Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[WoT] WoT: Blitz! Na PC/Obsługa gry za pomocą klawiatury i myszy


Hubertus323f

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na wstępie chciałbym poprosić o stworzenie subforum MPCFORUM.PL > World Of Tanks > World Of Tanks Blitz :)

Po za tym to klasycznie. W tym poradniku przedstawię wam jak uruchomić WoTa Blitz na PC i jak grać z użyciem klawiatury i myszy/gamepada. Poradnik będzie podzielony na 2 cześci. Chciałbyś pograć gamepadem/klawiaturą i myszą na swoim tablecie? Zajrzyj do pkt 2. Poradnik będę co jakiś czas uzupeniał/poprawiał.

Więc tak:

1. Instalacja Android-x86 na notebooku i wymagania

 

 

Na początku - będziemy potrzebować:

-WiFi/LAN, Komendy do lana sąna TEJ stronie

-Dysk w MBR. Na GPT android również zadziała, ale po ponownym uruchomieniu nie będzie już Androida na dysku. GPT jest stosowane w Win8.

-Obraz instalacyjny Na stronie szukamy android-x86-4.4-r1.iso jest to najnowsza wersja ( RC1 - Kandydat do wydania 1 | R1 - Wydanie stabilne 1 ) Nieoficjalna wersja Lolipop 5.0.2

-Program do stworzenia bootowalnego USB. Np. Universal USB Installer - "Download UUI"

-Chociaż odrobina wiedzy za co się bierzecie. Nie odpowiadam za ewentualne szkody.

A teraz sama instalacja tego Androida.

1. Universal USB Installer

    -Uruchamiamy program i akceptujemy umowę

    -W głównym oknie rozwijamy listę systemów i wybieramy "Android"

    -Znajdujemy nasz pobrany obraz *.iso Androida.

    -Wybieramy naszego pendrive (lub płytka CD/DVD/BD) oraz wciskamy "Create"

Mała pomoc: 310451419800311628423.jpg

2. Instalacja Android-x86 w komputerze.

    -Do tego jeszcze w Windowsie/linuksie formatujemy nasz drugi dysk na EXT3 (Euseus partition master) najlepiej. Jeżeli go nie mamy pomijamy ten krok.

    -Podpinamy naszego pendrive i bootujemy z niego. Najczęściej F12 lub ustawienie boot w biosie (F1, F2, DELETE, ESC)

    -Instalujemy Androida-x86 na dowolnej partycji (lub nowym dysku. Do tego celu odłącz stary zebys ich nie pomylił). Na początku jednak wypróbuj live cd czy android normalnie będzie działał na Twoim

     PC/Notebooku (nie mylić z NETbookiem, ale na nich też działać jakoś będzie :D)

    -Po instalacji i ustawieniu wszystkiego wchodzimy w Ustawienia>Pamięć (możemy rozwijać lewą i prawą stronę górnego paska :P ) i sprawdzamy czy po za naszą wbudowaną pamięcią widać jaką inną.

     NP. Dysk w PC. Jeżeli nie to bootujemy Windowsa, formatujemy naszego pendrive którego używaliśmy do instalacji androida i bootujemy go ponownie.

    -Znowu sprawdzamy. Jeżeli pamięć USB lub SD jest powyżej 3GB dostępnych to możemy przejść dalej. Ja Androida x86 zainstalowałem na pendrive - Z niego bootuję system i używam go jako  

     pamięć-kartę SD

    -Ok. Teraz wszystko już masz ogarnięte. Spójrz niżej :)

3. Instalacja WoT:Blitz! na Android-x86

    -Wejdź do GP i zaloguj się. Wyłącz wszelkie synchronizacje i oferty.

    -Pobierz World Of Tanks. W wyszukiwarce wystarczy wpisać "wot".

