Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Serwer marzeń? Opisz go w tym temacie!


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

o! temat dla mnie, lubie pisać bezsensowne długie posty których nikt nie czyta ;3

 

A więc moim wymarzonym serverm, btł by server RPG, ale nie RP, tylko takie prawdziwe RPG.

Na pewno musiał by się on opierać na modach, i to połączonych przez kogoś kto potrafi programować modsy, bo z samej paczki gotowych modów nic sie nie osiągnie.

Nie pisze że trzeba nagle samemu pisac cały server, ale trzeba te wszystkie mody połączyć, stworzyć taki mostek, główny mod który zarzadza wszystyki pozostałymi i graczami.

+ poprawki do modów, by ze sobą dobrze działały (głównie ekonomiczne, bo często 1 mod umożliwia stworzenie czegoś tam, co ułatwia korzystanie z innego modu, i nagle się okazuje że łączysz 4 mody i masz nieskończone źródło diaxów)

Duża mapa/mapy stworzone ręcznie, prawie całkowity brak możliwości kopania, chyba że takie kopanie jak jest w wielu grach RPG, czyli wykopywanie rudy, która się czasem odnawia/pojawia.

Postacie mieszkające w miastach, albo na zasadzie bardzo dużego miasta, gdzie każdy ma własny dom, lub mieszkanie (z jakimiś możliwościami przebudowywania go, ale tak by nie dało się popsuć)

Albo na zasadzie "króliczych nor", czyli każdy ma dom w tym samym miejscu, ale wchodząc do środka, ląduje we własnym mieszkanku.

Można też połączyć te pomysły.

 

Za bardzo srogą kasę możliwość zakupu własnej działki, a na niej, za pomocą modułów rozbudowywanie domu, coś jak w Skyrim z dodatkiem o domach, tak by nikt nie zbudował niczego co psuje klimat.

 

Do tego klasy postaci, atrybuty, masa skilli z efektami, na mapce mają się znajdować nowe moby, nie jakieś tam zombie z mieczem, tylko kompletnie nowe zwierzęta, każde z jakimś stylem walki, jakimiś odpornościami, jakimiś słabościami.

Tak samo klasy postaci i bronie, każda ma mieć jakieś + i -, tak by te trudniejsze moby/bossy wymagały nawet jakiejś współpracy rożnych klass postaci, np jedna rzuca osłabienie na rany cięte, a druga jest wojownikiem z mieczem.

No właśnie, obrażenia (i tym samym rany) sieczne (miecze i to co ostre), obuchowe (młoty, i inne), szarpane (jakieś halabardy powinny się nadać) i oczywiście magiczne.

Trucizny, szybsze/słabsze silniejsze/wolniejsze, np jedna zadaje 5hp/sec a inna 500/min.

 

Ograniczony ekwipunek, wliczając w to strzały czy potki. Dość realnie, ale bez przesady.

potki powinny działać powolnie, nie tak że pijesz i masz full HP, niektóre klasy mogły by mieć osłabione/ulepszone efekty po wypiciu, czy nawet jakieś drzewka umiejętności dotyczące tego jak działają na ciebie potki.

Np jakaś klasa mogła by mieć 10% silniejsze efekty wypitej potki, z tym że osłabiało by ją to na trucizny, te też by były silniejsze.

 

 

Tu znowu od Skyrima, system zatruwania był dość dobry, tak że trzeba mieć truciznę i ją nałożyć na ostrze/strzały, i po kilku godzinach/minutach/uzyciach zniknie.

Gra powinna spełniać wymogi wielu typów graczy, nie skupiać się tylko w około PVP, jak ktoś nie lubi, to żeby taż miał szanse w miarę spokojnej gry, tak samo z ludzmi co kochają PVM, czy ekonomię, czy wolą oddać się społeczności, pogadać, pobawić się domkami w miastach.

 

Oczywiście system walki/uzbrojenia/obrany całkowicie w pizdu, bo ten z MC to tylko klikanie w losowe przyciski, mają być różne ataki, od różnych stron, sterowane ręcznie, widzisz że przeciwnik atakuje a prawej toporem? robisz unik wciskając odpowiedni klawisz, wciśniesz zły, i zrobisz mu taki unik, że sam uderzysz szyją o ostrze broni i trup na miejscu.

 

Sam system łuków w MC nie jest już tragiczny, ale zwiększenie zasięgu by się przydało :P

 

Do tego gracz musi jeść, pić, spać (spać to dość realnie, chyba że wprowadzi się dodatkowy wymiar podczas snu, gdzie można coś zdobywać) poziom wypoczęcia wpływa np na celność, jedzenie na odporność, picie za energię.

 

 

No i więcej dziś coś mi się nie chce pisać, jakiś lipny dzień.

Ale chyba prościej było by napisać własną grę niż robić to w MC :D

To już jest koniec smerfa:


http://www.mpcforum.pl/topic/1323530-info-znikam/


GG: 48522543


PS: Na innych forach i stronach znajdziesz mnie pod nickiem: 


BukkitSmerf

Opublikowano

Ja bym chciał serwer RolePlay czyli taki oparty na realnym życiu w klimatach średniowiecza + Fantasy. Sam tworzę taki serwer potrzebuję tylko mapy i pewnych pluginów :P Chodzi o to, że nie piszesz na chat'cie takich rzeczy jak "Siemka, jestem AndrzejPL" itp. tylko odzywasz się tak jak w realnym świecie. Jest pełno takich serwerów na SAMP'ie (gta san andreas multiplayer) ale tam są same klimaty nowoczesne, które się już znudziły. Można stworzyć organizacje przestępczą albo zostać stróżem prawa, albo kupcem.. Zbierasz pieniądze na uzbrojenie, dom, konia potem większy dom, założyć miasto/wioskę albo zostać władcą. Znaleźć armię graczy, która poszłaby za tobą aby zniszczyć pozostałe miasta. Stworzyć grupę, która byłaby zabójcami. Magia też by istniała. - Wzoruję się trochę na wiedźminie :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...