadne T_1 bo to LAS DUCHÓW przynajmniej tak powinno być, tylko a_1. Nie masz tam w kliencie tego w Outdoor? to poszukaj dokładnie, bo tu jest tylko pare map, gdzieś musi być reszta prawda?  jak nie znajdziesz to pokaż zawartość tekstową tego t_1 o sprawdź z czego textury bierze, jesli faktycznie z A1/B1/C1 to jest to mapa miasta.... mimo że rzeczy o ktore pytasz są banalne do zrobienia to pamiętaj, że bez minimalnego wysiłku i tak ch*a zrobisz, przeczytaj wszystko z tematów i spróbuj cos poszukać sam bo gwarantuje, że to o co pytasz jest od paru lat na mpc.

 

 

 

 

 

Czerwony Las - metin2_map_trent02 - metin2_map_trent02

Dolina Seungryong - map_a2 - metin2_map_threeway

Piekielna Ziemia - metin2_map_n_flame_01 - metin2_map_n_flame_01

Góra Sohan - map_n_snowm_01 - map_n_snowm_01

Las Duchów - metin2_map_trent

Pustynia Yongbi - metin2_map_n_desert_01 - metin2_map_n_desert_01

Świątynia Hwang - metin2_map_milgyo - metin2_map_milgyo

Kraina Gigantów - metin2_map_nusluck01 - metin2_map_nusluck01

Wężowe Pole - metin2_map_WL_01 - metin2_map_WL_01

Wieża Demonów - metin2_map_deviltower1 - metin2_map_deviltower1

Łatwy Loch Małp - metin2_map_monkeydungeon - metin2_map_monkeydungeon

Średni Loch Małp - metin2_map_monkeydungeon_02 - metin2_map_monkeydungeon_02

Trudny Loch Małp - metin2_map_monkeydungeon_03 - metin2_map_monkeydungeon_03

Loch Pająków v1 - metin2_map_spiderdungeon - metin2_map_spiderdungeon

Loch Pająków v2 - metin2_map_spiderdungeon_02 - metin2_map_spiderdungeon_02

Grota Wygnańców v1 - metin2_map_skipia_dungeon_01 - metin2_map_skipia_dungeon_01

Grota Wygnańców v1 - metin2_map_skipia_dungeon_02 - metin2_map_skipia_dungeon_02

Komnata Beran_Setaou - metin2_map_bossdungeon - metin2_map_bossdungeon

Arena Walk - metin2_map_duel - metin2_map_duel

Arena Wojen Gildii - metin2_map_t1, metin2_map_t2, metin2_map_t3, metin2_map_t4 - metin2_map_t1, metin2_map_t2, metin2_map_t3, metin2_map_t4

Konkurs OX - metin2_map_oxevent - metin2_map_oxevent

Obszar Ślubny - metin2_map_wedding_01 - metin2_map_wedding_01

Wojny Królestw - ??? (chyba metin2_map_timeattack_01/02/03 (na serwerze to samo))

m1 jinno - metin2_map_c1 - metin2_map_c1

m1 chunjo - metin2_map_b1 - metin2_map_b1

m1 schinsoo - metin2_map_a1 - metin2_map_a1

m2 jinno - metin2_map_c3 - metin2_map_c3

m2 chunjo - metin2_map_b3 - metin2_map_b3

m2 schinsoo - metin2_map_a3 - metin2_map_a3

Imha - metin2_map_guild_03 - metin2_map_guild_03

Waryong - metin2_map_guild_02 - metin2_map_guild_02

Jungrang - metin2_map_guild_01 - metin2_map_guild_01

 

 

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam.

Mam problem jeszcze z tym wierzchowcem:

http://www.mpcforum.pl/topic/1387519-fajne-autko-do-mt2/

 

Rozpakowałem NPC dodałem do nich auto, do pakera dodalem wpisy aby spakowało.

Spakowało poprawnie, dodałem do clienta.

Następnie dodałem wpis do navicata.

 

Zalogowałem się na postać GM'a, wpisalem w konsoli:

/mount_test 30268

(takie id dałem w bazie przy w wpisie dodając do mob_proto)

No i wierzchowiec stoi w miejscu, mogę nim kręcić, ale nie jechać do przodu.

Po prostu nie rusza się z miejsca.

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

Opublikowano

Witam.

Mam problem jeszcze z tym wierzchowcem:

http://www.mpcforum.pl/topic/1387519-fajne-autko-do-mt2/

 

Rozpakowałem NPC dodałem do nich auto, do pakera dodalem wpisy aby spakowało.

Spakowało poprawnie, dodałem do clienta.

Następnie dodałem wpis do navicata.

 

Zalogowałem się na postać GM'a, wpisalem w konsoli:

/mount_test 30268

(takie id dałem w bazie przy w wpisie dodając do mob_proto)

No i wierzchowiec stoi w miejscu, mogę nim kręcić, ale nie jechać do przodu.

Po prostu nie rusza się z miejsca.

może w mob proto ma ustawione "NOMOVE" nie pamiętam już dokładnie jak nazywała się ta kolumna. 

Ale jeśli tak, to usuń te NOMOVE i odpal ponownie serwer, powinno się dać na nim normalnie poruszać :P

Opublikowano

Kolumna nazywa się "ai_flag".

Nie mam tam 'NOMOVE', wiec to nie to powoduje błąd, mam ją pustą, tak samo jest przy innych wierzchowcach które działają.

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...