Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Inne][Dyskusja] Autorskie pluginy wszechobecne na serwerach.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie!

Przeglądając subforum "Publikacje serwerów" lub  "Zarządzanie serwerem" natrafiłeś kiedyś w prezentacji

na zdanie "posiadamy autorskie pluginy na xxx, autorski plugin xxx by xyz itd." i zastanawiałeś się czy w 100% jest to prawdą?

 

Warto jasno przejrzeć na oczy.

Moim zdaniem, pisanie takich (w 50%) bzdur o tym że mój serwer xyz posiada plugin od zyx na xxx, skutkuje przyciągnięciem graczy, lepszym fejmem na forum itd. jest żałosne. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, czytaj dalej ;)

 

 

KAŻDY PLUGIN JEST AUTORSKI!

Ale jak to?! Zwykły 10 slotowy serwer też posiada autorskie pluginy?!?! 

Otóż tak, każdy serwer posiada autorskie pluginy. 

 

Weźmy pod lupę najsławniejsze majkraftowe tools'y czyli Essentials:

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/essentials/

Tak, jest to plugin autorski gdyż posiada aż 12 (wymienionych) autorów, wystarczy zajrzeć na prawą stronę prezentacji pod downloadem ;)

Autorzy: essentialsteam, ChrisGWard, ementalo, GunfighterJ, Iaccidentally, khobbits, md_5, schneeleo, evonuts, Zenexer, ElgarL i khyperia. 

 

 

Dobra dobra.. ALE NASZ PLG JEST W 100% NASZ!

Podaj na to czyste i rzetelne dowody ;)  Ahaaaa, i jeszcze jedno: posiadasz swój plugin? napisz że jest oryginalny a nie autorski...

 

 

Zapraszam do wyrażania opinii i odczuć na ten temat.

Każdy post typu

"ta zgadzam się"

będzie raportowany!

 

 

 

 

 

serwer_ourmc.gif

Opublikowano

Temat bez sensu. Co chciałeś nim osiągnąć? Chyba właśnie fejm na forum. xD Autorskie pluginy już dawno nie przyciągają graczy. Lecz tak jak powiedziałeś autorskie to akurat złe określenie.

 

Pozdrawiam.

EX WŁAŚCICIEL MCF2F.PL

Opublikowano

Moim zdaniem to ich decyzja co robią i później maja problemy.

Nie każdy chciałby zgłaszać skargę za niby napisanie, że to jego autorski plugin/skrypt.

 

Jak JAN PAWEŁ II powiedział:

 

Zanim podejmiemy się odpowiedzi na te trudności, dobrze byłoby, jak sądzę, przyjrzeć się uważnie znaczeniu słowa „wolność”, które ma różne konsekwencje na poziomie natury i na poziomie osobowym.

Opublikowano

Temat bez sensu. Co chciałeś nim osiągnąć? Chyba właśnie fejm na forum. xD Autorskie pluginy już dawno nie przyciągają graczy. Lecz tak jak powiedziałeś autorskie to akurat złe określenie.

 

Pozdrawiam.

Niestety nie fejm, lecz uświadomienie użytkownikom tego, co robią/piszą źle, wręcz karygodnie.

serwer_ourmc.gif

Opublikowano

ale pisząc że jest to coś autorskiego, zazwyczaj chodzi o to że jest to naszego autorstwa. To jest oczywiste.

A oryginalne, i tak nie musi być nasze, i jednocześnie nasze, nie musi być oryginalne.

Kolejny plugin podobny do Essentials nie jest oryginalny.

 

Jak dla mnie: Jak server ma zablokowane komendy /pl czy inne, i pisze że ma "autorskie" rzeczy, to:

  1. Nie ma ich.
  2. Ma pluginy z wycieków
  3. Ma gildie za 20zł od kumpla co właśnie dowiedział się co to java.
  4. Zmienił nazwe pluginu w plugin.yml i się cieszy.
  5. ma skrypty.

Bo widzę tylko taki sens w blokowaniu tych komend :P

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

he he kiedys w jakimś temacie wypowiedziałem sie dokładnie tak samo :)

że każdy serwer ma autorskie pluginy<-i tu jeblem wywód na temat znaczenia słowa autorski (autorski zrobiony przez autora "w domysle przez autora wypowiedzi" o ile nie ma napisane przez kogo co zmieni całość na autorstwa )

bla bla troche tego było

 

zresztą co poradzić panie kiedyś był trend* na serwer FB potem SV teraz na autorskie serwery z autorskimi pluginami na autorskie gildie (z czego 4/5 serwerów korzysta z wtyczek jednego autora smutne ale prawdziwe ) -

 

 

 

 

 

Moim zdaniem to ich decyzja co robią i później maja problemy.