    -Uruchom WoTa i włącz instalację. Wybierz kartę SD jako miejsce instalacji (to będzie pendrive/Dysk HDD w PC. Tu każdy jest wykrywany jako karta SD)

    -Intro z pendrive się strasznie zacina. Włącz jedną bitwę i zobacz czy nie masz artefaktów/da się grać.

    -Jeżeli wszystko jest ok to brawo! Zainstalowałeś WoTa na PC/Notebooku. Jeden **** :D. Chcesz grać za pomocą innych peryferiów? Żaden problem. Przejdź do punktu 3 i pamiętaj, że potrzebujesz

      ROOTa który w wersji x86 jest od razu.

 

 

2. [ROOT] Jednak nie :) Używanie Klawiatury i myszy lub gamepada w grze.

 

 

1. [ROOT] Dualshock 3, 4 / Sixaxis (Masz inny? Spójrz niżej!)

    -Tu klasycznie. Połącz pada z Androidem. Możesz użyć kabla USB lub Bluetootha (w x86 również) i sparuj go aplikacją do tego przeznaczoną.

    -Po sparowaniu wejdź w ustawienia i w Touch Emulation. Tapnij 2 razy ekran i ustaw wszystko

    -Pamiętaj o SSie WoTa, zanim zaczniesz cokolwiek ustawiać! :) Tutaj nie będę pomagał. Im mniej noobów którzy tego nie ogarniają tym lepiej dla społeczności.

2. Inne gamepady.

    -Tincore Keymapper

3. Klawiatura i mysz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pierdyliard wykrzykników. Panie to przecież oszustwo :D

    -Tincore Keymapper

 

 

A teraz wrażenia :)

Samsung NP 350 V5C: AnTuTu 70.000, WoT 52-60fps.

Iiii... Oczywiście... Athlon 2 x4 [email protected] + HD7770 + 4GB = Android zmienia klatkę co 7 sekund. Pokaz slajdów (W androidze. Nie WoT. Po prostu wina cpu lub gpu i braku wsparcia)

Testowałem również na: G3450 + R7 260X 2GB + 4GB = Android wyświetla obraz zupełnie inaczej niż powinien, ale wszystko działa na zintegrowanej karcie graficcznej.

Informacja: Na 2 kartach AMD Android miał problem, ale działa w AMD z notebooków (Wersje M, G)

Powód:

 

AMD Radeon 7870 is a Graphics Core Next(GCN) graphic card. GCN graphics are not supported by Android-x86 because that requires new RadeonSI kernel driver. RadeonSI is under development by AMD

Opublikowano

Ech... Myślałem że będzie to dużo prostsze. Bardzo dużo roboty, do tego czy sterowanie jest proste, czy myszki trzeba używać jako palca?

 

Najlepiej gdyby było:

Sterowanie WASD, wciskasz W wciska się w miejscu tam gdzie trzeba jechać do przodu, D w prawo, wciskasz oba klikasz tam gdzie prosto i w prawo itd.

Strzał LPM, celowanie PPM i tyle. Gdyby tak było mielibyśmy sporą przewagę nad grającymi normalnie na tel.

 

Do tego widzę że to ma dość wysokie wymagania. Procek 4x 1,2GHz i 1GB ramu i śmiga pięknie, a jak byłoby na pc?

Opublikowano

Hmmm...Atom 1.6GHZ+1GB+integra z atoma z grą by sobie nie poradzila. Kazdy dwurdzeniowy lapek sobie poradzi na 25fps :) I takie male info: po zainstalowaniu na pendrive android bootuje max 2 razy (raz z instalki i raz z gruba) potem sie wiesza wiec instalujcie na sysku/partycji. Wbrew pozorom to nie jest tyle kombinowania. Po prostu instalujesz androida potem wota ktory potrzebuje pendrive do SD i emulacje myszy i klawiatury = odpowiedz na twoje pytanie. dziala tak jak w normalnym wocie.

edit: jutro na skype Ci moge wytlumaczyc. Tylko androida musze przeinstalowac z rana... a moze nawet teraz > :) a teraz ide spac... siostra spi (z dildosem pod materacem) brat gra na komprce a mama sie drze zebym wylaczyl kompa. xD hehehe

