Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Stawianie serwera TeamSpeak3 na debianie + nowy użytkownik


_Piotr_

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Przedstawię tutaj jak zainstalować TeamSpeak3 na użytkowniku a nie na koncie RooT aby było bezpieczniej i w przyszłości postawić by można było 2 serwer o innym porcie w którego wgramy inną licencję. A więc zaczynamy.

 

Wersja 32bitowa:

 

 

 

 

1. Logujemy się na root'a przez putty.

 

 

2. Tworzymy nowego użytkownika aby odpalić z niego serwer TeamSpeak 3(U mnie użytkownik to TS3):

adduser TS3

3. Podaniemy hasło do naszego nowego użytkownika.

 

 

4. Przechodzimy na konto nowo zrobionego użytkownika komendą:

su TS3

5. Przechodzimy do katalogu nowego użytkownika który znajduje się w /home/TS3

cd /home/ts3

6. Pobieramy serwer TeamSpeak 3 komendą:

wget http://dl.4players.de/ts/releases/3.0.11.3/teamspeak3-server_linux-x86-3.0.11.3.tar.gz

7. Nastepnie trzeba rozpakować serwer komendą:

tar zxvf teamspeak3-server_linux-x86-3.0.11.3.tar.gz

8. Przechodzimy do rozpakowanego serwera komendą:

cd /home/ts3/teamspeak3-server_linux-x86

9. Odpalamy nasz serwer komendą:

./ts3server_startscript.sh start
 

 

 

Wersja 64bitowa:

 

 

 

 

1. Logujemy się na root'a przez putty.

 

 

2. Tworzymy nowego użytkownika aby odpalić z niego serwer TeamSpeak 3(U mnie użytkownik to TS3):

adduser TS3

3. Podaniemy hasło do naszego nowego użytkownika.

 

 

4. Przechodzimy na konto nowo zrobionego użytkownika komendą:

su TS3

5. Przechodzimy do katalogu nowego użytkownika który znajduje się w /home/TS3

cd /home/ts3

6. Pobieramy serwer TeamSpeak 3 komendą:

wget http://dl.4players.de/ts/releases/3.0.11.3/teamspeak3-server_linux-amd64-3.0.11.3.tar.gz 

7. Nastepnie trzeba rozpakować serwer komendą:

tar zxvf teamspeak3-server_linux-amd64-3.0.11.3.tar.gz

8. Przechodzimy do rozpakowanego serwera komendą:

cd /home/ts3/teamspeak3-server_linux-amd64

9. Odpalamy nasz serwer komendą:

./ts3server_startscript.sh start

Mamy nasz serwer TeamSpeak3. Przy odpalaniu serwera wyskoczy nam informacja o token i haśle query. Teraz możemy wyłączyć serwer i wgrać licencję. Wiem że niby był już poradnik jak odpalić serwer TeamSpeak 3 ale to na koncie RooT co nie jest dobrym rozwiązaniem. Więc tutaj jest opisane jak na nowym użytkowniku :) Dzięki za przeczytanie i zapraszam do opini na temat poradnika.

Opublikowano

Czyściutkie vps z ovh i jakiś zagranicznych miałem testowalem czy bez aktualizacji bd działac i dziala. A co do wersji wiekszosc to 64 bit a komendy sa te same tylko podmienia pliczki.

Opublikowano

Czyściutkie vps z ovh i jakiś zagranicznych miałem testowalem czy bez aktualizacji bd działac i dziala. A co do wersji wiekszosc to 64 bit a komendy sa te same tylko podmienia pliczki.

 

Poradnik sam w sobie ładnie opisany więc należy się plusik :)

Co do tego:

 

nie bedzie dzialal serwer bo pliki serwerowe na 64 ,jeśli wiekszosc ma 32 bitowki...

Co racja to racja.

 

@_Piotr_ mógłbyś po prostu zrobić adnotację, że plik jest pod 64bit, ew. podać też do 32bit. :).

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...