Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Co potrzebne do pisania pluginów/poradników itp.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chciałbym wam się zapytać jaki program używacie do pisania pluginów lub jaki polecacie oraz od jakich poradników/tematów się uczyliście pisanie pluginów.

 

 

Bardzo się nudzę więc bym popisał chociaż jakieś pluginy :3.

 

 

 

 > Pozdrawiam Drakuś.

Opublikowano

Eclipse,NetBeans

A co do poradników to wpisz frazę "Pisanie pluginów pod bukkit'a" i znajdziesz tam sporo podaników np od kamilkime :P

 

 

@Freake3 widze że przyszedłeś nabić posty i zareklamować serwer ^^

00768247823007970726.jpg

Opublikowano

Wielki programista drakus aka deb*l nie wie ze ch*j z tym jaki program kod wyjdzie ten sam.

Wielki programista drakus aka deb*l nie wie ze ch*j z tym jaki program kod wyjdzie ten sam.

Opublikowano

Eclipse,NetBeans


A co do poradników to wpisz frazę "Pisanie pluginów pod bukkit'a" i znajdziesz tam sporo podaników np od kamilkime  :P


 


 


Nie chce kamilkime bo źle tłumaczy.


Proszę podawać jakieś inne poradniki (najlepiej, żeby to nie były filmiki).


Opublikowano

Według mnie najlepszy jest Eclipse, ale niektórzy wolą NetBeans bo lepiej im się tam robi.

 

Ps. Chyba jedyny jest kamikime który tłumaczy po polsku (chyba) kiedyś był taki fajny koleś od którego się uczyłem, ale usuną filmy ;(

531001454960877632167.png

Opublikowano

Polecam angielskie poradniki osób takich jak: sgtcaze, thebcbroz, pogostick29dev. Co do kamilkime to on coś tam umie, ale źle tłumaczy. 

 

//Edit: Zależy jeszcze od tego czy chcesz się już bawić w Javę czy tylko Jave pod Bukkit. Najlepszym, według mnie, jest Eclipse. Jest to bardzo prosty program do pisania w Javie. 

 

 

P.S. Jeżeli chcesz się bawić pod Javę, ale pod Javę to polecam książki dotyczące Javy.

|| 50 | 100 | 150 | 200 | 250 | 300 | 350 | 400 | 450 | 500 ||


 

Opublikowano

1. Kompilator (Java JDK - Java Development Kit)

2. NetBeans IDE (albo Eclipse jak amator)

3. ZNAJOMOŚĆ PODSTAW JAVY!!!

4. Podstawowa znajomość API Bukkita - http://jd.bukkit.org/beta/apidocs/

5. Mózg - czyli jak się czegoś nie wie to się Googluje, a nie tworzy kolejny wątek na MPC...

Dlaczego MPC popiera piractwo Minecrafta...

 

Do moderatora: Po co Ty to usuwasz??

Opublikowano

pogostick29dev

http://javastart.pl/static/category/podstawy-jezyka/

https://github.com/BukkitSmerf/BukkitTutorial-PL/wiki

Eclipse/Netbeans

@TheMolkaPL

twierdzisz ze osoby używające eclipse są mniej "profesjonalne" ?
Jeśli tak, to podaj dlaczego :)
Eclipse dla niektórych jest lepszy,a dla niektórych netbeans ,a dla mnie intelliJ

Idąc tropem programów to @Karolina_666 i ja jesteśmy najlepsi bo korzystamy z IntelliJ  ?
A zaraz pod nami jesteś ty bo używasz netbeans ?
A niżej cała reszta bo używają eclipse ?

Twoj tok myślenia mnie niszczy :)

_____________________________________________________________________________________________________________________

http://www.mpcforum.pl/topic/1300329-mcpadaambonet/
_____________________________________________________________________________________________________________________
Chcecie Survival + Gildie ? Jesli tak to napisz jaki,oraz co chciałbyś na nim zobaczyc  :)

_____________________________________________________________________________________________________________________

Opublikowano

pogostick29dev

 

http://javastart.pl/static/category/podstawy-jezyka/

 

https://github.com/BukkitSmerf/BukkitTutorial-PL/wiki

 

Eclipse/Netbeans

 

@TheMolkaPL

 

twierdzisz ze osoby używające eclipse są mniej "profesjonalne" ?

Jeśli tak, to podaj dlaczego :)

Eclipse dla niektórych jest lepszy,a dla niektórych netbeans ,a dla mnie intelliJ

 

Idąc tropem programów to @Karolina_666 i ja jesteśmy najlepsi bo korzystamy z IntelliJ  ?

A zaraz pod nami jesteś ty bo używasz netbeans ?

A niżej cała reszta bo używają eclipse ?

 

Twoj tok myślenia mnie niszczy :)

 

- Eclipse ma du*ne podpowiedzi, brak ich segregacji.

- Brak integracji z Mavenem, Gitem (pluginy wymagane, które i tak nie oddają tego co ma NetBeans)

- Dość słaba optymalizacja

- Długie włączanie i pełno innych...

 

Pozostaje przy NetBeans :)

Dlaczego MPC popiera piractwo Minecrafta...

 

Do moderatora: Po co Ty to usuwasz??

Opublikowano

- Eclipse ma du*ne podpowiedzi, brak ich segregacji.

- Brak integracji z Mavenem, Gitem (pluginy wymagane, które i tak nie oddają tego co ma NetBeans)

- Dość słaba optymalizacja

- Długie włączanie i pełno innych...

 

Pozostaje przy NetBeans :)

NetBeans nie widzi połowy błedów a jeszcze częściej widzi błędy których nie ma... potrafi upierać się i przeszkadzać w kompilacji bo dla niego jest o 1 klamerka na końcu za dużo, jak usuniesz -> 1 za mało. jak dodasz -> znowu za dużo.

