Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Stary dobry Server PvP oraz PvE z masą dodatków


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka, od dawna oglądam tutaj prezentacje serverów i widzę że wszystkie opierają się na PvP

Więc mam zamiar zrobić server na którym walka między graczami nie będzie

jedyną rozrywką

 

 

 

  • Tryb PvP

Od teraz Ty decydujesz czy chcesz się bić z innym graczem poza granicami miasta.

Możesz wyjść spokojnie i nie obawiać się o to że ktoś Cię zaatakuje

Sam włączysz lub wyłączysz sobie tryb PvP

 

  • BOSSY

Specjalne warpy na których znajdziesz potężne BOSSY lecz zanim do nich dojdziesz musisz pokonać tysiące jego wojowników

Walka z BOSSEM została specjalnie utrudniona aby nie trwała kilka sekund lecz długie minuty

BOSSY posiadać będą sporą ilość życia oraz specjalne umiejętności aby walka z nim była trudna oraz aby nie dało się go zabić w pojedynkę

Drop z BOSSÓW będzie ogromny oraz sprawiedliwy

 

  • Miasto

W mieście znajdować będą się różni Handlarze którzy będą sprzedawać przeróżne rzeczy od mikstur aż po niesamowite bronie

Każdy Handlarz będzie miał także wymagania Levelu więc nie z każdym będziesz mógł odrazu porozmawiać

W mieście znajdować się będzie wszystko co będziesz potrzebował co nie znaczy że na mapie nie znajdziesz podróżujących kupców którzy zaoferują Ci coś lepszego niż w mieście

 

  • Działki

Każdy Gracz będzie miał prawo do 1 działki poza miastem której wymiary będą 10x10x30 tak aby mógł jedynie schować to co potrzebuje

Działki w mieście będą bardzo drogie oraz wymagać będą wysokiego LvL aby można było ją kupić, za działkę zapłacisz pieniędzmi oraz specjalnymi przedmiotami które dropić będzie tylko z danych mobów

Działki w mieście będą miały rozmiary 30x30x100

W mieście znajdować się będzie Kowal który może ulepszyć twoje przedmioty na wyższe levele za specjalną zapłatą oraz dzięki specjalnym przedmiotom dzięki niemu podniesiesz moc swojego miecza na różne poziomy

W mieście czasami dostaniesz Questy dzięki którym otrzymasz dostęp do nowych rzeczy lecz zanim je dostaniesz musisz osiągnąć dostatecznie wysoki poziom

 

  • MOBY

Na mapie poza miastem respienie się niektórych mobów będzie zablokowane jak np Konie którego otrzymasz za wykonanie zadania

Poza miastem możesz spotkać normalne moby które nie różnią się niczym od standardowej gry

Z mobów można dropić różne przedmioty na różne Questy

 

  • POSTAĆ

Po rejestracji na serverze będziesz musiał stworzyć swoją postać zaczniesz od wybrania płci swojej postaci aż po jej klasę wszystko odbywać się będzie graficznie bez wymagania pisania komend

Dostępne będą następujące klasy

  • Mag
  • Wojownik
  • Ninja
  • Smok

Każda klasa posiadać będzie osobne umiejętności oraz przedmioty

 

  • Punkty Honoru

Na serverze obowiązywać będą pkt Honoru dzięki którym poznasz jaki jest to typ gracza

Każdy lvL Honoru będzie można zobaczyć dzięki kolorowi którym pisać będzie Gracz

Kolory i Rangi:

  • Szlachetny - kolor niebieski
  • Bardzo Dobry - kolor błękitny
  • Dobry - kolor Zielony
  • Normalny - kolor Biały
  • Zły - kolor szary
  • Okrutny - kolor ciemnozielony
  • Złowieszczy - kolor czerwony
  • Morderca - kolor czarny

Punkty Honoru tracimy podczas waki PvP z graczem a odzyskujemy je podczas walki z mobami

 

