Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Proponowane zestawy na kwiecień!


TroLLu.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1238014298177651315510.png

Witajcie!

Gdyż poprzedni temat nie mogłem go edytować, a jeśli bym mógł zajeło by to więcej czasu niż edycja poprzedniego. Temat ten ma pokazać przykładowe zestawy w danej cenie. Oczywiście ten temat nie jest jednym gdzie są jedynie poprawne zestawy, tu są jedynie przykładowe, a gdyby ktoś miał inne preferencje co do sprzętu niech zakłada swój własny temat. Zestawy będą od 1100 złoty do 4200 złoty. Za więcej już dużo zależy od własnych wymagań, by złożyć coś by każdego zadowoliło.

 

5243014298177651315510.png

Zestaw ten opiera się na pentiumie, którego można na chlodzeniu boxowym podkręcić do okolic 4.0 GHz by temperatury były normalne. Grafika jest zintegrowana z procesorem. Całość dopełnia zasilacz, który pozwoli na dalszą rozbudowę, 1 TB dysk i buda zalmana. Pogramy w mniej wymagające tytuły.

 

http://www.morele.net/inventory/info/4GB9mY/

 

5269414298177651315510.png

W zasadzie jest to zestaw poprzedni uzupełniony o dedykowaną kartę graficzną R7 250X. Zestaw ten powinien sobie poradzić z większością gier na ustawieniach średnich/niskich ze ścinkami w niektórych z powodu 4 GB ramu. Jeśli chcemy kartę od "zielonych", najbliższą opłacalną jest GTX 750, w tej cenie mamy także porównywalnego R7 260X

 

http://www.morele.net/inventory/info/rfJW16/

 

2426614298177651315510.png

Zestaw ten różni się od poprzedniego jedynie zmianą karty na GTX 750 Ti. Karta ta będzie z nami aż do 2400 złoty. Mniejszy pobor prądu niż u odpowiedników w postaci radeonów czy lepsze wsparcie sterownikami. Dlatego wybrałem tą kartę. Podkręcony procesor do 4.5 GHz jeszcze daję rade, ale taką rzecz osiągniemy dopiero po zmianie boxowego chłodzenia na przynajmniej silentiumpc spartan pro he924. Lecz, jeśli nie chcemy się w to bawić, rozwiązaniem będzie kolejny zestaw.

 

http://www.morele.net/inventory/info/Q7BWSx/

 

3421114298177651315510.png

Zamiast kręcić pentiuma możemy zaradzić problem kupując i3. Procesor ten potrafi to, czego nawet mocne 2 rdzenie nie potrafią (nie ma np ścinek w GTA V aż tak dużych). Reszta bez zmian. 

 

 

http://www.morele.net/inventory/info/X3EeeW/

 

4895014298177651315510.png

Karta ta sama? Płyta ta sama? Co zyskaliśmy względem poprzedniego? Mamy pełne 4 rdzenie dzięki i5 i 8 GB ram, co powinno już wykluczyć jakiekolwiek ścinki w grach. Zmianie uległa także obudowa na silentiumpc brutus M25. Dlaczego nie zalman z3 plus? Cóż, w tej cenie ta obudowa nie ma nic ciekawego do zaoferowania po za oknem. Ten brutus ma czytnik kart sd (nie uświadczymy tego w z3) czy lepszy kontroler wentylatorów (możemy podłączyć aż 4 wentylatory, co w z3 liczba kończy się na 2). Gdy mamy więcej pieniędzy, zalecam wymianę karty na R9 270 (ok. 100 zł więcej) lub R9 280/GTX 960 (koszt ok. 300 zł większy)

 

http://www.morele.net/inventory/info/33u87/

 

1165514298177651315510.png 

Zmianie uległa jedynie karta, gdyż różnica pomiędzy 750 Ti/R9 280 będzie zauważalna, dlatego ten zestaw. Zasilacz bez obaw uciągnie ten zestaw. Gdy jesteśmy zwolennikiem nvidii możemy się pokusić o GTX'a 960 w wersji z 4 gigową pamięcią. Zalecam dołożenie kilkudziesięciu złoty do zasilacza thermaltake smart 530.

