Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Inne] Co wy na to? Powrót do starych czasów...


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka!


 


Mam pytanie?


Co byście powiedzieli na serwer FreeBuild taki jak za dawnych lat?


 


Jeśli ktoś nie wie to taki serwer jaki był na wersji poniżej 1.5.2.


 


A dokładniej jaki?


Dokładnie czyli: (będe pisał od -)


 


- Działki za pieniądze im większa tym droższa


- VIP ma za polowe ceny (serwer musi sie z czegos utrzymywać)


- warp surowcowa, pvp (arena pvp), sklep,


- NON -PvP na całym serwerze tylko na surowcowej i arena pvp (może wasza decyzja)


- Żadnych zbędnych bajerów typu gangi, policja, itp.


- Pieniadze można zdobyć sprzedjąc surowce i pracując (stary dobry plugin Jobs :D )


 


- Jeśli coś pamiętacie  z tamtych cudownych lat to podeślijcie propozycje pod tematem ;)


 


Cały pomysł:


Wchodzimy na serwer. Respimy się na zwyczajnym spawnie pełno wszedzie tabliczek


z informacjami (jak to dawniej było ). Na chacie auto msg, chat najzwyklejszy


Gracz: [G] <nick> : <msg>


Admin: [A] <nick>: <msg> ( co do kolorowych wiadomosci to nw)


Bez zbędnych komend jedyne co to jakies info np. /pomoc


i tyle (lista warpów itp).


 


Mapa:


Małe miasteczko a na obrzeżach działki ( mapa płaska czy taka normalna?)


 


System sklepów:


/warp sklep


Sklep bedzie to miejsce w którym możemu się wzbogacić sprzedając swoje znalezione itemy.


Jak i też kupować materiały budowlane które cięzko zdobyć np. End Stone i te nowe itemy z 1.8.


 


 


Surowcowa:


/warp surowcowa


I tu rodzi się pytanie...


Czy to ma być poprostu miejsce podzielone na drewno, kopalnia, nether, itp.


Czy zwykła mapa survivalowa?


Wasza decyzja!


 


Konkursy/Eventy:


Za najlepsze budowle będzie można dostać np jakieś itemy albo


pieniądze.


Eventy będą jak najprostrze np.


na spawnie rzucanie itemów.


(W tych nowych wersjach mc nie spotkałem tego jeszcze na zadnym serwerze tylko /give all diamond 64 i po sprawie!)


 


System pieniedzy:


Zdobywanie pieniędzy nie az tak proste ( w sensie ze itemy beda drogie jak i zdobycie itemow nie bedzie latwe)


żeby zdobyć pieniądze bedzie się trzeba wybrać na mape surowcowa i zbierać


tylko te itemy które są coś warte np. diamenty zloto zelazo


Mam zamiar zrobić system TOP najbogatszych ludzi na serwerze.


Będzie to 3 graczy . ( to jest jak dla mnie tylko ta nowosc)


 


Drop:


Kolejne pytanie?


Drop z rud czy stone?


Ja całym sercem jestem za RUDY ale nie chce żeby x-rayowcy niszczyli super zabawę!


A nie chce zeby anty x-ray lagowal caly serwer.


Dlatego decyzja nalezy do was!


 


Jeśli mi coś wpadnie do głowy to dopiszę (ręka mnie boli xD)!


Pozdro!


 


 


 


 


 


 


 


PS.


Jeśli wam się to podoba to może ktoś jest chetny na sponsora to wtedy by nie było VIP itp. ;)


Zastanówcie się!!


Pozdro!


 


Posty: 100|200|300|400|500|600|700|800|900|1000 Mission Complete! xD  :P

76561198209779975.png

Opublikowano

Najpierw potrzebuje ludzi którzy najpewniej zagrają potem ogarnie się pluginy ;-)

Posty: 100|200|300|400|500|600|700|800|900|1000 Mission Complete! xD  :P

76561198209779975.png

Opublikowano

Nie przywrócisz starych czasów... Ponieważ nie których ludzi nie da się zmienić i będą utrudniać takiemu serwerowi ze starych czasów.