  • Prace

Na serverze dostępne będą prace lecz nie będzie to zwykły plugin Jobs z racji że prace będą eventowe czyli podczas gdy w mieście zabraknie mięsa każdy Łowca oraz Rzeźnik który przyniesie Urzędnikowi miasta (Admin) mięso zwierząt otrzyma sowitą zapłatę, możliwe będą ataki na miasto przez moby wtedy Strażnicy oraz Wojownicy dostaną dodatkowe pieniądze za walkę z nimi

 

  • RAID

RAIDEM nazwać można wyprawę minimum 10 osób które idą zabić BOSSA

Gracze z Honorem Morderca mają zakaz wstępu na RAIDY dzięki czemu osłabiają swoją Gildię podczas takich wypraw

Dzięki specjalnemu zastosowaniu dodatkowego życia BOSSA oraz jego umiejętności wyprawy na RAID są ciężkie dla grup poniżej 15 osób

Na serverze będą Eventy RAIDOWE dzięki którym zostaną podwojone zdobycze w owych wyprawach

 

  • RAID NA MIASTO

Podczas wchodzenia na server gracz ma okazję wybrać miejsce swoich urodzin dzięki czemu zostanie przydzielony do 1 z 3 miast

Podczas Eventu na każde miasto nacierać będą BOSSY w różnych ilościach zadaniem mieszkańców będzie je wyeliminować ponieważ mogą

one zabić Handlarzy którzy na resp wymagać będą 2Dni po zabicu przez co osłabimy samych siebie z braku danych przedmiotów do kupna

Podczas ataku na miasto moby są wzmocnione oraz aby wygrać wszystkie miasta muszą połączyć siły aby wygrać z Królem który kieruje atakami na miasta

 

  • Król RAIDU

Jest to specjalny mob który respi się tylko podczas ataku na miasto, jest on jedynym wyjściem aby zakończyć ataki na miasto, podczas gdy Król żyje będzie on respił BOSSY które będą atakować miasta.

Król zostanie wyposażony w specjalne umiejętności dzięki którym tylko grupa 30 graczy będzie mogła go pokonać

Dostanie on specjalnie wysoki regeneration aby nie można było go pokonać za jednym uderzeniem

 

  • Walki z BOSSAMI

BOSSY zostaną wyposażone w specjalnie wysokie ilości życia aby walka z nimi nie trwała sekundy lecz minuty a nawet czasami godziny

 

  • Level

Będzie on doliczany dodatkowo, dzięki levelowi można będzie kupować przedmioty które niższe poziomy nie mogą kupić

Po osiągnięciu odpowiednich leveli dostaniesz nowe Questy które nie będą liczne lecz bardzo opłacalne, dzięki nim otrzymasz konia z siodłem oraz możliwość kupna zbroi dla konia, otrzymasz możliwość założenia działki w mieście która będzie większa, będziesz miał możliwość wejścia na kolejne RAIDY które nie są dostępne dla osób o niższym levelu

 

  • Administracja

Administracja zachowywać się będzie jak zwykły gracz lecz mają oni kilka praw które pozwalają im na ucieczki podczas PvP albo podczas innych czynności

  • Administrator ma obowiązek anulować wszystkie swoje akcje i pomóc graczowi, wyjątkiem jest pomoc innemu Graczowi
  • Administrator nie ma prawa Banować Gracza bez wyjaśnienia powodu tak aby Gracz znał w 100% powód bana
  • Administratorzy miast organizują Eventy tylko i wyłącznie dla miasta którego są Władcami

 

  • VIP

Vip posiadać będzie dostęp do górnej części miasta gdzie kupi wszystko po niższych cenach

Kowale w górnej części miasta będą mieli 90% szans na ulepszenie przedmiotu w przeciwieństwie do zwykłego który ma tylko 70%

Górne miasto zawierać będzie specjalne karczmy gdzie Vip dowie się więcej informacji  które ułatwią mu Quest

Vipy nie będą posiadać komend: GameMode, Give, Vanish, Tp, Fly

Vippo śmierci otrzyma ma szansę na odzyskanie przedmiotów w granicach 95% a zwykły gracz tylko 80%

 

  • Rozgrywka

Server nastawiony będzie na grę zespołową, w pojedynkę graczowi będzie ciężko ukończyć Questy czy RAID

Podczas grania Gracz jak i Vip ma 100% możliwości zmiany swojego trybu z PvP na PvE oraz odwrotnie