Nie każdy chciałby zgłaszać skargę za niby napisanie, że to jego autorski plugin/skrypt.

 

Jak JAN PAWEŁ II powiedział:

 

Zanim podejmiemy się odpowiedzi na te trudności, dobrze byłoby, jak sądzę, przyjrzeć się uważnie znaczeniu słowa „wolność”, które ma różne konsekwencje na poziomie natury i na poziomie osobowym.

wybacz ale nie rozumiem sensu tego cytatu wolność :? hm strasznie obszerny temat bo czym jest wolność ? tak naprawdę nikt tego nie wie :/ bo społeczeństwo oparte a pełnej swobodzie czyli wolności jednostki nie podchodzi nawet pod utopijne społeczeństwo (hue hue składnia o kant dupy )

- masz racje że to ich decyzja ale nie uważasz że skoro jest zła warto było by coś z nią zrobić ?

 

 

 

Każdy post typu

"ta zgadzam się"

będzie raportowany!

 

ho ho hoo - ktoś tu stara się walczyć z upadkiem tego forum :P nie piszę że to zle ale dla tego forum nie ma juz nadziei tak jak dla polskiej sceny minecraft no chyba że powstania jakaś porządna sieć serwerów oferująca rozrywkę na normalnym poziomie ale jakoś nic o tym nie słyszałem

Opublikowano


Są 2 typy ludzi który używają autorskich pluginów:
- Psełdo programiści max: 14 lat który zajebali pluginy od kolegów z gimnazjum i zmienili nazwę plugin.yml. (95% ludzi)
- Programista który się stara piszę pluginy z pasji, a później kod pluginu lata po całym internecie. (1% ludzi)

 

Opublikowano

Dla mnie "autorski" znaczy "napisany specjalnie dla konkretnego serwera, nie spotkasz tego pluginu gdzie indziej", i wydaje mi się, że takie było pierwotne założenie tego, kto wymyślił to słowo (tzn. nowe znaczenie tego istniejącego już słowa).

 

ale pisząc że jest to coś autorskiego, zazwyczaj chodzi o to że jest to naszego autorstwa. To jest oczywiste.

A oryginalne, i tak nie musi być nasze, i jednocześnie nasze, nie musi być oryginalne.

Kolejny plugin podobny do Essentials nie jest oryginalny.

 

Jak dla mnie: Jak server ma zablokowane komendy /pl czy inne, i pisze że ma "autorskie" rzeczy, to:

  • Nie ma ich.
  • Ma pluginy z wycieków
  • Ma gildie za 20zł od kumpla co właśnie dowiedział się co to java.
  • Zmienił nazwe pluginu w plugin.yml i się cieszy.
  • ma skrypty.
Bo widzę tylko taki sens w blokowaniu tych komend :P

Masz tutaj dużo racji. Tylko z blokowaniem komendy /pl się nie zgodzę. Czasami robi się tak, bo znalazło się plugin na dev.bukkit.org i nie chce się, aby ktoś inny też go znalazł. Dzięki temu własny serwer jest bardziej oryginalny niż inne, pomimo że nie korzysta z "autorskich" pluginów. Sam tak robiłem w przypadku MobManager'a, który zwiększa ilość mobów na serwerze.

 

Btw. Co jeśli ktoś napisał plugin, wrzucił go na dev.bukkit.org bo jest uprzejmym człowiekiem i chce, aby inni też mogli go używać, a potem sam go używa na swoim serwerze? Wtedy może powiedzieć że ma autorski plugin? Napisał go sam, owszem. Ale wszyscy inni też go mają, przy czym nie jest dla nich autorski (nie napisali go tylko znaleźli na DBO). Trochę takie filozoficzne zagadnienie.

 

Tak czytam i dochodzę do wniosku, że z jakiegoś powodu tutaj na forum nie lubi się pluginu Skript i tego, co jest w nim stworzone. Tak jakby "używanie skryptów" miało oznaczać, że jest się najgorszym gimbusem i niszczy się Minecrafta. Nie rozumiem tego.

Wyobraźcie sobie sytuację: jest kowadło na spawnie, które się często niszczy, bo ludzie go używają. Można znaleźć/napisać plugin, który będzie sprawiał, że kowadło się nie zniszczy, ale to zajmie bardzo dużo czasu i problemów z konfiguracją. A można napisać skrypt, który co 5 minut ustawi na danych koordynatach kowadło. Dużo szybsze i wygodniejsze. Inny przykład: robimy drogę ze żwiru pomiędzy dwoma miejscami. Możemy wykopać klocek dirtu i wstawić tam żwir (zajmie to bardzo dużo czasu) albo napisać skrypt sprawiający, że po kliknięciu łopatą na dircie zamieni się on na żwir i potem tylko lecieć i klikać gdzie popadnie. Pluginu na takie coś nie ma, a napisanie go to około pół godziny wliczając testy. Ponownie Skript jest lepszy.