Opublikowano

Na wstępie chciałbym poprosić o stworzenie subforum MPCFORUM.PL > World Of Tanks > World Of Tanks Blitz :)

Po za tym to klasycznie. W tym poradniku przedstawię wam jak uruchomić WoTa Blitz na PC i jak grać z użyciem klawiatury i myszy/gamepada. Poradnik będzie podzielony na 2 cześci. Chciałbyś pograć gamepadem/klawiaturą i myszą na swoim tablecie? Zajrzyj do pkt 2. Poradnik będę co jakiś czas uzupeniał/poprawiał.

Więc tak:

1. Instalacja Android-x86 na notebooku i wymagania

 

 

Na początku - będziemy potrzebować:

-WiFi. W notebookach obsługiwane są prawie wszystkie. Niestety wymagane to też jest w PC. Podobno da się to obejść, ale wymagań nie zmienię.

-Pendrive/Karta pamięci, w PC może być pusty dysk - nie partycja!

-Obraz instalacyjny Na stronie szukamy android-x86-4.4-r1.iso jest to najnowsza wersja ( RC1 - Kandydat do wydania 1 | R1 - Wydanie stabilne 1 )

-Program do stworzenia bootowalnego USB. Np. Universal USB Installer - "Download UUI"

-Chociaż odrobina wiedzy za co się bierzecie. Nie odpowiadam za ewentualne wymienione szkody.

A teraz sama instalacja tego Androida.

1. Universal USB Installer

    -Uruchamiamy program i akceptujemy umowę

    -W głównym oknie rozwijamy listę systemów i wybieramy "Android"

    -Znajdujemy nasz pobrany obraz *.iso Androida.

    -Wybieramy naszego pendrive (lub płytka CD/DVD/BD) oraz wciskamy "Create"

Mała pomoc: 310451419800311628423.jpg

2. Instalacja Android-x86 w komputerze.

    -Do tego jeszcze w Windowsie/linuksie formatujemy nasz drugi dysk na EXT3 (Euseus partition master) najlepiej. Jeżeli go nie mamy pomijamy ten krok.

    -Podpinamy naszego pendrive i bootujemy z niego. Najczęściej F12 lub ustawienie boot w biosie (F1, F2, DELETE, ESC)

    -Instalujemy Androida-x86 na dowolnej partycji (lub nowym dysku. Do tego celu odłącz stary zebys ich nie pomylił). Na początku jednak wypróbuj live cd czy android normalnie będzie działał na Twoim

     PC/Notebooku (nie mylić z NETbookiem, ale na nich też działać jakoś będzie :D)

    -Po instalacji i ustawieniu wszystkiego wchodzimy w Ustawienia>Pamięć (możemy rozwijać lewą i prawą stronę górnego paska :P ) i sprawdzamy czy po za naszą wbudowaną pamięcią widać jaką inną.

     NP. Dysk w PC. Jeżeli nie to bootujemy Windowsa, formatujemy naszego pendrive którego używaliśmy do instalacji androida i bootujemy go ponownie.

    -Znowu sprawdzamy. Jeżeli pamięć USB lub SD jest powyżej 3GB dostępnych to możemy przejść dalej. Ja Androida x86 zainstalowałem na pendrive - Z niego bootuję system i używam go jako  

     pamięć-kartę SD

    -Ok. Teraz wszystko już masz ogarnięte. Spójrz niżej :)

3. Instalacja WoT:Blitz! na Android-x86

    -Wejdź do GP i zaloguj się. Wyłącz wszelkie synchronizacje i oferty.

    -Pobierz World Of Tanks. W wyszukiwarce wystarczy wpisać "wot".