Podczas grania gracz będzie zmuszony do wykorzystania mózgu bez logicznego myślenia gracz przegra każdy Quest oraz RAID

 

  • GILDIE

W porównaniu do reszty serverów będzie tutaj rygor więc nie każdy założy Gildię i nie każdy da radę do niej dołączyć

Wymagania stworzenia Gildii:

  • 100 000 monet
  • Posiadanie Honoru Dobry lub wyższy
  • Posiadanie minimum 30lvl
  • Posiadanie czerwonego kamienia Gildii
  • Posiadanie zielonego kamienia Gildii
  • Posiadanie złotego kamienia Gildii
  • Przedmioty na jej stworzenie

Warunki dołączenia do Gildii

  • 10 000 Monet za wpisanie go do ksiąg urzędu
  • Mały kamień połączenia
  • Rangę Zły lub wyższą (w stronę Dobry)

Budynek Gildii można będzie kupić na specjalnym warpie lecz ich ceny nie będą niskie, dostęp do budynku Gildii będzie miała tylko osoba która w danej Gildii się znajduje

 

  • Wojny GILDII

Walki między Gildiami mogą odbywać się jedynie jak w obu Gildiach znajduje się 51% jej członków

Plac walki Gildii będzie zbudowany aby nie walczyć w miastach

Wygrana Gildia to ta która jako pierwsza rozwali kamień mocy Gildii przeciwnej

Podczas pokonania przeciwnej Gildii otrzymamy

  • Wszystkie przedmioty które zdołamy wynieść za jednym razem, co przypada na każdego członka wygranej Gildii
  • Każdy gracz gildii wygranej otrzyma 3 000 monet oraz kamień ulepszenia
  • Członkowie Gildii przeciwnej tracą wówczas przedmioty które wynieśli ich przeciwnicy
  • Dodatkowo z ich kont zostaje odjęte 3 000 monet w przypadku mniejszej ilości któregoś członka brakującą kwotę spłaca lider
  • Otrzymują także ujemne pkt LvL

 

  • Ekonomia oraz loot

Pieniądze w grze zdobyć można dzięki pokonaniu BOSSA bądź innego gracza jest to losowa ilość która wacha się od 1 000 do 1 500

Pieniądze można zarobić z minieventu jakim jest brak mięsa w mieście czy przegonienie potworów

W Banku miasta można pożyczyć pieniądze są one jednak pod zastaw waszego życia oraz kilku przedmiotów

  • 1 pożyczka do 20 000
  • 2 pożyczka do 50 000
  • 3 pożyczka do 100 000
  • 4 pożyczka do 300 000
  • 5 pożyczka do 500 000
  • 6 pożyczka do 1 000 000
  • 7 pożyczka i wyżej do 10 000 000

W razie nie spłacenia długu otrzymamy wygnanie z miasta ujemny Honor do złej rangi utratę pkt LvL oraz stratę działek przedmiotów dodatkowo władze miasta wyślą nagrodę za waszą głowę

 

Przedmioty można zdobyć z zwykłych mobów jak i z RAIDOWYCH oraz podczas pokonania BOSSA

Wszystko można będzie kupić u handlarzy lecz niektóre przedmioty będą dostępne tylko w górnej części miasta gdzie ma dostęp tylko Vip

 

  • Inne Informacje

Każdy gracz ma możliwość zmiany postaci jeżeli posiada kamień transformacji jednak musi czekać na Administratora (Urzędnika)

Każdy poziom Honoru posiada osobny kolor pisania na czacie więc łatwo będzie nam sprawdzić kto jakim graczem jest

 

Przykładowe poziomy Honoru oraz wygląd prac Honoru oraz nick

  • [Górnik][szlachecki][Gildia] Mariolka: Treść wiadomości kolorem pkt honoru Szlachecki
  • [Rycerz][Normalny][Gildia] Minex: Treść pisana kolorem pkt honoru Normalny

 

 

  • Warunki dołączenie na server będą następujące:

