Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Shokugeki no Souma - dyskusja


chaterchater

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jedynym minusem tej serii są zbyt intensywne reakcje na jedzonko, czy to moje bo cały czas głodny chodziłem czy to głównych bohaterów, chociaż w ich przypadku, sprawa staje się zdecydowanie lepsza po paru pierwszych odcinkach gdzie fabuła rusza gwałtownie do przodu i wszystko  staje na akceptowalnym poziomie. Nie ukrywam jest to moje pierwsze anime gdzie spotkałem się z taką ilością nagości, jakkolwiek to nazwać i niezłe sobie z tym poradziłem, chyba głownie dlatego że to nie jest wszystko co ma do zaoferowania ten tytuł. Od samego początku do samego końca, główna rolę grają jedzenie i postacie. Sezon skończyłem w przeciągu dwóch dni, a potem przez kolejne dwa dni czytałem mangę aż brakło mi rozdziałów i taki malutki spoiler dla tych którzy mangi nie czytają. To co było w anime  w pierwszym sezonie, w porównaniu do tego co będzie potem to absolutne zero. Prawdziwa jazda zacznie się w drugim sezonie na który wręcz nie mogę się doczekać, głownie za sprawą turnieju i przeszłości Eriny. Co do postaci, każda bez wyjątku jest naprawdę dobrze przemyślana, od samej Eriny aż po Jouichirou jednakże  myślę ze na osobny post, zasługuje główny bohater Souma. Jest przekocurem i nie mówię tutaj o jego umiejętnościach kucharskich, jest po prostu wyważony. Cała jego historia, jego charakter, to wszystko jest normalne same w sobie, i to właśnie dlatego tak przyjemnie się to ogląda. Wiadomo pierwszy sezon obfitował w momenty ukazywania go jako tego najlepszego, ale to się zmieni.

 

Bardzo dobra produkcja, polecam każdemu z całego serca.

 

pzdr

Opublikowano

Nie spodziewałem się tego, co dostałem. Przed obejrzeniem myślałem sobie "co takiego fajnego może być w gotowaniu, tam się nic nie dzieje" - to myślenie było jak strzał w kolano. Co kolejny odcinek, anime stawało się coraz to ciekawsze, a nawet budowało napięcie, co sprawiło, że "pierwsze" 18 odcinków pochłonąłem na raz. Ciężko tak naprawdę znaleźć jakąś wadę (nie mówię, że ich nie ma), ale po co szukać dziury w całym? :P

gfgdf

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Gdy z początku wziąłem się za to anime, byłem pełen obaw, no bo anime o gotowaniu, rly ?? Jednak zrobili z tego nieziemski shounen, który oczywiście opierał się na gotowaniu ale było i jest w nim coś znacznie więcej. Polecam każdemu, bo moim zdaniem można nazwać to jednym z niewielu arcydzieł w anime. A drugi sezon jest już potwierdzony :)

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Aaaaa pierdolca dostałem, obejrzeliśmy razem z @Cinu. 10 ep po japońsku i c**j k***a c**j... Wiedziałem, że tak będzie

 

że souma pójdzie w ślady ojca i k***a przegra k***a c**j

 

Opublikowano

Aaaaa pierdolca dostałem, obejrzeliśmy razem z @Cinu. 10 ep po japońsku i c**j k***a c**j... Wiedziałem, że tak będzie

 

że souma pójdzie w ślady ojca i k***a przegra k***a c**j

 

Każdy to wiedział kto czytał mangę xD

 

Wygrała ta pipa, do której nie mam szacunku co potem zrobi.

 

TuByłaSygnatura.png

Opublikowano

 

Aaaaa pierdolca dostałem, obejrzeliśmy razem z @Cinu. 10 ep po japońsku i c**j k***a c**j... Wiedziałem, że tak będzie

 

że souma pójdzie w ślady ojca i k***a przegra k***a c**j

 

Każdy to wiedział kto czytał mangę xD

 

Wygrała ta pipa, do której nie mam szacunku co potem zrobi.

