Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Malakhai - Zapowiedź Gry 3d [Film]


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

widzę że konkurencja dla twórców gry blizzard'a normalnie widać że pełen profesjonalizm.

 

Czy projekt jest planowany na skalę światową ?

Opublikowano

Owszem, póki co jest to początkowy efekt prac. Gra powstaje dopiero od kilku miesięcy i silnik nie jest tak dobry jak te od Blizzardów aczkolwiek będziemy informować na bieżąco i zrobimy co w naszej mocy żeby gra spełniła najśmielsze oczekiwania.

Opublikowano

@CirrusCoder Cóż, ty byś najpewniej odpadł przy samym pisaniu silnika 3d, który renderowałby cokolwiek. Nawet umieszczony w czarnej i nieoświetlonej pustce, nieoteksturowany sześcian. Więc nie krytykuj ^_^

 

Co do tematu: przydałoby się światło. Teraz pozostaje tylko czekać na więcej, bo o ciemnym filmiku pokazującym silnik nie da się wiele powiedzieć.

Opublikowano

Silnik używa DirectX 11.0 Jest napisany od zera w C++. Film jest celowo ciemny ponieważ akcja dzieję się w nocy na cmentarzu. Dla odmiany następny film wypuścimy "za dnia" :)
Śmiało pytajcie o co chcecie.

Opublikowano

widzę że konkurencja dla twórców gry blizzard'a normalnie widać że pełen profesjonalizm.

 

Czy projekt jest planowany na skalę światową ?

xD nigga what

 

Fest konkurencja xD ja tam widze project 4 fun bez jakichs specjalnych wow.

Noi ten opis xddd mogles sie bardziej postarac

Pojawila sie informacja gdzie? xD za gorami za lasami? Oni? Kto?

Napisz ten opis jeszcze raz prosze

 

Powodzenia.

o8HfXuR.png

CAPSLOCK TEAM - LEPIEJ WIDOCZNI WIDOCZNIE LEPSI

Cała prawda o LittleBlack

Opublikowano

Gra będzie single player. Oprze się o na prawdę wciągającą fabułę. Mamy nadzieje że staniemy się godnymi następcami Gothica bo projekt wystartował między innymi poprzez inspirację tą pozycją. Co do beta testów to na pewno grę wyślemy ludziom zajmującym się jej testowaniem. Użytkownicy znani jako zagrajmerzy i łapacze bugów będą mieli szerokie pole do popisu. Zastanawiamy się również nad wylosowaniem jednej osoby która będzie miała możliwość stworzenia unikalnej lokacji, która jeżeli spełni wszystkie wymogi dobrego klimatu zostanie dodana jako fragment mapy. Ten przywilej będzie jednak wynikał z pomocy przy naszym projekcie. Chcesz być na bieżąco - zapraszam na facebooka.

Opublikowano

Gra będzie single player. Oprze się o na prawdę wciągającą fabułę. Mamy nadzieje że staniemy się godnymi następcami Gothica bo projekt wystartował między innymi poprzez inspirację tą pozycją. Co do beta testów to na pewno grę wyślemy ludziom zajmującym się jej testowaniem. Użytkownicy znani jako zagrajmerzy i łapacze bugów będą mieli szerokie pole do popisu. Zastanawiamy się również nad wylosowaniem jednej osoby która będzie miała możliwość stworzenia unikalnej lokacji, która jeżeli spełni wszystkie wymogi dobrego klimatu zostanie dodana jako fragment mapy. Ten przywilej będzie jednak wynikał z pomocy przy naszym projekcie. Chcesz być na bieżąco - zapraszam na facebooka.

Jeśli fabuła ma być wciągająca, to można by wymyślić ciekawszy główny motyw. Nie ma co prawda dużej ilości gier które mówią o byłym więźniu szukającym córki, ale sam pomysł jest średnio ciekawy.