Umiejętność poprawnego pisania po Polsku

Wysoka Kultura osobista

Musisz być Ogarnięty a nie jak dziecko które płacze po przegranym PvP

Wiek nie ważny ważne jak się zachowujesz

Opanowanie

Podanie IP 2/3 serverów na których Grasz

Umiejętność rozwiązywania kłótni pokojowo

Dosłowny brak korzystania z Hacków Czitów Ułatwiaczy

Na serverze będzie regulamin który określi twoje prawa i zakazy

 

  • Kary za łamanie regulaminu będą następujące:

 

  • Za złamanie regulaminu pisanego zieloną czcionką:

Kick

Ban czasowy nie większy niż 7Dni

Mute nie dłuższy niż 2godziny

Odjęcie pkt Honoru do rangi Normalny (wyzerowanie ich)

Usunięcie losowego przedmiotu z EQ

Zakaz wstępu na RAIDY nie dłuższy niż 2Dni

 

 

  • Za złamanie regulaminu pisanego pomarańczową czcionką:

Ban nie dłuższy niż 9Dni

Mute nie dłuższe niż 3Godziny

Odjęcie Pkt Honoru do Rangi Zły

Zakaz wstępu na RAIDY nie dłużej niż4Dni

Usunięcie przedmiotu wybranego przez Admina

Obniżenie LvL o 5 w dół

 

 

  • Za złamanie regulaminu pisanego czerwoną czcionką:

Ban nie dłużej niż 20Dni

Mute nie dłuższy niż 24Godziny

Odjęcie pkt Honoru do rangi Morderczy

Zakaz wstępu na RAIDY nie dłużej niż 14Dni

Usunięcie najlepszego przedmiotu z twojego EQ

Obniżenie LvL o max 20 w dół

 

 

  • Za złamanie regulaminu pisanego czarną czcionką:

Ban na IP oraz nick na stałe

Mute nie dłużej niż 72Godziny

Obniżenie rangi do poziomu najniższego

Zakaz wstępu na RAIDY przez 20Dni

Usunięcie całego EQ

Obniżenie LvL do 0

Zakaz wstępu na pojedynki klanów oraz udziału w Eventach przez 14Dni

Wyzerowanie naszego Konta o 80% w dół

 

Zasady piszę aby można było zobaczyć jak to będzie działać i co będzie grozić za łamanie regulaminu który dopiero się pojawi.

 

Aby dostać się na server wymagać będę:

  • Rozmowy na Skype / TS3
  • IP 2/3 serverów aby spytać (o ile Cię tam znają) jak się zachowujesz oraz sprawdzenie Ciebie podczas Gry
  • Pomyślnego przejścia testu ortograficznego (nienawidzę jak ktoś kaleczy J. Polski pisaniem 'choc' 'jusz' 'zaras')

Na serverze będzie WhiteList'a aby nie dołączył ktoś kto zepsuje nam grę bądź server

Nie będzie mnie obchodzić minimalna liczba graczy na serverze, wolę postawić na jakość niż na ilość.

 

 

P.s osoby które mają zamiar nabijać posty pisząc 'fajnie zagrałbym' albo 'dobry 'pomysł' będę zgłaszał jako Off-Topic z racji iż pisze tak 99% użytkowników portalu a tylko 5% z nich będzie na nim grać

 

Jeżeli macie jakieś propozycje, pytania, obawy, zakazy czy inne rzeczy pisać pod postem

TEMAT


 


Opublikowano

Całkiem ciekawy pomysł na server. Jest rozbudowany i własnie takiego servera brakuje. Aczkolwiek myślę, że przesadziłeś z tym sprawdzaniem gracza. Co najmniej o Facebooka (ktorego nawet nie wszyscy mają) i wypytywanie o gracza na innych serverach. Prezentacja/Pytanie dosyć lakonicznie napisane i dobrze by było gdybyś zrobił ją bardziej czytelną, bo taką masę tekstu nawet ciężko przejrzeć. Myślę, że jeśli byś go otworzył to bym pograł.

Życzę powodzenia w dalszym tworzeniu :)

 

PS:Jeśli masz już zrobioną połowę servera to mógłbyś podrzucić kilka screenów, bo tak na sucho to też średnio oceniać.

