Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Laptop Asus A555LD-XO428H poda toś opinie


mieczos

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jak wyżej, ten asus to typowa zabawka z wyższej półki dla mamusi siedzącej przy kierach albo pasjansie i czasem przeglądającej Pudelka bez wymagań co do jakości

 

akurat grafikę to on ma dedykowaną, jedyna jego wada to rozdzielczość matrycy tylko HD jak dla  każdych tanich laptopików

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Ten laptop kompletnie nie nadaję się do gier... Ogolnie jest kompletnie nie opłacalny... żadan nowsza gra nie pójdzie...

Napisz jaki masz bużet maksymalny?

Chcesz aby laptop posiada system czy nie? - DODAM ze bez systemu będzie wydajniejszy

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<

 

Opublikowano

emm... rozwiń hasło : BEZ SYSTEMU 

 

by działał musi mieć jakiś system a na dzisiejsze czasy w8.1 czy nowy w10 to będzie konieczność jak chce pograć w nowsze gry

 

nie koniecznie nie nadaje się do gier tak strasznie, jest w miarę dobry jeśli chodzi o parametry ale laptopy zwłaszcza ultrabooki nie są przeznaczone do gier.

 

na nich stawia się na mobilność i aplikacje typowo biurowe i biznesowe które obecnie wymagają laptopa w wydajności dorównującej grom.

 

po prostu przeznaczony jest do okresowego używania go w razie potrzeby z postawieniem na mobilność a nie do zarzynania sprzętu grami

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

emm... rozwiń hasło : BEZ SYSTEMU

 

by działał musi mieć jakiś system a na dzisiejsze czasy w8.1 czy nowy w10 to będzie konieczność jak chce pograć w nowsze gry

 

nie koniecznie nie nadaje się do gier tak strasznie, jest w miarę dobry jeśli chodzi o parametry ale laptopy zwłaszcza ultrabooki nie są przeznaczone do gier.

 

na nich stawia się na mobilność i aplikacje typowo biurowe i biznesowe które obecnie wymagają laptopa w wydajności dorównującej grom.

 

po prostu przeznaczony jest do okresowego używania go w razie potrzeby z postawieniem na mobilność a nie do zarzynania sprzętu grami

Ale gajwerowi chyba chodzi o to, że ten sam laptop z systemem kosztuje 200 zl drożej.
Opublikowano

no to chyba żartuje, różnica w cenie to kilkanaście złotych  20-50 zł

 

to firmy sprzedające sprzęt wciskają do zestawu bez oprogramowania system za kilka stów

czasem nawet pozbawiając systemu zestaw co go oryginalnie posiada albo powiadamiają że nie ma systemu i łaskawie instalują po "specjalnych " cenach

 

producent laptopów z reguły ma wykupione licencje i dołącza gotowy system pod dany laptop za przysłowiowe  kilka groszy albo bezpłatnie 

 

systemu nie ma w tanich laptopikach ok 700-1000 zł , chociaż to powoli zanika bo juz maja 8 albo 8.1 standardowo i ciężko spotkać laptop bez systemu 

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Co ty gadasz? Chłopino...

 

Zobacz tutaj masz Acer e5-572g bez systemu

A tutaj masz ten sam model Acer e5-572g z systemem win 8.1

Widać róznice... 300 zł minumim TANIEJ wyjdzie kupić laptop od razu z systemem jak potem go dokupić bo koszt ORYGINALNEGO systemu to 349 zł.

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<

 

Opublikowano

bo system jest w wersji OEM na dodatek wersja PRO  ( ok 600 zł cena systemu ) przeznaczonej do każdego sprzętu pisze jak byk DOŁĄCZONE OPROGRAMOWANIE a nie dedykowanej przez producenta ( preinstalowanej z recovery albo CD Acera , normalnie na tym modelu jest Windows 7 HOME Premium instalowany i był droższy niż te z w8 czy w8.1 o 200zł  ) , naucz się rozpoznawać właściwie wersje 

 

ten sam model z w8 na pokładzie ( + 100 za aktualizację na w8.1 )  kosztował z tego co pamiętam ok 2000 zł w sklepie firmowym Acera

 

cena sprzętu i oprogramowania w tym przypadku  zależy tylko od sprzedawcy a nie od producenta

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Bzdura to nie jest żadna wersja PRO. Zwyczajny OEM wart od 350 do 400 zl 64 bitowy. Tyle kosztuje system i tego nie zmienisz.

Jasne warto recovery jest tańsza ale nie 50 zł... 

Tutaj masz przykład recovery

Bez

http://www.x-kom.pl/p/211498-notebook-laptop-15-6-dell-inspiron-5545-a10-7300-4gb-1000-r7-m265dx.html

Z systemem

http://www.x-kom.pl/p/216091-notebook-laptop-15-6-dell-inspiron-5545-a10-7300-4gb-1000-win8-r7-m265dx.html

Koszt 200 zł

 

Szukaj u innego sprzedawcy jak sądzisz ze taniej dostaniesz... To sa istne bzdury system kosztuje.

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<

 

Opublikowano

jezu człowieku, mówimy o konkretnym modelu i licencji jaka ma wykupiona firma na dystrybucje oprogramowania Microsoftu w danym modelu !

 

 

    najprostszych rzeczy nie pojmujesz , latasz mi tu po rożnych producentach ( tu pieprzysz o Acerze , nagle o Dellu a rozmawiamy o Asusie mających całkowicie inne licencje na systemy  i uzasadniasz bezsensowność swojej wypowiedzi, trzymaj się jednego modelu i przynajmniej jednego producenta to się sam przekonasz jak jest. zresztą jak napisałem za cenę końcową odpowiedzialny ZAWSZE jest sprzedawca.

 

 

ty jako zwykły szarak z ulicy dopłacasz zawsze po prostu frycowe za dystrybucję, sprzedaż, koszty transportu i wszystkie opłaty jakie ponosi firma  plus jej zyski , stąd takie właśnie różnice cen laptopów z oprogramowaniem i bez  by na czym musiał sprzedawca zarobić. normalnie są one niewielkie

 

 

Na koniec dodam ci ze akurat ten model Asusa o który pytał zaliczany jest do ultrabooków i sprzedawany jest z oprogramowaniem montowanym firmowo, jeśli go nie posiada sprzedawca go sam usuną z niego albo jest sprzetem z rebrandingu.

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...