Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Komputer na 4 lata


Timezpl

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, za 3 dni kupuję już komputer. Teraz mam jakiś złom który ma 8 lat ale części niektóre z nawet 2003 roku. Najnowszy jest w nim zasilacz Corsair vs450 który przeniosę do nowego komputera.

Komputer powinien starczyć mi na 4/5 lat bo przez ten okres czasu nie będę w nim nic wymieniać. Aktualnie 4gb ram. Miesiąc później dokupię drugie 4gb.
Dziś zamierzam zamówić obudowę Zalman z11 neo mając nadzieje, że się do niej pomieszczą te podzespoły. Obudowę zamawiam oddzielnie od zestawu. Jeżeli macie lepsze propozycje co do obudowy to budżet na obudowę 300zł.
 

- Jaki posiadasz budżet na kupno? - 4300złotych

- Jaka jest specyfikacja dotychczasowego sprzętu? - Gtx 260, jakiś athlom 2 rdzenie 5 gb ram ddr2 dysk 120gb.

- Co chcesz osiągnąć poprzez kupno/modernizacje sprzętu? - Wydajność w grach

Pytania dodatkowe dotyczące kupna zestawu komputerowego bądź laptopa:

- Do czego ma służyć komputer/laptop? - Do gier/internetu

- Czy komputer będzie rozbudowywany? - Być może.

- Kiedy masz zamiar kupić zestaw komputerowy? - Za 3 dni

- Czy komputer/laptop ma zawierać system operacyjny (dotyczy obu), monitor czy inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.) (dotyczy jedynie komputera). - Tylko podzespoły (Bez obudowy którą zamierzam kupić dzisiaj.)

- Czy masz zamiar podkręcać podzespoły; CPU, GPU, RAM? (dotyczy jedynie komputera) - Może kiedyś.

- Co ma być głównym atutem komputera: cisza, wydajność, pobór prądu? - Cisza oraz wydajność. W sumie i tak będzie cichszy od tego teraźniejszego buczaka którego w całym domu słychać.

- Jaką masz rozdzielczość monitora, jeśli go posiadasz? (nieobowiązkowe) - Monitor ogromny z firmy VievSonic rozdzielczość tylko 1400

- Dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu. - Musi starczyć na kilka lat.


Moja propozycja:
1. http://www.morele.net/inventory/info/AzDXTq/
lub
2. http://www.morele.net/inventory/info/ZhMXaG/

Bez zasilacza bo chciałbym do tego wsadzić ten swój corsair vs450 i po dwóch miesiącach zakupić lepszy. Po miesiącu dodatkowe 4gb ram zakupie.





 


 

Opublikowano

Pierwsze co się rzuca to brak chłodzenia ! https://youtu.be/dIovRxCxnII
Drugie to brak SSD
Czyli tak nie będziesz robił SLI raczej więc możesz tańszą płytę wybrać 

http://www.x-kom.pl/p/186413-obudowa-atx-btx-zalman-z11-plus-hf1-czarna-usb-3.0-z-oknem.html
Na obudowie można zaoszczędzić

RAM

http://www.x-kom.pl/p/177422-pamiec-ddr3-goodram-4gb-2400mhz-led-cl11.html

Nagrywarkę wyrzuć na razie https://rufus.akeo.ie/

Kod rabatowy na karty graficzne http://lpk.x-kom.pl/explozja-okazji/

Opublikowano

Chłodzenie zmieniłem na Fera 2
Jak już pisałem nie potrzebne mi SSD. nie chce żadnego szybkiego wczytywania. Nie potrzeba mi tego i tyle.
Obudowa którą podałeś jest droższa w tym sklepie. Na morele jest ona tańsza o 2 zł.. Lepsze Neo od HF1 bo pisali, że w HF1 nie zmieści się podobno gtx 970
Ram zmieniłem 4gb 2400mhz.
Nagrywarka potrzebna w cholercie bo nie zamierzam 65 gb pobierać przy necie 1mb/s (Chodzi o Gta 5)

Tak wygląda aktualny koszyk:

 

http://www.morele.net/inventory/info/EaAGrX/

Lepszy czy gorszy ?


 

Opublikowano
 Obudowa którą podałeś jest droższa w tym sklepie. Na morele jest ona tańsza o 2 zł.. Lepsze Neo od HF1 bo pisali, że w HF1 nie zmieści się podobno gtx 970

 

 
STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5
 
11 " x 5.5 " x 1.57 " cala
28 x 14 x4 cm

http://www.zalman.com/global/product/Product_Read.php?Idx=699

http://www.zalman.com/global/product/Product_Read.php?Idx=476

Mówiłem tylko że na obudowie można zaoszczędzić

 

Fera 2 do i7-4790K? Ja bym od Grandis XE1236 zaczynał

 

 Jak już pisałem nie potrzebne mi SSD. nie chce żadnego szybkiego wczytywania. Nie potrzeba mi tego i tyle.

 

Kolega chyba nie miał w życiu kontaktu z SSD ? 

Kupiony 2013-01-21 za 449,90 zł
OCZ Vertex 4 SSD 2,5" 128GB 560/430 MB/s 120k IOPs

 

I ma się świetnie cały czas, przeżyje wszystkie moje HDD.

 

 

http://pclab.pl/art57777-25.html

Przemyśl czy chcesz na pewno i7

Kod rabatowy na karty graficzne http://lpk.x-kom.pl/explozja-okazji/

Opublikowano

Na 100% chciałbym raczej tego 4790k bo widać zmiany np. w Takim Crysis 3 lub Watch Dogs. Będę ogrywał wszystkie te gry zaczynając od roku 2012 bo żadnej gry na moim złomku nie mogę uruchomić i chciałbym to nadrobić i7 4790k w wielu produkcjach potrafi się lepiej spisać niż takowy i5. Są też takie produkcje gdzie i7 wypada tak samo jak i5. Wolałbym jednak zostawić tego i7 bo jest szansa, że będę robić Stream'y i wolałbym mieć jakiś zapas.

Obudowy mimo tego, że są podobne to wolałbym tego Neo i dopłacić te 2 zł do niego. Od dawna miałem chrapkę na tego Zalman'a Neo
Miałem kontakt z SSD i niezbyt mi to potrzebne. Niby wczytuje szybciej system, pliki, szybkie wczytywanie itd.. Ale na razie SSD mi jest nie potrzebny może za 3 miesiące zakupię jakiś do 500zł.

Chłodzenie zmieniłem na tego Grandis.

 

http://www.morele.net/inventory/info/ZhMXaG/


 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...