Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jakie serwery zostały połączone?


xFreys

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej. Jakie serwery zostały ze sobą połączone? To połączenie jest tylko na serwerze dla początkujących czy na głównym też? Czy warto przejść nas serwer głowny jeżeli na nim będzie mniej osób?

Opublikowano

 

Połączenie serwerów dla początkujących/zintegrowanego serwera instancji - po przerwie technicznej francuscy oraz niemieccy gracze będą mogli od tej pory grać z/przeciwko graczom z UK/PL/ES/IT/TR.

Serwer dla początkujących jest tak czy siak do 50lvl więc musisz grać na głównym po tym Lvl ;x

Opublikowano

To i tak tylko serwer zintegrowany czyli Arenki Dredy Kamary itp itp główne serwery dalej są osobno więc nie ma "więcej" ludzi na dobrą sprawę. I czy dobrze to nam wyszło to nie wiem po połączeniu serwerów na Barusie powstały Mega Lagi. Od godziny 18.00 podniesie dropa / sprawdzenie poczty / kupienie czegoś na Broke / Logowanie trwa około 1-2min .... Masakra

Opublikowano
 

Hej. Jakie serwery zostały ze sobą połączone? To połączenie jest tylko na serwerze dla początkujących czy na głównym też? Czy warto przejść nas serwer głowny jeżeli na nim będzie mniej osób?

 

Na serwerze głównym aktualnie nigdy nie będzie więcej expiących osób niż na serwerze zwykłym. Wystarczy spojrzeć na liczby:

 

http://aioninfo.com/online/

 

Przykładowo Barus ma populację 2090 osób online, a Rookie 2015 o godzinie 17:30. Oznacza to, że na Barusie teraz jest 2090 osób z dwóch frakcji w przedziale 1-65 z czego około połowa to właśnie 65lvl, duża część przedział 51-64 i parę osób biegających np. z mentorami lub unikających tłumu poniżej 50lvl. Na Rookie masz 2015 osób, które przyszły z wszystkich serwerów tylko i wyłącznie po to by expiąć czyli czysto teoretycznie tłumy wszędzie bowiem nic poza biciem mobów i robieniem questów z innymi nic więcej tu nie opłaca się robić.

 

Jeśli ktoś się chce podzielić swoją opinią to zapraszam do tematu: Co sądzicie o połączeniu serwerów?

Opublikowano

A mam jeszcze pytanie. Czy można przechodzić z serwera początkującego na główny w nieskończoność? Czy jak sie już raz przejdzie na główny to tyle?

Opublikowano

A mam jeszcze pytanie. Czy można przechodzić z serwera początkującego na główny w nieskończoność? Czy jak sie już raz przejdzie na główny to tyle?

 

Tak, możesz sobie przechodzić bez ograniczeń do bodajże 56lvl. Powiedzmy, że chcesz zrobić quest daily z mentorem - wchodzisz na zwykły serwer i tam kogoś szukasz. Kończycie to żeby grać z innymi ludźmi na Twoim lvl przechodzisz na Rookie i tak dalej.

 

Gdy teleportujesz się do stolicy frakcji (Sanctum/Pandaemonium) to automatycznie wchodzisz na serwer główny. Wracając do powiedzmy Morheim czy Eltnen automatycznie trafiasz na serwer Rookie. Możesz to zmienić, że będziesz dalej biegał po serwerze głównym gdy wyjdziesz z stolicy - wystarczy, że zmienisz serwer z Rookie na główny i już tam nie wrócisz. Zostaniesz w ten sposób na głównym.

Opublikowano

Tak, możesz sobie przechodzić bez ograniczeń do bodajże 56lvl. Powiedzmy, że chcesz zrobić quest daily z mentorem - wchodzisz na zwykły serwer i tam kogoś szukasz. Kończycie to żeby grać z innymi ludźmi na Twoim lvl przechodzisz na Rookie i tak dalej.

 

Gdy teleportujesz się do stolicy frakcji (Sanctum/Pandaemonium) to automatycznie wchodzisz na serwer główny. Wracając do powiedzmy Morheim czy Eltnen automatycznie trafiasz na serwer Rookie. Możesz to zmienić, że będziesz dalej biegał po serwerze głównym gdy wyjdziesz z stolicy - wystarczy, że zmienisz serwer z Rookie na główny i już tam nie wrócisz. Zostaniesz w ten sposób na głównym.

Aha, czyli np. na 60lv nie będe mógł teleportować się do Eltnen i przejść tam na serwer dla początkujących i zrobić pvp z kolegami z innego serwera?

Opublikowano

Aha, czyli np. na 60lv nie będe mógł teleportować się do Eltnen i przejść tam na serwer dla początkujących i zrobić pvp z kolegami z innego serwera?

 

Dokładnie tak. Do (z tego co mi wiadomo) 55 ma się dostęp do serwera Rookie, a na 56 i wyżej już biegasz tylko po głównym. Możesz pójść pomóc znajomemu z tego samego serwera gdy przejdzie on na serwer główny ale nie spotkasz się już w Eltnen z znajomym 25lvl, z Thora gdy Ty grasz powiedzmy na Barusie.

