Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Uwaga - Rozwiazanie dzialania antybota w Tibii


Morkazoid

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej

Chciałbym się podzielić z wami informacją, którą znają nieliczni.

Z góry mówię, iż publikuję to wszystko z wiedzą, iż im więcej osób będzie o tym wiedzieć, to Cipsoft zmieni działanie ich systemu.

Zatem.. Rozwiązałem razem z moją skromną ekipą doświadczonych ludzi w tym i w tym, iż antybot działa na bardzo prostej zasadzie.

Zacznijmy od naszych testów i doświadczeń wykrywalności. Wszystko było testowane na redbocie.

Wszystko było robione na wykupionym przez nas dedyku.

Testowaliśmy masową ilość kont, aby zdobyć te dane. Mam nadzieję, że to uszanujecie.

V - Wykryło

X - Nie wykryło

UWAGA - Żeby postać mogła być zbanowana/skanowana, trzeba ją przynajmniej RAZ zreportować. Inaczej testy nic nie wykażą! To jest bardzo ważne!

Włączenie bota (online 8h na dzień) bez żadnych włączonych opcji - X

AntyAfk (8h na dzień ) - X

FoodEater (8h na dzień) - X

CaveBot z waypointem kręcenia się w kółko (8h na dzień) - V

CaveBot bez waypointów - 20/20 kont nie dostało bana

CaveBot z waypointami na Trollach bez biegania za potworem (stojący, czerwony ludzik - bot nie schodził z kursu) - 2/20 kont nie dostało bana

CaveBot z waypointami na Trollach z bieganiem za potworem (zielony ludzik w ruchu) - 17/20 kont nie dostało bana

**Multi-Client**

CaveBot na MC bez waypointów (20/20)

CaveBot na MC z waypointami bez biegania za potworem (ścisła trasa) - 3/20 kont nie dostało bana

CaveBot na MC z waypointami z bieganiem za potworem (trasa zależna od potworów) - 16/20 kont nie dostało bana

**Maszyna wirtualna/VPS**

CaveBot na VPS bez waypointów (20/20)

CaveBot na VPS z waypointami bez biegania za potworem (ścisła trasa) - 5/20 kont nie dostało bana

CaveBot na VPS z waypointami z bieganiem za potworem (trasa zależna od potworów) - 20/20 kont nie dostało bana

**Healer**

Brak banów

**HUD - odświeżające się cyklicznie skrypty** 

1/10 banów (ten 1 ban miał skrypty, które chodziły w tą i spowrotem, reszta na leczenie, jedzenie itd.)

 

Ok. Wniosek z powyższych doświadczeń jest taki, że antybot Cipsoftu bazuje na RUCHU. Sądziliśmy, że tylko postaci, ale jednak nie tylko!

Aby to potwierdzić, przeprowadziliśmy kolejne testy tym razem bazujące na chodzeniu postacią, a potem (gdy odkryliśmy kolejną rzecz), ruszania rzeczami.

 

Pierwsze nasze testy polegały na chodzenie wzdłuż i z powrotem po prostej lini. Postawiliśmy łącznie aż 100 botów, gdzie dokładnie 99! zostało zbanowanych.

Nie musieliśmy już robić dalszych testów, ale dziwnym trafem z ciekawości jedno z nas zrobiło jeszcze test na ruszanie przedmiotami (raz na 3 sekundy ruszało monetą). Okazało się, że ruszanie przedmiotem 8 godzin dziennie dokładnie w taki sam sposób powoduje wykrycie przez antybota.

 

Bazując za posiadanych informacjach, wnioskujemy, a wręcz jesteśmy pewni w jaki sposób działa antybot Cipsoftu.

Na chłopski rozum - co łączy niemalże wszystkie boty? A no CaveBot, chodzenie w kółko i zabijanie mobów dla $$ za nas.

Opiszę wam teraz jak to działa:

Antybot Cipsoftu jest aktywowany dopiero po dokonaniu zgłoszenia na gracza. Działa on tak, że zapamiętuje jedno lub kilka miejsc, gdzie chodzi gracz, następnie ZAPISUJE datę kiedy ten gracz w to miejsce wszedł kolejne razy. Jeśli odstępy czasu są podobne/takie same (bo przecież gracz nie będzie przechodził niemalże zawsze przez tą jedną kratkę, bo będzie chodził róznie), to AntyBot kwalifikuje postać jako bota. Jak działa to z ruchem przedmiotów? Pewnie tak samo, tyle, że gdzie gracz przesunął przedmiot. - kto by się trudził robić coś od nowa, skoro mają już taką dobrą, nieznaną metodę sprawdzania ;). Możliwe, że takiej opcji kiedyś nie było i została wprowadzona dopiero po tych CasinoBotach.

 

Dziękuję za poświęcenie czasu.

Zrozumiem, jeśli będziecie wątpić w te informacje - to jest wasz wybór.

Razem zdecydowaliśmy, iż ta informacja stanie się odtąd publiczna. :P

Adios!

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Na pewno z tym cavebotem itd masz rację, tylko jak bocić tak, by nie używać waypointów na 100% skrypcie?

Mogliście zrobić jeszcze test w którym to bot by pisał pewien tekst.

8LTfBGw.jpg

Opublikowano

A co z czasem online postaci? Na moim serwie ludzie czasem maja po 23h i 45 minut online dziennie. Nie wiem co robia ale zapewne mlvl albo skilowanie. To tez sprawdzaliscie?

ostrywariat.png

Opublikowano

Przecież to jest pewne, że jak jedziesz na bocie 20h później masz 10h przerwy i znowu 20h to cipsoft Cie sprawdza + dochodzą do tego reporty bo na pewno takie są i delete jest pewne, Ci co używają bota np tylko do robienia tasków (jak ja) i nie bocą 24h to juz od roku jade na bocie przeważnie na BBocie expiłem, windbot raz ale teraz xeno, nie zbyt dobry bo mało skryptów ale daje rade.

