Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kod źródłowy gry Metin2


NoName#2

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zmiana statystyk które mają wpadać za dany lv

 

char.cpp:

 

podczas expa:

 

if (GetLevel() < 91) PointChange(POINT_STAT, 1);

 

na

 

if (GetLevel() < 220) PointChange(POINT_STAT, 1);

 

przy resetowaniu zwojem:

 

 

if(iLv <= 90)

PointChange(POINT_STAT, ((MINMAX(1, iLv, 90) - 1) * 3) + GetPoint(POINT_LEVEL_STEP) - GetPoint(POINT_STAT));

else

PointChange(POINT_STAT, 270 - GetPoint(POINT_STAT));

 

na

 

 

if(iLv <= 220)

PointChange(POINT_STAT, ((MINMAX(1, iLv, 220) - 1) * 3) + GetPoint(POINT_LEVEL_STEP) - GetPoint(POINT_STAT));

else

PointChange(POINT_STAT, 660 - GetPoint(POINT_STAT));

 

z tabami:

 

http://wklej.to/hTXLx

 

*220 to poziom postaci i możecie zmienić na własny a 660 to domyślna liczba punktów za 220 poziom (3x 220 = 3 kulki na każdym poziomie)

 

/edit a tu jeszcze zmiana maksymalnej ilości statystyk

 

cmd_general.cpp

 

#define MAX_STAT 90

 

na 

 

#define MAX_STAT 125 

 

125 to liczba i możecie ustawić na wlasną

 

i jeszcze usunięcie potek za kulki

 

char.cpp szukacie:

 

 

if (GetLevel() <= 10)

AutoGiveItem(27001, 2);

else if (GetLevel() <= 30)

AutoGiveItem(27002, 2);

else

{

AutoGiveItem(27002, 2);

// AutoGiveItem(27003, 2);

}

 

i zmieniacie na: 

 

http://wklej.to/rZfgX

 

lub jak kto woli po prostu usuwacie

sygna1.png

Opublikowano

Z tego co słyszałem to zakaz publikowania kodu źródłowego jest na mpc ale podrzucę wam kilka fixów które znalazłem jak sam się bawiłem,
 

...

6. Fix na sprawdzanie licencji

 

 

Autor: nie pamiętam

Źródło epvp

Fix for Licence Check at YMIR Server (main.cpp - function Metin2Server_Check) - RageAtMeBros

 

void Metin2Server_Check()
{
g_isInvalidServer = false;
}

 

 

 

 

 

#Edit

No to jednak tu nic nie dodam, bo nie chce mi się wszystkiego przepisywać(choćby im te linki użytkowników miały ukraść) :)

Opublikowano

Z tego co słyszałem to zakaz publikowania kodu źródłowego jest na mpc ale podrzucę wam kilka fixów które znalazłem jak sam się bawiłem,

 

...

6. Fix na sprawdzanie licencji

 

 

Autor: nie pamiętam

Źródło epvp

Fix for Licence Check at YMIR Server (main.cpp - function Metin2Server_Check) - RageAtMeBros

 

void Metin2Server_Check()

{

g_isInvalidServer = false;

}

 

 

 

 

Potem dodam więcej bo już mi się nie chce :P

już dawno nie ma tego zakazu

graphic.png

i7-6700K l MSI GTX 1080 X l 2x8GB 3000MHz l MSI Z170A l SSD HyperX 240GB

Opublikowano

Zmiana statystyk które mają wpadać za dany lv

 

char.cpp:

 

podczas expa:

 

if (GetLevel() < 91) PointChange(POINT_STAT, 1);

 

na

 

if (GetLevel() < 220) PointChange(POINT_STAT, 1);

 

przy resetowaniu zwojem:

 

 

if(iLv <= 90)

PointChange(POINT_STAT, ((MINMAX(1, iLv, 90) - 1) * 3) + GetPoint(POINT_LEVEL_STEP) - GetPoint(POINT_STAT));

else

PointChange(POINT_STAT, 270 - GetPoint(POINT_STAT));