 

Jak utrudniać?

 

Ataki DDos

 

Ataki Botami

Daj +


Opublikowano

nie wyjdzie, nie zbudujesz na wersji mniejszej niż beta 1.8 mapy na serwer.

mam pliki zrobione lecz nie da rady zbudować mapy na fly i give..

Opublikowano

­Świetny pomysł! Sam miałem taki pomysł, aby stworzyć taki serwer (część była już gotowa). Niestety, z przyczyn osobistych nie udało mi się go dokończyć. 

FreeBuild w naprawdę starym, dobrym stylu. Nie za duży. Maksymalnie 60 slotów, bez PlotMe, ChestShop. Jezu, to były czasy!

 

Ja jestem jak najbardziej na tak. W gąszczu kolejnych nudnych hardcore'ów taki downgrade, skok w tył. O to chodzi! ;)

 

P.S. jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy - pisz PW. Chętnie pomogę.

 

Pozdrawiam.

5465845486.png

Opublikowano

Narazie poszukuje sponsora xD bo bez tego nie dam rady a co wy na to aby administracja dawała działki tak jak kilka lat temu

Posty: 100|200|300|400|500|600|700|800|900|1000 Mission Complete! xD  :P

76561198209779975.png

Opublikowano

Narazie poszukuje sponsora xD bo bez tego nie dam rady a co wy na to aby administracja dawała działki tak jak kilka lat temu

 

Lepiej zrobić automatyczne działki, ale pluginem SimpleRegionMarket/BuyRegion, a nie PlotMe. ;)

 

Pozdrawiam.

 

­

5465845486.png

Opublikowano

Ale wiecie jak da admin to on kurwa wreszcie coś robił a nie opierała się xD

Posty: 100|200|300|400|500|600|700|800|900|1000 Mission Complete! xD  :P

76561198209779975.png

Opublikowano

Jutro zaktualizuje ja trochę opiszę co i jak ;-)

Posty: 100|200|300|400|500|600|700|800|900|1000 Mission Complete! xD  :P

76561198209779975.png

Opublikowano

Admin latający z siekierką w worldguarda, najlepsze czasy.  :D

Ale to i tak sie nie uda, w tym całym sentymencie nie chodzi o wersje (no moze troche). Chodziło o bycie noobem i poznawanie nowo nabytej gry. 

Opublikowano

No to były czasy xD chciałbym chociaż w części to przywrócić :-)

Posty: 100|200|300|400|500|600|700|800|900|1000 Mission Complete! xD  :P

76561198209779975.png

Opublikowano

EDIT:@bartek190

 

Kiedyś grałem na takim serwer był 1.6.4 jeszcze przed długo po pojawieniu się 1.7 i było super.

 

Polecam dodać top bogaczy i ogólny ranking (balancetop). Gracze będą rywalizować między sobą o lepszą pozycję.

 

Jedna bombowa rzecz to targ gdzie można było wykupić stanowisko oczywiście za kasę i na określony czas. Można było sprzedawać swoje produkty.

 

Możesz pisać bo bardzo dobrze wspominam ten serwer.

4462514400953061278225.png

Opublikowano

Jakbyś mógł to weź opisz mi ze szczegółami na pw albo tu ok? Chętnie bym coś takiego zrobił :-)

Posty: 100|200|300|400|500|600|700|800|900|1000 Mission Complete! xD  :P

76561198209779975.png

Opublikowano

@bartek190

Opisuję może i ktoś skorzysta:

 

1. Mapa

No po prostu epik. Rodziło się w dżungli takiej kotlinie, lekko zaniedbanej. Schodami do góry wychodziło się do miasta tuż przy wyjściu było więzienie stylizowane na przestarzał. Był las oraz arena pvp. Wg mnie można było ją ulepszyć.

Do tego Spleef na którym były eventy zawsze wg tej samej reguły.