    -Uruchom WoTa i włącz instalację. Wybierz kartę SD jako miejsce instalacji (to będzie pendrive/Dysk HDD w PC. Tu każdy jest wykrywany jako karta SD)

    -Intro z pendrive się strasznie zacina. Włącz jedną bitwę i zobacz czy nie masz artefaktów/da się grać.

    -Jeżeli wszystko jest ok to brawo! Zainstalowałeś WoTa na PC/Notebooku. Jeden **** :D. Chcesz grać za pomocą innych peryferiów? Żaden problem. Przejdź do punktu 3 i pamiętaj, że potrzebujesz

      ROOTa który w wersji x86 jest od razu.

 

 

2. [ROOT] Używanie Klawiatury i myszy lub gamepada w grze.

 

 

1. Dualshock 3, 4 / Sixaxis (Masz inny? Spójrz niżej!)

    -Tu klasycznie. Połącz pada z Androidem. Możesz użyć kabla USB lub Bluetootha (w x86 również) i sparuj go aplikacją do tego przeznaczoną.

    -Po sparowaniu wejdź w ustawienia i w Touch Emulation. Tapnij 2 razy ekran i ustaw wszystko

    -Pamiętaj o SSie WoTa, zanim zaczniesz cokolwiek ustawiać! :) Tutaj nie będę pomagał. Im mniej noobów którzy tego nie ogarniają tym lepiej dla społeczności.

2. Inne gamepady.

    -Najpierw w GP musisz zainstalować apkę Game Controller 2 Touch - płatna.

    -Po zainstalowaniu konfigurujesz ją podobnie jak poprzednio. Też nie będę pomagał.

3. Klawiatura i mysz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pierdyliard wykrzykników. Panie to przecież oszustwo :D

    -w GP instalujesz aplikację o nazwie Mouse Keyboard 2 Touch GOLD, niestety płatna. Autor ten sam co wyżej [2].

    -Tutaj nie sprawdzałem, więc się nie wypowiem. Poradnik uzupełnię - większość właśnie w tych 3 punktach.

 

 

A teraz wrażenia :)

Samsung NP 350 V5C: AnTuTu 70.000, WoT 52-60fps.

Iiii... Oczywiście... Athlon 2 x4 [email protected] + HD7770 + 4GB = Android zmienia klatkę co 7 sekund. Pokaz slajdów (W androidze. Nie WoT. Po prostu wina cpu lub gpu i braku wsparcia)

Informacja: Prawdopodobnie nie można uruchamiać gier na kartach nVidii (na intelu można)

A jak byłeś redaktorem, to nie mogłeś napisać tego jednego newsa tygodniwo? ;_;

 

Co do tematu, trochę to trudne ale postaram się ogarnąć, o stworzenie subforum napisz do Lorda Makina.

Opublikowano

Instalujesz jak zwyklego linukxa. Potem wot i pobierasz nim data na pendrive. Wszystko! No chyba ze nie lubisz tak ggrac to jazda z blackmart em do pkt 3 :D. A donpytania z redaktorem: nie bylo o czym. Nie bede robil kopiuj>wklej z dom1na itp ;) i mala prosba: usun cytat albo wez go. W spoiler xD

Hehe wlanie pisze z androida x86. Pozniej wstawie ssy :P na zippie w zipie :D

Opublikowano

A jak byłeś redaktorem, to nie mogłeś napisać tego jednego newsa tygodniwo? ;_;

 

Co do tematu, trochę to trudne ale postaram się ogarnąć, o stworzenie subforum napisz do Lorda Makina.

 

Od takich rzeczy są moderatorzy. Nie będzie subforum, bo ruch jest zbyt mały, a gry są podobne. Macie pisać w normalnym dziale.