Opublikowano

@KondziouPL zrobione są tylko skrypty na dungeony mobów, klas, przedmiotów oraz graficzne tworzenie postaci póki co mapy nie ma ;)

 

Co do tekstu niestety tak to zostanie bo jest to pytanie czy warto otwierać go w Polsce czy jak ostatnio w angielskich stronach z racji osób które tam grają (bardziej ogarnięte)

 

No możliwe że trochę przesadziłem ale chcę mieć pewność że nie będzie problemu z graczem i będzie wreszcie server który pokaże że nie jest to gratylko i wyłącznie dla dzieci które się mnożą na serverach

TEMAT


 


Opublikowano

Ehh to było w skrócie.

Całkiem ciekawie się zapowiada. Chętnie bym pozapraszał kolegów do wspólnej rozgrywki. Lecz mam kilka uwag

Opublikowano

To prosiłby podanie tych uwag ;)

 

  • Dodano pomysły

Pojawił się pomysł aby wprowadzić kolejny pomysł z Gier MMORPG a konkretnie nie gubienie przedmiotów po śmierci.

Tracić natomiast będziemy pkt LvL oraz losową ilość pieniędzy

 

Dodatkowo pojawił się pomysł o stworzeniu Mistrzów nauki u których zamiast komend otrzymacie 5przedmiotów dzięki którym można będzie używać w Walce

Każda klasa będzie posiadać 2 typy nauki z których wybierze tylko 1

 

przykładowe typy dla klasy Ninja

  • Walka mieczem
  • Walka Łukiem

przykładowe typy dla klasy Mag:

  • Magia życia
  • Magia śmierci

przykładowe typy dla klasy Wojownik

  • Nauki życia
  • Nauki Odporności

Każdy z tych typów posiadać będzie po 4/5 czarów których będzie można używać, każdy gracz posiadać będzie także MANĘ którą ładować będzie mógł jedynie za pomocą kamienia many które dropić będą z 90% mobów

 

Przykładowa magia dla ninja:

  • Walka mieczem: Zniknięcia na 3 sekundy / Zwiększony skok na 5sekund / Zwiększony bieg na 15sekund / Zwiększenie obrażeń od miecza na 2sekundy

 

Jak są uwagi bądź pytania pisać pod tym postem

TEMAT


 


Opublikowano

Nawet fajnie, można wreszcie zająć się czymś innym niż ciągła walka która jest na każdym serwerze priorytetem.

Dodatkowo widzę tutaj jakiś scenariusz którym jest walka w zespole przeciw BOSSOM.

 

Najlepiej podoba mi się opcja z umiejętnościami w postaci graficznej a nie jak w większości komendą, mistrzowie nauki też fajnie można będzie wybrać sobie spośród 2 typów w jednej klasie

 

RAID najlepsze co mi się tu podoba znów będzie można zobaczyć różnych graczy którzy łączą się aby pograć razem, wracają wspomnienia z wersji 1.4.x w której było identycznie, znów nieznane sobie osoby będą pomagać sobie by zgarnąć nagrody

 

Włączanie i wyłączanie trybu PvP jest GENIALNE znów można spokojnie wyjść poza miasto i nie martwić się o hackerów którzy atakują każdego, znów można przejść się po mapie nie myśląc że zaraz ktoś wyskoczy, można spokojnie pograć a w grupie można użyć znów to co zniknęło z tej gry a konkretnie mózgu

 

Znów będzie trzeba pomyśleć aby coś zrobić a nie bezmyślnie ubrać najlepszą zbroję i iść na najmocniejsze moby i wygrywać po 1 uderzeniu skoro walka z BOSSEM RAIDOWYM ma trwać minuty będzie wyśmienicie bo wielu 'dzieciaków' padnie bo nie pomyślą o tym jak zaatakować tylko zaatakują po prostu

 

Widzę że jeżeli wypali znów zawita Era spokojnego Minecrafta i mam nadzieję że nie będzie to szybki koniec

Nie ma znaczenia czy gra jest realistyczna czy nie, nieważne czy jest futurystyczna czy dotyczy przeszłości!


Nieważne czy ma dobrą grafikę, czy słabą, nieważne jest czy jest nowa, czy stara!