 

 

Powiedz mi lepiej jak się anime skończy, to k***a wrzucę to gówno do dropped z oceną 3/10

Opublikowano

 

Aaaaa pierdolca dostałem, obejrzeliśmy razem z @Cinu. 10 ep po japońsku i c**j k***a c**j... Wiedziałem, że tak będzie

 

że souma pójdzie w ślady ojca i k***a przegra k***a c**j

 

Każdy to wiedział kto czytał mangę xD

 

Wygrała ta pipa, do której nie mam szacunku co potem zrobi.

 

 

Co zrobi? Powiedz, bo nie lubię czytać mang :P a sezon 3 anime pewnie w 2017 :(

Opublikowano

 

 

Aaaaa pierdolca dostałem, obejrzeliśmy razem z @Cinu. 10 ep po japońsku i c**j k***a c**j... Wiedziałem, że tak będzie

 

że souma pójdzie w ślady ojca i k***a przegra k***a c**j

 

Każdy to wiedział kto czytał mangę xD

 

Wygrała ta pipa, do której nie mam szacunku co potem zrobi.

 

 

Co zrobi? Powiedz, bo nie lubię czytać mang :P a sezon 3 anime pewnie w 2017 :(

 

Nie kracz k***a, nie chce więcej tego oglądać, ledwo co pierwszy sezon obejrzałem, drugi jeszcze gorszy, trzeciego nie przeżyje...

Opublikowano

 

 

Aaaaa pierdolca dostałem, obejrzeliśmy razem z @Cinu. 10 ep po japońsku i c**j k***a c**j... Wiedziałem, że tak będzie

 

że souma pójdzie w ślady ojca i k***a przegra k***a c**j

 

Każdy to wiedział kto czytał mangę xD

 

Wygrała ta pipa, do której nie mam szacunku co potem zrobi.

 

 

Co zrobi? Powiedz, bo nie lubię czytać mang :P a sezon 3 anime pewnie w 2017 :(

 

 

Powie, że pierdoli Shiomi niech sobie radzi sama, zostanie bodajże 8 miejscem w Elite Ten i wyzwie Soma na pojedynek (który pewnie będzie o 8 miejsce)

 

TuByłaSygnatura.png

Opublikowano

 

 

 

Aaaaa pierdolca dostałem, obejrzeliśmy razem z @Cinu. 10 ep po japońsku i c**j k***a c**j... Wiedziałem, że tak będzie

 

że souma pójdzie w ślady ojca i k***a przegra k***a c**j

 

Każdy to wiedział kto czytał mangę xD

 

Wygrała ta pipa, do której nie mam szacunku co potem zrobi.

 

 

Co zrobi? Powiedz, bo nie lubię czytać mang :P a sezon 3 anime pewnie w 2017 :(

 

 

Powie, że pierdoli Shiomi niech sobie radzi sama, zostanie bodajże 8 miejscem w Elite Ten i wyzwie Soma na pojedynek (który pewnie będzie o 8 miejsce)

 

 

a ten jakiś romans między eriną a souma? xD

Opublikowano

 

 

 

 

Aaaaa pierdolca dostałem, obejrzeliśmy razem z @Cinu. 10 ep po japońsku i c**j k***a c**j... Wiedziałem, że tak będzie

 

że souma pójdzie w ślady ojca i k***a przegra k***a c**j

 

Każdy to wiedział kto czytał mangę xD

 

Wygrała ta pipa, do której nie mam szacunku co potem zrobi.

 

 

Co zrobi? Powiedz, bo nie lubię czytać mang :P a sezon 3 anime pewnie w 2017 :(

 

 

Powie, że pierdoli Shiomi niech sobie radzi sama, zostanie bodajże 8 miejscem w Elite Ten i wyzwie Soma na pojedynek (który pewnie będzie o 8 miejsce)

 

 

a ten jakiś romans między eriną a souma? xD

 

 

Ruchać się jeszcze nie będą, ale jest na pewno więcej scen ErinaxSoma.

 

TuByłaSygnatura.png

Opublikowano

 

 

 

 

 

Aaaaa pierdolca dostałem, obejrzeliśmy razem z @Cinu. 10 ep po japońsku i c**j k***a c**j... Wiedziałem, że tak będzie

 

że souma pójdzie w ślady ojca i k***a przegra k***a c**j

 

Każdy to wiedział kto czytał mangę xD

 

Wygrała ta pipa, do której nie mam szacunku co potem zrobi.