Opublikowano

Czyli WOT Blitz, to nie jest wersja mobilna zwykłego WOT'a? Tzn. nie logujemy się danymi z komputera, nie mamy naszych tanków, które są na urządzeniu stacjonarnym, nie mamy kont premium, kredytów i na odwrót...? :|

Opublikowano

Czyli WOT Blitz, to nie jest wersja mobilna zwykłego WOT'a? Tzn. nie logujemy się danymi z komputera, nie mamy naszych tanków, które są na urządzeniu stacjonarnym, nie mamy kont premium, kredytów i na odwrót...? :|

Do gry logujmy się danymi starymi,nie ma bo np. grałeś japońcami ,masz STB-1 i wchodzisz na blitza i go nie masz. TAm są dopiero 4 drzewka. Kont opremium,golda i kredytów nie ma bo są oddzielnie

Opublikowano

Uzupełniłem trochę poradnik. Smutna wiadomość! Musimy sformatować dysk na MBR :P Na GPT pliki androida sąusuwane po restarcie a po zainstalowaniu na pendrive nie ładuje się android (przed boot/loopem, po zabootowaniu) :(

Opublikowano

Czyli WOT Blitz, to nie jest wersja mobilna zwykłego WOT'a? Tzn. nie logujemy się danymi z komputera, nie mamy naszych tanków, które są na urządzeniu stacjonarnym, nie mamy kont premium, kredytów i na odwrót...? :|

 

Nope, logujesz się tymi samymi, ale premka, gold, czołgi są osobno. Blitz to uproszczona wersja gry, mniej map, drzewek, funkcji. + jest taki, że premki są dużo tańsze, ale imo nie gra się zbyt przyjemnie, celowanie na telefonie... ech...

Opublikowano

Nope, logujesz się tymi samymi, ale premka, gold, czołgi są osobno. Blitz to uproszczona wersja gry, mniej map, drzewek, funkcji. + jest taki, że premki są dużo tańsze, ale imo nie gra się zbyt przyjemnie, celowanie na telefonie... ech...

No to każdy wie :D Ale czy tutaj: http://www.mpcforum.pl/forum/424-world-of-tanks/możnaby było dodać subforum do blitza? wyglądało by to tak:

  1. MMORPG
  2. World of Tanks
  3. WoT: Blitz :)

Zeby nie robic spamu - Spoko :)

Dodalem apke do punktu 1 i 2 w obsludze klawiatury i myszki oraz gamepada :) jak ktos przetestuje to neich napisze ja chwilowo bez androida jestem - musze format zrobic i przekonwertowac partycje na mbr :)

Opublikowano

Nope, logujesz się tymi samymi, ale premka, gold, czołgi są osobno. Blitz to uproszczona wersja gry, mniej map, drzewek, funkcji. + jest taki, że premki są dużo tańsze, ale imo nie gra się zbyt przyjemnie, celowanie na telefonie... ech...

 

WoT na konsolę, też tak działa? Czy już wszystko jest powiązane ściśle z komputerem?

Opublikowano

WoT na konsolę, też tak działa? Czy już wszystko jest powiązane ściśle z komputerem?

 

Czołgi są na pewno osobno, nie wiem jak premka i gold, ale pewnie też, bo są inne premki (T-44-85?).

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

znam latwiejszy sposob,

1. sciagasz instalujesz Bluestacks

2. sciagasz wota blitz apk z google

3. instalujesz na bluestacku

4. grasz

 

nie dziala jedynie sterowanie klawiatura ;( trzeba myszka jezdzic i strzelac, nie bardzo wiem jak to naprawic

Opublikowano

znam latwiejszy sposob,

1. sciagasz instalujesz Bluestacks

2. sciagasz wota blitz apk z google

3. instalujesz na bluestacku

4. grasz

 

nie dziala jedynie sterowanie klawiatura ;( trzeba myszka jezdzic i strzelac, nie bardzo wiem jak to naprawic

Bluestacks ma małą wydajność... na i5 + HD7670M miał zaledwie 15 fps i oczywiście fioletowo różowe teksturki... A na tym co ja podałem takich błędów nie ma.

  • Biter. zmienił(a) tytuł na [WoT] WoT: Blitz! Na PC/Obsługa gry za pomocą klawiatury i myszy

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...