Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Chce złożyć komputer do gier


brodziu16

Rekomendowane odpowiedzi

Nowicjusz
Opublikowano
1) Jeśli zamierzasz dokonać zakupu w terminie późniejszym niż 2 tygodnie od założenia tematu na forum wstrzymaj się z jego założeniem (cena sprzętu na rynku oraz jego dostępność często ulegają zmianom). 
 
2) W temacie umieść odpowiedzi na poniższe pytania:
 
- Jaki jest Twój budżet na komputer?
- Czy zestaw ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia (myszka, klawiatura, głośniki, listwa zasilająca itp.)?
- Opisz zastosowanie komputera (precyzyjnie)
- Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?
- Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)?
- Czy posiadasz części ze starego komputera np. dysk twardy ATA lub SATA, napęd optyczny, obudowa, peryferia?
- Czy komputer będzie w niedługim czasie lub w przyszłości rozbudowywany?
- Określ priorytet komputera - wydajność/cisza/energooszczędność
- Wymagania dodatkowe
 
3) W przypadku modernizacji obecnego komputera odpowiedz na pytania:
 
- Jaki jest budżet na modernizację?
- Jakie podzespoły chcesz zmodernizować jaki efekt, chcesz uzyskać?
- Opisz zastosowanie komputera (precyzyjnie)
- Podaj dokładną specyfikację komputera w tym markę/model/moc zasilacza, posiadany system operacyjny

 

 

Teraz takie pytanie,jaki dobrać zasilacz,obudowe i czego mi jeszcze brakuje...?

Nagrywarki, dysku HDD lub SSD :) 

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-b85m-d3hrev_10

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h81m-hd3rev_10

Nie lajkuj moich postów chyba że naprawdę zasłużyłem!

Kto sobie wykonał lub zamówił biurko stojące ?
Morele nie ma monopolu na podzespoły ani na najniższe ceny - np. X-KOM montuje za darmo (dla leniwych)

Opublikowano

1.Budżet od 200 do 300 zł za jedną część.

2.Mam mysz,klawiature,głośniki,mikrofon,monitor,nagrywarke.

3.Do gier

4.1366x768

5.Nie

6.Mam dysk SATA 500Gb ale nie wiem czy jest sprawny bo nie mam go na czym sprawdzić

7.Nie

8.Wydajnosć.

9.Brak

 

 

Czy bedzie psowała taka obudowa?

 

http://www.morele.net/obudowa-zalman-t4-usb-3-0-czarna-zm-t4-619114/

Nowicjusz
Opublikowano
Budżet od 200 do 300 zł za jedną część.

 

Tak nie można podawać ! Podaj na całość nagrywarki przecież za 300zł nie będziesz kupował !

 

Czy bedzie psowała taka obudowa?
 

 

 

Poza tym że jest licha na maksa to tylko na mikro i mini płyt główne !

Nie lajkuj moich postów chyba że naprawdę zasłużyłem!

Kto sobie wykonał lub zamówił biurko stojące ?
Morele nie ma monopolu na podzespoły ani na najniższe ceny - np. X-KOM montuje za darmo (dla leniwych)

Opublikowano

Tak nie można podawać ! Podaj na całość nagrywarki przecież za 300zł nie będziesz kupował !

 

 

Poza tym że jest licha na maksa to tylko na mikro i mini płyt główne !

 

 

To gdzies tak 1500zł

 

 

Podałbyś jakąś z moreli która by pasowała ? (Obudowa)

 

 

I jeszcze jakiś zasilacz by sie przydał ;)

Nowicjusz
Opublikowano

Nie lajkuj moich postów chyba że naprawdę zasłużyłem!

Kto sobie wykonał lub zamówił biurko stojące ?
Morele nie ma monopolu na podzespoły ani na najniższe ceny - np. X-KOM montuje za darmo (dla leniwych)

Opublikowano

A żeby oni mi to złozyli to jak to zrobić,napisać do nich czy cos?