Ten pomysł z losowaniem słaby, bo nie dość że nic nie znaczy dla graczy, osoby współpracujące z wami najpewniej albo nie będą umiały robić porządnych map(muzycy, "zagrajmerzy" itp.), a ci którzy potrafią/mają do tego talent najpewniej będą brali czynny udział w tworzeniu map i ich wymyślaniu.

Opublikowano

Co do fabuły:
Wątek fabularny opisaliśmy bardzo, bardzo skromnie. Jest to tylko główny strumień akcji w którym gracz bedzie musiał płynąć od początku do końca. Nie jest to natomiast JEDYNY wątek fabularny. Na równi z nim będą szły inne opowieści, które zależnie od gracza pociągną odpowiednie konsekwencje. Mogę zdradzić że dużą rolę w fabule odegrają łowcy więźniów. Z założenia gra będzie bardziej opierać się o fantastykę słowiąńską niż przesadnie przepełnione kolorową magią światy angielskich fantastów, ale jest cos co urozmaici fabułę. Mianowicie ciekawa historia wojny między dwoma gatunkami: wilkomorfami oraz centaurami. Ten wątek będzie szczególnie szeroko opracowany.
 

Opublikowano

­

 

Co do fabuły:
Wątek fabularny opisaliśmy bardzo, bardzo skromnie. Jest to tylko główny strumień akcji w którym gracz bedzie musiał płynąć od początku do końca. Nie jest to natomiast JEDYNY wątek fabularny. Na równi z nim będą szły inne opowieści, które zależnie od gracza pociągną odpowiednie konsekwencje. Mogę zdradzić że dużą rolę w fabule odegrają łowcy więźniów. Z założenia gra będzie bardziej opierać się o fantastykę słowiąńską niż przesadnie przepełnione kolorową magią światy angielskich fantastów, ale jest cos co urozmaici fabułę. Mianowicie ciekawa historia wojny między dwoma gatunkami: wilkomorfami oraz centaurami. Ten wątek będzie szczególnie szeroko opracowany.
 

https://www.youtube.com/watch?v=HZcLfhq4l98

o8HfXuR.png

CAPSLOCK TEAM - LEPIEJ WIDOCZNI WIDOCZNIE LEPSI

Cała prawda o LittleBlack

Opublikowano

@CirrusCoder Cóż, ty byś najpewniej odpadł przy samym pisaniu silnika 3d, który renderowałby cokolwiek. Nawet umieszczony w czarnej i nieoświetlonej pustce, nieoteksturowany sześcian. Więc nie krytykuj ^_^

 

 

chyba po to tu wstawiają projekt, by inni mogli krytykować, oceniać.

 

#top

czekam na jakis filmik troszkę lepiej zrobiony, ktory pokaże coś więcej, bo niewiele mozna na tą chwile ocenic. projekt zapowiada się raczej dobrze, jak wyjdzie to na pewno pobiorę, sprawdze i ocenie ^^

Opublikowano

Omg ale z was cebulaki...

Gościu  niezłą gierkę zrobił...

Eruptor powiedz mi czego się nauczyłeś by zrobić tęże grę?

Opublikowano

Aktualnie w skład Eruptor Design wchodzą 2 osoby oraz osoba która w przyszłości zajmie się promocją gry. Silnik został stworzony przez programistę, natomiast ja zajęłem się grafiką. Żeby stworzyć taką grę trzeba nauczyć się języka C++ opanować DirectX 11 oraz dość dobrze znać matematykę. Do tego wchodzi tworzenie grafik 3d oraz 2d. Do grafik 2d używam GIMP oraz Adobe Photoshop. Do grafiki 3d używam Blendera. Silnik jest tworzony od pół roku natomiast gra od miesiąca. Jeżeli potrzebne Ci są jakieś szczegóły to chętnie pomożemy.