 

http://www.morele.net/inventory/info/zwrT9k

 

3553814298177651315510.png

A tak naprawdę 3200...

Kiedy składałem zestawy (było to we wtorek tego tygodnia tzn. 21.04) R9 290X od asusa kosztowała raptem 100 zl więcej od     R9 290, dlatego ten zestaw by kosztował 3300. Jednakże, powstał zestaw z R9 290, gdyż zmianie musiał ulec zasilacz. Przy okazji została dodana już ciekawsza płytka na chipsecie b85. To tyle ze zmian

 

http://www.morele.net/inventory/info/hXCcIn/

 

9996914298177651315510.png

Tak, w końcu zestaw z rozchwytywaną 970'tką, nawet z 5 letnią gwarancją producenta po zarejestrowaniu karty do 28 dni po jej zakupie. Mamy również płytę w pełnym rozmiarze ATX. Na tym zestawie pogramy raczej we wszystko w Full HD 60 fps na wysoko/ultra ustawieniach (bez wygładzeń krawędzi Ultra są w zasięgu ręki)

 

http://www.morele.net/inventory/info/cXLSaZ/

 

6878914298177651315510.png

Jakie zmiany? Dodany 120 GB SSD crucial BX100, dołożono do wyciszanej obudowy od anteca czy mamy wyżej taktowaną i5. Doprawione szczegóły względem zestawu poprzedniego.

 

http://www.morele.net/inventory/info/x956Nj/

 

9998914298177651315510.png

Zestaw dla tych, co chcą się pobawić w OC. Dołożono pieniędzy do odblokowanej i5, płyty z chipsetem Z97 czy chłodzenia dzięki któremu możemy w ogóle myśleć wyżej niż o taktowaniach turbo. Reszta bez zmian względem poprzedniego zestawu.

 

http://www.morele.net/inventory/info/T7P9ka/

 

Usługa montażu:

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/

http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/

Kod na darmową usługę montażu i wysyłkę:

O44Y129AC8

Napęd DVD:

http://www.morele.net/naped-samsung-dvd-r-rw-24x-sh-224db-black-sata-bulk-bez-softu-ba-sh-224db-bebe-574386/

 

 

Jeśli macie jakieś propozycje/pytania bądź uwagi dotyczące zestawu, piszcie!

­

Opublikowano

Srać tam sterowniki do 750Ti, skoro R9 270 rozwala tą kartę jak chce za 20-30zł więcej.

80 w zasadzie, jak chce niech dokłada (o czym wspomniałem)

­

Opublikowano

Czy w zestawie za 1100 zł pogram w cs go ?

NIe, dopiero po dokupieniu karty graficznej.

W takim budżecie tylko używany sprzęt.

Opublikowano

W którym zestawie lol pójdzie na wysokich ustawieniach graficznych? Zestaw za 1900 wystarczy czy jednak lepiej ten za 2400? 

Komputer będzie głównie wykorzystywany do gier online (lol, smite, neverwinter, dota2).

Opublikowano

W którym zestawie lol pójdzie na wysokich ustawieniach graficznych? Zestaw za 1900 wystarczy czy jednak lepiej ten za 2400? 

Komputer będzie głównie wykorzystywany do gier online (lol, smite, neverwinter, dota2).

Do takich gier starczy zestaw nawet za 1500 zl

­

Opublikowano

Do takich gier starczy zestaw nawet za 1500 zl

 

Na wysokich/ultra ustawieniach? Dzięki za odpowiedź! Zestawy bardzo ładnie uporządkowane, plusik za temat. 

Opublikowano

Na wysokich/ultra ustawieniach? Dzięki za odpowiedź! Zestawy bardzo ładnie uporządkowane, plusik za temat. 

Spokojnie na wysokich :]

Opublikowano

jak nie masz w przyszlosci planow na wymiane gpu itp. to ok.

doplac te 20 zl do corsaira vs 450 badz anteca vp 500, chieftec ma biedne okablowanie z tego co pamietam

­

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...