Jak odpalisz ponownie program -> CUD, jest dobrze!

 

Intellij najlepsze ;3 Szybkie, epickie inspekcje, epickie podpowiedzi, wszystko pięknie wielo-wątkowo.

 

NetBeans polecam dla ludzi z bardzo słabymi kompami, zawiodłem się na tym programie przy bardziej skomplikowanych projektach... Chyba tylko pod LWJGL mi się tutaj wygodnie pisało, pod proste API

 

Eclipse jest całkiem spoko, ale dużo zjada, i podczepianie się pod Eclipse/Maven to jakaś masakra. A jak masz słabego kompa (jak ja) to wciskasz kropkę i BUM cały program staje aż wyszuka podpowiedzi. (W Intellij się tak nie dzieje, odpowiedzi są wyszukiwane w osobnym wątku a całość epicko indeksowana + podpowiedzi przy każdym znaku, a nie tylko jak wpiszesz kropkę)

 

Intellij? samo się podczepia <3 nic nie trzeba robić.

 

 

PS: Android też uznał że Intellij jest już lepsze, bo od dłuższego czasu to na nim stoi ich edytowane IDE

 

 

 

A tak bardziej do tematu:

Polecam angielskie poradniki osób takich jak: sgtcaze, thebcbroz, pogostick29dev. Co do kamilkime to on coś tam umie, ale źle tłumaczy. 

 

//Edit: Zależy jeszcze od tego czy chcesz się już bawić w Javę czy tylko Jave pod Bukkit. Najlepszym, według mnie, jest Eclipse. Jest to bardzo prosty program do pisania w Javie. 

 

 

P.S. Jeżeli chcesz się bawić pod Javę, ale pod Javę to polecam książki dotyczące Javy.

 

a co tfuj sóper pro elo dżawa tim juz ci pluginuf nie pisze ?

 

netbeans 

java 7 

javastart.pl

google 

pogostick29dev

 pogostick29dev

Meh

Jak kiedyś ktoś mi wysłał ten filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=ZQW3xUHkwaU

To uznałem że raczej lepiej się od niego nie uczyć :D

Nie dość że trzyma graczy w liście bez pewności że się usuną, to jeszcze robi cooldowny taskami...

powodzenia z odpaleniem tego na severze z 1000 graczy i coś takiego w każdej komendzie :D 89023784623784 tasków na minute!

 

 

A ten thebcbroz robi to jeszcze gorzej:

https://www.youtube.com/watch?v=WWXhHfFlkpw

Thread.sleep, i nie ważne że w osobnym wątku, tak się tego nie robi, tego się nawet nie używa.

 

 

 

 

SgtCaze pisze żeby nawet nie oglądać jego poradników bo sa lipne :D nie chce mi się przeglądać, czy tak jest, czy może przesadza.

Ale tych 2 wyżej... nie... nie nie.

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

No to i ja się wypowiem, ale z powodu zrypanego edytora może mi to torchę słabo wyjść :D

 

 

Ja piszę w Intellij, pisałam w Eclipse i w NetBeans w każdym przynajmniej przez kilka miesięcy więc myślę że już coś o nich wiem.

Zdecydowanie najlepszy dla mnie jest Intellij, trochę trudno się przestawić z innych, ale śmiga jak marzenie. (jedyny problem to wgranie na powolnego pendriva w 100%, cache nie daje rady, zaczyna zamulać jak też jest na pendrive, ale tak to jest ok)

 

 

Będziesz oczywiscie potrzebował też JDK od Javy, bukkit tak właściwe zaleca pisanie pod Jave 6 -> bo sam w niej jest, tak jak MC, ale raczej możesz pisac pod wygodniejszą 7 (no chyba że chcesz mieć pewność by plugin odpalał też na mac-ach, bo te starsze mogą być tak ujowe że wspierają tylko do Javy 6. Ach ta ich "niezawodność i rewelacyjność")

 

A jak piszesz dla siebie... to piszesz w czym chcesz, możesz i w Javie 1,2,3,4,5,6,7,8,9 (8 jest fajna ;p a 9 jeszcze raczej w drodze)

 

 

 

"Edit": (doczytane podczas pisania)

Zgadzam się w 200% z postem wyżej @1361622928-U485574.pngGotoFinal

To już jest koniec smerfa:


http://www.mpcforum.pl/topic/1323530-info-znikam/


GG: 48522543


PS: Na innych forach i stronach znajdziesz mnie pod nickiem: 


BukkitSmerf

Opublikowano


Najpierw to, czyli program w którym piszesz. Osobiście używam Eclipse Kepler:

https://www.eclipse.org/kepler/

Później musisz pobrać kompilator pod swoją wersje javy:

http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html

A teraz ładnie zamawiasz Sobie te 2 książki: 

http://helion.pl/ksiazki/java-podstawy-wydanie-ix-cay-s-horstmann-gary-cornell,javpd9.htm#szczegoly
http://helion.pl/ksiazki/java-techniki-zaawansowane-wydanie-ix-cay-s-horstmann-gary-cornell,javtz9.htm

Jeżeli nie potrafisz czytać to oglądaj obrazki albo poproś mamę,tatę,babcie albo dziadka.
No i wreszcie docieramy do framework bukkit'a:

http://jd.bukkit.org/beta/apidocs/

+
Fajnie jakbyś się też nauczył algorytmów, żebyś nie powtarzał 1 funkcji w 5 class'ach i 10 method'ach.

http://www.cs.put.poznan.pl/mmorzy/pwsz/informatyka/wyklad_4.pdf



Osobiście nie daję Ci wielkiej przyszłości w programowaniu ale powodzenia :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...