Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Cabal] Co zrobić jak Cabal nie uruchamia się albo są lagi?


Degistive

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

799091457458962904952.png

 

Częstymi powodami przez które Cabal się nie włącza, są te proste rzeczy. Wystarczy wykonać kilka czynności które pomogą nam powrócić do naszej ukochanej gry!

Niektóre z tych sposobów na pewno w jakimś stopniu także pomogą nam pozbyć się ścinek, ulepszyć wydajność gry i nie tylko.

 

Zapraszam!

 

577241457460078904952.png

Często zdarza się że próbowaliśmy instalować Cabala przez instalke które mogła się nie do końca pobrać. Przy instalacji mógł nam wyskoczyć jakiś mały błąd i mogliśmy kliknąć "IGNORE".

Nic mylnego, taki jeden błąd może powodować że gra nie chce nam się odpalić. Bo na przykład brakuje jakiegoś pliku które jest niezbędny do odpalenia gry.

Jeżeli podczas instalacji będą takie błędy wyskakiwać, pierwsze co należy zrobić to sprawdzenia ile paczka waży (MB) po czym sprawdzenia na stronie czy tyle samo jest co ta ściągnięta przez nas.

"NALEŻY TO SPRAWDZIĆ PRZED INSTALOWANIEM GRY"

Jeśli wszystko się zgadza to nie ma prawa nam żaden błąd wyskoczyć podczas instalacji.

 

465241457460078904952.png

Jeżeli po instalacji gra nie chce nam się uruchomić, na przykładzie klikamy w "Start Cabal" i nic się nie dzieje. To możliwe że jakiś plik nie zainstalował się podczas instalacji.

W takiej sytuacji należy ponownie zainstalować grę.

Wchodzimy w panel kontrolny --> szukamy Cabal Online --> klikamy prawym i reinstal.

Po ponownej instalacji gra powinna nam się uruchomić.

 

772881457460078904952.png

Następną rzeczą przez którą gra może nam się nie uruchamiać jest firewall czyli zapora systemu Windows i antywirus. Zapora systemu często blokuje nam dostęp do różnych programów przez co także Cabala. Antywirus tak samo zablokowuje różne pliki które uznaje za szkodliwe dla komputera w wcale tak nie musi być. Dlatego należy wyłączyć antywirusa. Tak samo należy zrobić z zaporą systemu.

Aby wyłączyć zaporę musisz wejść w panel kontrolny --> System i ochrona --> Zapora systemu Windows.

 

464781457460078904952.png

Kolejnym sposobem jest zainstalowanie programu 1632.pngCCleaner.

Po zainstalowaniu program daje nam możliwości wyczyszczenia rejestru, oczyszczenia komputera z próżnego syfu, wyczyszczenia przeglądarki itp.

To pomoże nam zniwelować trochę lagi a także może pomóc w odpaleniu gry.

Dodatkowo można wyłączyć wszystkie zbędne programy które zjadają nasz ram

GG --> Skype --> Inne gry --> Inne aplikacje które są zbędne.

 

681651457460078904952.png

Czasami gra nie chce nam się uruchomić bo wyskakują błędy z GameGuardem lub X-trapem.

W takiej sytuacji należy wejść w folder, tam gdzie zainstalowaliśmy grę.

Usunąć GameGuarda/X-trapa.

Następnie kiedy ponownie uruchomimy grę Cabal automatycznie pobierze nam ten folder na nowo.

To często naprawia wszystkie błędy związane z tym zabezpieczeniem.

Na dodatek możemy spróbować uruchomić jako administrator!

 

747551457460078904952.png

Kolejnym programem który jest niezbędny do poprawnego działania Cabala jest zainstalowanie

NET Framework 3.5 lub nowszy.

 

Link :

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=30653
Nie wiem jak ten program działa ale jest on zalecany do zainstalowania przez administracje Cabala. Więc należy robić tak jak nam każą aby gra poprawnie chodziła.

Done!
Mam nadzieje że dzięki tym sposobom dacie rade naprawić grę, jeżeli nic z tego nie pomaga to piszcie w tym temacie. Razem na pewno damy rade to naprawić.




 

 

Jak wpadnę jeszcze na coś to dodam.

Pozdrawiam Degi <3

­

Kappa.

  • 10 miesięcy temu...
  • Biter. zmienił(a) tytuł na [Cabal] Co zrobić jak Cabal nie uruchamia się albo są lagi?
  • Biter. odpiął/ęła ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...