Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Ocena zestawu + pytanko o zasilacz


Davide2009

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nawet spoko, ale wziąłbym R9 280 zamiast R9 280X, bo różnica w wydajności jest tylko o parę fpsów, a cenowo jednak dosyć sporo, bo ponad 150 zł. Spotkałem się również parę razy z narzekaniem na płyty główne Micro ATX ( sam nie wiem kompletnie o co chodziło ) ale z tego powodu radziłbym ci wziąć tą płytę:
http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h81-pro-btc-s1150-h81-2ddr3-usb3-6ch-atx-h81-pro-btc-626048/
Przy okazji jest nawet tańsza. :)

Co do zasilacza - myślę, że XFX 550W, który ma 5-letnią gwarancję ( co jest rzadko spotykane w zasilaczach ) w zupełności wystarczy. :) I jeżeli nie chcesz dysku i nagrywarki, to cały zestaw już złożony.
Link do XFX'a:
http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-ts550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

Opublikowano

Nawet spoko, ale wziąłbym R9 280 zamiast R9 280X, bo różnica w wydajności jest tylko o parę fpsów, a cenowo jednak dosyć sporo, bo ponad 150 zł. Spotkałem się również parę razy z narzekaniem na płyty główne Micro ATX ( sam nie wiem kompletnie o co chodziło ) ale z tego powodu radziłbym ci wziąć tą płytę:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h81-pro-btc-s1150-h81-2ddr3-usb3-6ch-atx-h81-pro-btc-626048/

Przy okazji jest nawet tańsza. :)

Co do zasilacza - myślę, że XFX 550W, który ma 5-letnią gwarancję ( co jest rzadko spotykane w zasilaczach ) w zupełności wystarczy. :) I jeżeli nie chcesz dysku i nagrywarki, to cały zestaw już złożony.

Link do XFX'a:

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-ts550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

Oj tam, jakoś na tych 150zł mi za bardzo nie zależy a zawsze spoko jest miec troche fpsów więcej. Znajdę cenowo lepsza kartę graficzną niż tą? A tak btw. to wszystko powinno być tak jak w tym zestawie? (Karta się zmieści do obudowy? Głupie pytanie ale nigdy nie składałem kompa)

 

http://www.morele.net/inventory/info/DwCQHH/

 

A, i chciałem się jeszcze spytać czy polecacie poczekac trochę czasu z kupnem PC czy teraz kupić? Coś tam słyszałem że kurs dolara jest większy i niedługo karty jakieś tam nowe wychodzą i że wszystko będzie tanieć, prawda to?

xTypeRx_eune_105_3_text.png


Opublikowano

Co do kursu dolara to nie mam pojęcia, ale karty raczej nie powinny stanieć, a jak już to tak pod koniec roku gdy wyjdzie DirectX 12 razem z Windowsem 10.

Opublikowano

jest ok, jedynie to bym wymienil pamieci z wyzszym taktowaniem, ale w zasadzie wiekszej roznicy nie odczujesz

mozesz brac 

co do zasilacza bym polecal tu juz thermaltake smart 530

­

Opublikowano

W sumie racja, karty AMD z serii 300 powinny pojawić się mniej więcej tak przed majem, +/- w czasie premiery GTA V. Przynajmniej właśnie tyle się dowiedziałem z różnych stron. Także warto byłoby poczekać jeszcze z parę miesięcy.

Opublikowano

jest to wielka zagadka co z tego bedzie, bo poki co dla mnie jest to przerost formy nad trescia, mimo tego wierze by amd udala sie premiera kart serii 300

poki co to co zlozyles jest ok i mozesz brac, zasilacz dostales, sprzet gotowy jesli masz dysk

­

Opublikowano

Ja bym tam mimo wszystko wolał wziąć tego H81M z pierwszego zestawu niż H81 Pro BTC, który to poza większym rozmiarem jest zwyczajnie biedny jeśli chodzi o ilość i różnorodność złączy.

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz wybrać kartę sieciową wi-fi Asus USB N10 Nano
http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-nano-621331/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Opublikowano

Ludzie mi polecili również kartę od xfx niż od msi. Niby jest tańsza i ma "mniej problemow z chlodzeniem". Co o tym myślicie?

 

Pytanko nr.2 czy wszystko wejdzie to tej obudowy? OBUDOWA CoolerMaster - ELITE 333 ? Jak nie to już dołoże te 200zł i kupie tamtą :P

xTypeRx_eune_105_3_text.png


Opublikowano

To nie tylko wyższe taktowanie.

 

Takie coś to można powiedzieć o R9 270 i R9 270X. To ten sam chip tylko z różnym taktowaniem, po OC wychodzi na to samo. R9 280X to większy układ niż R9 280, zatem tutaj jest już widoczna różnica między tymi kartami.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...