Gramy w gry które lubimy najbardziej, zaakceptuj wybory innych!


Bo wszyscy w nie gramy, jesteśmy jednością.


Jesteśmy Graczami!

Opublikowano

Hymm ciekawy pomysł,grałbym,dodaj jeszcze Geralta z Wiedzmina 3 oraz smołki z csa goła,a no i fabuła jeszcze

Opublikowano

@FireWork12

Mam nadzieję że gracze będą w zespołach grać bo jeżeli nie nie ukończą ciężkich raidów z których dropi Elitarne przedmioty.

 

Serwer nastawić chcę na współpracę między graczami a nie ciągłe bezsensowne walki między nimi jak to jest w większości serwerów tutaj, mam nadzieję że pomysł przyciągnie graczy Bety którzy szukają takich klimatów

 

@XeNo16 co do twojej wypowiedzi nawet ni skomentuję, po twoim profilu także widzę iż nie warto wdawać się w rozmowę tak więc jak nie masz nic mądrego do napisania to lepiej nie pisz

TEMAT


 


Opublikowano

Można by jeszcze dodać wymagania Broni na dany np miecze miałyby wymagania honoru czy LvL bez nich nie można by ubrać.

 

Dodać Szlachetną oraz Morderczą Zbroję którą mogą ubrać dobrzy albo źli gracze w zależności od Honoru

 

Sklep z budynkami Gildii jest idealny, nie trzeba budować go ręcznie tylko jak w prawdziwym MMORPG kupić gdzieś w terenie miasta lub wokół niego.

Można by dodać jak w różnych grach aby wstęp miała Cała Gildia + Osoby które doda Lider Gildii

Nie ma znaczenia czy gra jest realistyczna czy nie, nieważne czy jest futurystyczna czy dotyczy przeszłości!


Nieważne czy ma dobrą grafikę, czy słabą, nieważne jest czy jest nowa, czy stara!


Gramy w gry które lubimy najbardziej, zaakceptuj wybory innych!


Bo wszyscy w nie gramy, jesteśmy jednością.


Jesteśmy Graczami!

Opublikowano

Wszystko da się obgadać i przetestować, więc nie widzę problemu na levelowanie broni przynajmniej priorytetem będzie walka z mobami a nie z graczami

 

Mam nadzieję że wypali pomysł i wróci współpraca na serwery gdzie trzeba pomyśleć nad każdą rzeczą

TEMAT


 


Opublikowano

Jakieś pytania, problemy sugestie?

 

@ref

Szczerzę to nie życze Ci niczego złego i życze aby ten serwer wypalił lecz opinię osób na górze to pewnie tylko do nabijania postów. Każdy pisze "ooo, ja wbije jak wystartuje" "pewnie bym grał" a tak naprawdę? Większość osób by wbiła na 5 minut po czym wyszła oraz powiedziała "Jakie to gów** słabe", taka moja opinia.

 

//Serwer myśle że był by nawet dobry ale raczej w tych czasach ciężko się wybić ponieważ kontrole nad graczami przejmują praktycznie serwery Mini-gry.

Opublikowano

Szczerzę to nie życze Ci niczego złego i życze aby ten serwer wypalił lecz opinię osób na górze to pewnie tylko do nabijania postów. Każdy pisze "ooo, ja wbije jak wystartuje" "pewnie bym grał" a tak naprawdę? Większość osób by wbiła na 5 minut po czym wyszła oraz powiedziała "Jakie to gów** słabe", taka moja opinia.

 

//Serwer myśle że był by nawet dobry ale raczej w tych czasach ciężko się wybić ponieważ kontrole nad graczami przejmują praktycznie serwery Mini-gry.

Wiem, te najkrótsze wypowiedzi to tylko +1 do postów ale co poradzić, dodatkowo odświeżają mi post dzięki czemu trafią się osoby które to zainteresuje.

 

Do wybicia się spośród serwerów potrzeba nakładu sporej pracy więc jeżeli nawet będzie minimum 20osób dziennie będzie i to dobre, pomału lecz zawsze do przodu

@Blezur proszę o zamknięcie tematu

TEMAT


 


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...