Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Event na nowy Rok :) + poradnik jak dodać


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

http://wklej.to/8RPTE

 

 

Event na drop   Niebieskich Ebonitowych  Szkatułek wystarczy  dodać  do dropu z tej szkaty  itemy które mają z niej wypadać.

 

 

Szkata dropi ze wszystkich mobów wystarczy dodać na serwer.

 

Jak dodać ?

 

Wchodzimy  w ścieżke  usr/home/mt2/share/locale/germany/quest  (zależy kto jak ma ;] )

 

Wklejacie tam quest  pamiętajcie ,że  plik z questem  musi  mieć zawsze na końcu .quest  np  (mpc.quest) 

 

 

Następnie wbijacie do  putty  i wpisujecie  cd /usr/home/mt2/share/locale/germany/quest 

 

powtarzam ! nie wszyscy tak maja  zależy jak kto ma jaka ścieżke. 

 

Następnie  ./qc nazwa.quest   czyli jak nazywa się quest  nazwa musi być dokładnie napisana aby działało. 

 

 

Następnie wbijacie do gry   i  /reload q 

 

i wszystko  działa ,możecie też  zresetować serwer ,ale dla mnie to jest szybsze i wygodniejsze :).

 

 

I na koniec cieszycie się questem.

 

Pozdrawiam.

Pamiętaj nie trać wiary w swoje ideały --Drastil

Opublikowano

http://wklej.to/8RPTE

 

 

Event na drop   Niebieskich Ebonitowych  Szkatułek wystarczy  dodać  do dropu z tej szkaty  itemy które mają z niej wypadać.

 

 

Szkata dropi ze wszystkich mobów wystarczy dodać na serwer.

 

Jak dodać ?

 

Wchodzimy  w ścieżke  usr/home/mt2/share/locale/germany/quest  (zależy kto jak ma ;] )

 

Wklejacie tam quest  pamiętajcie ,że  plik z questem  musi  mieć zawsze na końcu .quest  np  (mpc.quest) 

 

 

Następnie wbijacie do  putty  i wpisujecie  cd /usr/home/mt2/share/locale/germany/quest 

 

powtarzam ! nie wszyscy tak maja  zależy jak kto ma jaka ścieżke. 

 

Następnie  ./qc nazwa.quest   czyli jak nazywa się quest  nazwa musi być dokładnie napisana aby działało. 

 

 

Następnie wbijacie do gry   i  /reload q 

 

i wszystko  działa ,możecie też  zresetować serwer ,ale dla mnie to jest szybsze i wygodniejsze :).

 

 

I na koniec cieszycie się questem.

 

Pozdrawiam.

Po co quest, jak można w common_drop_item?

Siedzi Anonn & DejmieN i Hax1or na ławce...

Podchodzi do nich Bóg xMateo i mówi co tam leszcze?

Oni odpowiadają nie bij ziomek bo się boimy już przez Cb mieliśmy sprawę w sądzie.

xMateo ucieszony i mówi dawać szmal.

Oni wyjmują wszystko co mają i uciekają ;)

Opublikowano

Tutorial na poziomie hamachi(pewnie się nie pomyliłem).

Po 1. Lepiej ustawić drop w common_drop_item. I tak reset musisz w końcu zrobić.

Po 2. quest jest c*****y, pozdrawiam.

Po 3. Z*******y event, gracze na 100% się ucieszą, masz to pewne jak w banku. Tylko teraz pytanie. Nie lepiej zmienić drop ze Szkat. Blasku Księżyca i wpisać komendę na czacie /e drop_moon 1/2/3?

Po 4. zrób /reload q, jak masz 800 graczy na serwerze, powodzenia :>

Po 5. Nie pisz więcej tutów.

Opublikowano

Tutorial na poziomie hamachi(pewnie się nie pomyliłem).

Po 1. Lepiej ustawić drop w common_drop_item. I tak reset musisz w końcu zrobić.

