Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Temperatury.


JodaH

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam dość dziwne pytanie... Otóż funkcjonuję na takim RIG'u:
I5 3450 + Boxowy cooler

GTX 660

MSI h61m-p21 b3

TT smart se 530w

Obudowa Tracer Blaster TR0-406

A więc moje CPU w stresie (czyt. BF3 ultra, Dead Island Ultra, Wiedźmin 2 na wymaksowanych bez ubersamplingu) osiąga maksymalnie 63C i tu nasuwa się pytanie...

Jako, że moja obudowa to I-BOX to po zmianie jej na załóżmy Zalman z3+ będzie zmiana temperatury? A jeżeli tak to będzie ona zauważalna? 

Dodam że w tej obudowie nie ma żadnego wiatraka prócz tych na CPU, 2xGPU i PSU ;p

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam! :)

76561198053978450.png

Opublikowano

Tak, cooler był czysty (używam procesora od jakichś dwóch tygodni) stąd te pytanie. Pasta rozprowadzona po całej powierzchni procesora tak jak powinno być (pasta to arctic cooling mx2).

76561198053978450.png

Opublikowano

63 to duzo? podzespoly moga pracowac w owiele wyzszej temp


Kiedyś to były czasy. Teraz już nie ma czasów...

Opublikowano

Polecam Zalmana Z3+ (chociaż od Z3 różni się tylko świecącym coolerem)

W środku 4x wiatrak do odprowadzania ciepła i dostarczania powietrza zimnego do środka, regulowane prędkości. ;)

 

3 dni w ciężkim stresie i na I7 temp 43*C, na głównej 27*C, na grafice 45*C. :)


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...