Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Informacja że mogę już użyć przedmiotu


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Quest ma wygladać tak, użyję go i włącza się odliczanie, jak klikam na niego to wyskakuje ze nie moge uzyc, jak czas minie na czacie ma sie pokazac info ze moge uzyc przedmiot ponownie.

 

 

Dzięki

Opublikowano

a jak zrobić aby te odliczanie działało na dwa przedmioty? np. jeden daje bonus doswiadczenia a drugi max hp i chce aby max hp i bonus doswiadczenia mial odliczany czas osobno, czyli np. czas dla doswiadczenia sie juz skonczy lecz max hp dalej bedzie dzialac

Opublikowano

Timer ucieka gdy jesteś zalogowany a jak się wylogujesz to się automatycznie wyłączy i nie włączy, można

to naprawić ustawiając przy wylogowaniu qf'a z pozostalym czasem i przy zalogowaniu odpalic kolejny timer

z zapisanym przy logoucie qf'em.

Opublikowano

@Tujamo

Jeżeli odliczanie ma działać cały czas na postać to wystarczy użyć ..

 

loop_timer()

 

Unikniesz wtedy zatrzymywania się czasu po wylogowaniu. :)

Proste ? Proste.




 





I'm here for You, not for myself

Always help You


 

Opublikowano

@Tujamo

 

Jeżeli odliczanie ma działać cały czas na postać to wystarczy użyć ..

loop_timer()

Unikniesz wtedy zatrzymywania się czasu po wylogowaniu. :)

Proste ? Proste.

 

@Serwisantmt2 jak się wyloguje to też będzie schodził? a jak zrobić że jak timer dojdzie do skutku to aby go wyłączyło a nie zaczął ponownie odliczać?

Opublikowano

@Tujamo

 

Jeżeli odliczanie ma działać cały czas na postać to wystarczy użyć ..

loop_timer()

Unikniesz wtedy zatrzymywania się czasu po wylogowaniu. :)

Proste ? Proste.

 

Przciesz loop_timer też się pójdzie j**** przy wylogowaniu...

 

@Tujamo

 

Coś w stylu:

when logout with pc.getqf("koniec") > get_time() begin
	pc.setqf("koniec", pc.getqf("koniec")-get_time())
end
when login with pc.getqf("koniec") > 0 begin
	chat("Pozostaly czas timera: "..pc.getqf("koniec"))
	timer("startuj", pc.getqf("koniec"))
	pc.setqf("koniec", get_time()+pc.getqf("koniec"))
end
when xxx.use begin
	chat("timer start")
	timer("startuj", 60)
	pc.setqf("koniec", get_time()+60)
end
when startuj.timer begin
	chat("Timer sie skonczyl.")
	pc.delqf("koniec")
end
 
Opublikowano

@Hardkorrek

 

server_timer() może też -.-

 

U mnie jedno i drugie działa poprawnie :)

 

server_timer działa dla całego serwera. Nie ma c***a, żeby Ci się timer nie wyłączył po wylogowaniu.

Opublikowano

@Hardkorrek

 

Mniejsza, może kiedyś dojdziesz jak to rozwiązać :D

 

Twój sposób z tymi timerami tutaj nawet niezły, muszę przyznać :)

 

Nie spamujmy, bo zaraz % polecą :D




 





I'm here for You, not for myself

Always help You


 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...