Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Monitor BenQ XL2430T 144Hz vs Eizo FG2421 240Hz


JohnTGM

Monitory  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki monitor byś kupił ? I dla czego ?

    • BenQ XL2430T
      2
    • Eizo FG2421
      6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Eizo 240 Hz

http://www.morele.net/monitor-eizo-fg2421-pl-599476/

 

BenQ XL2430T

http://www.morele.net/monitor-benq-xl2430t-667853/

 

Jaki montor byś kupił ? Masz propozycje innego monitoru ?

Każdy głos proszę uzasadnić w komentarzu. Każde przydatne komentarze nagradzane łapkami w górę .

Monitor ten ma służyć do grania w gry FPS

Opublikowano

@up, nie masz pojęcia jak działa pseudo 240Hz od Eizo.(działa podobnie jak strobowanie w BenQ, gdzie BenQ nie wytwarza zbędnych klatek, które podobno dają efekt podwajania obrazu czy czegoś takiego, w każdym razie jeśli chodzi o lighboost BenQMBR daje najlepsze efekty) Wystarczy 120FPS. Ja bym brał XL2411Z. Jeden, że taniej, a dwa, że w XL2430T coś niby jest z kolorami nie tak, ale wystarczy poprzestawiać w nowo dodanych opcjach żeby to poprawić. W każdym razie nie warto dopłacać do xl2430T. Ma ona taką samą matrycę jak XL2411Z, Xl2420Z, XL2420T, Asus VQ...

 

Jeśli chodzi o granie w FPS to napewno któryś z monitorów BenQ z serii Z, ze względu na niski input lag, szybki czas reakcji i najlepsze rozwiązanie w strobowaniu póki co. Jeśli chodzi o kolory i inne duperele na które podczas gry się nie zwraca uwagi to można myśleć nad Eizo, ale trzeba pamiętać o większym lagu, większym smużeniu i gorszym strobowaniu. Coś za coś.

Opublikowano

@up, nie masz pojęcia jak działa pseudo 240Hz od Eizo.(działa podobnie jak strobowanie w BenQ, gdzie BenQ nie wytwarza zbędnych klatek, które podobno dają efekt podwajania obrazu czy czegoś takiego, w każdym razie jeśli chodzi o lighboost BenQMBR daje najlepsze efekty) Wystarczy 120FPS. Ja bym brał XL2411Z. Jeden, że taniej, a dwa, że w XL2430T coś niby jest z kolorami nie tak, ale wystarczy poprzestawiać w nowo dodanych opcjach żeby to poprawić. W każdym razie nie warto dopłacać do xl2430T. Ma ona taką samą matrycę jak XL2411Z, Xl2420Z, XL2420T, Asus VQ...

 

Jeśli chodzi o granie w FPS to napewno któryś z monitorów BenQ z serii Z, ze względu na niski input lag, szybki czas reakcji i najlepsze rozwiązanie w strobowaniu póki co. Jeśli chodzi o kolory i inne duperele na które podczas gry się nie zwraca uwagi to można myśleć nad Eizo, ale trzeba pamiętać o większym lagu, większym smużeniu i gorszym strobowaniu. Coś za coś.

Ostatnio na DreamHacku CS:GO trzaskali na Eizo 240hz ?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...