Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

i7-4790k + GTX 970 ! Pomocy składam komputer :D


wojtaseq13

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Karta Graficzna : http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-i-dl-displayport-gv-n970g1-gaming-4gd-665541/

Procesor : http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-4790k-socket-lga1150-64bit-do-4-4-ghz-88w-cache-8mb-box-bx80646i74790k-devil-s-canyon-647917/

Płyta główna : http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-g43-intel-z97-4xddr3-vga-gblan-atx-z97-g43-640728/

Zasilacz : http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-bqt-l8-cm-630w-80-plus-bronze-activepfc-4xpci-e-bn182-418345/

Pamięci RAM : http://www.morele.net/pamiec-goodram-8gb-pc1866-dual-2-x-4gb-cl9-gy1866d364l9a-8gdc-597188/

Chłodzenie Procesora : http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-shadow-rock-slim-bk010-625881/

Obudowa : http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-x60-pure-black-spc095-633083/

DVD : http://www.morele.net/naped-samsung-dvd-r-rw-24x-sh-224db-black-sata-bulk-bez-softu-ba-sh-224db-bebe-574386/

HDD : http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/

SSD : Jakiegoś około 100 gb na system i programy godnego polecenia :) Polećcie mi coś w komentarzu :)

 

Siemaneczko ziomeczki :) Iż, że budżet pieniążków mi się powiększył zdecydowałem się na taki oto zestawik i mam pytanko czy ..

1. Czy to chłodzenie do tego procesora na 4.5 GHZ da radę ?

2. Czy to chłodzenie zmieści się w tej obudowie ?

3. Czy pamięci ram nie będą przeszkadzały dla chłodzenia ?

4. I tak ogólnie czy ten zasilacz to wszystko zasili.

5. Czy nie będzie jakiego kolwiek problemu, że nie będę mógł np czegoś podłączyć bo będzie za mało wtyczek do zasilania ?

6. Czy te wszystkie części będą ze sobą współ grały !

7. Jak to jest z tym podłączaniem dysku SDD czy do tej płyty głównej podepnę go ?

8. Czy np obudowa pisze tam max chłodzenie 175 mm to jak chłodzenie ma 168 np  to powinno już się zmieścić a płyta główna i procesor też się wlicza w tą wysokość chłodzenia bo właśnie nie wiem jak to dobrać do siebie :D

 

No i dobra ogólnie jak by mógł jakiś ogarnięty człowiek się tym zająć to bardzo proszę bo jestem troszkę zielony w tych sprawach :)

I jakiś dobry dysk ssd na system i programy, system to będzie windows 8.1 :) POZDRAWIAM !

 

hmm ten SSD ? http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m500-120gb-sata3-2-5-500-130-mb-s-7mm-9-5mm-adapter-ct120m500ssd1-575942/

 

Komputer będzie używany do renderingu filmów, programów graficznych jak i najbardziej wymagających gier. Geforce GTX 970 G1 Gaming kartę mam już zakupioną  :) Cena tych przedmiotów bez karty graficznej i dysku SSD to około 3215 zł ! :)  i tak planuję że to będzie 3500 zł z dyskiem SSD !

 

 PRZEPRASZAM ZA BŁĘDY :D @Edit !

Jeśli pomogłem licze na " + "

Opublikowano

Podaj obudowę gdyż zamiast niej masz 2 x chłodzenie.

 

Ja osobiście wybrałbym 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-ereboss-0p105250-602806/

Jeżeli zmieści Ci się w obudowie.

 

1. Zależy czy podkręcisz proca do 4.5  <3

2. Jaka obudowa - masz podane chłodzenie zamiast obudowy.

3. Pamięci standardowy profil - nie będą przeszkadzały.

4. Zasilacz na spokojnie, bez większych problemów Ci wystarczy z zapasem.

5. Nie nie będzie za mało wtyczek, wręcz przeciwnie za dużo jak przy każdym DOBRYM zasilaczu.

6. Tak będą ze sobą współgrały.

Opublikowano

w obudowie masz chlodzenie cpu

plyty nie ma dostepnej, bierz pro 4 asrocka

skoro masz tyle hajsu to wez 2x 4gb 2400 cl10/2133 cl9, niby to samo jest

co do chlodzenia znajdz hajs i kup macho 2, chyba ze masz wiecej to bierz noctue dh14

ssd bierz plextora m6s

­

Opublikowano

też rozmyślałem tą płytę główną Asrock pro 4 i chyba ją wezmę :) Te pamięci ram są najlepsze, są małe i wystarczające :P


też rozmyślałem tą płytę główną Asrock pro 4 i chyba ją wezmę :) Te pamięci ram są najlepsze, są małe i wystarczające :P

Jeśli pomogłem licze na " + "

Opublikowano

Przede wszystkim zmień obudowę. X60 to syf (najkrócej to ujmując). Najlepiej na Gelida Darkforce.