 

Co chciałem przekazać? Skrypty mają swoje zastosowanie i nie powinno się ich hejtować od razu po usłyszeniu słowa "Skript". Owszem, te bardziej skomplikowane rzeczy lepiej sprawdzają się jako pluginy, ale pierdoły w stylu kowadła to domena skryptów.

Opublikowano

Dla mnie "autorski" znaczy "napisany specjalnie dla konkretnego serwera, nie spotkasz tego pluginu gdzie indziej", i wydaje mi się, że takie było pierwotne założenie tego, kto wymyślił to słowo (tzn. nowe znaczenie tego istniejącego już słowa).

 

 

Masz tutaj dużo racji. Tylko z blokowaniem komendy /pl się nie zgodzę. Czasami robi się tak, bo znalazło się plugin na dev.bukkit.org i nie chce się, aby ktoś inny też go znalazł. Dzięki temu własny serwer jest bardziej oryginalny niż inne, pomimo że nie korzysta z "autorskich" pluginów. Sam tak robiłem w przypadku MobManager'a, który zwiększa ilość mobów na serwerze.

to pozna plugin po komendach, wpisujesz w google komendy, nawet te do których nie masz pexa, ale widzisz że są, i masz.

I jak są na bukkit.dev to na pewno każdy je sobie znajdzie, nawet po tym co robią, wystraczy umieć szukać.

 

 

Tak czytam i dochodzę do wniosku, że z jakiegoś powodu tutaj na forum nie lubi się pluginu Skript i tego, co jest w nim stworzone. Tak jakby "używanie skryptów" miało oznaczać, że jest się najgorszym gimbusem i niszczy się Minecrafta. Nie rozumiem tego.

Wyobraźcie sobie sytuację: jest kowadło na spawnie, które się często niszczy, bo ludzie go używają. Można znaleźć/napisać plugin, który będzie sprawiał, że kowadło się nie zniszczy, ale to zajmie bardzo dużo czasu i problemów z konfiguracją. A można napisać skrypt, który co 5 minut ustawi na danych koordynatach kowadło. Dużo szybsze i wygodniejsze. Inny przykład: robimy drogę ze żwiru pomiędzy dwoma miejscami. Możemy wykopać klocek dirtu i wstawić tam żwir (zajmie to bardzo dużo czasu) albo napisać skrypt sprawiający, że po kliknięciu łopatą na dircie zamieni się on na żwir i potem tylko lecieć i klikać gdzie popadnie. Pluginu na takie coś nie ma, a napisanie go to około pół godziny wliczając testy. Ponownie Skript jest lepszy.

Co do pierwszego.... ja bym użył commandbloku o ile jest miejsce w podłodze/ściane na niewidzialny czujnik.

Napisanie takiego pluginu... to dosłownie 5 minut :P

No ale dobra, niech z tym pierwszym pluginem, będzie że sklrypt jest ok. mogę się zgodzić.

 

 

Ale... to 2...

Słyszałeś może kiedyś o WorldEdicie?

np

//br sphere 70%13,30%2 5

//mask 2,13

I już całkiem fajnie można robić drogi. Oczywiście to tylko przykładowa konfiguracja, można sobie łatwo stworzyć coś jeszcze lepszego.

 

A co dopiero jak mamy VoxelSnipera ;)

 

 

 

Co chciałem przekazać? Skrypty mają swoje zastosowanie i nie powinno się ich hejtować od razu po usłyszeniu słowa "Skript". Owszem, te bardziej skomplikowane rzeczy lepiej sprawdzają się jako pluginy, ale pierdoły w stylu kowadła to domena skryptów.

Skrypt....

Nadaje się tylko tam, gdzie potrzebujemy czegoś małego, i na co nie ma nigdzie pluginu, ale jak widzę jak piszą w nim essentialsy, worldguardy, gildie...

To wtedy tak, niszczą minkrafta, i robią jakieś g****o do tego jeszcze pisząc że skypty są wydajniejsze od pluginów :D

 

I drugie ciekawe zastosowanie odkryłem po przejęciu projektu "Auto-In"

Jako rozszerzenie konfiguracji i API pluginu, wyobraźnie sobie takie np essentials, gdzie możesz przez skrypta pobierać dane wybranego gracza, zmieniać je w dowolny sposób, czy wykonywać pewne czynności dla eventów z essentials, np kiedy gracz przelewa kasę do innego gracza.