 

 

Co zrobi? Powiedz, bo nie lubię czytać mang :P a sezon 3 anime pewnie w 2017 :(

 

 

Powie, że pierdoli Shiomi niech sobie radzi sama, zostanie bodajże 8 miejscem w Elite Ten i wyzwie Soma na pojedynek (który pewnie będzie o 8 miejsce)

 

 

a ten jakiś romans między eriną a souma? xD

 

 

Ruchać się jeszcze nie będą, ale jest na pewno więcej scen ErinaxSoma.

 

 

A jak daleko od aktualnych wydarzeń to się dzieje? :))

Opublikowano

 

 

 

 

 

 

Aaaaa pierdolca dostałem, obejrzeliśmy razem z @Cinu. 10 ep po japońsku i c**j k***a c**j... Wiedziałem, że tak będzie

 

że souma pójdzie w ślady ojca i k***a przegra k***a c**j

 

Każdy to wiedział kto czytał mangę xD

 

Wygrała ta pipa, do której nie mam szacunku co potem zrobi.

 

 

Co zrobi? Powiedz, bo nie lubię czytać mang :P a sezon 3 anime pewnie w 2017 :(

 

 

Powie, że pierdoli Shiomi niech sobie radzi sama, zostanie bodajże 8 miejscem w Elite Ten i wyzwie Soma na pojedynek (który pewnie będzie o 8 miejsce)

 

 

a ten jakiś romans między eriną a souma? xD

 

 

Ruchać się jeszcze nie będą, ale jest na pewno więcej scen ErinaxSoma.

 

 

A jak daleko od aktualnych wydarzeń to się dzieje? :))

 

No aktualnie w anime jesteśmy na 104 chapterze, pewnie jeszcze z 12 chapterów będzie, aby skończyć Stagiaire Arc. Aktualnie mamy w mandze 181 chapterów w którym

Souma przygotowuje do walki z Akirą

 

Następny sezon pewnie pójdzie po arcach Moon Banquet Festival Arc i Central Arc (jak będzie 12 odcinkowy) lub jeszcze po obecnym Arcu - Promotion Exams Arc (jak będzie 24 odcinkowy)

TuByłaSygnatura.png

Opublikowano

12 odcinek jak najbardziej na plus, 13 zapowiada się interesująco, oby nie skończyli go tak jak 12, bo trzeba będziecie czekać na 3 sezon :P 

 

Nie no, myślę, że końcówka ostatniego odcinka będzie pokazywała zakończony pojedynek oraz to co czeka ich dalej w tych praktykach. Mówiąc szczerze, nie wazne jak skończą to i tak trzeba czekać na kolejny sezon ;(

Opublikowano

@Eftar

Anime mocno odbiega od mangi czy ze spokojem można zacząć od wspomnianego 117 rozdziału czytać?

Nawet oglądając czuć, że to nie jest w 100% spójne. Najlepiej czytać od początku.

Ten sezon to takie 7/10, lepiej siądę do mangi.

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

@Eftar

Anime mocno odbiega od mangi czy ze spokojem można zacząć od wspomnianego 117 rozdziału czytać?

Szczerze to nie pamiętam. Jakiś czas temu już się zabrałem mango. Ale z tego co pamiętam, to powinien być wstęp do nowego "arc"u zaraz po konkursie. Elitarna 10 i jej członkowie się spotykają itd.. - Wstęp do historii Eriny.

 

/edyta

Bożę... Ale kwiatek stworzyłem. Przepraszam polonistów.

Opublikowano

Nie żeby coś, ale drugi sezon oceniam na 5/10, nie warto się rozpisywać, pierwszy sezon znacznie lepszy. Szczerze, mam nadzieję, że nie będzie trzeciego sezonu/movie as sequel, ale jak będzie to obejrzę.

Opublikowano

No i obejrzane wsio. Trochę końcówa pozostawia niedosyt, a same te przygotowanie jego dana było tak c*****e, że aż szkoda sobie strzępić ryja. Dlatego słabe 6/10

106071453484304291456.jpeg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...