Po 2. quest jest c*****y, pozdrawiam.

Po 3. Z*******y event, gracze na 100% się ucieszą, masz to pewne jak w banku. Tylko teraz pytanie. Nie lepiej zmienić drop ze Szkat. Blasku Księżyca i wpisać komendę na czacie /e drop_moon 1/2/3?

Po 4. zrób /reload q, jak masz 800 graczy na serwerze, powodzenia :>

Po 5. Nie pisz więcej tutów.

Ja p******e człowieku  to jak ty niby dodajesz ?  jak nie wiesz to  stul  jape :)     hamachi  idź się lecz..

Pamiętaj nie trać wiary w swoje ideały --Drastil

Opublikowano

Tutorial na poziomie hamachi(pewnie się nie pomyliłem).

Po 1. Lepiej ustawić drop w common_drop_item. I tak reset musisz w końcu zrobić.

Po 2. quest jest c*****y, pozdrawiam.

Po 3. Z*******y event, gracze na 100% się ucieszą, masz to pewne jak w banku. Tylko teraz pytanie. Nie lepiej zmienić drop ze Szkat. Blasku Księżyca i wpisać komendę na czacie /e drop_moon 1/2/3?

Po 4. zrób /reload q, jak masz 800 graczy na serwerze, powodzenia :>

Po 5. Nie pisz więcej tutów.

 

/reload q zaleca się używać tylko wtedy gdy jesteś sam na serwerze.

Dodatkowo, jeśli masz podchannele to zadziała tylko na tym, na którym wpisałeś komendę.

 

Peace!




 





I'm here for You, not for myself

Always help You


 

Opublikowano

/reload q zaleca się używać tylko wtedy gdy jesteś sam na serwerze.

Dodatkowo, jeśli masz podchannele to zadziała tylko na tym, na którym wpisałeś komendę.

 

Peace!

Wytłumacz to "technikowi" i "questerowi" z mpcforum :)

PS/ Co miałeś na myśli robiąc ten "quest" i "event"? Nie lepiej drop szkat. blasku komendą i wyłączyć komendą? Potem można przywrócić... Nie rozumiem takich ludzi, "znawca".

Opublikowano

tak wpisujesz reload q przy włączonym serwerze a później płacz jak asfen ze ci baza sie pierdoli :)) Poza tym jak ktoś wgra ten twój quest, to fala botów w m1 nagle się pojawi która bedzie sobie dropiła szkaty w m1/v2/dt na max poziomach, bo nie ma ograniczenia i słabsi gracze sobie pójdą w pizdu, tak to dziala :P

Opublikowano

tak wpisujesz reload q przy włączonym serwerze a później płacz jak asfen ze ci baza sie pierdoli :)) Poza tym jak ktoś wgra ten twój quest, to fala botów w m1 nagle się pojawi która bedzie sobie dropiła szkaty w m1/v2/dt na max poziomach, bo nie ma ograniczenia i słabsi gracze sobie pójdą w pizdu, tak to dziala :P

 

Akurat wystarczy dodac 2 funkcje co do tego ograniczenia :D

 

 

c = npc.get_level()
v = pc.get_level()
z = v - c
if z <= 10 and z >= -10 then -- +/- 10 poziomów róznicy



 





I'm here for You, not for myself

Always help You


 

Opublikowano

Boze xray.. serio? Nauczyłeś się już instalować questy?

Przecież to jest "przerobiony" quest szkat. blasku księżyca, wracaj na swojego jutuba nagrywać, ps co z laverią?

beznadzieja, już lepiej dodać do dropu z bossów/metinów niż potem płakać że boty na serwerze są..

would u miss me? 1105814451671351221478.png

 

 

 

Opublikowano

Przykład jak niektórzy lubią sobie komplikować życie. To można zrobić na XXX innych sposobów. A żeby uniknąć /reload q w momencie kiedy chcemy włączać i wyłączać event to stosuje się event flag i zmiana state.