Opublikowano

Aktualnie w skład Eruptor Design wchodzą 2 osoby oraz osoba która w przyszłości zajmie się promocją gry. Silnik został stworzony przez programistę, natomiast ja zajęłem się grafiką. Żeby stworzyć taką grę trzeba nauczyć się języka C++ opanować DirectX 11 oraz dość dobrze znać matematykę. Do tego wchodzi tworzenie grafik 3d oraz 2d. Do grafik 2d używam GIMP oraz Adobe Photoshop. Do grafiki 3d używam Blendera. Silnik jest tworzony od pół roku natomiast gra od miesiąca. Jeżeli potrzebne Ci są jakieś szczegóły to chętnie pomożemy.

Fajnie się zapowiada

Opublikowano

Szału nie ma, dupy nie urywa ale fajnie że się staracie i coś próbujecie. :) Tak z ciekawości, dlaczego wybraliście pisanie swojego silnika zamiast użyć gotowca?

2mmtzeu.jpg

Opublikowano

Trafne pytanie. Wybraliśmy stworzenie własnego silnika po to aby uniknąć niepotrzebnych ograniczeń związanych z kodem gotowców. Z pewnością wiele osób mogłoby się kłócić z tym twierdzeniem ale my to dokładnie przemyśleliśmy. Drugą sprawą jest odnajdywanie się w kodzie. Zdecydowanie łatwiej jest poprawić jakąś funkcję jeżeli dokładnie wie się gdzie jej szukać. Pozawala to na szybszą i sprawniejszą pracę. Może kiedyś wypuścimy nasz silnik. Co do szału przy grze, musimy się liczyć z tym że od razu nie uzyskamy takiego efektu jak na przykład w naszym ojczystym Wiedźminie, aczkolwiek gra zmieni się całkowicie pod względem graficznym i rozgrywkowym, ponieważ to co widzicie na filmie jest tylko efektem testowym.

Opublikowano

Zróbcie dzień i noc, dodajcie jaskinie w których np. podczas nocy wychodzą potwory a przed dniem wchodzą, poprawcie grafikę i dodajcie zastosowanie różnych obiektów np. łopatą możesz wykopać w specjalnej lokalizacji oznaczonej na mapie narzędzie lub inne, dodajcie możliwość budowania tak jak w The Forest i zróbcie większą mapę.


int o = 1, y = 1;

while(o == y && y < o && o < y){

printf("Co ja tworze....");

}

Opublikowano

Właściwie to zwiastun został wypuszczony po to aby udowodnić że jak najbardziej jesteśmy w stanie zrobić tą grę. Wielu z was pewnie często spotyka się z rekrutacjami na forach które proponują dołączenie do drużyny któa zrobi grę a przeważnie kończy sie to fiaskiem ponieważ ludzie przeceniają swoje możliwości. My zaczekaliśmy aż będziemy mogli pokazać coś nad czym warto popracować. Co do posta powyżej, to mamy juz ułożoną fabułę rozgrywkę i mnóstwo rozwiązań dla tej gry. Potrzebujemy jedynie czasu.

Opublikowano

Na ten moment trudno cokolwiek powiedzieć o samym wyglądzie gry. Mam nadzieję że wyjdzie wam z tego coś fajnego.

 

Mamy nadzieje że staniemy się godnymi następcami Gothica bo projekt wystartował między innymi poprzez inspirację tą pozycją.

Nie będę pisał jak to absurdalnie brzmi. Rzeczą którą na pewno mogę na ten moment powiedzieć jest to, że moim zdaniem fabuła jest naprawdę średnia, a przyrównując ją do gothica, to...

Wgl. coś tu nie gra. Macie bardzo poważne plany, oceniacie swoje możliwości naprawdę wysoko, ale to wszystko - prezentacja, film, nie są zbyt dobrej jakości. Dobra, rozumiem że to nie jest to w czym jesteście dobrzy, ale mimo wszystko... Nawet w opisie filmu macie błąd gramatyczny na błędzie.

 

Ale w każdym razie - powodzenia.

708121422388637873334.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...