To jest tylko moje zdanie. Ale to co kolega napisał wyżej, na pewno ma trochę racji.

                                                                     graphic.png

Opublikowano

No bo jak ma byc dowod? Przeciez nie ma dokladnych danych.

Co do tego to juz dawno było dosyc oczywiste , sporo osob od jakiegos czasu przestalo uzywac bardziej " aktywnych " opcji bota.

Dodatkowo mozna dodac ze na fishingu tez mozna zlapac bana :D

Opublikowano

To są statystyki z testów, a nie po prostu statystyki na ludziach, czyli prościej mówiąc czyste i pewne dane.

Jak ominąć antybota? Wystarczy robić RandomStand w cavebocie, aby waypointy nie skupiały się w 1 punkcie, a np. w 4 lub 5. Można też robić tz. rozdroża, żeby bot czasami zmieniał kierunki, lub nie chodził bez przerwy tak samo (funkcja random(from,to) powinna załatwić sprawę). Jeśli ma się casinoboty, pasowałoby zrobić random, aby zależnie od wyniku losowania raz dawało kasę np. na depo, na środek, przez trade, przez bag itd. Tak można obejść antybota i nie dostać bana i to jest właśnie pewne po przeprowadzonych testach :P. Tego właśnie szukaliśmy. Każdy antybot musi mieć jakiś sposób, by rozróżniać bota od człowieka. Co, jeśli bot zachowuje się dosłownie jak człowiek (chodzi zależnie od wydarzeń losowych?). :P

Opublikowano

Widać, że się napracowałeś jeżeli na prawdę wykonywałeś te testy, ale dla mnie to bez znaczenia, bo od dawna większość wie, że im bardziej z randomowane waypointy tym mniejsza szansa na bana/deleta. Większość botów jako healer'a czy innych rzeczy używa symulacji klawiatury i myszy z czym problemu raczej nie ma.

66j32w.jpg
 
Sprawdź mój tutorial na temat demonbuddy!

Nie odpowiadam na wiadomości prywatne.

Opublikowano

Zawsze bocilem na TA i nie dostałem bana a podobno taka zła

:rolleyes: jedyne co robiłem żeby nie dostać bana to wyłączyłem opcję wyrzucania pustych potków pod nogi.

 

 

Opublikowano

Jaki bot?

xeno

 

@Edit

 

to na przykład jak na palku ustawie aby trzymał dystans np 3 sqm to przeciez podczas trzymania dystansu bedzie chodził byle gdzie, to by pomogło na palladynie ? 

Jeśli nie to poprosiłbym też o inne rady np. na druida i knighta

Opublikowano

z tego wniosek ze trzeba stawiac chara w roznych odstepach czasowych, i w roznych miejscowkach, chodzi o to zeby nie bylo czynnosci powtarzajacych się co regularny czas. Ja tak stracilem 250ek bo stawialem ciagle na sea serpenty

Opublikowano

z tego wniosek ze trzeba stawiac chara w roznych odstepach czasowych, i w roznych miejscowkach, chodzi o to zeby nie bylo czynnosci powtarzajacych się co regularny czas. Ja tak stracilem 250ek bo stawialem ciagle na sea serpenty

 

Mózg tez straciłes kretynie.

Opublikowano

Mózg tez straciłes kretynie.

 wytlumacz mi dlaczego?

 

jesli nawet moje przypuszczenia są zle, to przeciez mozna mi normalnie wyjasnic błąd w moim rozumowaniu, a nie odrazu wyzywać od kretynów. To właśnie przez takich ludzi jak Ty, Polacy są postrzegani, jak są postrzegani.

Opublikowano

 wytlumacz mi dlaczego?

 

jesli nawet moje przypuszczenia są zle, to przeciez mozna mi normalnie wyjasnic błąd w moim rozumowaniu, a nie odrazu wyzywać od kretynów. To właśnie przez takich ludzi jak Ty, Polacy są postrzegani, jak są postrzegani.

@Mogeto widziałeś jego tytuł? Nie pod avatarem tylko nad nim xD

 

Napisałeś w swoim poście to co autor tematu chce nam przekazać w czym tu sens? :D  No ale spoko każdy lubi nabijać post xD

7138509900_1434192442.png

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Heh, czemu rozpędzacie takie tornada? Bez sensu jest tego typu mentalność - na niej się traci, a nie zyskuje :P. Szkoda, że większość Polaków ją niestety ma taką, a nie inną.

Nauczyłem się  na doświadczeniu, iż takie zachowania są bezcelowe i budzą jedynie "niełaskę" xD

No cóż, przechodząc do tematu:

Liczę na to, że wam się to przyda. Oczywistym jest też, że jeśli client wysyła wybrukowane dane do serwera Cipsoftu (a niektóre boty takie coś powodują), to delikwent z tym kontem dostaje VL na wysokim poziomie.

VL - współczynnik wykrywalności. Według nas spada on z czasem, gdy gracz oddziałuje na grę ludzko, a wzrasta, gdy funkcje sprawdzające zwracają wartość pozytywną.

Także polecam używania sprawdzonych botów. Najlepiej jednak jest je napisać przez samego siebie, jeśli się potrafi. Nam to zajęło 2 dni i gdy czegoś potrzebujemy lub coś jest ważne, jedno z nas dodaje taki "feature" do bocika :). Jeśli ktoś jest zainteresowany to polecam kursy języka C.

 

Dziękuję za poświęcenie uwagi w tym temacie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...