 

Zamiast tego będziesz mógł pójść do np. Nochsana Training Camp i tam do maksymalnie 6 graczy z różnych serwerów spotkać się by porobić duele lub po prostu zrobić instancje. Zobacz sobie mój poradnik na temat Cross-Servera, który Ci wyjaśni na czym to polega:

Cross-Server bez tajemnic

Opublikowano

 

 

 

Dokładnie tak. Do (z tego co mi wiadomo) 55 ma się dostęp do serwera Rookie, a na 56 i wyżej już biegasz tylko po głównym. Możesz pójść pomóc znajomemu z tego samego serwera gdy przejdzie on na serwer główny ale nie spotkasz się już w Eltnen z znajomym 25lvl, z Thora gdy Ty grasz powiedzmy na Barusie.

 

Zamiast tego będziesz mógł pójść do np. Nochsana Training Camp i tam do maksymalnie 6 graczy z różnych serwerów spotkać się by porobić duele lub po prostu zrobić instancje. Zobacz sobie mój poradnik na temat Cross-Servera, który Ci wyjaśni na czym to polega:

Cross-Server bez tajemnic

 

Aha a mam ostatnie pytanie. Bo ja gram na Spatalosie i właśnie nie wiem czy warto tam wbić 65. Boję się ze jak wbije to nie będe miał z kim robić instancji,  pvp itd. Warto zostać na tym spatalosie? (Wiem że na Barusie gra więcej osób ale na niego nie przejde i tak).

Opublikowano

Aha a mam ostatnie pytanie. Bo ja gram na Spatalosie i właśnie nie wiem czy warto tam wbić 65. Boję się ze jak wbije to nie będe miał z kim robić instancji,  pvp itd. Warto zostać na tym spatalosie? (Wiem że na Barusie gra więcej osób ale na niego nie przejde i tak).

 

Spatalos został objęty Pakietem Balansującym - bonusami dla Asmo za to, że według GameForge jest ich mniej i sobie nie radzą. Wnioskując z poprzedniej wypowiedzi gdzie pisałeś o Eltnen domyślam się, że grasz po stronie Ely więc tej dominującej. Nie potrafię Ci powiedzieć czy jest sens wbijać 65lvl ponieważ nie gram tam. Dużo zależy od tego co się dzieje podczas siege - czy Asmo mają jakieś fortece w górnym Abyssie i Katalamie. Jeśli Influence Ratio się utrzymuje od dłuższego czasu na wysokim poziomie dla Ely to ja osobiście bym nie widział Sensu w dłuższej grze na Spatalolsie. Chyba, że lubisz grać bez wyzwań.

 

Jeśli poszukujesz serwera w ogóle nieobjętego Pakietem Balansującym (czyli nieuznanego przez GF za zdominowany przez frakcję Elyos) to polecam Nexusa. Elyosów co prawda jest więcej (szczególnie to widać na Sillusie) ale są prowadzeni przez debili, a ich topowi gracze w większości są hipokrytami "bez jaj" lub takowych się trzymają przez co frakcja od wejścia 4.5 nie jest w stanie przejąć żadnego z fortów w Abyssie na dłużej niż jeden dzień. O Bassenie, który był pod kontrolą Ely od wejścia 4.0 max 2 tygodnie nie będę się rozpisywał. Jeśli chodzi o instancje to z tego co się orientuję nie powinieneś mieć żadnych problemów by znaleźć ludzi. Co prawda na początku będzie Ci ciężko bo większość lubi chodzić z ludźmi już wygearowanymi, ale tak jest na każdym serwerze. Jeśli chodzi o zwykłe PvP to zawsze coś znajdziesz na garnizonach. Tylko po 22 nie leć do górnego Abyssu bo Cię zjedzą Asmo.

Opublikowano

Spatalos został objęty Pakietem Balansującym - bonusami dla Asmo za to, że według GameForge jest ich mniej i sobie nie radzą. Wnioskując z poprzedniej wypowiedzi gdzie pisałeś o Eltnen domyślam się, że grasz po stronie Ely więc tej dominującej. Nie potrafię Ci powiedzieć czy jest sens wbijać 65lvl ponieważ nie gram tam. Dużo zależy od tego co się dzieje podczas siege - czy Asmo mają jakieś fortece w górnym Abyssie i Katalamie. Jeśli Influence Ratio się utrzymuje od dłuższego czasu na wysokim poziomie dla Ely to ja osobiście bym nie widział Sensu w dłuższej grze na Spatalolsie. Chyba, że lubisz grać bez wyzwań.

 

Jeśli poszukujesz serwera w ogóle nieobjętego Pakietem Balansującym (czyli nieuznanego przez GF za zdominowany przez frakcję Elyos) to polecam Nexusa. Elyosów co prawda jest więcej (szczególnie to widać na Sillusie) ale są prowadzeni przez debili, a ich topowi gracze w większości są hipokrytami "bez jaj" lub takowych się trzymają przez co frakcja od wejścia 4.5 nie jest w stanie przejąć żadnego z fortów w Abyssie na dłużej niż jeden dzień. O Bassenie, który był pod kontrolą Ely od wejścia 4.0 max 2 tygodnie nie będę się rozpisywał. Jeśli chodzi o instancje to z tego co się orientuję nie powinieneś mieć żadnych problemów by znaleźć ludzi. Co prawda na początku będzie Ci ciężko bo większość lubi chodzić z ludźmi już wygearowanymi, ale tak jest na każdym serwerze. Jeśli chodzi o zwykłe PvP to zawsze coś znajdziesz na garnizonach. Tylko po 22 nie leć do górnego Abyssu bo Cię zjedzą Asmo.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...