 

To chłodzenie może sobie nie radzić. Tutaj przydałby się TR HR-02 Macho.

Zasilacz starczy z dużym zapasem. Tutaj nawet Antech True Power Classic byłby dobrym wyborem. Więc jeśli nie zależy Ci na modularności to 30zł w kieszeni.

SSD najlepiej Plextor M6S 128GB.

CPU Intel Core i7 3770K GPU SLI EVGA GTX 780 ACX SC RAM 4x4GB Corsair Dominator Platinum 16GB MOBO Asus Sabertooth Z77 COOLER CPU NZXT Kraken X60 @ Akasa Apache 140mm x2 SSD Plextor M5S 128GB + Curcial M550 128GB HDD WD Green 2x2TB PSU Seasonic Platinum 860W CASE NZXT H630

Kopsnij PLUSIKA :)

Opublikowano

Dobra rozmyślę nad tą obudową :D

SSD wezmę tego Plextor M6S

Zasilacz okej :P

I http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-rev-2-426791/

Czy to zmieści się w tych obydwu obudowach :D ? x60 i Gelida Darkforce

  • Kompatybilność:
    • Intel
      • LGA1155
      • LGA1366
      • LGA1156
      • LGA775
    • AMD:
      • FM1
      • AM3+
      • AM3
      • AM2+
      • AM2

Czy to będzie u mnie pasować ?

Jeśli pomogłem licze na " + "

Opublikowano

A jak z tą kompatybilnością ? kurde i ja sam będę to raczej składał, myślicie, że jak jestem zielony to dam radę to poskładać ?

 

@ EDIT !

 

na cpu chłodzenie toTR HR-02 Macho.

 

1. Czy to chłodzenie do tego procesora na 4.5 GHZ da radę ?

2. Czy to chłodzenie zmieści się w tych obudowach ?

3. Czy pamięci ram nie będą przeszkadzały dla chłodzenia ?

4. I tak ogólnie czy ten zasilacz to wszystko zasili.

5. Czy nie będzie jakiego kolwiek problemu, że nie będę mógł np czegoś podłączyć bo będzie za mało wtyczek do zasilania ?

6. Czy te wszystkie części będą ze sobą współ grały !

7. Jak to jest z tym podłączaniem dysku SDD czy do tej płyty głównej podepnę go ?

8. Czy np obudowa pisze tam max chłodzenie 175 mm to jak chłodzenie ma 168 np  to powinno już się zmieścić a płyta główna i procesor też się wlicza w tą wysokość chłodzenia bo właśnie nie wiem jak to dobrać do siebie :D

Jeśli pomogłem licze na " + "

Opublikowano

Czy dam radę sam złożyć ten komputer ?? Nigdy nie składałem i nie wiem właśnie, czy to takie trudne ;d ?

Reef.

Jeśli pomogłem licze na " + "

Pasjonat
Opublikowano

Możesz wziąć usługę i oni Ci go poskładają i przez odpowiedni kod będzie to za 1 zł.

Opublikowano

usługę ale karte graficzną już mam a w ogóle wolę być pewny i sam złożyć tylko czy to jest trudne czy na jakiś poradnikach może da się w miare ogarnąć ?

Jeśli pomogłem licze na " + "

Opublikowano

usługę ale karte graficzną już mam a w ogóle wolę być pewny i sam złożyć tylko czy to jest trudne czy na jakiś poradnikach może da się w miare ogarnąć ?

Jeśli pomogłem licze na " + "

Opublikowano

Na YT jest pełno filmików ze składania. Wystarczy zobaczyć jeden dobrze omówiony poradnik i wiesz wystarczająco dużo. A w razie problemów piszesz ;)

CPU Intel Core i7 3770K GPU SLI EVGA GTX 780 ACX SC RAM 4x4GB Corsair Dominator Platinum 16GB MOBO Asus Sabertooth Z77 COOLER CPU NZXT Kraken X60 @ Akasa Apache 140mm x2 SSD Plextor M5S 128GB + Curcial M550 128GB HDD WD Green 2x2TB PSU Seasonic Platinum 860W CASE NZXT H630

Kopsnij PLUSIKA :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...