 

na

 

 

if(iLv <= 220)

PointChange(POINT_STAT, ((MINMAX(1, iLv, 220) - 1) * 3) + GetPoint(POINT_LEVEL_STEP) - GetPoint(POINT_STAT));

else

PointChange(POINT_STAT, 660 - GetPoint(POINT_STAT));

 

z tabami:

 

http://wklej.to/hTXLx

 

*220 to poziom postaci i możecie zmienić na własny a 660 to domyślna liczba punktów za 220 poziom (3x 220 = 3 kulki na każdym poziomie)

 

/edit a tu jeszcze zmiana maksymalnej ilości statystyk

 

cmd_general.cpp

 

#define MAX_STAT 90

 

na 

 

#define MAX_STAT 125 

 

125 to liczba i możecie ustawić na wlasną

 

i jeszcze usunięcie potek za kulki

 

char.cpp szukacie:

 

 

if (GetLevel() <= 10)

AutoGiveItem(27001, 2);

else if (GetLevel() <= 30)

AutoGiveItem(27002, 2);

else

{

AutoGiveItem(27002, 2);

// AutoGiveItem(27003, 2);

}

 

i zmieniacie na: 

 

http://wklej.to/rZfgX

 

lub jak kto woli po prostu usuwacie

 #Dodane

 

Z tego co słyszałem to zakaz publikowania kodu źródłowego jest na mpc ale podrzucę wam kilka fixów które znalazłem jak sam się bawiłem,

 

...

6. Fix na sprawdzanie licencji

 

 

Autor: nie pamiętam

Źródło epvp

Fix for Licence Check at YMIR Server (main.cpp - function Metin2Server_Check) - RageAtMeBros

 

void Metin2Server_Check()

{

g_isInvalidServer = false;

}

 

 

 

 

 

#Edit

No to jednak tu nic nie dodam, bo nie chce mi się wszystkiego przepisywać(choćby im te linki użytkowników miały ukraść) :)

Kod źródłowy można wstawiać. ;) Sam Lord Makin był zdziwiony, że jeszcze source tutaj nie ma.

Ps. Sprawdzanie licencji jest już dodane.

Opublikowano

Witam.

 

Zacząłem trochę kombinować z kodem źródłowym.

Hm z niektórymi błędami sobie poradziłem, niestety na tym stanąłem.

Chciałbym skompilować binkę za pomocą visual studio 2010.

 

Niestety przy kompilacji UserInterface wyrzuca błąd:

 

http://wklej.to/5cEOf

 

 

Resztą skompilowała się dobrze.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Opublikowano

Witam.

 

Zacząłem trochę kombinować z kodem źródłowym.

Hm z niektórymi błędami sobie poradziłem, niestety na tym stanąłem.

Chciałbym skompilować binkę za pomocą visual studio 2010.

 

Niestety przy kompilacji UserInterface wyrzuca błąd:

 

http://wklej.to/5cEOf

 

 

Resztą skompilowała się dobrze.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Skompiluj na Microsoft vs 2008, a nie 2010.

I robiąc po kolei według mojego tuta nie powinieneś mieć żadnego bledu.

Opublikowano

Zastanawiałem się czy ten temat ma sens ale teraz widzę że jak najbardziej więc jak będę miał chwilkę czasu wgram coś od siebie ;)

Opublikowano

Dobry pomysł, na "e" też był taki temat chyba.

 

Sam mam problem z Edycją makefile (o ile to potrzebne) i usunięciem Warrningów przy kompilacji mainline SG.

Opublikowano

Dobry pomysł, na "e" też był taki temat chyba.

 

Sam mam problem z Edycją makefile (o ile to potrzebne) i usunięciem Warrningów przy kompilacji mainline SG.