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

 

to pozna plugin po komendach, wpisujesz w google komendy, nawet te do których nie masz pexa, ale widzisz że są, i masz.

I jak są na bukkit.dev to na pewno każdy je sobie znajdzie, nawet po tym co robią, wystraczy umieć szukać.

 

ProtocolLib i blokowanie dopełniania komendy tabem. MobManager nie ma komend dla graczy, więc nie problem go ukryć. A jak wyłączysz query to nie da się zdobyć listy pluginów zewnętrznym programem. Ukryć pluginy da się bez problemu.

 

 

Ale... to 2...

Słyszałeś może kiedyś o WorldEdicie?

np

//br sphere 70%13,30%2 5

//mask 2,13

I już całkiem fajnie można robić drogi. Oczywiście to tylko przykładowa konfiguracja, można sobie łatwo stworzyć coś jeszcze lepszego.

 

A co dopiero jak mamy VoxelSnipera ;)

 

Nie wszyscy znają WorldEdita aż tak bardzo. VoxelSnipera tak samo. A czasem potrzebujesz drogi o konkretnym kształcie, którą najłatwiej jest zrobić ręcznie. Taki skrypt ułatwia ręczne budowanie. To był przykład, nie czepiaj się przykładów. Rozumiesz przecież o co chodziło, prawda?

 

 

Skrypt....

Nadaje się tylko tam, gdzie potrzebujemy czegoś małego, i na co nie ma nigdzie pluginu, ale jak widzę jak piszą w nim essentialsy, worldguardy, gildie...

To wtedy tak, niszczą minkrafta, i robią jakieś g****o do tego jeszcze pisząc że skypty są wydajniejsze od pluginów :D

 

To samo co napisałem :)

Opublikowano

ProtocolLib i blokowanie dopełniania komendy tabem. MobManager nie ma komend dla graczy, więc nie problem go ukryć. A jak wyłączysz query to nie da się zdobyć listy pluginów zewnętrznym programem. Ukryć pluginy da się bez problemu.

 

 

 

[...] Taki skrypt ułatwia ręczne budowanie. [...]

 

Nie ma sensu ukrywać pluginów, jeżeli faktycznie ma się te "autorskie, specjalnie dla nas". A co do skryptu na budowanie, też nie ma sensu. Są od tego pluginy, którymi zdziałasz cuda jeżeli potrafisz się obsługiwać i przeczytasz opis/dokumentację pluginu. Moim zdaniem najlepsze są do tego:

 

- WorldEdit 

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/worldedit/

- VoxelSniper

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/voxelsniper/

A wracając do skryptów, są dobre na takie małe rzeczy jak np. uderzenie pioruna po śmierci itd. Byle nie dłuższe niż 150 linijek.

serwer_ourmc.gif

Opublikowano

Nie ma sensu ukrywać pluginów, jeżeli faktycznie ma się te "autorskie, specjalnie dla nas". A co do skryptu na budowanie, też nie ma sensu. Są od tego pluginy, którymi zdziałasz cuda jeżeli potrafisz się obsługiwać i przeczytasz opis/dokumentację pluginu. Moim zdaniem najlepsze są do tego:

 

- WorldEdit 

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/worldedit/

- VoxelSniper

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/voxelsniper/

A wracając do skryptów, są dobre na takie małe rzeczy jak np. uderzenie pioruna po śmierci itd. Byle nie dłuższe niż 150 linijek.

 

Ma sens, przeczytaj moją wcześniejszą wypowiedź, a nie tylko to co na końcu i świrujesz.

 

A cała reszta była już powiedziana, dzięki za streszczenie :)

Opublikowano

[...]

Jak dla mnie: Jak server ma zablokowane komendy /pl czy inne, i pisze że ma "autorskie" rzeczy, to:

  1. Nie ma ich.
  2. Ma pluginy z wycieków
  3. Ma gildie za 20zł od kumpla co właśnie dowiedział się co to java.
  4. Zmienił nazwe pluginu w plugin.yml i się cieszy.
  5. ma skrypty.

Bo widzę tylko taki sens w blokowaniu tych komend :P

Po co komenda /pl? Daj IP jakiegoś serwera co chciałbyś wiedzieć ich pluginy i ci je wypiszę...

Opublikowano

Po co komenda /pl? Daj IP jakiegoś serwera co chciałbyś wiedzieć ich pluginy i ci je wypiszę...

Da sie zablokować też taba i query, ale i tak nie widzę sensu by to robić.

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

Da sie zablokować też taba i query, ale i tak nie widzę sensu by to robić.

Da się, ale jest jeszcze jeden sposób, którego się nie da zablokować.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...