Opublikowano

Przykład jak niektórzy lubią sobie komplikować życie. To można zrobić na XXX innych sposobów. A żeby uniknąć /reload q w momencie kiedy chcemy włączać i wyłączać event to stosuje się event flag i zmiana state.

 

Rozumiem, że głupotą jest robienie reload q i questy ogólnie powinno wgrywać się przy wyłączonym serwerze, ale...

Co Ci da stosowanie event flagów i zmiana state jak nie zreloadujesz questów?

Opublikowano

Rozumiem, że głupotą jest robienie reload q i questy ogólnie powinno wgrywać się przy wyłączonym serwerze, ale...

Co Ci da stosowanie event flagów i zmiana state jak nie zreloadujesz questów?

To że wgrywasz quest jednego dnia o 3 w nocy kiedy nie ma graczy, a event rozpoczynasz za pomocą eventflag o dowolnej porze kiedy jest pełen serwer i już nie robisz reseta?

Opublikowano

To że wgrywasz quest jednego dnia o 3 w nocy kiedy nie ma graczy, a event rozpoczynasz za pomocą eventflag o dowolnej porze kiedy jest pełen serwer i już nie robisz reseta?

 

Wybacz, źle zinterpretowałem to włączanie/wyłączanie. :P

Opublikowano

Quest rozpierdalator, takich jaj to jeszcze nigdy nie widziałem.

Mnie przeraża brak logiki tego questa.

			if m_sex == 0 then
				if random == 1 then
					pc.give_item2(50114, 1)
					syschat("Potwór miał w sobie Nieb. Ebon. Szkatułkę!")
				end
			elseif random == 2 then
				pc.give_item2(50114, 1)
				syschat("Potwór miał w sobie Nieb. Ebon. Szkatułkę!")
			end

Co to niby ma być? Gdzie uczą takich głupot? A później teksty, że wszyscy to hejterzy, trzeba docenić prace, bo jakiś łoś pisał coś kilka godzin. Nóż sam się w kieszeni otwiera. Jedyne co z tym można zrobić, to wydrukować na papierze toaletowym, nic więcej.

 

 

Wklejacie tam quest  pamiętajcie ,że  plik z questem  musi  mieć zawsze na końcu .quest  np  (mpc.quest)

Gówno prawda.

 

 

Następnie ./qc nazwa.quest   czyli jak nazywa się quest  nazwa musi być dokładnie napisana aby działało.

Śmiechłem.

Opublikowano

Mnie przeraża brak logiki tego questa.

			if m_sex == 0 then
				if random == 1 then
					pc.give_item2(50114, 1)
					syschat("Potwór miał w sobie Nieb. Ebon. Szkatułkę!")
				end
			elseif random == 2 then
				pc.give_item2(50114, 1)
				syschat("Potwór miał w sobie Nieb. Ebon. Szkatułkę!")
			end

Co to niby ma być? Gdzie uczą takich głupot? A później teksty, że wszyscy to hejterzy, trzeba docenić prace, bo jakiś łoś pisał coś kilka godzin. Nóż sam się w kieszeni otwiera. Jedyne co z tym można zrobić, to wydrukować na papierze toaletowym, nic więcej.

 

 

Gówno prawda.

 

 

Śmiechłem.

Dodatkowo ta budowa zdań, stawiam 100zł,że koleś ma ok. 13lat, pracuje na hamachi i ma się za wielkiego technika prywatnych serwerów metin2.

Opublikowano

Dodatkowo ta budowa zdań, stawiam 100zł,że koleś ma ok. 13lat, pracuje na hamachi i ma się za wielkiego technika prywatnych serwerów metin2.

 

 

Co nie zmienia faktu, że forum jest od tego by pomóc i nakierować go na dobrą droge, ewentualnie przekierować do poradnika.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...