 

Warrningi nie przeszkadzają w kompilacji src. Jedynie co przerywa ten proces to errory.

da5e9f82fbb05240438e374847f4a6f9.gif

Opublikowano

W sumie to spróbuje, raz kozie śmierć, próbował już ktoś z tym novaline?

W ile około uda mi się wszystko skompilować?

 

Nie warto Novaline ;) jest strasznie porozwalany, sam się przekonasz jak odpalisz game i włączysz jakiegoś questa ^^

 

coś ode mnie:

 

item get/set_attr

 

http://www.mpcforum.pl/topic/1350584-funkcje-itemget-attr-itemset-attr/

 

npc.get_level

 

http://www.mpcforum.pl/topic/1350567-funkcja-npcget-level/

EWOLUCJA : ]


 


84440201455649434251.jpg


 

Opublikowano

Pomoże ktoś,podczas kompilacji mam takie błędy i nie wiem co z tym zrobić?

98b9e84e.png

 

b8054a87.png

To te trzy litery, które zawróciły w głowie.

SIG.jpg

Czas przełamać stereotyp, gdzie dresiarze siedzą w Betach Ta teoria przeminęła i była bardzo tandetna.

Opublikowano

Nie warto Novaline ;) jest strasznie porozwalany, sam się przekonasz jak odpalisz game i włączysz jakiegoś questa ^^

 

coś ode mnie:

 

item get/set_attr

 

http://www.mpcforum.pl/topic/1350584-funkcje-itemget-attr-itemset-attr/
 

npc.get_level

 

http://www.mpcforum.pl/topic/1350567-funkcja-npcget-level/

 

#Dodane

 

Pomoże ktoś,podczas kompilacji mam takie błędy i nie wiem co z tym zrobić?

98b9e84e.png

 

b8054a87.png

Dzisiaj/jutro postaram się dodać poradnik krok po kroku kompilacji game/db mainline_sg.
Opublikowano

Pomoże ktoś,podczas kompilacji mam takie błędy i nie wiem co z tym zrobić?

98b9e84e.png

 

b8054a87.png

 

Napisz mi na PW to ci pomogę, masz coś w pliku version pewnie źle odczytywany argument.

EWOLUCJA : ]


 


84440201455649434251.jpg


 

Opublikowano

Nie warto Novaline ;) jest strasznie porozwalany, sam się przekonasz jak odpalisz game i włączysz jakiegoś questa ^^

 

coś ode mnie:

 

item get/set_attr

 

http://www.mpcforum.pl/topic/1350584-funkcje-itemget-attr-itemset-attr/
 

npc.get_level

 

http://www.mpcforum.pl/topic/1350567-funkcja-npcget-level/

 

Walić to, że novaline jest po modyfikacjach, wspomniałbyś lepiej, że novaline ma wrzucone exploity w kod.

0LsM05U.png

Opublikowano

 

Warrningi nie przeszkadzają w kompilacji src. Jedynie co przerywa ten proces to errory.

 

Tak wiem o tym, ale wkurzają mnie OSTRZEŻENIA xD

Opublikowano

A więc mały poradnik ode mnie - jak skompilować binkę na dowolnym toolsecie (testowane na v120).

 

Wczytujemy do Visuala projekt:

kraizy\mainline\Srcs\Extern\cryptopp\cryptlib.2008.sln

Następnie kompilujemy go jako:

DLL-Import Release
MT
MTd

Po kompilacji kopiujemy liby:

../lib/cryptlib*.lib

Do libów które używamy do kompilacji.

 

Wczytujemy projekt binki.

Następnie klikamy prawym na UserInterface znajdujące się w Solution Exploler i wybieramy z menu opcję Properties.

Rozwijamy menu Configuration Properties (lewa strona okna), a następnie wybieramy pozycję VC++ Directories.

Po prawej stronie w Include Directories oraz Library Directories musimy podlinkować nasz stuff do kompilacji.

 

Ostatnim krokiem jest przejście do opcji Advanced z menu Linker i ustawienie SAFESEH na NO.

Teraz już można kompilować binkę.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...