 

 

A jakaś ładniejsza obudowa,moze byc troche droższa ;)

Nowicjusz
Opublikowano

Przy składaniu zamówienia się pisze w uwagach że prosisz o złożenie albo piszesz bezpośrednio http://www.x-kom.pl/kontakt

Nie lajkuj moich postów chyba że naprawdę zasłużyłem!

Kto sobie wykonał lub zamówił biurko stojące ?
Morele nie ma monopolu na podzespoły ani na najniższe ceny - np. X-KOM montuje za darmo (dla leniwych)

Opublikowano

Przy składaniu zamówienia się pisze w uwagach że prosisz o złożenie albo piszesz bezpośrednio http://www.x-kom.pl/kontakt

Problem w tym że ta karta graficzna którą Ty podałeś nie ma wejsca VGA

 

Mam taki monitor:

 

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/monitor-archives/LS19A300BS/EN

 

 

Mam takie niebieskie wejscie,a z tego co widze karta ma inne..

Opublikowano

Ładniejszą? To zależy od gustu. Mi np. najbardziej odpowiada Czarny, matowy prostokąt z jakimś małym neonowym dodatkiem. Zobqcz sobie jeszcze tańsze obudowy od zalmana np. Z1 czy Z3. Na jakieś świecące iBoxy czy coś w tym stylu nawet nie patrz.

 

4008f620557c76b9gen.jpg
Opublikowano

A i kolega mówi :  no nwm czy drożej,GTX 750 od Zotaca 476zł

zasilacz średni lepszej marki 450watt by wystarczył
Nowicjusz
Opublikowano

DVI-D/DVI-D M/M Dual link ferryt (24+1) 1.8M - w specyfikacji pisze że ma złącze DVI nie dostałeś takiego kabla ?

 

zasilacz średni lepszej marki 450watt by wystarczył

 

No i ma racje, ale to na jedno wyjdzie Thermaltake 450W TR2 120mm OEM - wyższa sprawność niższa moc ..cena ta sama 

Nie lajkuj moich postów chyba że naprawdę zasłużyłem!

Kto sobie wykonał lub zamówił biurko stojące ?
Morele nie ma monopolu na podzespoły ani na najniższe ceny - np. X-KOM montuje za darmo (dla leniwych)

Nowicjusz
Opublikowano

A obudowa?

Gigabyte GPU podałem bo ma lepsze chłodzenie, płyta główna też miała znacznie lepszą konstrukcje


Taką ładniejszą obudowe pasująco do tego co podał "FxJ" znalazł by ktoś z was ? :D

"Zalman Z1 USB 3.0"

"Cooler Master ELITE K350" (czarna z oknem)

 

Ale jak dla mnie to za mały masz budżet na dobrą obudowę :P

Nie lajkuj moich postów chyba że naprawdę zasłużyłem!

Kto sobie wykonał lub zamówił biurko stojące ?
Morele nie ma monopolu na podzespoły ani na najniższe ceny - np. X-KOM montuje za darmo (dla leniwych)

Opublikowano

Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm

Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1600 BLACK CL9 - (GY1600D364L9/4G)

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK

Obudowa Zalman Z1 - USB 3.0 - czarny 

Płyta główna Gigabyte GA-H81M-HD3, H81, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, mATX

Karta graficzna MSI GTX750 Ti OC 2GB GDDR5 128bit VGA+DVI+HDMI PCIe3.0

Procesor Intel Core i3-4160, LGA1150, 64bit, 3.6GHz, 54W, cache 3MB, BOX 

 

Preferuje ci zakupić taki sprzęt.Koszt: 1900zł.

sds.jpg

Nowicjusz
Opublikowano

@igi66 na podstawie jakiego sklepu wyliczasz ?

Nie lajkuj moich postów chyba że naprawdę zasłużyłem!

Kto sobie wykonał lub zamówił biurko stojące ?
Morele nie ma monopolu na podzespoły ani na najniższe ceny - np. X-KOM montuje za darmo (dla leniwych)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...