1

 

2. Sklep i prace

Prace jak i sklep zostały tak skonstruowane aby ekonomia była równa. Czasami zdarzało się wykryć jakiś błąd adminów i można kasę do robić.

 

EDIT: Zapominałem o gildiach stanowiły one pomoc graczom. W gildie powstawały osobe odpowiedzialne za farmy (gracz z pracą farmer odstawał kase za zbieranie i sadzenie) i tak dalej. Budowniczy budował gildie etc.

 

EDIT2: Dajcie LIKE

4462514400953061278225.png

Opublikowano

Uwielbiam to:
"Stary dobry jobs" ... wykopiesz cobbla dostaniesz hajs z jobsa za wykopanie , potem pójdziesz i sprzedasz go w sklepie , dostajesz drugi raz hajs :)

Opublikowano

Super piszcie swoje przeżycia wykorzystam je może

Posty: 100|200|300|400|500|600|700|800|900|1000 Mission Complete! xD  :P

76561198209779975.png

Opublikowano

mi sie nie podoba ;d nie ten serwer by nie wypalił

LUBIĘ CHODZIĆ PO TRAWCE :D

Opublikowano

Ja mimo to chce spróbować czekam jeszcze na wasze opowieści z serwerów :-)

 

 

//Edit:

Mała aktualizacja na 1 stronie!

Posty: 100|200|300|400|500|600|700|800|900|1000 Mission Complete! xD  :P

76561198209779975.png

Opublikowano

Cały pomysł:


Wchodzimy na serwer. Respimy się na zwyczajnym spawnie pełno wszedzie tabliczek


z informacjami (jak to dawniej było ). Na chacie auto msg, chat najzwyklejszy


Gracz: [G] <nick> : <msg>


Admin: [A] <nick>: <msg> ( co do kolorowych wiadomosci to nw)


Bez zbędnych komend jedyne co to jakies info np. /pomoc


i tyle (lista warpów itp).


 


Mapa:


Małe miasteczko a na obrzeżach działki ( mapa płaska czy taka normalna?)


 


System sklepów:


/warp sklep


Sklep bedzie to miejsce w którym możemu się wzbogacić sprzedając swoje znalezione itemy.


Jak i też kupować materiały budowlane które cięzko zdobyć np. End Stone i te nowe itemy z 1.8.


 


 


Surowcowa:


/warp surowcowa


I tu rodzi się pytanie...


Czy to ma być poprostu miejsce podzielone na drewno, kopalnia, nether, itp.


Czy zwykła mapa survivalowa?


Wasza decyzja!


 


Konkursy/Eventy:


Za najlepsze budowle będzie można dostać np jakieś itemy albo


pieniądze.


Eventy będą jak najprostrze np.


na spawnie rzucanie itemów.


(W tych nowych wersjach mc nie spotkałem tego jeszcze na zadnym serwerze tylko /give all diamond 64 i po sprawie!)


 


System pieniedzy:


Zdobywanie pieniędzy nie az tak proste ( w sensie ze itemy beda drogie jak i zdobycie itemow nie bedzie latwe)


żeby zdobyć pieniądze bedzie się trzeba wybrać na mape surowcowa i zbierać


tylko te itemy które są coś warte np. diamenty zloto zelazo


Mam zamiar zrobić system TOP najbogatszych ludzi na serwerze.


Będzie to 3 graczy . ( to jest jak dla mnie tylko ta nowosc)


 


Drop:


Kolejne pytanie?


Drop z rud czy stone?


Ja całym sercem jestem za RUDY ale nie chce żeby x-rayowcy niszczyli super zabawę!


A nie chce zeby anty x-ray lagowal caly serwer.


Dlatego decyzja nalezy do was!


 


Jeśli mi coś wpadnie do głowy to dopiszę (ręka mnie boli  xD)!


Pozdro!


Posty: 100|200|300|400|500|600|700|800|900|1000 Mission Complete! xD  :P

76561198209779975.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...